Sistem
Hoşgeldiniz...
Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri ÖnerilenCall of Duty 6 Modern Warfare 2 sistem gereksinimleri bilgilerini incelediğimiz oyunun yapımını Infinity Ward gerçekleştirilmiş olup 10.11.2009 tarihinde Activision tarafından yayınlanmıştır.

Güncelleme (01.04.2020): Kısa bir süre önce çıkış yapan Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered (MW2R) Sistem Gereksinimleri bilgilerini bağlantıdaki sayfamızda bulabilirsiniz.

Xbox 360, PS3, PC platformları için versiyonları bulunan MW2, birinci şahıs aksiyon (First Person Shoter – FPS) tarzı oynanışa sahip olup Valve Anti Hile (VAC) önleme sistemi kullanılmaktadır. CoD6 müziklerini ise bir çok ödül sahibi olan bestekar Hans Zimmer yapmıştır.

Modern Warfare 2 İnceleme:

Call of Duty serisinin Modern Warfare senaryolu oyunlarının ilki olan Call of Duty 4 Modern Warfare‘nin ardından ikincisi sırayı alan Call of Duty 6 Modern Warfare 2, Call of Duty serisinin de altıncı oyunudur. Her ne kadar MW serisinin 2. oyunu olsa da aslında yeni silahlar, perkler, tactical nuke ve oyuncuların havadan güdümleyebildiği AC-130, saldırı helikopteri vb. silahlar nedeniyle Modern Warfare serisine yeni bir boyut getirmiştir.

Stimulus Package ve Resurgence Pack:

Sisteminiz Call of Duty 6 Modern Warfare 2 sistem gereksinimlerini karşılıyorsa özellikle multiplayer oynamak için Call of Duty 6 Modern Warfare 2 oyununu satın almak isteyenlere Stimulus Package ve Resurgence Pack indirilebilir içeriklerini (DLC) de almalarını tavsiye ediyoruz.

Call of Duty 4 Modern Warfare haritalarından Crash, Overgrown, Strike, Vacant mapları ile Bailout, Storm, Salvage, Carnival, Fuel, Trailer Park vb. yeni ek haritaların yanı sıra yeni oyun modlarını da içeren bu paketleri STEAM üzerinden almanız durumunda sayıca çok daha fazla oyuncu kitlesi ile multiplayer oyun oynama şansını elde edersiniz. Oyunu satın almadan önce Call of Duty 6 Modern Warfare 2 sistem gereksinimlerini karşıladığınızdan emin olunuz.

CoD6 Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri Minimum

Oyun Motoru:

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 veya kısa adlarıyla CoD6, MW2 oyununda IW engine 4 oyun motoru kullanılmıştır ve oyun içinde yüksek bir akışa sahiptir. Kendisinden bir yıl önce çıkan Call of Duty 5 World at War ve hatta Call of Duty 4 Modern Warfare oyununa nazaran çok daha iyi donanım performansına sahiptir.

Yaptığımız testlerde örneğin CoD4 ve CoD5 oyunlarını oynatmakta zorlanan P4 işlemci ve orta sınıf bir ekran kartı, CoD6 oyununda hiç bir şekilde zorlanmamış ve üst seviye ekran ayarları ile oynanabilmiştir. Call of Duty 6 Modern Warfare 2 sistem gereksinimleri bakımından CoD serisinin en light, en akışkan ve oynanabilirlik açısından en iyi oyunudur.

Bu özellikler nedeniyle Modern Warfare 2 hem çıktığı gün beş milyondan fazla satış yapmış hem de Guinness Rekorlar Kitabı’nda 2009 yılında en çok oynan multiplayer oyunu ünvanı ile mükafatını almıştır. Çoğu oyun derecelendirme kuruluşu tarafından da 2009 yılının en iyi oyunu seçilmiştir.

Multiplayer:

Modern Warfare 2 oyununun sadece Activision firmasının resmi oyun sunucularında multiplayer oynanabilir olması ve server kiralamanın ya da legal dedicated server açmanın mümkün olmaması ise oyunun eksik yanlarıdır.

