Bildirimler
Tümünü temizle

[Sabit] Call of Duty Ghosts Donma, Kasma, Kurulum vb. Çeşitli Sorun Çözümleri

28 Yazılar
11 Üyeler
1 Beğeniler
39.5 K Ziyaretler
Avatar Veteran Soldier
(@kokocan)
Gönderiler: 92
Uzman Çavuş
Konu Sahibi
 

Abiler Call of Duty Ghosts oyununu kurdum. Ancak tek bir dosyada hata aldım, yoksay demek zorunda kaldım.

Acaba oyunu kuran biri bana bu dosyayı upload edebilir mi?

C:/Program files (x86)/call of duty ghosts/homecoming_transient_inro_tr.ff

Yazana kadar canım çıktı Allah rızası için 🙂

Codghosts Bolum Gecis Donma Sorunu

 
Gönderildi : 26 Kasım 2013 15:51
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
 

Benim bilgisayar sorunlu olduğu için henüz Call of Duty Ghosts kuramadım, inşallah yıl sonuna kadar AMD FX6 veya FX8 işlemci üzerinde yeni bir sistem toplayacağım, o zamana kadar yardım eden olur herhalde 😀

 
Gönderildi : 26 Kasım 2013 19:08
Avatar Veteran Soldier
(@predator82)
Gönderiler: 1
Er
 

Merhabalar arkadaşlar, forumda yeni üyeyim... Bu oyunu orjinal alıpta multiplayer takılan uzman arkadaşlara sorum var şuan oyunu alalı baya oldu rütbem (II) tek kalın çizgide nikim Yarbay... Daha hızlı bir şekilde Squad Points yapmanın bir hilesi varmı? Diğer sipesiyal özellikleri ve silahları açtırmak istiyorum, multide çok fazla oynayamıyorum baş dönme yapıyor bende steam multiplayerda hilede kullanmak istiyorum böyle bişiler varmı ?
İkinci sorum multiplayer takıldığım için arkadaş edinmek istiyorum multiplayerda nasıl arkadaş ekleniyor, saygılarımla.....
   

 
Gönderildi : 7 Ocak 2014 13:16
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
 

Bazı hafta sonları iki kat puan kazanılarak level yükseltilen "Call of Duty Ghosts Double XP Weekend" etkinlikleri düzenleniyor, takip ederseniz yararlanabilirsiniz. Bunun dışında hile, oyun dosyası değiştirme vb. oyuna müdahale ederseniz banlanabilirsiniz, steam hesabınızda başka oyunlar varsa onlar da riske girebilir.

Oyun kurulu olmadığından kesin bilgi veremeyeceğim ama Call of Duty Ghosts menüsünde Friends List bölümünden arkadaş eklenebiliyor bildiğim kadarıyla.

 
Gönderildi : 13 Ocak 2014 16:31
Avatar Veteran Soldier
(@unalman)
Gönderiler: 1
Er
 

Arkadaşlar 2 ekran kullanıyorum ama 2. ekranda oynuyorum COD Ghostu 2. ekranım 1920x1080 çözünürlük destekliyor fakat oyuna girdiğimde benim ekran çözünürlüğüm 1152x648'ı geçemiyor :'( ne yapmam lazım çözünürlüğü arttırmam için.

 
Gönderildi : 19 Mayıs 2014 20:53
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
 

Bugüne kadar iki ekran kullanma tecrübem olmadı ama video oyunlarında ekran çözünürlüğü ya da diğer ayarlarda yaşayıp sorunun kaynağı ve çözümü olarak gördüğüm şeyler şunlar.

* Oyun Win7 ve üzeri işletim sistemlerinde yönetici olarak çalıştırılmadığında video/grafik ayarlarında yapılan değişiklikler cfg dosyasına yazılamıyor ve hataya neden olabiliyor. Bu nedenle Call of Duty Ghosts'u yönetici olarak çalıştırıp video/grafik ayarlarını yapmanızı tavsiye edebilirim.

* Masaüstü ekran çözünürlüğü ile oyun ekran çözünürlüğü farklı olduğunda değişik hatalara neden olabiliyor.

Call Of Duty Ghosts Video Options Sorunu

 
Gönderildi : 20 Mayıs 2014 00:17
Avatar Veteran Soldier
(@korkusuzmaraz)
Gönderiler: 2
Er
 

Merhaba arkadaşlar bilgisayarımda Call of Duty Ghosts yüklü. Oyunu normal modda açmaya çalıştığımda Call of Duty Ghosts çalışmayı durdurdu hatası veriyor. Fakat pc yi güvenli modda açtığımda oyun sorunsuz açılıyor. Oyun sadece güvenli moddayken açılıyor. Fakat ilerisi gelmiyor. Yani oyunu oynayamıyorsun. Donuyor vs.. Sırf bu yüzden DEP i yani veri yürütme engellemesini bile kapattım yine fark etmedi ve halen daha çalışmayı durdurdu hatası veriyor. İşletim sistemim Windows 8.1 Pro 64 bit masaüstü bilgisayar kullanıyorum lütfen yardım edin.

