Oyun İnceleme
Hoşgeldiniz...
Battlefield: Bad Company 2 İncelemesi ve Sistem Gereksinimleri
İnceleme

Battlefield: Bad Company 2 İncelemesi ve Sistem Gereksinimleri

Künyesi
Yayımcı

Electronic Arts

Yapımcı

Electronic Arts

Çıkış Tarihi

02 Mart 2010

Platformlar

PC, PlayStation 3, XBox 360, iOS

Oyun Türü

Aksiyon, FPS (Birincil Sahıs Nişancı)

Oyun Motoru

Frostbite 1.5 Engine

ESRB Rating

MATURE 17+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
8.5
9.6
Aldığı Puanlar

Battlefield: Bad Company 2 mutlaka oynanması gereken bir oyun...

8.5
Editörün Puanı
9.6
Okur Puanları
2 Oy
Oyladınız

Battlefield: Bad Company 2 oyununa ait minimum ve önerilen sistem gereksinim bilgileri ile oynanış hakkındaki incelememizi yazımızın devamında bulabilirsiniz. Mükemmel dizayn edilmiş geometrisi sayesinde Arica Harbor isimli haritada devasa araç savaşları çok daha kaliteli ve sürükleyici. Harita bölümü ortadan ikiye ayıran uzun bir yoldan ve çevresindeki binalardan oluşuyor.

Benim oynadığım mod rush olarak adlandırılıyordu. Bu modda ise saldırı cephesi ve savunma cephesi olmak üzere iki farklı cephe bulunuyordu. Saldırı cephesinin misyonu düşman karargahlarına saldırmak ve iki altın nokta diye tabir edilen yerleri tahrip etmek.

Bunu bir çok farklı yoldan yapabilirsiniz. İsterseniz altın depolanmış binaya sessizce sızabilir ya da duvarları havaya uçurup kendi giriş kapınızı oluşturabilirsiniz. Ve içeri girip işinizi bitirmek için C4 patlayıcıları kurabilirsiniz ya da bir kaç top atışından ve bombadan sonra tankı mekana sokarak her şeyi yerlebir edebilirsiniz.

Battlefield Bad Company 2 Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim Sistemi Win XP, Windows 7, Windows 8, Windows 10 veya üzeri işletim sistemi.
İşlemci Intel Core 2 Duo E6400 2.13 Ghz. ya da AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4800+ 2.5 Ghz. veya üzeri işlemci.
Ram 2 Gb. veya üzeri ram miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon X1900 serisi ya da NVidia GeForce 7800 GT veya üzeri en az 256 Mb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 15 Gb. boş alan.
DirectX DX 9.0c

Battlefield Bad Company 2 Minimum Sistem Gereksinimleri

Oynanış:

Battlefield: Bad Company 2’de tanklardan hariç hammerlar, atv araçları ve yeni bir araç türü olan UAV’lerin küçük bir versiyonu yer alıyor. Bu aracın saldırı kabiliyeti sınırlı olduğundan dolayı genelde sadece keşif amacıyla kullanılabiliyor.

Battlefield: Bad Company 2 oyununda kendinizi takım çantası dahilinde ufak çaplı bir roketatar taşıyan mühendis seçerken buluyorsunuz. Bu harita düşman ve dost araçlarından doldurulduğu için bazen kendinizi çarpışmanın tam ortasında bazen de dost araçlara yardım ederken bulabiliyorsunuz. El bombaları bitişiğinizdeki bir tanka bile hiçbir tahribat veremiyor. Bu yüzden Arica çölündeki düşmanı yok etmek istiyorsanız her zaman daha güçlü silahlara sahip olmanız gerekli.

Battlefield: Bad Company 2 bambaşka bir deneyim…

Söylediğimiz gibi bu harita destansı çarpışmalar için mükemmel derecede uygun. Diğer bir yandan da bir tankın içinde sürekli bir yara alma endişesi ile bulunmak ve öyle hissetmek oyundan zevk almamızı sağlayan diğer bir nokta.

Takım arkadaşlarıyla uyum içinde oynamak ve bir saldırı planı yapmak çok daha zor. Tankların arasında benim savunma gücümün daha da geri mevzilere çekildiğini gördüm. Bu da savaş haritasını yeni alanlara doğru genişletiyor.

Hammer ve atv’ler vurulması en kolay ve en az uğraştıracak araçlar. Fakat tanklar ise cehennem gücünün rolünde bu oyunda. Kendime bir roketatar edinmiştim ve en iyi korunabilinecek yerlerden biri olan iki binanın arasında kendimi savunmaya çekmiştim.

Fakat tank mermileri böyle bir durumda bile size mükemmel şekilde zarar verebiliyor. Binalar bir çöp yığınağı haline gelebiliyor ve bu da bizim kendimizi savunma durumumuzu sıkıntıya sokabiliyor.

Battlefield Bad Company 2 Sistem Gereksinimleri
Önerilen

İşletim Sistemi Win XP, Windows 7, Windows 8, Windows 10 veya üzeri işletim sistemi.
İşlemci Intel Core 2 Quad Q6400 2.13 GHz. ya da AMD Athlon II X4 605e 2.3 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 2 Gb. bellek miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon HD 4870 ya da NVidia GeForce GTX 260 veya üzeri en az 512 Mb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 15 Gb. boş alan miktarı.
DirectX DX 10

Son Sözler:

Battlefield: Bad Company 2’daki Arica Horbor haritası daha önce tecrübesi olmayan multiplayer oyuncuları için mükemmel bir tanıtım desteği sağlıyor. Tonlarca aracı küçücük bir boşluğa yerleştirebiliyorsunuz. Ve sonuçlar daha harika olabiliyor.

Yazar Hakkında
Avatar Veteran Soldier
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments