Sistem
Hoşgeldiniz...
Call of Duty 5 World at War Sistem Gereksinimleri

Call of Duty 5 World at War sistem gereksinimleri ile oyun incelemesini ele alan yazımızda CoD5 ile ilgili pek sözü edilmeyen konuları ele almaya çalıştık. Call of Duty World at War bir Treyarch yapımıdır, 11 Kasım 2008 tarihinde Activision tarafından yayımlanmıştır.

2. Dünya savaşı senaryosu ile başlayan Call of Duty serisi, ilk defa Call of Duty 4 oyunu ile Modern Warfare hikayesine geçiş yapmış, Call of Duty 5 World at War ile birlikte Call of Duty serisi tekrar ve son defa WWII senaryosuna geçmiştir. Maalesef CoD5’ten sonra İkinci Dünya Savaşı’nı konu alan oyun çıkarılmamış, oyun serisi Modern Warfare ve Black Ops hikayeleri ile devam etmiştir.

Call of Duty 5 İnceleme:

Call of Duty 5 World at War Sistem Gereksinimleri minimum CoD5Call of Duty 5 World at War oyunu United Offensive serisinden sonra ilk defa multiplayer oynarken tank kullanma özelliğine sahip oyundur. Ayrıca alev silahı, süngü ve gaz kullanma ile düşman hatlarına köpek salma seride bir ilktir.

Oyunun bir diğer özelliği WWII Pasifik cephesini de oyuna katmasıdır, böylece Japon askerleri de oyuna dahil olmuştur. Diğer yenilik ise Call of Duty serisine ilk orjinal Zombie modunun CoD5 ile birlikte gelmiş olmasıdır ve günümüzde dahi en iyi zombi mod Call of Duty World at War üzerinde bulunmaktadır.

Call of Duty 5’i Türkçe yama ile oynamak ve tüm detaylarını anlamak istiyorsanız bağlantıda kurulum ve indirme linklerini bulabilirsiniz.

CoD5 Türkçe Yama

Call of Duty 5 World at War Sistem Gereksinimleri minimum önerilen

Multiplayer:

CoDWaW ile birlikte ilk defa online key kontrolü ile oyun sunucularına bağlanma özelliği getirilmiştir. Günümüzde GameTracker game monitor sisteminden bakıldığında 400 kadar CoD5 oyun sunucusunun aktif olduğu görünse de online key kontrol sistemi nedeniyle çoğu ülkede oyun yeterince ilgi görememiş ve hatta Activision’un hedeflerini tutturamamasına neden olmuştur.

CoD5’ten yıllar önce çıkmasına rağmen Call of Duty 2 oyununun halihazırda 1400 civarında oyun sunucusu ve çok sayıda oyuncusu olduğunu düşünürsek Call of Duty 5 World at War projesi her ne kadar satış miktarları bakımından yüksek olsa da beklentilere cevap verememiştir.

Bunun sebeplerinden biri de CoD5’in çıktığı tarihte mevcut oyun platformlarının çoğunun oyunu kaldırmaması yani Call of Duty 5 World at War sistem gereksinimleri’nin donanım upgrade gerektirmesidir. Halbuki CoDWaW’dan sonra çıkan MW2 daha az sistem gereksinimine sahipti ve CoD5’i oynatmayan oyun platformları CoD6’yı oynatabilmişti. Call of Duty 5 World at War’ı multiplayer oynayabilmek için yapılan tüm anlatımları ve indirme bağlantılarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

CoD5 Multiplayer Oynamak

Sunucular:

Call of Duty 5 World at War dedicated public oyun sunucusu özelliği taşıyan son Call of Duty oyunudur. Bu oyundan sonra çıkan Call of Duty serileri sadece resmi oyun sunucuları üzerinden ya da tek yetkili olan GameServers firmasından kiralanabilen sunucular üzerinden oynanabilir hale gelmiştir.

Günümüzde çoğu oyun platformunun Call of Duty 5 World at War sistem gereksinimleri minimum yeterliliği bakımından üst düzeyde olması nedeniyle oyunun oynanabilmesinde sorun yaşayabileceğinizi düşünmüyoruz. Bu yüzden oldukça kaliteli bir oyun olan CoD5’i oynamanızı tavsiye ediyoruz.

