Call of Duty Black Ops 3 Sistem Gereksinimleri

Beğen0

Bu yazımızda, Call of Duty Black Ops 3 sistem gereksinimleri ile ilgili değerlendirmelerimizin yanı sıra oyun hakkında fikir edinebileceğiniz bilgileri de vermeye çalıştık arkadaşlar. Geçtiğimiz günlerde yapılan çıkış tarihi ve hemen ardından gelen BO3 minimum sistem gereksinimleri açıklaması ile uzun süredir devam eden ve Call of Duty serisi oyunların çıkışına çok kısa bir zaman kaldığında sistem gereksinimlerininin açıklanması BO3 ile son bulmuşa benziyor.

Oyunun adının Black Ops 3 olarak lanse edilmesi ve kısa bir süre sonra da tanıtım videosunun yayınlanmasının ardından Black Ops 3 sistem gereksinimleri de neredeyse altı ay öncesinden açıklandı.

Bu durum küçük bir detay gibi görünse de özellikle oyunları ön siparişle alanlar için önemli bir sorun idi, oyunu önceden alanların çoğu oyunu çalıştıramamış ve resmi forumlarda şikayet konuları açılmıştı.

Ayrıca oyuncular oyun çıkmadan önce oyun platformlarını upgrade etme fırsatı bulamıyor hatta işletim sistemlerinin değişmesi gerektiğini bile son anda öğrenebiliyorlardı.

Call of Duty 5 World at War ile bırakılan ve Black Ops 3 ile tekrar geri dönen bir diğer uygulama ise multiplayer beta uygulaması oldu. Özellikle Call of Duty Advanced Warfare ile zirve yapan oyun hatalarının oyun çıkmadan önce Black Ops 3 beta ile çözüleceğini düşünüyoruz.

Kasım 2014’te çıkan CoDAW için Nisan 2015’te hala update çıkarıldığını ve gelen update’lerin dahi yeni sorunlara neden olduğunu söylersek sanırım konu daha iyi anlaşılacaktır.

Call of Duty Black Ops 3 Sistem Gereksinimleri Minimum

Call of Duty Black Ops 3 Sistem Gereksinimleri Minimum

İşletim Sistemi Windows 7 64-Bit, Windows 8 64-Bit ya da Windows 8.1 64-Bit işletim sistemi veya üzeri
İşlemci Intel Core i3-530 2.93 GHz. ya da AMD Phenom II X4 810 2.60 GHz. işlemci veya üzeri
Ram 6 Gb. RAM
Ekran Kartı NVidia GeForce GTX 470 1 Gb. ya da AMD Radeon HD 6970 1 Gb. 256-Bit DX11 destekli ekran kartı veya üzeri.
Kaç Gb. Tahminen 60 Gb. boş alan.
DirectX DirectX 11
Notlar Call of Duty Black Ops 3 sistem gereksinimleri DirectX 10 teknolojisine sahip ekran kartlarını desteklememektedir. 32-Bit işletim sistemleri en fazla 4 Gb.’a kadar ram miktarını destekleyebildiğinden işletim sisteminizin 4 Gb. üzerindeki ram miktarlarını destekleyebilmesi için 64-Bit işletim sistemi kullanmanız gerekmektedir.

Şu an için Black Ops 3’te beni hayal kırıklığına uğratan tek şey geçtiğimiz aylarda oyun çevrelerinde söylentisi dolaşan WWII senaryosu ile çıkarılmayışı oldu.

Bu ümidimizi MW ve AW yapımcıları Infinity Ward ve SHG’den bekleyemeyeceğimize göre 3 yıl sonrasına saklamamız gerekecek anlaşılan.

Askeri robot teknolojisinin keskin sırtı ile insanlığımız arasındaki belirsiz çizginin gelecekteki savaşları belirlediği ve yeni bir Black Ops asker tipinin doğduğu karanlık ve zorlu bir zamanın adı: Call of Duty Black Ops 3”

Black Ops 3 ile ilgili şu ana kadar verilen detaylar ve Black Ops III “Ember” Tease videosundan yaptığım ”1990’lı yıllardan günümüze dek bilim ve teknolojide yaşanan ilerlemeler ve yine dünyanın bir kaos içerisinde bulunacağı öngörülen 2060’lı yıllara kadar önümüzdeki 50 yıl içerisinde yaşanacak muhtemel gelişmeler ve örneğin her iki bacağı da takma olan bir bayan sporcunun sağlam bacaklı sporcularla aynı takımda kupa kaldıracak kadar bu gelişmelerin insan bedenine uygulanması ve fakat olası riskler” çıkarımlarıma göre Black Ops serisinin ilk oyununda olduğu gibi iğne ve şırıngaların, ayılma ve bayılmaların, geri gidiş ve dönüşlerin, unutma ve hatırlamaların bol olacağı bir senaryo yapısında oyun olacağını yani pek de beğenmediğimi ifade etmeliyim.

Fakat oyundaki itici gücün aslında oynanışta ve özellikle multiplayer oynanışta olduğunu ve bu oynanış kalitesinin Black Ops 3’te bulanacağını ve BO3’ün CoD serisinde uzun süredir yaşanan kan kaybını durduracağını düşünüyorum. Ayrıca Treyarch‘ın Zombie mod yapımındaki başarılarını da unutmamak gerek.

Call of Duty Black Ops 3 Sistem Gereksinimleri Önerilen

Call of Duty Black Ops 3 Sistem Gereksinimleri Önerilen

İşletim Sistemi Windows 7 64-Bit, Windows 8 64-Bit ya da Windows 8.1 64-Bit işletim sistemi veya üzeri
İşlemci Intel Core i5-2500K 3.3 GHz. ya da AMD FX 8120 3.1 GHz. işlemci veya üzeri
Ram 8 Gb. RAM
Ekran Kartı NVidia GeForce GeForce GTX 760 Palit JetStream 4 Gb. Edition ya da AMD Radeon R9 270X Sapphire Dual-X 4GB OC Edition DX11 destekli ekran kartı veya üzeri.
Kaç Gb. Tahminen 60 Gb. boş alan disk alanı.
DirectX DirectX 11
Notlar Call of Duty Black Ops 3 sistem gereksinimleri DirectX 10 teknolojisine sahip ekran kartlarını desteklememektedir. 32-Bit işletim sistemleri en fazla 4 Gb.’a kadar ram miktarını destekleyebildiğinden işletim sisteminizin 4 Gb. üzerindeki ram miktarlarını destekleyebilmesi için 64-Bit işletim sistemi kullanmanız gerekmektedir.