Codghosts Calismayi Durdurdu

 
Gönderildi : 25 Ağustos 2014 18:35
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
 

Öncelikle Call of Duty Ghosts Çalışmayı Durdurdu Hatası ve Çözümü konusunda anlatılanları gözden geçirmenizi ve eksikleriniz varsa uygulamanızı tavsiye edebilirim. Call of Duty Ghosts güvenli modda çalıştığına göre DirectX, ekran kartı sürücüleri, Redistributable Package ve Microsoft .NET Framework vb. yazılımsal olarak bir sorununuz olmadığı anlaşılıyor, fakat yine de kurulumları yenileyebilirsiniz. Bu durumda aklıma gelen diğer Call of Duty Ghosts çalışmayı durdurdu hatası çözüm önerileri şunlar;

* Call of Duty Ghosts'u her defasında yönetici olarak çalışacak şekilde şekilde ayarlayın.

* Oyun C:/ üzerinde kurulu değilse birincil harddiske kurulum yapın.

* Güvenli modda çoğu hizmetler servis dışıdır ve yük kullanım azdır yani CoDGhosts bu yüzden çalışabiliyor olabilir. Bu nedenle normal modda iken bilgisayarınızda çalışan ve gereksiz kaynak tüketimine neden olabilecek uygulamaları tek tek kontrol edin ve kapatın, başlangıçta çalışan gereksiz uygulamaları engelleyin.

* Bilgisayarınızdaki donanımların ısı durumlarını kontrol edin.

 
Gönderildi : 25 Ağustos 2014 19:53
Avatar Veteran Soldier
(@korkusuzmaraz)
Gönderiler: 2
Er
 

Eyvallah usta dediklerini deneyip sonucu buraya yazarım. Eğer aklına şeyler de yine buraya yazabilirsin.

 
Gönderildi : 26 Ağustos 2014 22:22
Avatar Veteran Soldier
(@serjakler)
Gönderiler: 1
Er
 

Arkadaşlar bu ''Call of Duty Ghosts server is not available at this time. Please try again later or visit Activision Support'' şeklindeki hata beni deli etti. Lütfen acil dönüş.

 
Gönderildi : 1 Kasım 2014 12:57
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
 

Call of Duty Ghosts Game Status sayfasını incelediğimde aşağıda da resmini görebileceğiniz gibi Call of Duty Ghosts resmi sunucularının şu an sorunsuz çalıştığı görülüyor. Bu durumda oyununuzun internet bağlantısı ilgili ayarlarını gözden geçirmeniz gerek.

* Öncelikle oyunun güncel olduğunu tespit etmek için steam uygulaması üzerinden dosya doğrulaması yapınız.

* Windows güvenlik duvarının ya da kullanıyorsanız diğer güvenlik/firewall yazılımlarının Call of Duty Ghosts'un dışarıya bağlanmasına engel olmadığını tespit edin ve manuel olarak erişime izin verecek şekilde ayarlayın ve tekrar sunuculara bağlanmayı deneyin, eğer olumsuz sonuç alırsanız Activision Çözüm Merkezi'nde de belirtilen aşağıdaki maddelere geçin.

* Call of Duty Ghosts Game Status sayfasına girdikten sonra kullandığınız oyun platformunu işaretleyerek CoDGhosts server'larının DEFCON 5 olarak gösterildiğini yani sunucularda sorun olmadığını teyit edin.

* İnternet bağlantınızın kaliteli olduğundan ve bant genişliğinin diğer kullanıcılar tarafından aşırı şekilde tüketilmediğinden emin olun, internete kablosuz değil kablolu bağlanın.

* Oyunu açın ve Multiplayer/ Options ayarları altından bağlantı durumunuzun ''NAT type as Open'' olarak gösterildiğinden emin olun. Eğer ''NAT type as Moderate'' olarak görünüyorsa bağlantınızda kısmi ya da tamamen bir sorun var demektir.

Bu durumda, bazı modem firmalarının yeni çıkan oyunlara ait portları güncelleme yaparak sürücülere tanımlamaları nedeniyle modeminizin driver'larını güncelleyerek deneyin. Olmaz ise Modem markalarına göre değişiklik arzeden Call of Duty Ghosts'un kullandığı portları açma ayarlarını modeminizin kullanma klavuzundan yararlanarak gerçekleştirin.

* The Call of Duty Ghosts server is not available at this time. Please try again later bağlantı sorunları ile ilgili diğer çözüm önerileri için Call of Duty Ghosts Connecting to Online Servers Not Available sayfasını ziyaret edin.

Codghosts Game Status

Many broadband internet modems now come with routing capabilities built in. Please contact your internet service provider to determine if your internet modem has an integrated router. If it does, they should be able to assist you with the steps for setting up your home network.
Once you have completed the steps above, the game should report your NAT type as Open and should make use of the maximum bandwidth supported by your internet service provider for your account.
To see what NAT type is detected by the game:
- Go to the Multiplayer menu.
- Select Options.
- Select System Info.
In the System Info panel, there will be a category called NAT Type. If the game reports your NAT type as Strict, you will have difficulties playing online and will need to adjust your router settings or replace it with a gaming console compatible router. If the game reports your NAT type as Moderate, you may have difficulties connecting to some game hosts. An Open NAT type is the best setting for online gaming. Find out more about Port Forwarding and NAT Types.

What are ports, and what is port forwarding?
Ports are simply virtual pipelines that allow computers and devices to communicate and send information back and forth on the Internet. See more about ports used for Call of Duty games.
Port forwarding – or creating a port forward – is a common process in gaming that makes your gaming console or PC more accessible to other gaming consoles or PCs on the Internet. Port forwarding can improve connection speed, lobby wait times, and overall gameplay, particularly for a host.
What about NAT?
NAT (Network Address Translation) is a networking concept that allows your router to share a single IP (Internet Protocol) address across multiple devices on your network. Instead of your ISP (Internet Service Provider) assigning an IP address to every device that connects to the Internet, NAT allows your ISP to assign a single IP address to your router. The router then manages a set of IP addresses for all devices on your home network.
There are three main NAT types depending on your platform: Open, Moderate, and Strict on Microsoft or PC, and Type 1, Type 2, and Type 3 on Sony. Moderate/Type 2 and Strict/Type 3 NAT types limit the connections your gaming console or PC can make to other gaming consoles or PCs. For example, Moderate/Type 2 NATs can only connect with gaming consoles or PCs using Moderate/Type 2 or Open/Type 1 NAT, and Strict/Type 3 NATs can only connect with gaming consoles or PCs using Open/Type 1 NAT. Ultimately, an Open/Type 1 NAT will provide the best connection quality.

 
Gönderildi : 1 Kasım 2014 17:00
Avatar Veteran Soldier
(@50_dark)
Gönderiler: 1
Er
 

Öncelikle kolay gelsin. Ben Call of Duty Ghosts'u orjinal aldım ve steam üzerinden oynuyorum ama multiplayer a girdiğimde ''private match'' özelliği veya modu yok, videolardan izlediğim kadarı ile xbox ve ps konsollarda var bu özellik, pc de varmıdır varsa eğer nasıl çözebiliriz bu sorunu, yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim.

 
Gönderildi : 3 Ocak 2015 17:35
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
 

Şu an için orjinal Call of Duty Ghosts kurulu olmadığı için oyunu açıp bakamadım ama bildiğim kadarıyla private match özelliği Call of Duty Ghosts'un oynandığı XBoxOne, XBox360, XBoxOne, PS3, PS4 ve PC platformlarının tamamında oynanabiliyor.

Bağlantıdaki resmi forumda PC kullanıcılarının private match oynadıklarına, aldıkları hatalara ilişkin konu/mesajları inceleyebilirsiniz. Her ihtimale karşın steam üzerinden dosya doğrulama işlemi yapmanızı tavsiye edebilirim.

Ayrıca orjinal Call of Duty Ghosts oyuncusu arkadaşlar private match konusunda bilgilendirme yapabilirlerse memnun oluruz.

Codghosts Private Match Oynamak

 
Gönderildi : 3 Ocak 2015 21:18
Avatar Veteran Soldier
(@gokanay)
Gönderiler: 1
Er
 

12 Gb. ram, i3 işlemci 11 destekli pc ye sahibim. Tüm seriyi oynadım ama Ghosts'da bölüm geçişlerinde donuyor, yanıt vermıyor. Bir yardımcı olabilir misiniz?

 
Gönderildi : 8 Mart 2016 12:25
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
 

Call of Duty Ghosts'u sorunsuz olarak normal ayarlar civarında oynayabilmek için 12 Gb. ram miktarı ve Intel i3 model bir işlemci yeterli, bölüm geçişlerinde de sorun yaşamamanız gerekir aslında. Ekran kartınızın modelini yazmanız mümkünse onu inceleyip sorunun kaynağını bulmaya çalışalım.

Codghosts Bolum Gecis Donma Sorunu

 
Gönderildi : 8 Mart 2016 18:05
Sayfa 1 / 2