Activision firmasının MW2 multiplayer server desteğini sonlandırması halinde ki bu durum ile diğer aksiyon oyunlarında karşılaşılmıştır, maalesef ileriki yıllarda multiplayer yani online oyun desteği sonlanabilecektir.

Activision firmasının oyuncularını sokakta bırakması anlamını taşıyacak öyle bir durumla umarız karşılaşmayız. Official server desteğinin sonlandırsa dahi legal dedicated MW2 server açmanın yolunun açılmasına imkan verilmesinin uygun olacağını düşünüyoruz.

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri Minimum

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri Minimum

İşletim Sistemi Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 veya üzeri (Windows 95/98/ME/2000 işletim sistemleri desteklemez.)
İşlemci Intel Pentium 4 2.3 GHz. or AMD Athlon 64 3200+ işlemci veya daha iyisi
Ram 1 GB. RAM
Hard Disk 12 GB. Boş alan
Ekran Kartı Nvidia GeForce 6600GT ya da ATI Radeon 1600XT DirectX 9.0c uyumlu en az 512 MB, Shader Model 3.0 destekli ekran kartı veya daha iyisi.
DirectX DirectX 9.0c veya daha yeni sürümleri

Call of Duty 6 Modern Warfare 2’yi Türkçe yamayı MW2 Türkçe yama sayfasında bulabilirsiniz. Call of Duty serisi tüm oyunlara ait Türkçe yamalar ile official/resmi patchleri CoDPatch kategorisinden inceleyip indirebilirsiniz.

MW2 Türkçe Yama DOWNLOAD

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri Önerilen

Call of Duty tüm serileri ile diğer oyunlara ait wallpaper, icon arşivleri için CoDGallery sayfalarını, çeşitli oyunlara ait incelemeler için Oyun İncelemeleri kategorilerini ziyaret ediniz.

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri Önerilen

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri Önerilen

İşletim Sistemi Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 veya üzeri (Windows 95/98/ME/2000 işletim sistemleri desteklemez.)
İşlemci Dual Core 2.4 GHz. işlemci veya daha iyisi
Ram 2 GB. RAM veya üzeri
Hard Disk 12 GB. Boş alan
Ekran Kartı Nvidia Geforce 7800 ya da ATI Radeon X1800 DirectX 9.0c uyumlu, en az 1 GB. belleğe sahip, Shader Model 3.0 destekli ekran kartı veya daha iyisi.
DirectX DirectX 9.0c veya daha yeni sürümleri

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 sistem gereksinimleri, oyun hakkında inceleme ve özet bilgileri vermeye çalıştığımız sayfamızda yararlı bilgilere ulaştıysanız lütfen Facebook sayfanızda ve diğer sosyal platformlarda paylaşınız.

Beğen butonları ve rating sistemiyle değerlendirmelerde bulunur ve ayrıca yorum yaparsanız çok memnun oluruz, teşekkürler.

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri Önerilen

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 Özet Bilgiler

Yapımcı/Developer Infinity Ward Inc.
Yayımcı/Publisher Activision, Square Enix, Infinity Ward Inc.
Yönetmen/Director Jason West
Prodüktör/Producer Mark A. Rubin
Dağıtımcı/Distributor Activision
Oyun Tasarım/Designer Steve Fukuda, Todd Alderman, Mackey McCandlish, Veteran Soldier, Zied Rieke
Senaryo/Hikaye Türü Modern Warfare
Yazar/Writer Jesse Stern
Müzikler/Composer Hans Zimmer, Lorne Balfe
Oyun Kısa Adları CoD6, MW2
Oyun Motoru/Game Engine IW 4.0
İndirilebilir İçerik DLC Stimulus Package, Resurgence Package
Son Patch Versiyonu Otomatik güncelleme
Oynanabildiği Platformlar Microsoft Windows PC, PlayStation 3, Xbox 360, Nintendo DS, BlackBerry
Çıkış Tarihi 10 Kasım 2009
Tür/Genre FPS (First Person Shooter)
Oyun Modları/Game Modes Singleplayer, Multiplayer, Cooperative, Special Ops MOD
MW2 Silahlar/Weapons Tabancalar: USP 45 Cal, 44 Cal. Magnum, M9, Desert Eagle, M1911 45 Cal

