Sistem
Hoşgeldiniz...
Call of Duty Ghosts Sistem Gereksinimleri

Call of Duty Ghosts sistem gereksinimleri bilgilerini bulabileceğiniz sayfamızda CoDGhosts hakkında merak edilen konuları da ele almaya çalıştık. Xbox ONE lansmanı ile birlikte yapılan 21.05.2013 tarihli Call of Duty Ghosts tanıtımında ve ardından yayınlanan Call of Duty 10: Ghosts ile Modern Warfare 3 arasındaki CoDGhosts VS MW3 teknik karşılaştırma videosunda oyun görüntü kalitesindeki olağanüstü artışlar öne çıkarıldı.

Call of Duty Ghosts Sistem GereksinimleriOyun motorunun geliştirilmesi ile birlikte grafik kalitesinde meydana gelen bu artışın, diğer FPS oyunlara kıyasla Call of Duty serisinin grafik yetersizliklerine sahip olduğu tartışmalarına son vereceğini, oyun dünyasında devrim sayılabilecek bir diğer yeni özellik olan Call of Duty Ghosts sesli komut sistemi, üç değişik oyun karakterine bürünebilme ve oyunu oynarken destek alacağınız muhafız köpek özellikleri ile birlikte CoD serisinde fark yaratan yeni bir döneminin başladığını düşünüyoruz.

23.10.2013 tarihinde resmen açıklanan ve tahminlerin çok ötesinde donanım gerektiren Call of Duty Ghosts minimum sistem gereksinimlerini aşağıda bulabilirsiniz.

Call of Duty Ghosts Sistem Gereksinimleri

The All in One Entertaintment System sloganıyla öne çıkarılan XBOX ONE‘ın tüm dünya tarafından canlı izlenen bir saat süreli özel lansmanı sırasında oyun karakterlerinin el ve kol detaylarında bulunan en ince ayrıntıların dahi geliştirilen oyun motoru ile belirginleştirildiğine vurgu yapılan Call of Duty Ghosts oyunu muhteşem grafikleri ile göz dolduruyor.

Call of Duty serisi oyunların grafiklerinin düşüklüğünden bahseden özellikle Battlefield oyuncularının Call of Duty Ghosts için ne gibi eleştirilerde bulunacaklarını şimdiden merak ediyoruz doğrusu.

Sonuç olarak şunu söyleyebiliriz ki CoDGhosts yani Call of Duty 10, adı gibi 10 üzerinden on numara gibi görünüyor. CoDGhosts gümbür gümbür geliyor.

Aynı zamanda Modern Warfare serisinin de mimarı olan Infinity Ward’ın yanı sıra Neversoft ve Raven Software firmaları tarafından PC, Wii U, PS3, PS4, Xbox 360 ve Xbox One platformları için yapılan Call of Duty Ghosts’un çıkış tarihi ise 05.11.2013 olarak duyuruldu. Türkçe desteği bulunmayan Call of Duty Ghosts TR yamayı bağlantıdan indirip kurabilirsiniz.

CoDGhosts Türkçe Yama

Call of Duty Ghosts Sistem Gereksinimleri Minimum

Call of Duty Ghosts Sistem Gereksinimleri Minimum

İşletim Sistemi Windows 7 64-Bit veya Windows 8 64-Bit (32-Bit/x86 işletim sistemleri 4 GB. üzeri RAM miktarını desteklemediğinden 64-Bit O/S kullanılması tavsiye edilir.)
İşlemci Intel Core 2 Duo E8200 2.66 GHz veya AMD Phenom X3 8750 2.4 GHz işlemci veya daha iyisi
Ram 6 GB RAM (19.11.2013 tarihinde yapılan resmi update ile 6 GB RAM alt sınırı kaldırılmıştır.)
Hard Disk 40 GB boş alan
Ekran Kartı NVidia GeForce GTS 450 ya da ATI Radeon HD 5870 ekran kartı veya daha iyisi (DirectX 10 destekli ekran kartlarında çalışmaz.)
DirectX DirectX 11 veya daha yeni sürümleri

Tarihten günümüze savaşçıların kullanageldiği savaş maskelerinin anlatıldığı ve nihayetinde kahramanımızın kullandığı hayalet maskesi ile oyun hakkında ipuçlarının verildiği Call of Duty Ghosts Maskeli Savaşçılar videosunu izlemenizi tavsiye ederiz.

Call of Duty Ghosts Sistem Gereksinimleri

Call of Duty Ghosts Sistem Gereksinimleri Önerilen

Call of Duty Ghosts Sistem Gereksinimleri Önerilen

İşletim Sistemi Windows 7 64-Bit veya Windows 8 64-Bit (32-Bit/x86 işletim sistemleri 4 GB. üzeri RAM miktarını desteklemediğinden 64-Bit O/S kullanılması tavsiye edilir.)
İşlemci Intel Core 2 Quad Q8400 2.66 GHz. veya AMD Phenom II X4 805 işlemci veya daha iyisi
Ram 8 GB RAM (19.11.2013 tarihinde yapılan resmi update ile 6 GB RAM alt sınırı kaldırılmıştır.)
Hard Disk 40 GB boş alan
Ekran Kartı NVidia GeForce GTX 660 Ti veya ATI Radeon HD 7950 ekran kartı veya daha iyisi (DirectX 10 destekli ekran kartlarında çalışmaz.)
DirectX DirectX 11 veya daha yeni sürümleri

Call of Duty Ghosts sistem gereksinimleri ile çıkış tarihi vb. bilgileri bulabileceğiniz sayfamızda yararlı bilgilere ulaştığınızı düşünüyorsanız lütfen bu sayfa linkini Facebook sayfanızda ve diğer sosyal platformlarda paylaşınız, rating sistemiyle beğeninizi ifade ediniz, teşekkürler.

Call of Duty Ghosts Sistem Gereksinimleri

Call of Duty Ghosts RAM Fix

InfinityWard tarafından 19 Kasım 2013 tarihinde yapılan official güncelleme ile yapılan bir çok düzeltmenin yanı sıra Call of Duty Ghosts 6 GB RAM sınırlaması da kaldırılmıştır. Böylece 6 GB.’tan daha az belleğe sahip oyuncular, oyunun açılmaması ya da açılsa bile sınırlama nedeniyle herhangi bir hata mesajı almadan oynayabilecekler. Buna rağmen CoDGhosts ram fix sorunu ile karşılaşırsanız bağlantıda çözümünü bulabilirsiniz.

Yapılan güncellemedeki eSports Broadcaster modunun oyuna eklenmesi vb. önemli detayları yazının devamında görebilirsiniz.

  • CODeSports option added, providing further MLG support; Contains a Broadcast mode and the ability to enable the latest MLG ruleset in both online Private Matches and System Link.
  • Nvidia SLI performance improvements.
  • AMD performance improvements, reducing in-game hitching on cards with 1Gb RAM.
  • CPU performance optimization for PC’s with less than 4 cores.Changed the less than 6 Gb. RAM minimum spec. fence from a blocking error to a warning scree.

Call of Duty Ghosts sistem gereksinimlerini sayfasının yanısıra Black Ops 2 Sistem Gereksinimleri, Battlefield 3 Sistem Gereksinimleri, Modern Warfare 3 Sistem Gereksinimleri sayfalarını da ziyaret ediniz.

Künyesi
Yayımcı

Activision

Yapımcı

Infinity Ward, Neversoft ve Raven Software

Çıkış Tarihi

05 Kasım 2013

Platformlar

PC, Wii U, PS3, PS4, Xbox 360 ve Xbox One

Oyun Türü

Action, FPS

ESRB Rating

MATURE 17+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Oynanış
8.5
9.6
Senaryo
7.0
8.9
Grafikler
9.0
9.5
Ses ve Müzikler
7.5
9.1
Aldığı Puanlar

Call of Duty Ghosts ile daha detaylı bilgileri ilgili forum kategorisinde bulabilirsiniz.

8.0
Editörün Puanı
9.3
Okur Puanları
14 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
blank
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...