Oyun ve Black Ops 3 sistem gereksinimleri hakkındaki değerlendirmelerim şimdilik bu kadar. Halihazırda ön siparişte bulunan oyunu multiplayer beta uygulamasına katılmak amacıyla almayı düşünüyorum, eğer bir terslik olmazsa sizlere beta deneyimlerimi de aktarmaya çalışacağım.

Oyun ile ilgili sorularınızı, sistem değerlendirme isteklerinizi aşağıdaki yorum sisteminden belirtmenizi, yorumlara katılımınızı ve bu yazımı beğendiyseniz layklamanızı, paylaşmanızı önemle rica ederim.

Black Ops 3 ile ilgili detaylı bilgileri, BO3 beta uygulaması ayrıntılarını, oyun ile ilgili hata çözümlerini, hem beta sürecinde hem de oyun çıktıktan sonra Black Ops 3 oyuncularını bir araya getirme amacıyla kurduğumuz Black Ops 3 Oyuncu Grubu ile ilgili paylaşımlarımızı Black Ops 3 kategorisinde bulabilir ve takip edebilirsiniz.

Black Ops 3 sistem gereksinimleri sayfamızda yararlı bilgilere ulaştığınızı düşünüyorsanız lütfen bu konu linkini Facebook sayfanızda ve diğer sosyal platformlarınızda paylaşınız, teşekkürler.

Veteran Soldier
Veteran Soldier

Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website editörü ve amatör Call of Duty oyuncusu...

145 Yorum
Tümü Faydalı Bulunanlar Yüksek Puanlılar Düşük Puanlılar İnceleme Yap
 1. 3.50GHZ 4 ÇEKİRDEK İŞLEMCİ 8GB RAM NVİDİA GE FORCE GT 430 4 GB EKRAN KARTI windows 10 Call Of Duty Black Ops 3’ü kasıyor nasıl oluyor bu ya?

  • NVidia GeForce GT 430 ekran kartının teknik özellikleri Black Ops 3 minimum sistem gereksinimi olan NVidia GeForce GTX 470 ekran kartının altında kalıyor.

   Bu yüzden daha önceki/aşağıdaki yorumumda da bahsettiğim gibi düşük grafik ayarları ve ekran çözünürlüklerinde oynamayı denemenizi tavsiye edebilirim.

 2. 4GB RAM 920M 2Gb ekran kartı i57200u işlemci low ayarlarda kasamadan oynayabilirmiyim

  • 4 Gb. ram miktarı Black Ops 3 minimum sistem gereksinimlerinin altında kalsa da Intel Core i5-7200U 2.50 GHz. işlemci ile birlikte normal grafik ayarlarında oynamak için yeterli.

   2 Gb. ekran kartınız bellek bakımından yeterli görünüyor, ancak diğer teknik özelliklerine de bakmak gerek. Bu yüzden ekran kartınızın model numarasını yazabilirseniz değerlendirmeye çalışayım.

   • Bilgisayarimin modeli asus x541uj

    • Veteran Soldier 18 Haziran 2020 17:00

     İncelediğim kadarıyla Asus X541UJ dizüstü bilgisayarlar NVidia GeForce 920M 2 Gb. 64-Bit DirectX 12.0 ekran kartı ile birlikte geliyor. 920M ekran kartı teknik özellikleri bakımından Black Ops 3 minimum sistem gereksinimlerinin yaklaşık yarısını karşılıyor. Bu durumda düşük grafik ayarlarında oynayabileceğinizi tahmin ediyorum ama zaman zaman kasma yapması da kuvvetle muhtemel.

    • Peki saolun

    • call of duty ghostta nasıl bir performans olurum yardımcı olabilrmisiniz

    • Veteran Soldier 18 Haziran 2020 17:03

     Diğer site ziyaretçilerimizin de faydalanması açısından, Call of Duty Ghosts ile ilgili değerlendirme isteğinizi ilgili bağlantıdan sistem bilgilerinizi de yazarak belirtirseniz yanıt vermeye çalışayım. https://www.oyun.news/call-of-duty-ghosts-sistem-gereksinimleri/

 3. Bilgisayar bakıyorum
  İ7 7500u işlemci 2.7/3.5 ghz
  Nvdia GeForce 940mx 2gb ddr3 64bit
  12gb ddr4 ram
  1tb depolama
  Oyunu hangi ayarlarda oynayabilirim bir de EKRAN kartım 128bit ddr5 olsaydı cok fark eder miydi

  • Intel Core i7-7500U 2.70 GHz. işlemci, 12 Gb. DDR4 ram ve NVidia GeForce 940MX 2 Gb. 64-Bit DDR3 ekran kartı ile Black Ops 3’ü düşük ayarlarda oynayabileceğinizi tahmin ediyorum. 128-Bit DDR5 bir ekran kartı olsaydı normal/orta grafik ayarlarında oynatırdı büyük ihtimalle.

 4. 2 GB RAM 1.6GHZ ÇİFT ÇEKİRDEK İŞLEMCİ NVİDİA GE FORCE GT430 4 GB EKRAN KARTI WİNDOWS 7 64 BİT ACABA CALL OF DUTY BLACK OPS 3Ü AÇMA OLASILIĞI NEDİR YADA VARMIDIR ?

  • BO3 minimum sistem gereksinimlerinin çok altında kalsa da NVidia GeForce GT 430 4 Gb. 128-Bit en düşük grafik ayarları ve ekran çözünürlüklerinde düşük FPS ve kasmalarla denenebilecek teknik özelliklere sahip.

   Fakat 2 Gb. ram miktarı oynamanız için en büyük engel olarak görünüyor. İşlemcinizin model numarasını verebilirseniz onu da incelemeye çalışayım.

   • İNTEL(R) PENTIUM (R) DUAL

    • Veteran Soldier 18 Haziran 2020 16:03

     Verdiğiniz bilgi tam olarak yeterli değil. Bağlantıda bulabileceğiniz Speccy ya da benzeri bir yazılımı kullanarak işlemci model numarası da dahil sistem bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

    • Intel Pentium E2140 1.60 GHz. 51 °C Conroe 65nm Technology o dediğiniz şeyi indirdim ve işlemci ile ilgili bunlar çıktı.

    • Veteran Soldier 18 Haziran 2020 16:14

     BO3’ü oynayabilmek için en az 4 çekirdekli (2 adedi sanal da olsa) işlemci gerekli. Intel Pentium E2140 (Core2) 1.60 Ghz. işlemciniz Black Ops 3 minimum sistem gereksinimlerini karşılamıyor maalesef.

    • BİDE ŞUNU BELİRTMEK İSTERİM Kİ BU SİSTEM ÖZELLİKLERİYLE CALL OF DUTY ADVANCED WARFARE Yİ RAHAT RAHAT HİÇ KASMADAN OYNADIM

    • Intel Pentium E2140
     Cores 2
     Threads 2
     Name Intel Pentium E2140
     Code Name Conroe
     Package Socket 775 LGA
     Technology 65nm
     Specification Intel Pentium Dual CPU E2140 1.60 GHz.
     Family 6
     Extended Family 6
     Model F
     Extended Model F
     Stepping D
     Revision M0
     Instructions MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, Intel 64, NX
     Virtualization Not supported
     Hyperthreading Not supported
     Fan Speed 1809 RPM
     Bus Speed 201.0 MHz
     Rated Bus Speed 803.8 MHz
     Stock Core Speed 1600 MHz
     Stock Bus Speed 200 MHz
     Average Temperature 51 °C
     Caches
     L1 Data Cache Size 2 x 32 KBytes
     L1 Instructions Cache Size 2 x 32 KBytes
     L2 Unified Cache Size 1024 KBytes

     VEDE BUNLAR ÇIKTI İŞLEMCİ İLE İLGİLİ OLARAK

 5. Intel i5 650 3.20 ghz 8 Gb. ram Asus r7 240 OC 128 bit 4 gb. ekran kartı ile hangi ayarlarda oynayabilirim? Saygılar.

  • Intel Core i5 650 3.20 Ghz. işlemci, 8 Gb. ram ve Asus R7 240 OC 4 Gb. 128-Bit DirectX 12 ekran kartı ile Black Ops 3’ü düşük ile normal ayarlar arasında oynayabileceğinizi tahmin ediyorum. Ekran kartının memory bandwidth değeri biraz düşük, bu yüzden kasmalar yaşamanız muhtemel.

   • Ekran kartını amd radeon rx470 4 Gb 256 bit ile değiştirirsem hangi ayarlarda oynayabilirim acaba

    • Veteran Soldier 18 Haziran 2020 15:27

     AMD Radeon RX 470 4 Gb. 256-Bit 211.2GB/sec DirectX 12 ekran kartı Black Ops 3 için oldukça güçlü bir kart. Intel Core i5 650 3.20 Ghz. işlemci ve 8 Gb. ram de sistem gereksinimlerini karşılıyor. Bu durumda BO3’ü en yüksek grafik ayarlarında ve ekran çözünürlüğünde oynayabilirsiniz.

    • Taha Emir Gökçegöz 18 Haziran 2020 15:31

     Peki çok teşekkür ederim kolay gelsin

 6. 3.NESIL I5 ISLEMCI 8 GB RAM 500 GB HARDDISK 2 GB + 2 GB CIFT EKRAN KARTLI (INTEL HD GRAPHICS 4000 NVIDIA GEFORCE GT 630M) 128 bıt DirectX® 11 nasıl bir performans alırım bu oyunda

 7. hocam intel core i7 U6500 2.60Ghz Ram:8gb Ekran Kartı:2GB Amd Raedon r5 m330 serisi kaldırır mı?

  • Intel Core i7-6500U 2.50 GHz. işlemci ve 8 Gb. ram yaterli olmakla beraber AMD Radeon R5 M330 2 Gb. 64-Bit ekran kartınız Black Ops 3 minimum sistem gereksinimlerinin çok altında. Düşük ayarlarda da olsa ağır kasma yapacağını tahmin ediyorum.

 8. Intel Core i7 6700 3.4 GHz 16GB ram boş alan:2 TB Nvidia GTX750TI 2 GB DDR5 açarmı açarsa hangi ayarlarda oynayabilirim

  • Intel Core i7 6700 3.4 GHz. işlemci, 16 Gb. ram ve NVidia GeForce GTX 750 Ti 2 Gb. 128-Bit ekran kartıyla Black Ops 3’ü normal ve biraz üzeri ayarlar arasında oynayabileceğinizi tahmin ediyorum.

 9. asus strix gtx 750 ti oc. 8gb ram.g3258 4.4 ghz. win 10 kaç fps alrımı

  • Win10 işletim sistemi üzerinde, Intel Pentium G3258 4.4 GHz. işlemci, 8 Gb. ram ve GTX 750 Ti Asus Strix OC 2 Gb. 128-Bit 86.4 GB/sec ekran kartı ile Call of Duty Black Ops 3 ‘ü normal ve biraz üzeri ayarlarda 50-60 FPS civarında oynatabileceğini tahmin ediyorum.

 10. Amd A8-7410 2.2 Ghz (Turbo 2.5) 4 Gb Ram Amd Radeon R5M430 Very Lowda Bir Umut Varmı Hocam Bi Adam i5 in 5. Nesli 4Gb Ram Ve R5m330 ile 30-38 fps Alıyordu Bende İdare Edermiyim Cevaplarsanız Çok Sevinirim

  • AMD A8-7410 APU 2.2 Ghz. işlemci ile 4 Gb. raminiz normal ayarlar için yeterli olmakla beraber AMD Radeon R5 M430 2 Gb. 64-Bit DDR3 DX 12 ekran kartınız Black Ops 3 minimum sistem gereksinimlerinin oldukça gerisinde. R5 M430 ile BO3’ü düşük grafik ayar ve ekran çözünürlüğünde 20-30 FPS ile oynayabileceğinizi tahmin ediyorum.

 11. i7 4710HQ CPU – 16GB RAM – 4GB GTX 860m GPU BO3 Oynatır mı ?

  • Intel Core i7-4710HQ 2.50 GHz. işlemci, 16 Gb. ram ve NVidia GeForce GTX 860M 4 Gb. 128-Bit ekran kartı ile Black Ops 3’ü normal ayarların biraz altında oynayabileceğinizi tahmin ediyorum.