Machine Pistols: PP2000, G18, M93 Raffica, TMP

Shotguns: SPAS-12, AA-12, Striker, Ranger, M1014, Model 1887, W1200

Launchers: AT4, Thumper, Stinger, Javelin, RPG-7

Assault Rifles: M4A1, FAMAS, SCAR-H, TAR-21, FAL, M16A4, ACR, F2000, AK-47Submachine Guns: MP5K, UMP45, Vector, P90, Mini-UziLight

Machine Guns: L86 LSW, RPD, MG4, AUG HBAR, M240

Sniper Rifles: Intervention, Barrett .50 cal, WA2000, M14 EBR/M21 EBR, Dragunov

Equipment: Frag, Semtex, Throwing Knife, Tactical Insertion, Blast Shield, Claymore, C4

Special Grenades: Flashbang, Stun, M18 Smoke Grenade, Air Support Marker

Levazımat/Miscellaneous AN/PEQ-2A, Riot Shield, Knife, Minigun, M2 Browning Machine Gun, M249 SAW, M61 Vulcan Cannon, RPG-22, Breaching Charge, One Man Army Bag, Binoculars, Default Weapon, Ammunition Crate, 9X17 K.Kale, Ice Picks, Night Vision Goggles
İlave Teçhizat, Eklentiler/MW2 Attachments Rapid Fire, Akimbo, Shotgun, Silencer, Heartbeat Sensor, FMJ, Extended Magazines, Grip, Tactical Knife, Grenade Launcher, Sniper Scope.
Nişangah ve Tüfek Dürbünleri/MW2 Sights ACOG Scope, SUSAT, Thermal Scope, Red Dot Sight, MARS Sight, F2000 Scope, Holographic Sight, Swarovski Scope
Haritalar/MW2 Maps Stock Maps: Afghan, Derail, Estate, Favela, Highrise, Invasion, Karachi, Quarry, Rundown, Rust, Scrapyard, Skidrow, Sub Base, Terminal, Codturkiye, Underpass, Wasteland

Resurgence Pack: Carnival, Fuel, Strike, Trailer Park, Vacant

Stimulus Pack: Bailout, Crash, Overgrown, Salvage, Storm

Perkler/MW2 Perks Perk 1: Marathon, Sleight of Hand, Scavenger, Bling, One Man Army

Perk 2: Stopping Power, Lightweight, Hardline, Cold-Blooded, Danger Close

Perk 3: Commando, Steady Aim, Scrambler, Ninja, SitRep, Last Stand

MW2 Killstreaks 3 kill: UAV Recon

4 kill: Care Package, Counter-UAV

5 kill: Sentry Gun, Predator Missile

6 kill: Precision Airstrike

7 kill: Harrier Strike, Attack Helicopter8 kill: Emergency Airdrop

9 kill: Pave Low, Stealth Bomber

11 kill: Chopper Gunner, AC130

15 kill: EMP

25 kill: Tactical Nuke

MW2 Deathstreaks Copycat, Painkiller, Martyrdom, Final Stand
Third Party Oyun Modları Sadece resmi oyun sunucularında oynandığından serbest mod çalışması yoktur.

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 sistem gereksinimleri’ne ait minimum ve önerilen donanım/yazılım bilgileri ile oyun hakkında bilmenizin yararlı olabileceğini düşündüğümüz detayları aktarmaya çalıştığımız bu inceleme yazımız umarız ihtiyacınızı karşılamıştır. Oyun ile ilgili sorularınızı en kısa zamanda bilgimiz dahilinde cevaplandırmaya çalışılacağız.

Künyesi
Yayımcı

Activision

Yapımcı

Infinity Ward

Çıkış Tarihi

10 Kasım 2009

Platformlar

PC, XBox 360, PS3, Nintendo DS, BlackBerry ve MAC

Oyun Türü

Birinci Şahıs Nişancı (FPS) Action

Oyun Motoru

IW Engine 4.0

ESRB Rating

MATURE 17+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Oynanış
10
9.4
Senaryo
9.5
9.7
Grafikler
9.5
9.4
Ses ve Müzikler
9.0
9.4
9.5
Editörün Puanı
9.5
Okur Puanları
53 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
blank
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...