Modern Warfare 3 Tü...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

[Sabit] Modern Warfare 3 Türkçe Yama + FULL DESTEK

Sayfa 1 / 2
 
Veteran Soldier
(@administrator)
General Admin

Call of Duty 8 Modern Warfare 3 Türkçe yama uzun soluklu ve meşekkatli bir çalışmanın ardından tamamlanarak yayımlandı. Gerçekten de mükemmel ötesi bir çeviri olmuş, bunu aşağıdaki videoyu izlediğinizde anlayacak ve bize hak vereceksiniz.

Gurur verici bir çalışma olan Modern Warfare 3 Türkçe seslendirme (dublaj) çalışması için Call of Duty Türkiye olarak aşağıda tam listesini bulabileceğiniz 60'a yakın kişiden oluşan yapım ekibini tebrik ediyor ve çalışmalarının devamını diliyoruz.

Türkçe'ye çevrilmesi %100'e yakın yüksek oranda tamamlanan ve Türkiye'de bir ilk olan Modern Warfare 3 dublaj/seslendirme projesi, bugüne kadar yapılan diğer yamaların aksine Türkçe alt yazılı olarak değil Türkçe seslendirme ve İngilizce alt yazılı olarak oyunculara sunuldu, böylece yabancı dile sahip olanların da Türkçe seslendirmeye sahip bir oyunu anlayabilmeleri sağlanmış oldu.

Twitch TV Kanalı'nda anlık izleyici sayısının 2.000-2.500 ziyaretçiyi aştığı ve 25.000'in üzerinde MW3 oyuncusunun izlediği canlı yayınla 24.12.2013 tarihinde tanıtımı yapılan dev proje aslında o kadar önemli ki seslendirme çalışmasının oyuna getireceği ivmenin farkında olan ticari kuruluşlar zaten satışı durma noktasına gelmiş olan Modern Warfare 3 oyununda indirime gitme ihtiyacı hissettiler. Legal oyun lisansı almak isteyenlerin önce bindirime sonra indirime giden firmalara karşı ihtiyatlı olmaları gerekiyor.

MW3 Türkçe seslendirme fragmanı da oldukça başarılı hazırlanmış, birkaç saniyeliğine İngilizce oyun menü yüklemeleri ve seslerle başlayan videoda birdenbire ''Beyler Prag'a Hoşgeldiniz'' cümlesini üstelik kaliteli bir sese sahip seslendirmenden (Burak ŞENTÜRK) duymak insanı gerçekten heyecanlandırıyor ve kendinizi sanki oyun içerisinde hissediyorsunuz.

Modern Warfare 3 Türkçe yama çalışmasında sürprizler de yer alıyor, MW3 oyununun Westminister Metro İstasyonu görev bölümünde duvarlardaki reklam panolarında Türkiye resmi tanıtım filmi ile OyunÇeviri tanıtım logoları birlikte yer alırken yolculara Türkçe anonslar yapılıyor.

* Modern Warfare 3 Türkçe Yama Kurulumu: MW3 seslendirme yaması sadece PC desteklidir. İndirdiğiniz sıkıştırılmış dosyayı çıkardığınızda oluşan klasörün içerisinde Call_of_Duty_Modern_Warfare_3_TR_Yama_v1.00.exe, data00.7z, data02.7z, data03.7z setup dosyaları ile kurulum bilgisi.txt yardım dosyasını göreceksiniz.

Tüm dosyalar bu klasörün içerinde iken exe uygulama dosyasına çift tıkladığınızda kurulum başlayacaktır. Setup süresi işlemci gücüne göre 15-20 dk. ile 1 saat civarına sürecektir, bu yüzden kurulum süresince sabırlı olmalı ve yarıda kesmemelisiniz.

* Modern Warfare 3 Türkçe Yama İndirme Linkleri:

Modern Warfare 3 Türkçe Yama Kurulu Hali : DOWNLOAD

Modern Warfare 3 Türkçe Yama Setup : DOWNLOAD

Modern Warfare 3 Türkçe Yama Torrent: DOWNLOAD

Not: Hızlı indirebilmek için Turbobit download sitesine üye olmanız tavsiye olunur.

7-Zip Dosya Arşivi Açma/Sıkıştırma Yazılımı: DOWNLOAD

Not (Güncelleme): Bu sayfanın metin ve görseller ile hazırlanması olsun, yamanın defalarca kurulum testleri olsun, videonun çekim, editlenmesi ve yayımlanması olsun ve kurulu hali de dahil tüm dosyaların upload edilerek linklenmeleri olsun oldukça uğraştırdı.

