FIFA 23 Sistem Gereksinimleri

Beğen+1

FIFA 23 sistem gereksinimleri ile ilgili yazımızda HyperMotion2 teknolojisi ile oyuna gelen yeni özellikleri, çapraz oyun platform bilgilerini ve diğer detayları da bulabilirsiniz.

Sadece PlayStation5, Xbox Series X|S, Stadia ve PC platformlarında desteklenen HYPERMOTION2 teknolojisi gerçek hayatta iki kat fazla veri yakalama çalışması, daha gerçekçi bir futbol oyunu animasyonu getiriyor ve FIFA 23’te her moddaki her maçta ultra gerçekçi bir oynanışı mümkün kılıyor.

İki kat fazla gerçek maç verisi yakalamasıyla yeni nesil HyperMotion2 oynanış teknolojisinde yapılan çığır açan yenilikler, FIFA 23’te 6.000’den fazla gerçekçi futbol animasyonuyla sahada attığınız her adıma gerçekçilik katıyor.

HyperMotion2 teknolojisinden güç alan yeni animasyonlar, topu kontrol etme ve şut arasında daha doğal geçişleri mümkün kılıyor ve soğukkanlı topa vuruş imkanı sağlıyor.

Keskinliği ve akıcılığı bir araya getiren daha uzun ve yüksek kaliteli animasyonlar, oyuncular topu saklarken, çevirirken veya kaleye doğru vururken tek bir kesintisiz hareket yaratıyor.

FIFA 23 çapraz oyun, oyuncuların çeşitli çevrimiçi oyun modlarında aynı nesilden farklı platformlardaki arkadaşlarıyla ve rakipleriyle oynayıp mücadele edebilmesini sağlıyor.

FIFA 23’te çapraz oynabilen platformlar şu şekilde;

  • PlayStation 5, Xbox Series X|S, Stadia ve PC sürümleri birbiriyle çapraz oyun uyumlu;
  • FIFA 23’ün PlayStation 4 ve Xbox One sürümleri de birbiriyle çapraz oyun uyumlu.

FIFA 23 minimum sistem gereksinimlerine göre oyunu normal/orta grafik ayarlarında oynayabilmek için; i5-6600K özelliklerinde bir işlemci, 8 Gb. ram ve GTX 1050 Ti teknik özelliklerinde en az 4 Gb. bellekli DX 12.0 destekli ekran kartına sahip olmanız gerekiyor.

FIFA 23’ün kurulumu için gerekli boş disk alanı ise 100 Gb. civarında.

FIFA 23 Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim Sistemi Windows 10 veya üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core i5-6600K 3.50 Ghz. ya da AMD Ryzen 5 1600 3.2 Ghz. veya üzeri işlemci.
Ram 8 Gb. veya üzeri ram miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon RX 570 ya da NVidia GeForce GTX 1050 Ti veya üzeri en az 4 Gb. bellekli DirectX 12.0 destekli ekran kartı.
Kaç Gb. 100 Gb. boş disk alanı.
DirectX DX 12 veya üzeri.
Diğer Notlar FIFA 23 oyununu oynayabilmek için DX 12 destekli ekran kartı, 64-Bit destekli işlemci ve işletim sistemi zorunludur.
Desteklediği Diller Türkçe, İngilizce, Czech, Polish, Russian, Arabic, Spanish, French, Japanese, Korean, Portuguese, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Danish, German, Italian, Norwegian Bokmål, Dutch, Swedish

Yenilikler:

Fifa Serisi‘nin yeni oyunu FIFA 23’e eklenen yeni özellikler şöyle;

SERT ŞUT

FIFA 23’teki yeni beceri temelli risk-ödül sistemli şut mekaniği, futbolun en güçlü ve etkileyici şutlarını oyuna ekliyor.

Defans oyuncularından kurtularak boş alan yaratın, vuruş noktanızı seçin ve sert şut komutu vererek vuruşunuza ekstra güç katıp muhteşem bir gol atma şansı yakalayın.

YENİDEN TASARLANAN DURAN TOPLAR

FIFA 23’te yeniden tasarlanan duran toplar size serbest vuruşlarda, penaltılarda ve köşe vuruşlarında daha fazla kontrol vererek yönü, gidişi, falsoyu ve daha fazlasını değiştirmek için topa temas edeceğiniz noktayı seçmenize imkan tanıyor.

Ayrıca güncellenen köşe vuruşu kamera pozisyonları ölü top pozisyonlarının heyecanını daha iyi yansıtıyor.

SAHA İÇİ FİZİK UNSURLARI

FIFA 23’te güncellenen fizik unsurları, çeşitli saha içi etkileşimlerini daha doğal ve gerçekçi bir hale getiriyor.

GELİŞMİŞ DARBE FİZİĞİ

Sadece PlayStation 5, Xbox Series X|S, Stadia ve PC’de desteklenen Gelişmiş Darbe Fiziği, FIFA 23’te defans oyuncuları topu engellemeye çalışırken oyuncuların uzuvlarının pozisyonun sonucunu daha doğal etkilemesini sağlıyor.

Defans oyuncularından seken toplar, engellemeler ve kalecilerin kolları, bacakları, elleri ve hatta parmakları, şutun gücünü absorbe edip topun gidiş yolunu etkileyerek ve her bir vuruşun hızına ve kuvvetine bağlı olarak görsel açıdan özgün sapmalar yaratarak gelen topun etkisine göre belirlenen daha gerçekçi sonuçlar doğuruyor.

AĞ ETKİLEŞİMİ FİZİK UNSURLARI

Ağ ile ilgili yeni fizik unsurları oyuncuların hareketine reaksiyon göstererek her bir uzva karşılık veriyor ve oyuncular koşarken, kayarken veya kalenin içine düşerken daha fazla doğal etkileşim yaratıyor.

OYUNCU FARKINDALIĞI

FIFA 23’teki yeni çarpışma öngörüsü sistemi, oyuncuların sahadaki farkındalığını geliştirerek müdahalelerden ve çarpışmalardan kaçınırken daha akıllıca hareket etmelerini sağlıyor.

FUTBOL ÇEŞİTLİLİĞİ

Yeni animasyonlar ve mekanikler, FIFA 23’e daha doğal futbol çeşitliliği getirerek oyunu gerçek hayata daha da yaklaştırıyor.

ŞUT

Alçaktan veya topun dibine girerek ya da sektirerek çekilen şutlar ve uçan kafa vuruşları gibi farklı şut yönlerine göz atın.

SAVUNMA

Sert uzaklaştıran kayarak müdahaleler, fiziksel müdahaleler ve hatta topuk müdahaleleri, yaklaşan forvetlere karşı savunma yapmak için size daha fazla yol sunuyor.

PAS

Yeni pas türleri, ayağın dışıyla paslar, şık sırt pasları, vole paslar ve yeni uzaklaştırma animasyonları, takım arkadaşlarınızı topla buluşturmanız için yeni yollar sunuyor.

FIFA 23 Sistem Gereksinimleri
Önerilen

İşletim Sistemi Windows 10 veya üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core i7-6700 3.40 Ghz. ya da AMD Ryzen 7 2700X 3.7 Ghz. veya üzeri işlemci.
Ram 12 Gb. veya üzeri ram miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon RX 5600 XT ya da NVidia GeForce GTX 1660 veya üzeri en az 8 Gb. bellekli DirectX 12.0 destekli ekran kartı.
Kaç Gb. 100 Gb. boş disk alanı.
DirectX DX 12 veya üzeri.

Veteran Soldier
Veteran Soldier

Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website editörü ve amatör Call of Duty oyuncusu...

Yorumlarınızı bekleriz...

Yorum Yap, İnceleme Yaz

Oyun.News
Logo