Bildirimler
Tümünü temizle

[Sabit] Call of Duty Advanced Warfare Service is Not Available at This Time Error Hatası

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Beğeniler
22.7 K Ziyaretler
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2909
General Admin
Konu Sahibi
 

Call of Duty Advanced Warfare service is not available at this time. Please try again later error/hatası için detaylı çözüm önerilerimizi aşağıda bulabilirsiniz. Bu hatayı alan ve anlatımlarımızı uygulayan oyuncuların elde ettikleri sonuçları konuya yorum yaparak bildirmelerini, Facebook, Twitter, Google+ vb. sosyal mecralarında paylaşmalarını önemle rica ederiz.

1. Öncelikle Windows güvenlik duvarının ya da kullandığınız başka güvenlik duvarı içeren yazılımların ya da çoğu antivirus yazılımında bulunabilen program guard modüllerinin oyun dosyalarını ve internet erişimini engellemedinden emin olunuz.

2. Kullandığınız oyun platformuna göre Call of Duty Advanced Warfare server durumlarını Call of Duty Advanced Warfare Server Durumu sayfasından kontrol edin. Kullandığınız oyun platformunu alt taraftan işaretleyin, DEFCON 5 olarak görünüyorsa sunucu taraflı bir sorun olmadığını gösterir, eğer 3 ve altında DEFCON değeri görüyorsanız CoDAW server'larının o an için sorunlu olduğu anlamına gelir, bu durumda daha sonra oyuna girmeyi deneyin.

3. Yukarıda maddede anlattığımız kontrol sonucunda sunucuların aktivite durumunu DEFCON 5 olarak görmenize rağmen oyuna giremiyorsanız bağlantınızda ya da oyun dosyalarınızda bir sorun var demektir.

The Call of Duty Advanced Warfare Service is Not Available at This Time. Please try again later hatasının çözümü için aşağıdaki işlemleri sırasıyla uygulayınız ve her adımda oyuna girmeyi deneyiniz, olmazsa sonraki adıma geçiniz.

* İnternete kablosuz bağlanıyorsanız kablo ile bağlanınız. İnternet bant genişliğinizin yüksek bağlantı hızına sahip olması ve aynı bağlantının başka kullanıcılar tarafından kullanılmaması/paylaşılmaması önemlidir.

* Modeminizi elektrik düğmesinden kapatınız ya da fişini çekiniz, 1 dk. kadar sonra tekrar açınız.

* DNS ön belleğini temizleyiniz. Bu işlemi yapmak için Windows 7 ve üzeri işletim sistemlerinde sırasıyla şu komutları uygulayınız:

- Komut satırını açınız ve Başlat >> Çalıştır >> "cmd" >> Tamam >> Start >> Run >> "cmd.exe" yi çalıştırınız.

- Açılan pencereye ipconfig /flushdns komutunu yazınız ve Enter tuşuna basınız.

- Ayrıca ipconfig /displaydns komutu ile DNS bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

4. Oyun dosyalarınızı steam uygulaması ile doğrulayınız. Bu işlemi yapmak için Steam/Kütüphane/Call of Duty: Advanced Warfare yolundan oyunu seçiniz ve sağ klik yaparak özellikleri açınız, Yerel Dosyalar tabında bulunan Oyun Önbelleğinin Bütünlüğünü Doğrula'' butonuna tıklayarak var ise hatalı dosyaların düzeltilmesini, yayınlanmış ise güncelleme dosyalarının otomatik olarak indirilmesini sağlayınız.

Oyunu açınız ve Multiplayer seçenekleri ayarlarında görebileceğiniz bağlantı durumunuzun ''NAT type as Open'' olarak gösterildiğinden emin olunuz, ''NAT type as Moderate'' olarak görünüyorsa online bağlantınızda bir sorun olduğuna işaret ettiğinden sonraki adıma geçiniz.

5. Call of Duty Advanced Warfare service is not available at this time. Please try again later hatası hala çözülmediyse kullandığınız modemin admin paneline girerek Call of Duty Advanced Warfare oyununun ve Steam uygulamasının kullandığı PORT'ların (UDP 3074, 3075, 3076) açık olduğundan emin olunuz. Her modemin port ayarları panelin değişik yerlerinde bulunduğundan farklı farklıdır, fakat temelde büyük bir değişiklik yoktur.