Arkadaşlar sizlerden ricam; yamanın diğer kullanıcılara da ulaşmasını sağlamak amacıyla bu sayfa bağlantısını Facebook vb. sosyal mecralarınızda paylaşabilirseniz ve ayrıca buraya yorum yazarsanız çok memnun oluruz, teşekkürler.

* Modern Warfare 3 Türkçe Yama Kurulum Hata ve Çözüm Önerileri:

Bağlantıda detaylarını bulabileceğiniz 8 çekirdekli ve 8 Gb. ram miktarına sahip bilgisayarda MW3 Türkçe yama/dublaj kurulumu yaklaşık olarak 24 dk. sürmüştür. MW3 Türkçe yama kurulumunda işlemci ve ram yetersizliği ya da kurulum esnasında oluşabilen sistem darboğazları ve ısınmalar nedeniyle bazı kullanıcılarda sorunlar oluşabilmektedir.

Bu nedenle yamayı kurmayı tamamlayamayan, eksik/hatalı kuran veya yamayı kurmasına rağmen çeşitli hatalarla karşı karşıya kalan ziyaretçilerimizin Modern Warfare 3 Türkçe Yamanın Kurulu Hali'ni yukarıdaki bağlantıdan indirmeleri tavsiye olunur.

Dosyayı indirdikten ve indirme bağlantısını yukarıda bulabileceğiniz 7-Zip yazılımı ile yama dosyalarını çıkardıktan sonra klasörde bulunan main ve zone dosyalarını kopyalayıp Call of Duty Modern Warfare 3 oyun yoluna atınız ve mevcut dosyaların üzerine yazdırınız.

Modern Warfare 3 Örnek Konum (Steam için):

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Call of Duty Modern Warfare 3

Aynı işlem denenerek sorunsuz bir şekilde çalıştığı tespit edilmesine rağmen her ihtimale karşın kuruluma başlamadan önce main ve zone klasörlerinizin yedeğini alınız.

''MW3 Türkçe Yama Kurulu Hali'', setup yerine manuel yöntem ile kurulduğundan uninstall/kaldırma imkanı mevcut değildir, uninstall yapmak istediğinizde main ve zone klasörlerini siliniz ve aldığınız yedekleri oyun yoluna atınız, iyi oyunlar.

Geçmekte zorlandığınız MW3 bölümleri varsa Modern Warfare 3 Save Game dosyasını da bağlantıdan indirebilirsiniz.

Modern Warfare 3 Save Game Dosyası

Call of Duty serisi diğer oyunlara ait Türkçe yamaları aşağıdaki bağlantılarda bulabilirsiniz.

Call of Duty Türkçe Yama

Call of Duty United Offensive Türkçe Yama

Call of Duty 2 Türkçe Yama

Call of Duty 4 Modern Warfare Türkçe Yama

Call of Duty 5 World at War Türkçe Yama

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 Türkçe Yama

Call of Duty 7 Black Ops Türkçe Yama

Call of Duty Ghosts Türkçe Yama

Black Ops 2 Türkçe Yama: Proje aşamasında

Call of Duty serisi oyunlara ait tüm official patch'ler ile Türkçe yamaları CoDPatch, save game dosyalarını CoDSaveGame kategorilerinde bulabilirsiniz.

Modern Warfare 3 Türkçe Kurulum ve Tanıtım Videosu (Lütfen kanalımıza abone olunuz, teşekkürler.

Modern Warfare 3 Türkçe Yama

Modern Warfare 3 Türkçe Yama Yapımında Emeği Geçenler:

YAPIMCI:
Toygar İLİK

ÇEVİRMEN EKİP PROJE LİDERİ:
Okan ŞEN

DUBLAJ YÖNETMENİ:
Ferhat DOMURCUK

ÇEVİRMENLER:
Okan ŞEN
Mehmet Ali FIRAT
Ömer YİĞİT
Volkan GÜR
Furkan KIZILTAN
Fatih EŞ
Ahmet KÖKYAR
Evrim KILIÇ
Mehmetcan ATEŞ
Emrecan KAYADELEN
Burak POLAT
Recep Samed ÜÇER
Kaan KARAASLAN
Can ÖZTAŞAN

