Sistem
Hoşgeldiniz...
Battlefield 3 Sistem Gereksinimleri

Battlefield 3 sistem gereksinimleri system requirements minimum ve önerilen değerlerini ele alacağımız inceleme yazımızda Battlefield 3 Premium Edition oyun paketini de inceleyeceğiz. Battlefield 3, DICE (Digital Illusions CE) tarafından yapılan ve 28 Ekim 2011 tarihinde Electronic Arts tarafından yayımlanmıştır.

PC, PlayStation 3, Xbox 360, iOS oyun platformlarında oynanabilen Battlefield 3, birinci şahıs nişancı türünde bir oyun olup Battlefield serisinin onbirinci oyunudur. BF3 oyununu bilgisayarda oynayabilmek için Origin‘e kaydınızı yaparak üye olmanız ve Origin setup dosyasını download ederek kurmanız gerekmektedir. Battlefield 3 XP de çalıştırma maalesef DirectX uyum sorunu nedeniyle mümkün değildir. Bunun nedeni Windows XP işletim sisteminin DirectX 9’dan daha yeni sürüm DirectX versiyonlarını desteklememesidir.

Battlefield 3 Sistem GereksinimleriBattlefield 3 Premium Edition, normal Battlefield 3 versiyonuna nazaran; Back to Karkand, Close Quarters, Armored Kill, Aftermath ve End Game expansion ek oyun paketlerini, 20 yeni harita, 20 yeni silah, 10 yeni sürülebilir araç, 4 yeni oyun modu ve Multiplayer Head Start Kit içerir.

Böylece 29 harita, 70’ten fazla BF3 silahı, 30’dan fazla vasıta/araç, 30’dan fazla oyun modu ve Mechanized Infantry ile Armored Superiority gibi başarım göstergesi künyeleri yani Assignment özellikleri içerir. Bunların dışında Multiplayer Head Start Kit özelliği de Battlefield 3 Premium Edition ile edinilebilen özelliklerden biridir. Battlefield 3 Premium Edition, Battlefield 3 oyununun en üst versiyonudur.

Önce Battlefield 3 satın alıp sonra expansion paketlerine ayrı ayrı ücret ödeyip almak yerine BF3 Premium Edition edindiğinizde premium üyeliğe sahip olmanızın yanısıra hem oyununuz daha zevkli bir hale gelir, hem multiplayer oynamak istediğinizde bu teknik özelliklere sahip oyun sunucularında Premium Edition özelliklerine sahip oyuncularla oynar ve aynı zamanda oyunu ekonomik olarak edinmiş olursunuz. BF3 oyununu en iyi şekilde oynayabilmek için oldukça yüksek Battlefield 3 sistem gereksinimleri değerlerini karşılayan oyun platformuna sahip olmanızı tavsiye ederiz.

Battlefield 3 Sistem Gereksinimleri

Multiplayer Head Start Kit:

BF3 Multiplayer Head Start Kit, oyuna yeni başlayanlara yeni başarımlar göstermeden bir bakıma bonus olarak verilen 18 adet silah ve eklentileri ile jet, helikopter gibi hava ve kara taşıtlarında oyun içinde gösterilen başarımlarla elde edilen bazı özelliklerin oyun başlangıcında ekstra olarak sunulmasıdır, yani daha oyunun başında usta oyuncular arasına katılarak Veteran Soldier olursunuz.

Battlefield 3 Sistem Gereksinimleri Minimum

Battlefield 3 Sistem Gereksinimleri Minimum

İşletim SistemiWindows Vista (SP1) 32 bit veya üzeri (Battlefield 3 XP de çalıştırmak DirectX uyum sorunu nedeniyle mümkün değildir)
İşlemci2 GHz Dual Core (Core 2 Duo 2.4 GHz ya da Althon X2 2.7 GHz) veya daha iyisi
Ram2 GB. RAM veya üzeri
Hard Disk20 GB. boş alan
Ekran KartıDirectX 10.1 uyumlu en az 512 MB ATI Radeon 3870-6000 serileri ya da NVIDIA GeForce 8-500 serileri, NVIDIA GeForce 8800 GT ekran kartı veya daha iyisi
DirectXDirectX 10.1 veya daha yeni sürümleri

Sisteminizin BF3 sistem gereksinimlerini karşıladığınızdan emin olduktan sonra oyunu satın almalısınız. Aksi takdirde bir çok sorunla karşılaşabilirsiniz.

Battlefield 3 Sistem Gereksinimleri Önerilen

Battlefield 3 Sistem Gereksinimleri Önerilen

İşletim SistemiWindows 7 (64 bit) veya üzeri (Battlefield 3 XP de çalıştırmak DirectX 10 uyum sorunu nedeniyle mümkün değildir)
İşlemciQuad Core işlemci veya daha iyisi
Ram4 GB. RAM veya üzeri
Hard Disk20 GB. boş alan
Ekran KartıDirectX 11 uyumlu en az 1 GB. NVIDIA GeForce GTX 560 ya da ATI Radeon 6950 ekran kartı veya daha iyisi
DirectXDirectX 11 veya daha yeni sürümleri

Battlefield 3 Sistem Gereksinimleri

Battlefield 3 sistem gereksinimleri sayfamızda yararlı bilgilere ulaştığınızı düşünüyorsanız lütfen bu konu linkini Facebook sayfanızda ve diğer sosyal platformlarda paylaşınız, Facebook beğen butonu ve rating sistemiyle beğeninizi ifade ediniz, teşekkürler.

Battlefield ve Call of Duty serileri ile diğer oyunlara ait wallpaper ve icon arşivleri için CoDGallery kategorisini ziyaret ediniz, teşekkürler.

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
9.0
9.9
9.0
Editörün Puanı
9.9
Okur Puanları
7 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...