Öncelikle kullandığınız modemin resmi sitesinden modem sürücülerinin varsa güncel driver'larını güncelleyiniz, ardından modem paneline kullanıcı adı ve şifresini giriniz ve portlar açık değilse kullanıcı kılavuzundan ve Port Ayarları Nasıl Yapılır? Activision destek sayfasından da yararlanarak manuel olarak CoDAW portlarını açınız.

* Call of Duty Advanced Warfare Multiplayer/Online Portlar:

TCP Portlar: 27014-27050

UDP Portlar: 3478, 4379-4380, 27000-27031, 27036

* Diğer Call of Duty Serisi Oyunların Multiplayer/Online Kullandığı Portlar: UDP 3074, 3075, 3076

* Steam Uygulaması Portları:

Steam Client Uygulaması Portları;
UDP 27000 to 27015 inclusive (Game client traffic)
UDP 27015 to 27030 inclusive (Typically Matchmaking and HLTV)
TCP 27014 to 27050 inclusive (Steam downloads)
UDP 27031 and 27036 (incoming, for In-Home Streaming)
TCP 27036 and 27037 (incoming, for In-Home Streaming)
UDP 4380

Steam Dedicated/Listen Oyun Sunucu Portları;
TCP 27015 (SRCDS Rcon port)

Steamworks P2P Networking ve Steam Sesli Chat Portları;
UDP 3478 (Outbound)
UDP 4379 (Outbound)
UDP 4380 (Outbound)

Steam Call of Duty Modern Warfare 2 Multiplayer İçin İlave Portlar;

UDP 1500 (outbound)
UDP 3005 (outbound)
UDP 3101 (outbound)
UDP 28960

* Call of Duty Advanced Warfare service is not available at this time. Please try again later hatasını Xbox One, Xbox 360, PlayStation 4, PlayStation 3 oyunu platformlarında alıyorsanız aşağıdaki portların açık olduğundan emin olunuz.

- Xbox One Port Ayarları:
Call of Duty Advanced Warfare Xbox One Portları: [TCP:53, 80, 3074 UDP:53, 88, 500, 3074, 3544, 4500]

- Xbox 360 Port Ayarları:
Call of Duty Advanced Warfare XBOX360 Portları: [TCP:3074 UDP:3074]

- PlayStation 4 Port Ayarları:
Call of Duty Advanced Warfare PlayStation 4 Portları: [TCP:80, 443, 1935, 3478-3480 UDP:3478-3479]

- PlayStation 3 Port Ayarları:
Call of Duty Advanced Warfare PS3 Portları: [TCP:5223 UDP:5223, 3478-3479, 3658]

* Herhangi bir ağ üzerinden oyuna bağlantı kuruyorsanız sistem yöneticisinden Call of Duty Advanced Warfare portlarının açılmasını isteyiniz.

The Call of Duty Ghosts Server is Not Available at This Time Hatası sayfasında da bağlantı sorunlarıyla ilgili çözüm önerilerinden yararlanabilirsiniz. Call of Duty Advanced Warfare hakkında daha detaylı bilgiler için Call of Duty Advanced Warfare Sistem Gereksinimleri sayfasını ve alıyorsanız Call of Duty Advanced Warfare Insufficient Free Disk Space Error Hatası çözüm sayfası ile Call of Duty Advanced Warfare kategorisini ziyaret ediniz.

Ayrıca Dailymotion, Twitch, Youtube ve Vimeo platformlarında bizi takip ediniz. Kolay gelsin, iyi oyunlar.

Step 1: Check the Call of Duty Status Pages
Check the Server Status of the Call of Duty game you are playing:

Call of Duty: Advanced Warfare
Call of Duty: Ghosts
Call of Duty: Black Ops II

Step 2: Improve your Home Network Quality

The quality of a home network will have the biggest impact on game connection.

* Be sure to restart your router. This will often solve the issue.

* Make sure you are playing the game using a wired Ethernet connection. Playing a game using a wireless connection is the primary cause of lag and connectivity issues. Wi-Fi has a wide variance in reliability and bandwidth, and can dramatically affect the quality of online gameplay. A wired connection will maintain the minimum bandwidth connection that is required for online gaming.
   