Call of Duty 5 World at War Sistem Gereksinimleri Minimum

Call of Duty 5 World at War Sistem Gereksinimleri Minimum

İşletim Sistemi Windows XP, Vista, Windows 7 veya üzeri
İşlemci Intel Pentium IV 3.0 GHz ya da AMD Athlon 64 3200 işlemci ya da daha iyisi
Ram 512 MB. RAM / 1 GB. RAM (Vista, Windows 7, Windows 8 için)
Hard Disk 8 GB.
Ekran Kartı NVIDIA GeForce 6600GT ya da ATI Radeon 1600XT veya daha iyisi, DirectX 9.0c uyumlu en az 256 MB. Shader 3.0 destekli ekran kartı veya üzeri
DirectX DirectX 9 veya daha yeni sürümler

Call of Duty 5 World at War Sistem Gereksinimleri System Requirements CoD5

Call of Duty 5 World at War oyununu Türkçe oynamak için CoD5 Türkçe yama sayfasını ziyaret ediniz. Call of Duty serisi tüm oyunlara ait Türkçe yamalar ile resmi patch/yamaları CoDPatch kategorisinden edinebilirsiniz.

Call of Duty 5 Türkçe Yama

Call of Duty 5 tam sürümü yerine demosunu oynayarak oyun hakkında fikir sahibi olmak ya da sisteminizin CoD5’i kaldırıp kaldırmadığını test etmek amacıyla Call of Duty 5 World at War demosunu bağlantıdan indirebilirsiniz. CoDWaW oynarken kullanılan tuş kombinasyonlarını ve yaptıkları görevleri game control görseli üzerinden inceleyebilirsiniz.

Call of Duty 5 Demo:

Aşağıda belirttiğimiz Call of Duty 5 World at War önerilen sistem gereksinimleri değerlerinden daha üstün oyun platformlarında oynadığınızda oldukça iyi bir oyun deneyimi yaşayacağınızı düşünüyoruz.

CoD5 Demo DOWNLOAD

Multiplayer demoyu kurarak oyunu edinmeden önce sisteminizin Call of Duty 5 World at War sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olunuz, iyi oyunlar.

Güncelleme: CoD5 beta, günümüzde sonlanmıştır, bilginize.

Call of Duty 5 World at War Sistem Gereksinimleri Önerilen

Call of Duty 5 World at War Sistem Gereksinimleri Önerilen

İşletim Sistemi Windows XP, Vista, Windows 7 veya üzeri
İşlemci Intel® Core 2 Duo E6600 ya da AMD Phenom X3 8750 veya daha iyi işlemci
Ram 1 GB. RAM / 2 GB. RAM (Vista, Windows 7, Windows 8 için)
Hard Disk 8 GB.
Ekran Kartı NVIDIA GeForce 8600GT ya da ATI Radeon® X1950Pro veya daha iyisi, DirectX 9.0c uyumlu en az 512 MB. Shader 3.0 destekli ekran kartı veya üzeri
DirectX DirectX 9 veya daha yeni sürümler

Call of Duty 5 World at War Sistem Gereksinimleri Önerilen System Requirements

Call of Duty serilerine ve diğer oyunlara ait wallpaper, icon arşivleri için CoDGallery sayfalarını, official patch ve Türkçe yamalar için CoDPatch kategorisini ziyaret ediniz.

Call of Duty 5 World at War Özet Bilgiler

Call of Duty 5 World at War Özet Bilgiler

Yapımcı/Developer Treyarch, Certain Affinity, Arkane Studios
Yayımcı/Publisher Activision
Yönetmen/Director Margaret Tang
Prodüktör/Producer Marwan A. Assad Ramzan, Daniel Bunting
Dağıtımcı/Distributor Activision, Steam
Oyun Tasarım/Designer Margaret Tang
Senaryo Türü ve Yazarı/Writer 2. Dünya Savaşı, WWII, Patrick Doody, Craig Houston, Chris Valenziano
Müzikler/Composer Sean Murray
Oyun Kısa Adları CoD5, CoDWaW
Oyun Motoru/Game Engine IW 3.0
Son Patch Versiyonu v.1.7
Oynanabildiği Platformlar Microsoft Windows PC, PlayStation 3, Wii, Windows Mobile, Xbox 360, PlayStation 2, Nintendo DS
Çıkış Tarihi 11 Kasım 2008
Tür/Genre FPS (First Person Shooter)
Oyun Modları/Game Modes Singleplayer, Multiplayer, Zombie MOD, 2 kişi local ve 4 kişi multi oynanabilen Cooperative MOD

Silahlar:

Yarı Otomatik Tüfekler, Bolt Action Rifles: Springfield, Arisaka, Mosin Nagant, Kar98k, PTRS-41

Tüfekler, Rifles: SVT-40, Gewehr 43, M1 Garand, STG-44, M1A1 Carbine

Hafif Mk. Tabancalar, Submachine Guns: Thompson, MP40, Type 100, PPSh-41

Makinalı Tüfekler, Machine Guns: Type 99, BAR, DP-28, MG42, FG42, M1919 Browning

Tabancalar, Sidearms: M1911, Nambu, Walther P38, Tokarev TT-33, .357 Magnum 45 cal.

