Bildirimler
Tümünü temizle

[Sabit] Black Ops 3 Optimizasyonu İçin Task Manager Priority Ayarları

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeniler
4,438 Ziyaretler
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2909
General Admin
Konu Sahibi
 

Black Ops 3 oyununda karşılaşılan kasma sorunu optimizasyonu için görev yöneticisi/task manager üzerinden öncelik/priority ayarlarının nasıl yapılacağına değineceğim arkadaşlar, malumunuz oyun çıktı ama beraberinde de aşırı ram ve CPU tüketimi vb bir çok sorunla birlikte geldi. BlackOps3.exe'nin öncelik ayarlarını Windowns Görev yönetici üzerinden yapmak için öncelikle görev yöneticisini daha sonra da Black Ops 3'ü başlatıyoruz.

Ardından oyunu alta alıp görev yöneticisi işlemler tabına geçip Black Ops 3'e sağ tıklayıp ''Öncelik Ata'' diyoruz ve çıkan pencereden ''Önceliği Değiştir'' seçeneği için evet diyoruz. Eğer ''Eylem tamamlanamadı. Erişim engellendi.'' uyarısı almadıysanız işiniz tamamlanmış demektir ama çoğu kullanıcı bu işlemi yaparken Task Manager Error: ''Eylem tamamlanamadı. Erişim engellendi.'' hatası alacaktır.

İşte çözümümüz burada başlıyor. Aşırı bellek ve işlemci tüketimi nedeniyle oyun optimizasyon çalışmalarım kapsamında Black Ops 3 öncelik/priority ayarlarını yaparken yaparken ben de aynı sorunla karşılaştım ve görev yönetisinde erişim engellendi hatası ile karşılaştım.

Bu sorunu çözmek için yaptığım araştırmalar sonucunda bir yazılım kullanmanın kesin sonuç olacağını ve yaptığım bir çok proğram kurulumundan sonra en stabil ve aynı zamanda free olması nedeniyle Process Hacker yazılımının en iyisi olduğuna kanaat getirdim.

Black Ops 3 Task Manager Priority Settings

Şimdi bağlantıdan Process Hacker yazılımını indirip kuruyoruz. Ardından masaüstünde oluşan kısayoluna sağ tıklayıp her açılışında yönetici olarak çalışacak şekilde ayarlıyor ve proğramı başlatıyoruz. Sonra Black Ops 3 oyunumuzu açıp görev çubuğuna indiriyoruz ve Process Hacker yazılımının Processes menüsünde görebileceğiniz BlackOps3.exe'ye sağ tık yapıyoruz.

Aşağıdaki resimlerde de ayrıntılı olarak gösterdiğim şekilde BlackOps3.exe'nin Priority ve IO Priority (öncelik) ayarlarını ''High'' yüksek olarak ayarlıyoruz, yaptığımız bu değişikliğin kaydedilmesi için ''Save for BlackOps3.exe'' seçeneğini de işaretliyoruz. Ardından oyunu kapatıyoruz, fakat Process Hacker proğramını kapatmıyor ve oyunu tekrar açıyoruz.

Tekrar yapacağınız kontrolden sonra BlackOps3.exe'nin öncelik ayarlarının high/yüksek olarak kayıtlanmış olduğunu gördükten bir müddet sonra Process Hacker yazılımını kapatabilirsiniz. Yani daha sonraki PC oturumlarınızda bu yazılımın açık kalmasına gerek yoktur, iyi oyunlar.

Process Hacker İndir: DOWNLOAD

Sisteminizin Black Ops 3 Sistem Gereksinimleri'ni ne derece karşıladığını merak ediyorsanız bağlantıdaki sayfamızdan inceleyebilir donanımınızın değerlendirilmesi için yorum yazabilirsiniz. Ayrıca diğer yorumlara da cevap yazarsanız memnun oluruz. Call of Duty Black Ops 3 hakkında detaylı bilgiler ve hata çözümleri için tavsiyelerimizin bulunduğu konu başlıklarına bağlantıdaki kategoriden ulaşabilirsiniz.

Bo3 Task Manager Priority Settings

Bo3 Task Manager Io Priority Settings

 
Gönderildi : 9 Kasım 2015 17:49