* Disable any firewall or security features on your router. See your router’s instruction manual or visit the router manufacturer’s website for more details.
2Wire, Apple, Airport, Buffalo, Dynex, Motorola, Siemens, US Robotics, 3com, Asus, Cisco, Gemtek, Netcomm, SMC, Westell, Actiontec, Ativa, Cradlepoint, Linksys, Netgear, TRENDnet, Zoom, Airlink, Belkin, DLink, Microsoft, RCA, Ubee, Zyxel

* Enable Universal Plug and Play (UPnP) on your router. This will automatically route the correct data to the correct ports.

* Set port forwarding on your router to the IP address of your PC using port 3074 User Datagram Protocol (UDP). If there are multiple PCs on your home network, you can also redirect UDP ports 3074, 3075, and 3076 to the PC used for gaming (one port per PC).

How to forward ports

If the above steps improve your network connection to the game, you may want to assign a static IP address to your PC within your home network. This will ensure that the configurations you made do not need to be repeated. Please note that Satellite, hot spot, and 3G/4G internet connections are not considered broadband and are not supported.

Step 3: Change your Playlist Search Preferences

* Select Search Preferences from the Playlists menu.
* Change the Connection Type from Best or Any to the recommended Normal setting.

UK_Jokah nickli bir oyuncunun çözüm yöntemi:

Doesn't help the digital guys but I got mine working.
1) Uninstall
2) Unplug/disconnect internet
3) Hard reset
4) Install from disc (leave internet disconnected)
5) Wait until fully complete then reconnect internet
6) Start game and carry out update
7) Enjoy
My theory is that the update screwed with it by trying to do it too early. Unfortunately though this method will only work for people with physical copies. Maybe those of you who are downloading could cancel the update when and if it even asks for it. Just a thought.

Call Of Duty Advanced Warfare Service Is Not Available At This Time

Codaw Server Status Pc One

Codaw Server Status Xbox One

 
Gönderildi : 7 Kasım 2014 02:15
Avatar Veteran Soldier
(@xcolossus99)
Gönderiler: 1
Er
 

Arkadaşlar 2-3 gün önce multiplayer oynamak için cod aw aldım. Ancak online oynamaya çalıştığımda "Call of Duty Advanced Warfare services are not available, please try again later." hatasını alıyorum. Platform Playstation 4. PSN plus'a sahibim. Lütfen bir çözüm bulmama yardımcı olun kafayı yemek üzereyim. DMZ açtım, port yönlendirdim, firewall kapattım ancak yine olmuyor. Sunucularda DEFCON5...

 
Gönderildi : 10 Kasım 2014 15:57
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2909
General Admin
Konu Sahibi
 

Call of Duty Advanced Warfare Server Status sayfasından baktığımda PS4 için şu an DEFCON 5 görünüyor dediğiniz gibi. PlayStation 4 hakkında pek yeterli bilgim yok ama öncelikle herhangi bir eksiklik olabilir mi düşüncesiyle PS4 DMZ Açma ve aşağıdaki Call of Duty Advanced Warfare için PlayStation 4 Portları'ını açma işlemlerinizi gözden geçirmenizi tavsiye edebilirim.

Call of Duty Advanced Warfare PlayStation 4 Portları:

TCP Portlar: 80, 443, 1935, 3478-3480

UDP Portlar: 3478-3479

İmkanınız varsa, Call of Duty Advanced Warfare Service is Not Available at This Time Error hatasının modeminizden kaynaklanıp kaynaklanmadığını başka modem ya da internet erişim kaynaklarını kullanarak test ediniz. Ayrıca PlayStation 4 için aşağıdaki bağlantıdaki güncellemeyi uygulamadıysanız uygulayınız. v.2.01 ile gelen güncelleme ile ilgili detaylı açıklama yazmamışlar ama faydası dokunabilir. Sledgehammer bloğundaki aşağıdaki haberde, içinde ''Connectivity optimizations'' güncellemesinin de olduğu uptade'in yolda olduğu belirtilmiş, oyuna gelecek güncellemeleri takip ediniz ve uygulayınız.

Fakat bu CoDAW erişim hatası oldukça yaygın, diğer oyun platformlarında da aynı sorun mevcut. Call of Duty Resmi Forumları aynı hatayı alanlardan geçilmiyor, forumları takip ediniz. Sanırım siz de yazmışsınız 🙂 ITS_SURRIDGE oyunu kaldırıp tekrar kurmayı kasdetmiş sanırım.

