Hoşgeldiniz...
Oyun Dünyasının En Güzel 10 Kadın Karakteri, Peki Sizin Favoriniz Hangisi?
0
İnceleme

Oyun Dünyasının En Güzel 10 Kadın Karakteri, Peki Sizin Favoriniz Hangisi?

Yazar: 20 Mart 2021
Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
9.0
9.2
Aldığı Puanlar

Siz de ''En Güzel Kadın Karakterleri'' listemize yorumlarınızla katkı sağlayın.

9.0
Editörün Puanı
9.2
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız

Oyun dünyasının en tartışmalı sorusuna bu yazımızda cevap arıyoruz. Nedir peki bu tartışmalı soru? ”En Güzel Kadın Oyun Karakteri” başlığından da anlayacağınız üzere oyun dünyasının en güzel kadın karakterlerini sizler için seçmeye çalıştık ama bu seçimi yapmak hiç de kolay olmadı.

Oyun dünyasının en güzel 10 kadını listesindeki karakterleri seçerken oyun içi karakteristik özelliklerini gözetirken fiziksel özelliklerini de dikkate almadık diyemiyoruz 🙂 Lafı daha da uzatmadan oyun dünyasının en güzel kadınları listemize başlayalım o zaman.

Son birkaç yıl öncesine kadar çıkan oyunlardaki kadın karakterlerini ele aldığımız bu listeye sizler de beğendiğiniz yeni kadın karakterleri ekleyebilirsiniz arkadaşlar, mümkünse görsel de ekleyiniz. Teşekkürler.

[10] Sophitia Alexandra – Soul Calibur Serisi

Soul Calibur serisinden Sophitia Alexandra listemize 10. sıradan giriş yapıyor. Halbuki atari salonlarının adeta bir kumarhane gibi camlarını perdeyle kapattığı, eğer babanıza yakalanırsanız oyunun ortasında kulağınızdan tutularak götürüldüğünüz zamanlarda, ilk 3 boyutlu oyunlardan biriydi ortamda bulunan.

O poligon poligon hali bile beni çok etkilerdi o zamanlar. Tabii grafikler geliştikçe aynı oranda Sophitia’da güzelleşti. Ben seni kolay yenilebildiğin için seviyordum Sophitia.

Sophitia Alexandra - Soul Calibur Oyun Karakteri

[9] Faith – Mirror’s Edge

FPS dünyasına yeni bir oynanış sistemi getirmişti 2008 yılında DICE. Battlefield serisi ile kendini kanıtlayan firma Mirror’s Edge ile de devrim yaratabilirdi FPS oynanışlarında ama oyuncuların alışkanlıklarını bırakması kolay olmadı tabi.

Gayet kaliteli bir oyun olmasına rağmen satış rakamlarıyla bir rekor da kırmadı. Olsun biz Faith’i gözündeki dövmeyle sevdik. Ayrıca atletik yapısı ve sadece ara videolarda gördüğümüz hali onu 9. sıraya taşımaya yetti.

Faith - Mirror’s Edge Oyun Karakteri

[8] Samus Aran – Super Metroid Prime

Nintendo hayranı olan Alper’in hatırına koyduk listeye, 47 puanla Faith ile beraber sekizinciliği paylaşan Samus, sarı saçları ve güçlü kişiliği ile kendini gösteriyor.

Samus’un en büyük olayı ise koca bir oyun boyunca kendisini oynayıp, kadın olduğunu bilmememiz. Evreni kurtarmak dendiğinde aklımıza gelen en güçlü karakterlerden birisi kendisi.

Samus Aran – Super Metroid Prime Oyun Karakteri

[7] Tifa Lockhart – Final Fantasy VII

Final Fantasy dünyası herkesin giremediği bir dünyadır. Oynanış bazen kendini tekrar eder bazen ben ne yapıyorum hadi hikaye devam etsin artık derken bulursunuz kendinizi.

Eğer bu tür mekaniklere alışamaz iseniz sizi FF7’nin en güzel kızıyla tanışmaya davet ediyorum: Tifa Lockart. Dört dikdörtgen bir küp ile güzel kız nasıl yapılırmış öğretti bize Square Enix. Tifa Lockart listemizde 7. olmayı başardı.

