Bildirimler
Tümünü temizle

[Sabit] Call of Duty Ghosts Çalışmayı Durdurdu Hatası ve Çözümü

 
Veteran Soldier
(@administrator)
General Admin

Çoğu oyuncu tarafından özellikle singleplayer oynanırken alınan Call of Duty Ghosts çalışmayı durdurdu hatası (iw6sp64_ship.exe has stopped working) çözüm önerilerimizi aşağıda bulabilirsiniz. Call of Duty Ghosts çalışmayı durdurdu ya da diğer ifadeyle Call of Duty Ghosts has stopped working hatasının belirgin bir nedeni olmadığı gibi çözümü için de şunu yapın düzelir, kırak değiştirin düzelir demek de mümkün değildir.

Çünkü bahse konu hatayla lisanslı keye sahip oyuncular da karşılaşmaktadır. Biz CoDGhosts'un çalışmayı durdurmasının sisteminizde mevcut bir veya bir kaç hatadan kaynaklandığını ve hata giderilinceye kadar tüm çözüm önerilerini sırasıyla uygulamanızı ve her öneriden sonra sisteminizi yeniden başlatarak oyunu kontrol etmenizi öneriyoruz.

Call of Duty Ghosts çalışmayı durdurdu hatası çözüm önerileri:

1. Öncelikle sisteminizin Call of Duty Ghosts sistem gereksinimlerini'ni karşıladığından, oyun sırasında aşırı ısınmadığından ve işletim sisteminizin güncel olduğundan emin olun, gerekirse güncellemeleri denetleyin ve özel güncellemeleri de uygulayın. Sisteminizin ısınmasına ya da oyun oynarken kasma vb. sorunlara neden olabilecek gereksiz uygulamaları kapatmak ve sisteminizi optimize etmek amacıyla Razer Game Booster kullanın.

2. Daha sonra Call of Duty Ghosts'u gerekirse kaldırın ve yeniden yükleyin, oyun dosyalarını steam üzerinden Call of Duty Ghosts'a sağ klik yaparak doğrulama yapın ve hatalı dosya var ise otomatik olarak download edilerek düzelmesini sağlayın.

3. Ekran kartınızın DirectX 11 destekli olduğundan emin olun, DirectX 11'i indirin ve tekrar kurun. Ekran kartı sürücülerini yeniden kurun, gerekirse kaldırıp tekrar kurun.

4. Oyunun hata vermesinin Microsoft Visual C++ Redistributable paketlerinden kaynaklanmış olabileceği ihtimalini de ortadan kaldırmak için;

Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable Package,

Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package,

Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package uygulamaları indirip kurun.

5. Oyunla birlikte gelen ve Call of Duty Ghosts'un setup edildiği sırada kurulması gereken DirectX, Redistributable Package ve Microsoft .NET Framework uygulamalarının düzgün kurulmamış olabileceği ihtimaline karşın;

İşletim sistemlerine göre farklılık gösterebilecek ve aşağıda örneğini görebileceğiniz oyun dosya yollarında bulunan uygulamaları ve çoğu hatanın ana kaynağı olarak gördüğüm Microsoft .NET Framework uygulamalarından özellikle dotNetFx4'ü çalıştırarak yeniden kurun.

C://Program Files/Steam/Steamapps/common/Call of Duty: Ghosts/_CommonRedist/DirectX/Jun2010/DXSETUP.exe
C://Program Files/Steam/Steamapps/common/Call of Duty: Ghosts/_CommonRedist/vcredist/2012/vcredist_x64.exe
C://Program Files/Steam/Steamapps/common/Call of Duty: Ghosts/_CommonRedist/vcredist/2012/vcredist_x86.exe
C://Program Files/Steam/Steamapps/common/Call of Duty: Ghosts/_CommonRedist/DotNet/4.0/dotNetFx40_Full_x86_x64.exe

6. Eğer tüm bu tavsiyelerimize rağmen Call of Duty Ghosts çalışmayı durdurdu hatasını gideremediyseniz oyuna giriş yapıp singleplayer görevlerine devam etmek istediğinizde resume game değil mission select menüsünden tamamlamış olduğunuz görevlerden birini seçerek girin.

Girdiğiniz bu görevden çıkış yaparak en son hata verip oyundan düştüğünüz görevi oynamak amacıyla resume game'i seçin ve oynamak istediğiniz görevi tamamlayın. Tavsiyelerimize uyarak ya da başka yöntemlerle Call of Duty Ghosts çalışmayı durdurdu hatasını çözen oyuncuların deneyimlerini paylaşmalarını rica eder ve iyi oyunlar dileriz.

7. CoDGhosts hakkında diğer konular için Call of Duty Ghosts kategorisini ziyaret ediniz.

Call Of Duty Ghosts Calismayi Durdurdu

Alıntı
Konu Sahibi Gönderildi : 16 Ocak 2014 03:32