 12. “4.Nesil Intel Core i5-4200H Çift Çekirdekli Mobil İşlemci 2.8Ghz Turbo Boost İle 3.4Ghz’e Kadar İşlemci Hızı 12 Gb Ram Nvidia GeForce GTX950M 128 Bit Grafik İşlemcisi 500 Gb HDD”Cod BO3’ü Bu Sistemle Hangi Ayarlarda Oynarım Saygılar…

  • Intel Core i5-4200H 2.80 GHz. Turbo: 3.4 GHz. Core 2 (+2) işlemci, 12 Gb. ram ve NVidia GeForce GTX 950M 2 Gb. 128-Bit DirectX 12.0 ekran kartı ile Black Ops 3 normal ayarları yakalarsınız tahminim.

 13. intel core i5-3210m 2.50 ghz 8 gb ram GeForce gt 620m sizce call of duty black ops 3 mediumda falan kaldırırmı

 14. bide rainbow six siege kaldırırmı

 15. İntel Core i3-2100 3.10 ghz 1 gb geforce gt 220 1 gb ekran kartım 4 gb ram var acaba kaldırırmı ? acil donus lütfen

 16. İNTEL İ-5 6400 (4CPU) 2,7 GHZ 8 GB RAM ASUSTEK H110M-K AMD RADEON R7 370 SERİES 2GB 256 BİT DİRECTX11 1 TB DİSK kaldırırmı kaldırsada kaç fps alırım cevaplarsanız çok sevinirim :)))

 17. Amd Dört Çekirdekli A8-7410 7.Nesil 2.2 Ghz Turbo İle 2.5 Ghz 12 Gb Ram Amd Radeon 3 Gb Grafik Kartı Birincil Ekran Kartı Amd Radeon R7 M360 2 Gb Ekran Kartı İkincil Ekran Kartı Amd Radeon R5 1 Gb “CodBo3” Ü Oynayabilirmiyim? Saygılar…

  • AMD A8-7410 APU 2.2 GHz. işlemci, 12 Gb. ram miktarı ve AMD Radeon R7 M360 2 Gb. ekran kartı ile Black Ops 3’ü düşük ayarlar ve ekran çözünürlüğünde oynayabileceğinizi tahmin ediyorum.

 18. g3220 . MSI R7 250O.C. 6GB RAM WİN 10 64 BİT HANGİ AYAR kaç fps (1376x768de oynayacam)

  • 6 Gb. ram ve AMD Radeon R7 250 MSI OC 2 Gb. Call of Duty Black Ops 3’ü düşük ayar ve ekran çözünürlüğünde oynatır diye tahmin ediyorum. Fakat Intel Pentium G3220 3.00 GHz. işlemciniz BO3 minimum 4 çekirdek gereksinimini karşılamıyor ve bu sorunu aşmak için bir çözüm yöntemi yok bildiğim kadarıyla.

 19. Intel Core İ7-6500u 2.5 Ghz. Turbo ile 3.1 Ghz. 8 Gb. RAM 2Gb ekran kartı Nvidia GeForce 940M kaldırır mı? Saygılar.

  • Intel Core i7-4510u 2.1 Ghz. işlemci ve 12 Gb. ram miktarı BO3 için yeterli olmakla beraber NVidia GeForce 940M ekran kartının teknik özellikler yetersiz kalıyor. Bu nedenle Call of Duty Black Ops 3’ü düşük ayarlarda oynayabileceğinizi tahmin ediyorum, fakat kasma yapması muhtemel.

 20. Amd Dört Çekirdekli A10-9600P(2.4 Ghz Turbo İle 3.3 Ghz’e Kadar) 12 Gb RAM Amd Radeon R7 M440 Grafik Kartı 4Gb Ekran Kartı Kaldırırmı Hangi Ayarlarda Oynarım Saygılar

  • AMD A10-9600P Core4 2.4 Ghz. işlemci, 12 Gb ram ve AMD Radeon R7 M440 DDR3 64-Bit DirectX 12 ekran kartı ile Call of Duty Black Ops 3’ü düşük ayar ve ekran çözünürlüğünde oynayabilirsiniz sanırım, fakat kasma yapma ihtimali yüksek.

 21. Merhabalar öncelikle. Yine ben. Cod Bo 2 de sorduğum gibi yine sorucam. (Kopyala Yapıştır Yapıyom) 4 gb ram im var Ekran kartım Amd Radeon HD 7800 Series.

  DirectX sürümüm 11 işlemcım İNTEL(R) CORE(TM) İ5-3330 3.00 GHz. (4 CPUs),3.2 GHz.

  1920×1080 oynamak istiyorum o olmassada kaç olur. 64 bit rahat kasmadan oynayabilir miyim?

  • Intel Core i5-3330 3.00 GHz. 64-Bit işlemci , 4 Gb. ram ve AMD Radeon HD 7800 series (7850/7870) 2 Gb. 256-Bit DX 11.2 ekran kartı ile Black Ops 3’ü normal ayarlar civarında ve 1920×1080 ekran çözünürlüğünde kasmadan oynayabileceğinizi tahmin ediyorum.

 22. amd A10-5745M APU 2.10 GHZ RAM 6GB WİNDOWS 7 ULTİ 64 DİRECTX 11 EKRAN AMD RADEON 8610G OCZ 240 SSD oyunu kurmak istiyorum kaldırırmı lütfen cevap

  • AMD A10-5745M APU 2.1 GHz. Turbo Speed: 2.9 GHz. Core4 işlemci, 6 Gb. ram Black Ops 3 için yeterli olmakla birlikte AMD Radeon HD 8610G 128-Bit Memory Bandwidth 21.3 Gb/sec DX-11 ekran kartı BO3 minimum sistem gereksinimlerinin çok altında kalıyor, bu yüzden düşük ayar ve ekran çözünürlüğünde kasma/takılma ihtimalleri ile birlikte oynayabileceğinizi tahmin ediyorum. Deneme imkanı bulur ve bildirebilirseniz memnun oluruz.

 23. abi sistemim söyle amd a10 7870k 4gb ram hd 8350 win 10 64bit kaç fps hangi ayarda?