Tifa Lockhart – Final Fantasy VII Oyun Karakteri

[6] Chloe Frazer – Uncharted Serisi

Uncharted 1’e çok iyi oyun dersek, Uncharted 2’ye ne deriz hiçbir fikrim yok. İlk oyunla bir efsanenin doğduğunu gösteren Naughty Dog, 2. oyun ile efsaneyi altın harflerle tarihin sayfalarına kazıdı. Tabi altın harfler ile adını yazdıran tek şey Uncharted olmadı.

Chloe Frazer 2. oyuna seksi, tehlikeli ve karizmatik kadın karakter olarak girerek kalbimize adını yazdırdı ve 6. sırada kendine yer bulmayı başardı.

Chloe Frazer - Uncharted Serisi Oyun Karakteri

[5] Morrigan – Dragon Age

Doğrusunu söylemek gerekirse üzerine fazla konuşmamak lazım. Dragon Age’te karakteriniz kız veya erkek olsun fark etmez, Morrigan’a asılmayan yoktur diye tahmin ediyorum. Rakiplerine göre bir gömlek üstte olduğu ise tartışılamaz bir gerçek.

Morrigan – Dragon Age Oyun Karakteri

[4] Jill Valantine – Resident Evil Serisi

Outlast, Slender Man, Amnesia diyerek korku oyunları çıtasını belirliyor olabilirsiniz, ama ‘Survival’ dendiğinde de gerçek sıçrama Resident Evil ile yapıldı yıllar önce. Uzaktan bakınca çok güzel gelmeyebilir çoğunuza.

Hatta bana göre Resident Evil 5’te çirkin bile sayılabilir ama ilk 2’ye giren karakterlerimiz gibi Jill’de kalbimize duygusal bağ ile bağlanmış oyun karakterlerimizden biri.

Jill Valantine – Resident Evil Serisi Oyun Karakteri

[3] Lightining – Final Fantasy VIII

Geldik ilk üçe, burası gerçekten çekişmeli. İkinci ve üçüncü olan karakterlerimiz aslında gönlümüzde aynı puanı aldılar! Lightining enteresan bir karakter. JRPG karakteri olan bir aday 3. olduğuna göre, ablanın güzel olduğu evrensel bir gerçektir. Ne diyelim Allah sevdiğine bağışlasın…

Lightining – Final Fantasy VIII Oyun Karakteri

[2] Rayne – BloodRayne

İkinciliği paylaşan diğer karakterimiz Rayne. Doğrusu kendisini listeye son anda girdi, ilk 5’e girmez derken bir anda ikinciliğe küt diye oturdu. Sanırım grafikler güzelleşmeye başlarken karşımıza çıkan ilk güzel karekter olduğundan bu kadar sevildi.

Kollarına bağlı çifte kılıcı, vampir güçleri ve seksi bakışıyla bizi tüm oyun boyunca kendine hayran bırakmıştı 2003 yılında. Üstelik direk vampir değildi, bir vampirle insanın çocuğuydu. Kendimize hep bu insani (!) tarafı yüzünden yakın hissetmedik mi zaten? Ayrıca sanırım benim kızıl saçı beğenmeme sebep olan varlık kendisi.

Rayne – BloodRayne Oyun Karakteri

[1] Lara Croft – Tomb Raider

Tomb Raider’ın ‘tom raydır’ olduğu zamanlardan bahsediyoruz. Oyunların 3 boyuta geçtiği, atlama ve zıplamanın yeni yeni 3 boyutta keşfedildiği zamanlar. Bir karakter geldi parmaklarımızın ucuna, zıplamakla kalmıyor, taklalar atıyor, üstelik ateş de ediyor.

Yok artık, dinozorlar mı? Ne, bir de içinde bulmaca öğeleri ve keşfetme duygusu mu var? E biz bu oyuna aşık olmayalım da ne yapalım. Biz bu oyunun karakterine aşık olmayalım da ne yapalım.

Kadın oyuncuları bu dünyaya sokmayı da başarmıştır kendisi. Lisede az kız arkadaş tanımadım Tomb Raider ile oyuncu olmuş. Gerçekten birinciliği sonuna kadar hak etti. Bu listeye kimi koysam Lara Croft karakterini geçebileceğini de zannetmiyorum.

Lara Croft – Tomb Raider Oyun Karakteri

Siz ne diyorsunuz, doğru bir seçim yapmış mıyız? Sizin ilk 3’nüz kim olurdu? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
0 0 Oy
Derecelendirmeler
Abonelik
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments