Bildirimler
Tümünü temizle

[Sabit] Black Ops 3 Press ENTER to Start Error

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeniler
5,955 Ziyaretler
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2908
General Admin
Konu Sahibi
 

Black Ops 3'ü açtıktan ve Treyarch introsu tamamlanıp ''Press ENTER to Start'' yazısının olduğu menüye geldiğinizde enter yapmanıza rağmen oyunun açılmama sorununu uzunca süren bir araştırma sonucu kendi oyunumda da deneyerek çözdüm arkadaşlar, umarım siz de aşağıda sıraladığım önerileri uyguladığınızda Black Ops 3 giriş menüsünün çalışmama/başlamama sorununu çözersiniz.

1. Çözüm için en önemli hususlardan biri oyunu yönetici olarak çalıştırmak. Bu işlem için oyunun kısa yoluna sağ tık yapıp özellikleri açarak Uyumluluk sekmesine geçiniz.

Görselde de gösterdiğim şekilde kutucukları işaretleyerek uygulayınız. İster oyun olsun isterse bir yazılım, tüm uygulamaları yönetici olarak çalışacak şekilde ayarlarsanız muhtemel hataları engelleyebilirsiniz.

Right click on the BlackOps3.exe or Call of Duty Black Ops III shortcut and click on Run as administrator.

2. Bugüne kadar çıkan Call of Duty Serileri'nde oyun platformunuz internete bağlı olsun ya da olmasın veya kendiniz dışarıya bağlantınızı kapatsanız da ana menüye ulaşıp oradan singleplayer oynayabiliyor ya da oyununuz lisanslı ise internete bağlı olmanız şartı ile ana ekrana gelip oradan multiplayer oynayabiliyordunuz. Ta ki Black Ops 3'e kadar.

Sorunun çözümü için en önemli husus şu arkadaşlar. Bugün oyunun kurulumunu yaptım fakat oyunu açmadan önce oyunun internet bağlantısını geçici olarak kesmiştim. Daha sonra oyunu açtığımda BO3 introsu geçip ''Press ENTER to Start'' yazısının olduğu ana menüye geldiğimde enter yapmama rağmen ana menü açılmadı.

Acaba sorun neden kaynaklanıyor diye onlarca çözüm yolu denedim fakat bulamadım ve denenebilecek başka bir çözüm yolu da kalmayınca aslında aklımda olan fakat ihtimal vermediğimden gerek görmediğim internet bağlantısını açma çözümünü deneyince baktım ki olay tamamıyle internetin kapalı/kesik olmasından kaynaklanıyormuş.

Yani Black Ops 3'ü kurup açtığınızda ana menüye kadar ulaşabiliyor ama ''Press ENTER to Start'' yazdığı için Enter'e basmanıza rağmen ana menü açılmıyorsa internet bağlantınızın olduğundan, bağlantıyı kesmediğinizden, herhangi bir güvenlik yazılımının ya da windows güvenlik duvarının Black Ops 3 internet bağlantısını engellemediğinden emin olunuz.

Call of Duty Black Ops III ''Press ENTER to Start'' Error Solution: Connect to internet !!!

3. Yukarıdaki 2. madde de yazılı olanları uygulamanıza rağmen internet bağlantısının olduğundan eminseniz geriye modem portlarının kapalı olma ihtimali aklınıza gelmelidir.

Black Ops 3 portlarınızı açmak için daha önce benzer anlatımda bulunduğum Call of Duty Advanced Warfare Service is Not Available at This Time Error yazımda anlattığım hususları BO3 için uygulayınız. Call of Duty Black Ops III portları değişik olduğundan bu işlemler için aşağıda belirttiğim portları kullanınız ve portlarınız kapalıysa kendi modem marka ve modelinize göre buradan araştırarak portlarınızı açınız.

Black Ops III PC: TCP Ports: 27014-27050 UDP Ports: 3478, 4379-4380, 27000-27031, 27036

Black Ops III PlayStation 3: TCP Ports: 5223 UDP Ports: 5223, 3478-3479, 3658

Black Ops III PlayStation 4: TCP Ports: 80, 443, 1935, 3478-3480 UDP Ports: 3478-3479

Black Ops III Xbox 360: TCP Ports: 3074 UDP Ports: 3074

Black Ops III Xbox One: TCP Ports: 53, 80, 3074 UDP Ports: 53, 88, 500, 3074, 3544, 4500

Open Call of Duty Black Ops III Ports

4. Black Ops 3 players klasörünüz eğer oluşmamışsa kendi oyunuma ait players klasörümü aşağıda gösterdiğim dosya yoluna atıp soruna katkısı olup olmadığını deneyebilirsiniz.

C:/Program Files (x86)/Steam/SteamApps/common/Call of Duty Black Ops III/players

Black Ops III Players Directory: DOWNLOAD

5. Eğer başlangıçta ana menüye dahi gelemiyor ve Black Ops 3 Siyah Ekran Hatası alıyorsanız bağlantıdaki önerilerimi uygulayınız. Call of Duty Black Ops 3 ile ilgili detaylı bilgileri, inceleme ve haberler ile karşılaştığınız hataların çözümlerini bağlantıda bulabilir, çözümü bulunmayan konular için mümkünse görsel destekli yeni başlık açıp yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Bo3 Press Enter To Start Error

Bo3 Run As Admin

 
Gönderildi : 8 Kasım 2015 04:50