  • AMD A10-7870K 3.9 GHz. işlemci ve 4 Gb. ram miktarı Black Ops 3’ü normal ayarlarda oynatır fakat AMD Radeon HD 8350 ekran kartının teknik özellikleri bu oyun için oldukça yetersiz. Bu yüzden düşük ekran çözünürlük ve ayarlarda olsa da kasma yapacağını düşünüyorum.

 24. Merhabalar ben yükledim pcdede kasma sorunu vs yok tek sıkıntım oyunu kaydetmıyor optimasyon sorunum var onu nasıl düzeltebilirim teşşekkürler

  • Oyunun oynarken save dosyası oluşmuyordur büyük ihtimalle. Bu sorunu çözümek için BO3’ü yönetici olarak çalışacak şekilde ayarlayınız, arama yaparsanız bununla ilgili forumda anlatımlar mevcut.

   Eğer yönetici olarak çalıştırmak sorunu çözmeye yetmez ise BO3 oyun klasörüne yani oyunun kurulduğu ve tüm oyun dosyaların bulunduğu klasöre sağ tık yapıp ”Güvenlik” sekmesinden tüm kullanıcılara tam denetim izni veriniz. Sorun devam ediyorsa güvenlik yazılımlarınızın oyunu engellemediğinden emin olunuz.

   Eğer players klasörü oluşmamışsa bağlantıdaki anlatımın 4. maddesinde anlatılan ve aynı zamanda ilk birkaç görevinde savegame olarak tamamlandığı players klasörünü Black Ops 3 oyun klasörüne atarak deneyiniz. https://www.oyun.news/forum/black-ops-3/black-ops-3-press-enter-to-start-error/

 25. Abi sitede yazan sistem ayarları ile ne tür bir performans alabilirim? Link kırık…

 26. abi a10 7870k bo3 oynanış videosu izleyin ona göre cevap verin(bu arada hd 8350 ile dual grapichs yapacam) Link kırık…

  • Verdiğiniz bağlantı üzerindeki AMD A10 7870K işlemciye ait grafik aygıtı ile yapılan Black Ops 3 inceleme videosunu inceledim. İşlemci grafik aygıtının tek başına oyunu açabilmesi bile gayet güzel aslında, ayarlar ise düşük değil de en düşük ayarlarda tutulmuş. HD 8350 ile dual grapichs oynama imkanı var mı bilmiyorum açıkçası ama bu video incelemesini de gözönünde bulundurursak, sisteminiz Black Ops 3’ü normal ayarlara yakın oynayabilecekmiş gibi görünüyor.

 27. abi videoda a10 7870k apu tek basına 1080p low ile medium ayarlar arasıydı 30 40 fpsydi. üzerine ekran kartı taktım daha cok olması gerekiyor

  • Şahsen 8 çekirdek işlemci, 8 Gb. ram, 2 Gb. 256-Bit ekran kartıyla ve 1920×1080 ekran çözünürlüğü ile edindiğim BO3 oynama ve o esnada videosunu çekme deneyimlerime dayanarak 64-Bit memory bus değeri olan HD 8350 ekran kartının iyi bir performans veremeyeceğini hatta oyun oynama esnasında düzgün bir şekilde video çekmekte dahi sorun çıkaracağını düşünüyorum. Fakat düşük ayarlarda denemekte fayda var.

 28. Abi lütfen çabuk cevap verir misin bilgisayar diğer gereksinimleri tamamlıyor ama ghz 2.5burada 2.6 ghZ diyor kaldırır mı

  • Sisteminiz BO3’e ait tüm gereksinimleri karşılıyor ve işlemciniz 2.60 GHz. değilde 2.50 GHz. ise sorun teşkil etmez. İşlemcinizin model numarasını verebilirseniz daha sağlıklı bir değerlendirme yapabiliriz.

 29. merhaba sistem özelliklerim ;
  16 gb ddr3 ram
  intel core i7 6mb önbellek 4 çekirdekli 2.50 ghz turbo ile 3.1 ghz
  nvidia gt940 2gb ekran kartı
  1tb lik depolama
  windows 8.1 single launge
  1368x 768 çözünürlükte
  bo 3 te kasma alırmıyım sistemim iyimi?

  • Intel Core i7 4 Çekirdekli 2.50 Ghz. Turbo ile 3.1 Ghz. işlemci, 16 Gb. DDR3 ram miktarınız BO3’ü yüksek ayarlarda oynamak için oldukça yeterli. NVidia GT 940 2 Gb. 128-Bit GDDR5 M/B: 80GB/sec. ekran kartı ve 1368x 768 çözünürlükte Black Ops 3’ü normal ayarlarda kasma yapmadan sorunsuz oynayabilirsiniz.

   BO3 yüksek ayarlarda hemen hemen tüm sistemlerde kasmaya neden olduğundan grafik ayarlarınızı dikkatlice yapınız. Black Ops 3 hakkında bilgiler, çeşitli sorunlar için çözüm önerileri ile BO3 optimizasyon başlığını bağlantıdaki kategoride bulabilirsiniz. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız ilgili kategoriden bildirdiğinizde yardımcı olmaya çalışalım, iyi oyunlar. https://www.oyun.news/forum/black-ops-3/

 30. AMD FX X8 8350 4GHz CPU MSI R7 370 Gaming 4G GDDR5 4GB AMD Radeon DX12 GPU 8GB RAM Win10 . Just Cause 3 ya da Black Ops 3 oynatır mı ?

  • Win10 O/S, AMD FX X8 8350 4 GHz . işlemci, 8 Gb. ram ve AMD Radeon R7 370 MSI Gaming 4 Gb. 256-Bit, GDDR5 ekran kartından oluşan sisteminizle Black Ops 3’ü normal ile yüksek ayarlar arasında ve 1920×1080 ekran çözünürlüğünde sorunsuz oynayabiilirsiniz.

   Aynı işlemci ve ram miktarı ile sizinkiyle yakın teknik özelliklere sahip ekran kartından oluşan ve bağlantıda detaylarını bulabileceğiniz sistemimle birkaç tane BO3 grafik ayarını düşürürek max. ayarlara yakın oynayabiliyorum, siz de sistemi oldukça yoran bazı grafik ayarlarını düşürürseniz aynı ayarlarda oynarsınız büyük ihtimalle.

   AMD-R7-370-MSI-Gaming-4Gb-Vs-AMD-R9-270X-DirectCUII-TOP2Gb

 31. Hocam
  8GB ram
  DDR3
  3.2 ghz
  İntel Core 15
  2GB Nvidia GT740 M 64 bit
  1TB depolama
  Windows 7 Profesional
  Sizce kasmadan en iyi hangi ayarda oynayabilirim

  • 8 Gb. ram miktarı BO3 için yeterli, işlemci model/bilgisi inceleme için yetersiz. NVidia GeForce GT 740M 2 Gb. ekran kartınızın memory bus (64-Bit), memory bandwidth (14.4 Gb/sec) vb. değerleri ise çok düşük. Bu yüzden Call of Duty Black Ops 3’ü düşük ayar ve ekran çözünürlüğünde oynayabileceğinizi tahmin ediyorum.

 32. abi çabuk cevap verin lütfen oyunu alıcam

 33. abi bo3 ü 800×600 windowed de g3220 hd 5450 4 gb ram win 10 home single langue gölgeler low da texture mediumda 800×600 da kaç fps alırım sizce

 34. Kolay gelsin, i5 4200h, Gtx 950m, 12gb ram ile high ayarlarda oynayabilir miyim? (Çözünürlük: 1366×768)

  • Oyunun çıktığı dünden bu yana kendi sistemim üzerinden elde ettiğim sonuçlara göre ve yeni BO3’e yeni update’ler gelmesine rağmen işlemci ve ram tüketimlerinde aşırı kaynak tüketimi mevcut. Bunların da etkisiyle ve biraz da aynı anda pc’de başka işlemleri de yaptığımdan AMD Radeon R9 270X ekran kartımla normal ayarların biraz üzerinde oynayabiliyorum.

   Elde ettiğim bu tecrübe ve BO3’ün halihazırda mevcut oyun güncellemesi çerçevesinde; Intel i5 4200h 2.8 GHz. Turbo Speed 3.4 GHz. Core: 2 (+ 2 sanal çekirdek) işlemci, 12 Gb. ram miktarı ve NVidia GeForce GTX 950M ekran kartınızla Black Ops 3’ü normal ayarlar civarında oynayabileceğinizi tahmin ediyorum.

   Black Ops 3 ile ilgili detaylı bilgi ve hata çözümlerini bağlantıda bulabilirsiniz. https://www.oyun.news/forum/black-ops-3/

 35. Merhaba Sistem Özelliklerim ;

  1920×1080 Çözünürlükte ;

  İ5 4460 3.20 GHZ 4 Çekirdekli İşlemci

  Amd Radeon R7 240 Ekran Kartı

  4 GB DDR3 RAM

  1 TB HardDisk

  Windows 8.1

  Kaç Fps Alırım ? Hem Bo2 , Hemde Bo3 ? Bide Sistemim İyimi ?

  • Intel Core i5-4460 3.2 Ghz. Turbo Speed: 3.4 GHz. 4 çekirdekli işlemci, 4 Gb. ram ve AMD Radeon R7 240 ekran kartı ile Black Ops 2’yi normal ve üzeri ayarlarda 1920×1080 ekran çözünürlüğünde 60 FPS civarında oynayabileceğinizi tahmin ediyorum.

   Intel Core i5-4460 işlemciniz Black Ops 3 minimum sistem gereksinimlerini karşılıyor. Optimize edilmiş Win7 işletim sistemim üzerinde oynarken BO3’ün min. 4-5 Gb. ram tükettiği tecrübeme dayanarak ram miktarını artırmakta fayda var. R7 240 ekran kartınız ise oyunun min. sistem gereksinimi olan AMD Radeon HD 6970 ekran kartının %30-40 civarında altında kalıyor.

   Bu nedenle Black Ops 3’ü düşük ile normal ayarlar arasında oynayabileceğinizi tahmin ediyorum. Ekran çözünürlüğünü ile BO3 Render Resolution ayarını da düşük tutmakta fayda var.

 36. işletim sistemi win 7. intel core i5 2430m 2.40 ghz. 6 gb ram. ekran kartı ati rodeon hd 6470m 1 gb. anakart hewlett-packart orta ayarlarda black ops 3 ü oynarmıyım.

  • Win7 üzerinde Intel Core i5 2430m 2.40 Ghz. işlemci ve 6 Gb. ram miktarı BO3 normal ve biraz üzeri ayarlar için yeterli. AMD Radeon 6470M 1 Gb. 64-Bit C/S 800 MHz., M/S 800 MHz., DDR3 DirectX 11 ekran kartının teknik özellikleri Black Ops 3 için çok düşük seviyede kalıyor. Düşük ayar ve ekran çözünürlüklerinde de olsa ağır kasmalar yapacağını tahmin ediyorum.

 37. ekran kartı ve ram özellikri hangi ayarlarda oynayabilirim

  nvidia geforce 720m ekran kartı 4gb ram DirectX sürümü: 11.0
  GPU işlemcisi: GeForce GT 720M
  Sürücü sürümü: 353.30

  Direct3D API sürümü: 11
  Direct3D özellik düzeyi: 11_0
  CUDA Çekirdeği Sayısı: 96
  Çekirdek saat hızı: 625 MHz
  Shader saat hızı: 1250 MHz
  Bellek veri hızı: 1600 MHz
  Bellek arabirimi: 64 bit
  Bellek bant genişliği: 12.80 GB/saniye
  Toplam kullanılabilir grafik belleği: 3781 MB
  Ayrılmış video belleği: 2048 MB DDR3

  • ekran kartı ve ram özellikri hangi ayarlarda oynayabilirim

   nvidia geforce 720m ekran kartı 4gb ram DirectX sürümü: 11.0
   GPU işlemcisi: GeForce GT 720M
   Sürücü sürümü: 353.30

   Direct3D API sürümü: 11
   Direct3D özellik düzeyi: 11_0
   CUDA Çekirdeği Sayısı: 96
   Çekirdek saat hızı: 625 MHz
   Shader saat hızı: 1250 MHz
   Bellek veri hızı: 1600 MHz
   Bellek arabirimi: 64 bit
   Bellek bant genişliği: 12.80 GB/saniye
   Toplam kullanılabilir grafik belleği: 3781 MB
   Ayrılmış video belleği: 2048 MB DDR3

   • 4 Gb. ram miktarı yeterli olmakla beraber NVidia Geforce 720M 2 Gb., 64-Bit, DDR3, DirectX 11.1 ekran kartı Call of Duty Black Ops 3 minimum sistem gereksinimlerinin çok altında maalesef, iyi bir soğutma sağlayabilir ve işlemciniz de yeterliyse muhtemel kasmalarla birlikte düşük ayarlarda oynatabilir diye düşünüyorum.