PAKETLEME:
Ömer Öz

PROĞRAMLAMA:
Ahmet ÇELİK
Mustafa YUMURTACI

STÜDYO DESTEĞİ:
Studio-3 Melodika

KAYIT OP:
İlkin KİTAPÇI

MİXAJ:
Gür HEKİM
Buğra KEZAN

SESLENDİRENLER:
Burak Şentürk
Ferhat Domurcuk
Hakan Topaloğlu
Emre Can Çalışkan
Tuna Toygün
Burak Duran
Özgür Emre Yıldırım
Mert Canka
Şendoğan Öksüz
Erdi Eliaçık
Deniz Nazlıer
Melike Ceylan
Evren Özgüner
Muhammet Elma
Ramazan Comart
Mert Omay
Hamza Osmanoğlu
Sevilay Şimşek
Hasan Kemal Bıyık
Bilgehan Emre Biber
Kutay Altunkaynak
Ceren Yeşilbaş
İlkin Kitapçı
Gür Hekim
Orhan Özpişirici
Aykut Eliaçık
Toygar İlik
Bilal Kılıç
Efe Nazım Köse
Barış Kacar
Sercan Altıntaş
Okan Taşkıran
İlker Savaşkurt
Eser Görkem Paktürk
Gökçen Akarsu
Erkan Bahadır
Burak Arıboğa
Deniz Kahraman

Alıntı
Konu Sahibi Gönderildi : 25 Aralık 2013 04:27
Konu Etiketleri
FuRk@N
(@furkn)
Onbaşı Üye

Orjinal oyunda bir sıkıntı olur mu?

CevapAlıntı
Gönderildi : 4 Haziran 2014 18:59
Veteran Soldier
(@administrator)
General Admin

Orjinal oyunda bir sıkıntı olur mu?

MW3 Türkçe yama sadece singleplayer dosyalarında değişiklik yaptığından resmi Modern Warfare 3 oyun sunucuları pure ayarlı da olsa sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Sıkıntıdan kasdın kurulumda yaşanabilecek sorunlar ise her yazılım kurulumunda yapmak gerektiği gibi yedek almakta fayda var. Fakat MW3 setup sorunsuz çalışıyor, ancak değişecek dosya boyutları büyük ve sayıca fazla olduğundan kurulum uzun sürüyor, bu yüzden sıkılıp yarıda kesmemek gerek 🙂

Modern Warfare 3 Türkçe Yama

CevapAlıntı
Konu Sahibi Gönderildi : 4 Haziran 2014 19:23
SCRPN
(@scrpn)
Çavuş Üye

İndirdim fakat türkçe dublaja pek alışamadım hangi sesi hangi kişinin söylediğini falan karıştırıyorum. Bunun sadece türkçe altyazılısı olan yok mu ?

Modern Warfare 3 Türkçe Yama

CevapAlıntı
Gönderildi : 8 Haziran 2014 20:18
Veteran Soldier
(@administrator)
General Admin

Bildiğim kadarıyla MW3 Türkçe yaması, daha önce çıkan TR yamalar gibi sadece alt yazıları kapsayacak şekilde projelendirilmedi. Projedeki ana amaç Türkiye'de ilk defa bir oyunun Türkçe olarak dublaj yöntemiyle seslendirilmesi ve alt yazısının da İngilizce olarak verilmesi idi ve uzun sayılabilecek bir yapım sürecinden sonra tamamlandı. Şu an için kesin bir şey yok ama Türkçe alt yazı vb. istekler de oldukça fazla, az ihtimal de olsa ileride MW3 TR yama v.2 çıkabilir.

İndirdim fakat türkçe dublaja pek alışamadım hangi sesi hangi kişinin söylediğini falan karıştırıyorum. Bunun sadece türkçe altyazılısı olan yok mu ?

Beyler Prag'a Hoşgeldiniz...

Modern Warfare 3 Türkçe Yama

CevapAlıntı
Konu Sahibi Gönderildi : 10 Haziran 2014 19:29
DoganGunes
(@dogangunes)
Onbaşı Üye

Orjinal oyunda bir sıkıntı olur mu?

Orjinal İngilizce yamasını kopyalarsan türkçe hata yaptığında tekrar Türkçe'yi silerek yükleyebilirsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22 Haziran 2014 19:15
Veteran Soldier
(@administrator)
General Admin

MW3 Türkçe yama kurulumu sırasında; işlemci, ram yetersizliği, ısınma vb. nedenlerle oluşabilen hata/sorunların çözümü maksadıyla MW3 TR yamanın kurulu hali konu içerisine ilave edilmiştir.

Modern Warfare 3 Türkçe Yama Kurulum

CevapAlıntı
Konu Sahibi Gönderildi : 27 Ekim 2014 22:55
Veteran Soldier
(@administrator)
General Admin

Hem yama hakkındaki diğer detayları vermek hem de konu başında anlatılanların yeterli olmaması halinde CoD MW3 yamayı kurmak isteyenlere fayda sağlaması amacıyla derlenen ilave içeriği aşağıdan inceleyebilirsiniz. Yamanın FRAGMAN'ını da izlemenizi öneririz, oldukça başarılı bir tanıtım videosu olmuş.

Call of Duty Modern Warfare 3 Türkçe Dublaj Yama Hakkında:

Yapım çalışması oldukça zorlu geçen ve yaklaşık iki yıl süren Call of Duty Modern Warfare 3 Türkçe yama 2013 yılının sonunda yayınlanmıştır. Oyunseverler ise yapım sürecinin uzaması nedeniyle oldukça şikayetçi olmuşlardı ama zannediyoruz ki beklediklerine de değdi diyebiliriz.

Call of Duty MW3 Türkçe dublaj/yamanın yapım safhasında hepsi birbirinden değerli çeviri ekibi görev almış, gerçekten de ortaya Türkiye tarihinde bir ilk yani Türkçe olarak seslendirmesi yapılan oyun dublaj çalışması ortaya çıkmıştır.

Modern Warfare 3 Türkçe Yama Modern Warfare 3 Türkçe Yama
(Büyük resim için üzerlerine tıklayınız.)

Call of Duty serisinde daha önce yapılan çalışmaların aksine CoD MW3 Türkçe yama aslında bir Türkçe dublaj yani seslendirme çalışması olup alt yazılar İngilizce olarak verilmiştir. Modern Warfare 3 oyun karakterlerine ait konuşmaların yaklaşık %99'u Türkçe olarak seslendirilmiş, video dosyası şeklinde bulunmasından dolayı çok az bir bölümün seslendirmesi yapılmamıştır.

Ayrıca oyun içi görevlerin açıklanması ve nasıl yapılacağı, MW3 kontrol tuşlarının nasıl kullanılacağı vb. açıklamalar oyun oynanırken yazılı olarak verilmektedir. Yamanın kazandırdığı en önemli şey ise oyuncuların MW3 senaryosunu daha kolay anlayabilmeleri olmuştur. Call of Duty Modern Warfere 3 Türkçe dublaj çalışmasında sadece oyunun ana menüsü ve ayarlar bölümü Türkçeleştirilmemiştir.

Modern Warfare 3 Türkçe Yama Kurulum:

Call of Duty Modern Warfare 3 TR yama kurulum süresi bilgisayarınızın işlemci ve ram miktarı ile doğru orantılı olup oldukça uzun sürebilmektedir. Call of Duty MW3 Türkçe dublaj kurulumunu hatasız olarak gerçekleştirebilmek için setup işlemini yarıda kesmemeli ve kurulumun sonuna kadar beklemelisiniz. Ayrıca MW3 Türkçe yama kurulumu öncesi yedek almanızı tavsiye ederiz.

Modern Warfare 3 Türkçe Yama Kurulum Modern Warfare 3 Türkçe Yama Kurulum

Yama kurulumu sırasında oluşabilecek sorunları, aldığınız hataları mümkünse görselleri ile birlikte aşağıdaki aşağıdan belirttiğinizde elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız. Tüm önerilerimize ve çabalarına rağmen MW3 Türkçe dublaj/yamasının kurulumunu tamamlayamayan ya da setup sırasında çeşitli hata alanlar aşağıdaki bağlantılar arasında yamanın kurulu halini bulabilirler. Call of Duty MW3 TR yamanın kurulu halini indirip zipten çıkardığınız dosyaları oyunun üzerine yazdırmanız yeterlidir.

Modern Warfare 3 Türkçe Yama Kurulum Modern Warfare 3 Türkçe Yama Kurulum

Modern Warfare 3 Türkçe Yama Kurulum Modern Warfare 3 Türkçe Yama Kurulum
MW3 Dublaj/Türkçe Yama Kurulum Görselleri (Büyük resim için üzerlerine tıklayınız.)

CevapAlıntı
Konu Sahibi Gönderildi : 13 Kasım 2016 20:28
cikocans
(@cikocans)
Onbaşı Üye

öbür yamalar sorunsuz oldu bu yamayıda düzgün kurdum nedense türkçe olmadı

CevapAlıntı
Gönderildi : 20 Kasım 2016 04:07
Veteran Soldier
(@administrator)
General Admin

MW3 TR dublaj/yamasını hatasız bir şekilde kurduysanız oyun karakterlerine ait seslendirmeleri Türkçe olarak duymanız gerekir. Türkçe olmadı derken neyi kasdetmiştiniz? Oyun menüsü ya da altyazıları diyorsanız oraları Türkçe olmuyor zaten.