Pompalı Tüfekler, Shotguns: M1897 Trench Gun, Çift Namlu Double-Barreled Shotgun

Bazukalar, Rocket Launchers: M9A1 Bazooka, Panzerschreck

El Bombaları, Grenades: Mk2 Frag Grenade, RGD-33 Frag Grenades, Stielhandgranate Frag Grenade, Kiska Frag Grenade, Sticky Grenade, Molotov Cocktail, Smoke, Tabun Gas, Signal Flare

Alev Silahları, Flamethrowers: M2 Flamethrower, Flammenwerfer 35, Type 93/100 Flamethrower

Wonder Weapons: Ray Gun, Wunderwaffe DG-2, Monkey Bomb

Levazımat/Miscellaneous: Satchel Charge · Bouncing Betty, Mortar Round, M2, Oerlikon Cannon, FlaK 88, Red Army Flag, Triple 25, Type 92, Panzerfaust, Pack-A-Punch Weapons, Default Weapon, Syrette

Kasatura, Bıçaklar, Knives: Knife, Bowie Knife, Machete, Katana

İlave Teçhizat, Eklentiler/CoD5 Attachments: Suppressor, Flash Hider, Aperture Sight, Telescopic Sight, Rifle Grenade, Bayonet, Sniper Scope, Extended Magazines, Grip, Sawed-Off, Bipod

Perkler:

Perk 1: Special Grenades x3, Satchel Charge x2, M9A1 Bazooka x2, Bomb Squad, Bouncing Betty x2, Bandolier, Primary Grenades x2, M2 Flamethrower

Perk 2: Stopping Power, Fireworks, Flak Jacket, Gas Mask, Juggernaut, Camouflage, Sleight of Hand, Shades, Double Tap, Overkill

Perk 3: Deep Impact, Extreme Conditioning, Steady Aim, Toss Back, Second Chance, Martyrdom, Fireproof, Dead Silence, Iron Lungs, Reconnaissance

Diğer Perkler: Water Cooler, Greased Bearings, Ordnance Training, Leadfoot, Coaxial Machine Gun

Tanklar:

Alman: Panzer IV, Tiger I, Tiger II, Panther

Amerikan: M4 Sherman,Landing Vehicle Tracked

Japon: Type 97Sovyet Kızıl Ordu: T-34

Killstreaks:

3 kills: Recon Plane (Radar)5 kills: Artillery7 kills: Dogs

Haritalar:

Stock Maps: Airfield, Asylum, Castle, Cliffside, Courtyard, Dome, Downfall, Hangar, Makin, Outskirts, Roundhouse, Seelow, Upheaval, Nacht der Untoten, Makin Day

MapPack 1: Knee Deep, Nightfire, Station, Verrückt

MapPack 2: Banzai, Corrosion, Sub Pens, Shi No Numa

MapPack 3: Battery, Breach, Revolution, Der RieseZombie Maps: Nacht der Untoten, Verrückt, Shi no Numa, Der Riese

Modlar:

eXtreme X5 MOD, Zombie Realism MOD, PeZBOT MOD, Brothers Realism MOD vb.

Sonuç Olarak:

Call of Duty 5 World at War sistem gereksinimleri, özet bilgiler, inceleme ve Call of Duty 5 World at War demo hakkında bilgileri içeren sayfamızda yararlı bilgilere ulaştığınızı düşünüyorsanız lütfen Facebook sayfanızda ve diğer sosyal platformlarda paylaşınız.

Beğen butonları ve rating sistemiyle beğeninizi ifade etmenizden, Call of Duty 5 World at War sistem gereksinimleri ile ilgili sorularınızı yorum yapmanızdan memnuniyet duyarız. Sorularınıza en kısa sürede yanıt vermeye çalışacağız, teşekkürler.

2003 yılı sonunda resmi punkbuster desteğinin kesilmesi nedeniyle oluşan Call of Duty 5 World at War punkbuster yükleme/add a game sorunu çözümü için aşağıdaki videodan yararlanabilir ve detaylı anlatıma bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Künyesi
Yayımcı

Activision

Yapımcı

Treyarch

Çıkış Tarihi

11 Kasım 2008

Platformlar

PC, PS3, Wii, Windows Mobile, Xbox 360, Nintendo DS

PlayStation 2 için Call of Duty: World at War – Final Fronts sürümü.

Oyun Türü

FPS, Action Video Oyunu

ESRB Rating

MATURE 17+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Oynanış
9.0
7.9
Senaryo
9.5
8.1
Grafikler
9.0
7.9
Ses ve Müzikler
9.5
7.9
9.3
Editörün Puanı
8.0
Okur Puanları
22 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
blank
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...