 38. abi tahminince kaç fps?
  bide cözünürlük düsse ekran kücük yapmam fps yi etkilemez degil mi?

 39. abi gölgelemeleri lowda acsam low yapsam kasar mı?

 40. abi yani ekran kartım gölgelemeleri kaldırır mı?

 41. abi ekran kartım gölgeleri low da kaldırır degil mi?
  hd8350

 42. Ayarları low yapcam teşekkürler.

 43. PS4 için Black Ops 3 multiplayer beta bugün başladı arkadaşlar, bilginize.

 44. merhaba , benim ekran kartı adm hd 8730m . Geriye kalan tüm özelliklerim uyuyo ama ekran kartını bilmiyorum . Sizce kaldırır mı ? ( Not; COD AW ı medium da hafif kasmalarla oynamıştım )

  • Black Ops 3 ve Call of Duty Advanced Warfare minimum sistem gereksinimleri birbirlerine çok yakın özellikler taşıyor. AMD Radeon HD 8730M 1 Gb. 128-Bit DDR3 DirectX 11.1 ekran kartı ile CoDAW’ı medium ayarlarda ve hafif kasmalarda oynayabildiyseniz Black Ops’u gerekirse ekran çözünürlüğünü de biraz düşürerek düşük grafik ayarlarında oynayabilirsiniz.

 45. Black Ops 3 mp beta PC için başladı. Free oynamak isteyenler takip etsin arkadaşlar. Detaylar bağlantıda… https://www.oyun.news/forum/black-ops-3/black-ops-3-multiplayer-beta-oynama-ile-ilgili-ayrintili-bilgiler/

 46. Merhaba
  Benim sistem özellikleri
  İşlemci: Intel core i3 3.40ghz
  RAM :4 GB 4 GB daha alabilirim
  Ekran kartı : AMD ati radeon hd 6570 2 GB directx 11
  Harddisk 1 TB
  Oynayabilirmiyim yada kasarmı

  • Intel Core i3 3.40 Ghz. işlemci, 4 Gb. ram ve AMD Radeon HD 6570 2 Gb. 128-Bit DirectX 11 ekran kartından oluşan sisteminizde bulunan HD 6570 grafik kartınız Black Ops 3 minimum sistem gereksinimlerinin oldukça altında kalıyor. Bu yüzden BO3’ü düşük ayar ve ekran çözünürlüğünde oynayabileceğinizi tahmin ediyorum. Deneme imkanı bulursanız gameplay sonucunu bildirmenizi rica ederiz, iyi oyunlar.

 47. Teşekkürler peki cod bo 3 ü rahat oynayabilmek için ucuz bir ekran kartı öneririmisiniz bide game boster gibi uygulamalar kullansam nasıl bir etki olur

 48. İntel Core i3 4000m, 4gb ram ddrr3 ram, intel hd graphics 4600 2gb onboard ekran kartı, win 8.1 64 bit, oyunu açar mı

  • Win 8.1 64-Bit işletim sistemi, İntel Core i3 4000m 2.40 Ghz. Core 2 işlemci, 4 Gb. ram ve Intel HD Graphics 4600m 2 Gb. 128-Bit DDR3 DirectX 11 ekran kartınız, Black Ops 3 minimum sistem gereksinimlerinin çok altında kalıyor. En düşük ayar ve ekran çözünürlüğünde de olsa oynatacağını sanmıyorum.

 49. abi benim ekran kartım hd8350 gt540m den daha mı iyi? testlerde 540m gölgeler acık medim texturextingte 18 fps veriyor ya benim ?

 50. abi bi tane video buldum bo3 te düsük ezik pc lerde fps artırma 30 oluyo fps videonun linki , sizce dogru mudur fps çoğalır mı? cevaplarınızı beklerim teşekkürler.

  • Evet doğrudur. Düşük değerlere sahip donanımlarda tüm oyunlarda olduğu gibi Black Ops 3’te de görüntü kalitesinden fazlaca ödün vermeden FPS artışı sağlayabilmek için oyun içi grafik ayarlarını doğru şekilde uygulamak ve bazı oyunlarda .cfg dosyası BO3’te ise config.ini dosyası üzerinden ince ayarları yapmak yeterli olacaktır.

   Verdiğiniz videoya ait kanal güzel iş çıkarmış gerçekten, kanalda diğer oyunlar için de optimizasyon metodları mevcut.

   C:/Program Files (x86)/Steam/SteamApps/common/Call of Duty Black Ops III Beta/players/config.ini
   
 51. Black Ops 3 PS3 ve Xbox 360’ta da oynanabilecek arkadaşlar. Detaylı bilgileri bağlantıdan inceleyebilirsiniz. https://www.oyun.news/forum/black-ops-3/black-ops-3-yapimindan-cikisina-detayli-bilgiler/

 52. ama hd 8350den iyi degilmi

 53. benim ekran kartım ddr2 değil yada ddr3 değil gddr3 hd5450tür

  • Bellek miktarları değişmekle birlikte tüm modellerinde Memory Bus değeri 64-Bit olan AMD Radeon HD 5450 ekran kartlarının teknik özelliklerine bağlantıdan erişebilirsiniz. Memory Type’i son sürüm olsa da HD 5450’nin BO3’ü oynatmakta çok zorlanacağını düşünüyorum.

 54. abe ben bu güne kadar ekran kartımı yanlış biliyormuşum hd 8350 degilmiş benim ekran kartım win 10 orijinal kurduktan sonra hd 5450pcı 2.0 x16 oldu vs g3220 64 bit win 10 orijinal 4gb ram kaç fps black ops 3 te?

  • Win10 O/S, Intel Pentium Core2 G3220 3.00 GHz. işlemci, 4 Gb. ram ve AMD Radeon HD 5450 64-Bit ekran kartından oluşan Black Ops 3 minimum sistem gereksinimlerini karşılamıyor. Henüz zorunlu olup olmadığı kesinleşmemekle beraber işlemciniz 4 çekirdek sınırını karşılamıyor ve ekran kartınız da teknik özellikler bakımından çok yetersiz görünüyor maalesef.

 55. Black Ops 3 sistem gereksinimleri başlığı altından yorumlarınızı bekleriz arkadaşlar…

  • abi benim intel pentıum g3220 4 gb ram hd 8350 düsük ayarlarda oynatırmı ram sorun degil onu yapacam. 8gblik usb bellegi takıp yapacam oynatırmı düsk ayarlarda. abi codAW indirdim ram yüzünden yavaş kosuyordu az bir takılmada vardı. bunda ne olur sizce

   • Black Ops 3 ile Call of Duty Advanced Warfare minimum sistem gereksinimleri arasında dediğiniz gibi az bir farklılık mevcut.

    Ayrıca BO3 oyun motorunun CoDAW’dan daha iyi olacağını düşünüyorum. İşlemciniz 2 çekirdekli, fakat CoDAW’da olduğu gibi Black Ops 3’te de 4 işlemci çekirdeği zorunluluk olarak mı yer alacak henüz kesin bir bilgi yok. Bkz.

    Oyun çıktığında bir denersiniz, kasma ve FPS sorunlarını aşmak için düşük ayar ve ekran çözünürlüklerini deneyip sonucunu bildirebilirseniz memnun oluruz. Black Ops 3 hakkında detaylı bilgileri bağlantıda bulabilirsiniz.

 56. AMD FX X8 8370E Soket AM3+ 4.3GHz 16MB Önbellek 95W 32nm İşlemci

  8GB 1600MHZ DDR3 RAM

  Asus R9 280X DirectCU II TOP 3GB GDDR5 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı

  Windows 8.1

  Kasmadan oynarmıyım _?

  • Black Ops 3 sistem gereksinimleri CoDAW sistem gereksinimlerine yakın özellikler taşıyor. AMD FX X8 8370E Soket AM3+ 4.3 GHz. 16MB. önbellek 95W 32nm işlemci, 8 Gb. 1600 Mhz. DDR3 ram ve Asus R9 280X DirectCU II TOP 3 Gb. GDDR5 384Bit AMD Radeon DX11.2 ekran kartından oluşan sisteminizle Black Ops 3’ü yüksek ayarlara yakın kasmadan oynayabileceğinizi tahmin ediyorum.

 57. Pentium E5700 (daha yeni alicam) R7 240 4 gb ram dusukte oynatirmi

  • Intel Pentium E5700 Core2 3.0 GHz. işlemci Black Ops 3 minimum sistem gereksinimi olan Intel Core i3-530 2.93 GHz. işlemcinin %40 civarında gerisinde kalıyor ve sadece 2 çekirdekli, umarım BO3’e CoDAW’da olduğu gibi 4 çekirdek zorunluluğu koymazlar. 4 Gb. ram miktarı normal ayarlara kadar yeterli olur diye tahmin ediyorum.

   Fakat CoDGhost’tun ilk çıktığında olduğu gibi ram zorunluluğu konmaz ise. R7 240 1/2 Gb. 128-Bit DirectX 11.2 ekran kartı ise %35-40 gerilerde, bu durumu da göz önüne alırsak ve işlemcinizin çekirdek sayısı da sorun çıkarmazsa Black Ops 3’ü düşük ayarlarda kasma ihtimali ile birlikte oynayabileceğinizi tahmin ediyorum.

   Call of Duty Advanced Warfare Sistem Gereksinimleri

   Call of Duty Ghosts Sistem Gereksinimleri

   • abi intel pentıum g3220 3.00ghz 4 gb ram. yükseltecem.hd 8350 ile en düsük ayarlarda kasar mı? bana sorarsan az kasar cünkü codaw a yakın gereksinimler istiyor codaw yüklü ramım suan 4 tü ama codaw sadece yavas yürüyor nadiren kasma var ve doku kaymasıda var ara sıra. 2836 mb ekran kartı neden 836 mb kullanıyor codaw anlamadım.

 58. arkadaşlar mw3 multıplayer oynuyorum dlc 4 yukledım ama multıplayerde kımse yok dlc yuklendıkten sonra kımseyı goremıyorum bılgısı olan lutfen yardım ….oyunu güncelledım ama gene olmuyor teşekkürler

 59. abi intel pentium g3220 3.00ghz 4gb ram. yükseltecem. hd 8350 ile kasarmı? ben codaw indirdim 4gb ram yüzünden yavas kosuyor ara sıra azıcık kasma oluyordu benim hd 8350 2836 mb bellegi var düsükte az kasmayla oynatırmı? abi yükseltim amd catalys centerden gpu saatini 750 mhz yaptım 650 den. bellek saatini 533mhzden 600 mhz yaptım kasar mı az?

  • HD 8350 ekran kartındaki düşük olan özellikler memory bus (64-Bit) ve memory bandwith (14.4GB/sec) değerleri. En çok bu değerlerin Black Ops 3 oynanışında sorun çıkaracağını tahmin ediyorum. Daha önceki yorumunuzda CoDAW’ı düşük ayarlarda ve nadir kasmalarla oynadığınızdan bahsetmiştiniz.

   Black Ops 3’ü de düşük ayarlara getirip 1024×768 vb. düşük ekran çözünürlüklerine alırsanız kasma yapmaz sanıyorum. Oyun çıktığında deneyip bildirirsiniz artık. https://www.oyun.news/forum/black-ops-3/black-ops-3-yapimindan-cikisina-detayli-bilgiler/

   • kaç fps abi 15i gecer mi ?bide abe cözünürlüğü düsürdügümde tam ekran oynanam ben sorun cıkmaz yine degil mi?

    • Veteran Soldier 17 Haziran 2020 15:43

     Kaç FPS alabileceğiniz hakkında bir tahminim yok maalesef. 1024×768 ekran çözünürlüğüne aldığınızda bir sorun çıkmaz, aksine ekran çözünürlüğü düşürüldüğünde düşük sistem değerlerine sahip oyun platformalarında kısmi iyileşme sağlayacaktır.

Yorum Yap, İnceleme Yaz

Oyun.News
Logo