öbür yamalar sorunsuz oldu bu yamayıda düzgün kurdum nedense türkçe olmadı

CevapAlıntı
Konu Sahibi Gönderildi : 20 Kasım 2016 05:18
cikocans
(@cikocans)
Onbaşı Üye

bende komple türkçe sanmıştım.emeğiniz için teşekkürler.
bi de yamayı kurmadan sorunsuz çalışan oyun kurunca disc read error! hatası verdi

CevapAlıntı
Gönderildi : 20 Kasım 2016 15:45
Veteran Soldier
(@administrator)
General Admin

MW3 disc read error/hatası çözümü için aşağıya alıntıladığım önerilerimin yanısıra oyun kısa yolunun doğru hedefi gösterdiğinden de emin olunuz. Ayrıca players2 klasörünü kesip masaüstüne yedekledikten sonra da oyuna girmeyi deneyiniz.

C:/Program Files (x86)/Steam/SteamApps/common/Call of Duty Modern Warfare 3/players2
D:/Activision/Call of Duty Modern Warfare 3/players2

Modern Warfare 3 disk read error hatası çözümü için önerilerim şunlar;

* Oyunu yönetici olarak çalışacak şekilde ayarlayınız.

* Hard diskinize birleştirme işlemi uygulayınız. Harddisk birleştirme ve PC sorunları çözümü için Advanced SystemCare Free yazılımını kullanabilirsiniz.

* Modern Warfare 3 oyunu C:/ üzerinde kurulu değilse birincil harddiskinize kurunuz.

bende komple türkçe sanmıştım.emeğiniz için teşekkürler.
bi de yamayı kurmadan sorunsuz çalışan oyun kurunca disc read error! hatası verdi

CevapAlıntı
Konu Sahibi Gönderildi : 20 Kasım 2016 19:37
tarikcansaybak
(@tarikcansaybak)
Er Üye

Beyler yardım edin az, o çevirinin türkçe dublaj yamasını yükledim yaptım her şeyi. MW3 menü türkçe ama ne altyazılar türkçe ne de sesler napıcam?

CevapAlıntı
Gönderildi : 4 Mart 2017 00:49
Veteran Soldier
(@administrator)
General Admin

Sitemizde bulunan MW3 yama, yayımlanan çalışmanın ilk versiyonun olup oyunun ana menüsünde bir değişiklik oluşturmuyor. Bu hususu, TR yama kurulu MW3 oyunumu şu an açıp tekrar kontrol ettim ve yaptığım diğer testlerde de tespit etmiştim.

Bahsettiğiniz sitenin download sayfasındaki butonu incelediğimde ''Eklenme Tarihi: 10.01.2017'' tarihinde link/buton güncellemesi görünüyor ama bu sadece link güncellemesini gösteren bir ibare sanırım.

İlgili yazılarında da yeni bir versiyonun çıktığına dair bir güncelleme/açıklama mevcut değil. Bu yüzden ana menünüz nasıl değişmiş olabilir merak ettim, yani acaba yeni bir versiyon mu çıktı acaba diye.

Zaman zaman bazı oyuncuların sistem kaynaklarındaki yetersizlikler setup'ın kaynak taleplerini karşılayamaması nedeniyle sorunlar oluşabilse de sitemizde bulunan MW3 yama/dublaj çalışmasına ait setup dosyasında herhangi bir bozukluk bulunmamaktadır.

Tavsiyem t*rrent ya da diğer seçeneklerden yamayı indirip kurulumu tekrarlamanız yönünde olacak. Eğer sorun devam ederse yamayı kaldırıp ve hatta gerekirse oyunu da kaldırıp oyunu tekrar kurduktan sonra yamanın kurulu halini oyun yoluna atınız.

Detaylı yorumları ise bu sayfanın aşağıdaki ana linki üzerindeki Disqus yorumlarından inceleyebilirsiniz.

Not: Açtığınız konuyu ilgili bu başlığa taşıdım.

Beyler yardım edin az, o çevirinin türkçe dublaj yamasını yükledim yaptım her şeyi. MW3 menü türkçe ama ne altyazılar türkçe ne de sesler napıcam?

CevapAlıntı
Konu Sahibi Gönderildi : 4 Mart 2017 01:22
darktower
(@darktower)
Er Üye

COD Modern Warfare 3 tekrardan oynamak için indirdim. Ama Oyun çevirinin yapmış olduğu Türkçe Dublaj hoşuma gitmiyor.

Bende sadece alt yazıları Türkçeleştiren yamayı arıyorum ama bulamadım. Bulabilen ya da kendi arşivinden COD Modern Warfare 3 Türkçe Alt yazı yamasını paylaşırsa çok sevinirim.  🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 22 Ağustos 2018 07:51
Sayfa 1 / 2