Call of Duty 5 Worl...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

[Sabit] Call of Duty 5 World at War Türkçe Yama

3 Yazılar
3 Üyeler
1 Beğeniler
76.5 K Ziyaretler
Y@S!N
(@ysn)
Gönderiler: 147
Astsubay
Konu Sahibi
 

Call of Duty 5 World at War Türkçe yama ile oyun menüsü, görev ve diyalogların tamamı çevirilmiş olup CoD 5 Türkçe yama indirme bağlantısını aşağıda bulabilirsiniz. CoD 5 Türkçe yama ile oyunun çevirisi OyunÇeviri ekibi tarafından gerçekleştirilmiştir, kendilerini tebrik ederiz.

Call of Duty 5 World at War Türkçe Yama Kurulumu: CoD 5 Türkçe yama oyunun son güncelleme patch versiyonu olan v.1.7'ye göre yayımlanmıştır. Bu yüzden öncelikle oyununuzu aşağıda linklerini bulabileceğiniz resmi patch/yamaları sırayla yükleyerek güncel hale getirmelisiniz.

Bunu yapmadan önce CoDWaW patch versiyon numaranızı en alttaki resimde de gösterildiği gibi oyunun ana menüsünün sağ alt köşesinden kontrol ediniz, eğer v.1.7 ise official patch'leri kurmanıza gerek yoktur, farklı bir versiyonda ise o versiyondan sonraki CoD5 official patch'leri kurunuz.

Daha sonra CoD5-TR-yama dosyasını zip/rar vb. arşiv sıkıştırma yazılımı ile boş bir klasöre çıkardıktan sonra CoD 5 Türkçe yama kurulumuna geçiniz, oyun farklı bir yerde kurulu ise kurulum sırasında oyun dosya yolunu manuel olarak gösteriniz. Kurulum sonrasında dosya yolunda oluşan Türkçe.bat dosyasından oyuna giriniz, iyi oyunlar.

Call of Duty 5 World at War Oyun Dosya Yolu Örnekleri:

C:/Program Files (x86)/Steam/SteamApps/common/Call of Duty World at War

D:/Activision/Call of Duty World at War

Call of Duty 5 Türkçe yama kurulumundan sonra detaylarını https://www.oyun.news/forum/codpatch/call-of-duty-5-world-at-war-turkce-yama/#comment-1534880635 bağlantısında bulabileceğiniz ERROR: image 'images/char_usa_marine_gear2_zomb_n.iwi' is missing, Couldn't load image 'char_usa_marine_gear2_zomb_n' hatası alanlar bağlantıdaki CoD5-TR-yama-zone-english.zip dosyasını indirip çözüm bulabilirler.

Call of Duty 5 World at War Türkçe yama kurulduğunda Call of Duty World at Warzoneenglish dosya yolunda bulunan code_post_gfx.ff, common.ff ve ui.ff dosyaları da örneğin code_post_gfx.ff.bkp şeklinde yedeklendikten sonra setup tarafından değiştirilmektedir.

Bu üç dosyanın değiştiğini anlamak için yedeklenip yedeklenmediklerini kontrol ediniz. Arzu ederseniz oyunum üzerinde çalışan bağlantıdaki zoneenglish TR yama dosyalarını (CoD5-TR-yama-zone-english.zip) aynı yola atarak üzerlerine yazdırınız.

https://www.oyun.news/forum/codpatch/call-of-duty-5-world-at-war-turkce-yama/#comment-1534256508
Call of Duty 5 World at War Couldn't load image 'char_usa_marine_gear2_zomb_n' hatasının, localized_english_iw00.iwd dosyasının setup tarafından hatalı çıkarıldığı için oluştuğunu tahmin ediyorum.

Daha önce CoD 5 TR yama yükleyip test etmeme rağmen biraz önce tekrar Türkçe yama kurulumunu yapıp oyuna girerek test ettim ve ekran görüntülerini aldım, yama setup dosyasında sorun gözükmüyor. Sorunun sisteminizden kaynaklı olduğunu, bunun da bilgisayar yönetici yetkilerinden ya da güvenlik yazılımınızdan kaynaklanmış olabileceğini düşünüyorum.

CoD 5 Türkçe yama kurulumunda karşılaştığınız sorunun çözümü için yama kurulumu sırasında setup tarafından değiştirilen ve kendi oyun dosyalarımdan yüklediğim bağlantıdaki CoD5 localized_english_iw00.iwd dosyasını zipten çıkarıp Call of Duty 5 oyun yolunda bulunan main klasörüne atıp eskisinin üzerine yazdırınız ve oyunu çalıştırmayı deneyiniz, iyi oyunlar.

Güncelleme (31.01.2018): Tüm çözüm önerilerini uygulamasına rağmen Call of Duty 5 World at War Türkçe yama kurulumunda ya da kurulum sonrasında oynarken hata alanlar için yamanın kurulu halini de ekledim arkadaşlar.

Kurulum için, Call of Duty 5 Türkçe yamanın kurulu halini indiriniz ve zipten çıkarınız. Zip'ten çıkan Call of Duty World at War klasörü içerisinde bulunan main, mods, zone klasörleri ile diğer dosyaları kopyalayarak oyununuz nerede kurulu ise oradaki dosyaların üzerine yazdırınız.

Call of Duty 5 Türkçe Yama İndirme Linkileri:

Call of Duty 5 World at War Türkçe Yama: DOWNLOAD

Call of Duty 5 Türkçe Yama zone-english.zip  : DOWNLOAD

Call of Duty 5 Türkçe Yama localized_english_iw00.iwd: DOWNLOAD

Call of Duty 5 World at War Türkçe Yama Kurulu Hali: DOWNLOAD

Call of Duty 5 World at War resmi patch/yamalarını aşağıda bulabilirsiniz:

Call of Duty 5 World at War v.1.2 Patch

Call of Duty 5 World at War v.1.4 Patch

Call of Duty 5 World at War v.1.5 Patch

Call of Duty 5 World at War v.1.6 Patch

Call of Duty 5 World at War v.1.7 Patch

Call of Duty serisi diğer oyunlara ait Türkçe yamaları aşağıdaki bağlantılarda bulabilirsiniz:

Call of Duty Türkçe Yama

Call of Duty United Offensive Türkçe Yama

Call of Duty 2 Türkçe Yama

Call of Duty 4 Modern Warfare Türkçe Yama

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 Türkçe Yama

Call of Duty 7 Black Ops Türkçe Yama

Call of Duty 8 Modern Warfare 3 Türkçe Yama

Call of Duty Ghosts Türkçe Yama

Black Ops 2 Türkçe Yama: (Çıktı)

Call of Duty serisi diğer oyunlara ait resmi patch'ler ile Türkçe yamaları CoDPatch kategorisinde, save game dosyalarını CoDSaveGame kategorisinde bulabilirsiniz.

Call of Duty 5 World at War Türkçe Yama

Call of Duty 5 World at War Türkçe Yama

Call of Duty 5 World at War Türkçe Yama

Call of Duty 5 World at War Türkçe Yama

Call of Duty 5 World at War Türkçe Yama

Call of Duty 5 World at War Türkçe Yama

CoDWaW Türkçe Yama Emeği Geçenler:

Proje Yöneticileri: Emre Can KAYADELEN ve Görkem GÜLER

Çevirmenler: Murat Baltürk, Yasemin Kaba, Murat Can Agiç, Yunus Emre UYGUN, Ali Ozan Şengül, Eraycan BUL, Ömer Yiğit,

Test Eden: Can ÖZTAŞAN

Özel Teşekkür: Uğur Can SELÇUK

 
Gönderildi : 21 Eylül 2012 21:40
Veteran Soldier tarafından oylandı
Konu Etiketleri
Eren Öztütüncü
(@eren-oztutuncu)
Gönderiler: 1
Er
 

beyler selamun aleyküm patch 1.2'yi yüklerken dosyanın bulunduğu kısayolu seçmeme rağmen böyle bir yol bulunamadı hatası alıyorum yardımcı olabilirmisiniz?

 
Gönderildi : 19 Ağustos 2017 17:16
Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2773
General Admin
 

Bahsettiğiniz hatanın, Call of Duty 5'in kurulumu sırasında oyuna ait bilgilerin Windows kayıt defteri (regedit)'ne yazılmaması ya da oluşmaması veya oyunun başka bir kaynaktan kurulu olarak copy/paste olarak taşınması nedeniyle oluştuğunu tahmin ediyorum.

Tavsiyem oyunu kaldırıp ve ardından tüm Windows kayıt defterinde CoD5'e ait değerleri temizledikten sonra Call of Duty 5'i yeniden kurmanız yönünde. Ardından CoD5 resmi yamaları sorunsuz kurarsınız büyük ihtimalle.

beyler selamun aleyküm patch 1.2'yi yüklerken dosyanın bulunduğu kısayolu seçmeme rağmen böyle bir yol bulunamadı hatası alıyorum yardımcı olabilirmisiniz?

 
Gönderildi : 19 Ağustos 2017 18:06