Konu hakkında yeni bilgiler edebilirsem yazmaya çalışacağım, konuyu çözmüş PS4 kullanıcılarının da yardımlarını ve çözüm önerilerini belirtmelerini rica ederiz. CoDAW hakkında detaylı bilgiler ile hata çözümlerine ilişkin önerilerimizi Call of Duty Advanced Warfare kategorisinde bulabilirsiniz.

Arkadaşlar 2-3 gün önce multiplayer oynamak için cod aw aldım. Ancak online oynamaya çalıştığımda "Call of Duty Advanced Warfare services are not available, please try again later." hatasını alıyorum. Platform Playstation 4. PSN plus'a sahibim. Lütfen bir çözüm bulmama yardımcı olun kafayı yemek üzereyim. DMZ açtım, port yönlendirdim, firewall kapattım ancak yine olmuyor. Sunucularda DEFCON5...

EXCITEMENT FROM CALL OF DUTY ADVANCED WARFARE LAUNCH WEEK AND UPDATES COMING SOON
There’s an update in the works that includes a number of polish items, fixes, and community requested changes. Below is a list of some of the improvements you can expect to reflect in-game soon.
- Prestige reset issues, including emblems and challenges.
- Adjustment to the in-game chat names notifications placement.
- Fix for weapon reloads counting as speed reloads in certain circumstances.
- Connectivity optimizations.
- Fix for stats accumulating towards leaderboards after prestiging.
- Adjustment to challenges to unlock Camos for weapons.
- Fix for round-based game modes, affecting Win/Loss ratios.
- Implemented ability to unlock eSports Rule options in Private Match.

PlayStation 4 System Software Updates

* About PlayStation®4 system software update version 2.01 (including 2.00)
- PS4™ system software version 2.01 was released on November 4th, 2014. This version adds or updates the following features.
- Main features in system software update 2.01 (including 2.00)

* New for 2.01:
- System software stability has been improved when you turn on the system and when it enters rest mode.

* New for 2.00:
- Players in a party can now use Share Play.
- With Share Play, two players in the same party can share a game screen. The host (the user who initiates Share Play) and the guest (the user who joins Share Play) can play the same game together while watching the same screen, or the guest can take the place of the host and operate the host’s game screen.
- To initiate Share Play, select Share Play (Share Play) from the party screen. Use of some features requires PlayStation®Plus membership.
- Video clips can now be uploaded to YouTube™.
- You can now set themes for home screens and function screens for each user. Themes can be downloaded from PlayStation®Store. Select themes in Settings (Settings) > [Themes].
- You can now play music stored on USB storage devices. Connect a USB storage device containing music files (MP3 or AAC) to the PS4™ system, and then select USB Music Player (USB Music Player) from the content area.

Codaw Ps4 Game Status Defcon5

 
Gönderildi : 10 Kasım 2014 19:33
Avatar Veteran Soldier
(@topalihtiyar)
Gönderiler: 2
Er
 

Selamün Aleykûm KardeşLer DMZ Kapatın Sorun Çözülcektır Ama Kapatırsanız şöyle bir Sorun Var Torrent İlginiz Varsa Bilirsiniz Ki Seed Edemezsiniz Yani Portlarınız Kapanır.

 
Gönderildi : 11 Şubat 2015 19:45
Avatar Veteran Soldier
(@kritus45)
Gönderiler: 3
Er
 

Beyler, Call of Duty Advanced Warfare oyununu 3 gün önce felan steam üzerinden aldım ve başlıktaki online service is not available at this time hatasını veriyor. Her şeyi denedim olmadı kafayı yiyecem lütfen yardım edin. Steam'den ulaşmak isteyenler >> AlaaddinKeykubad

 
Gönderildi : 7 Eylül 2015 04:50
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2909
General Admin
Konu Sahibi
 

Şu an için Call of Duty Advanced Warfare sunucularının durumlarını tüm platformlar için bağlantıdan kontrol ettiğimde herhangi bir sorun görünmüyor. Öncelikle Call of Duty Advanced Warfare Service is Not Available at This Time hatası çözümü için çözüm önerilerimi denemenizi tavsiye edebilirim.

Beyler, Call of Duty Advanced Warfare oyununu 3 gün önce felan steam üzerinden aldım ve başlıktaki online service is not available at this time hatasını veriyor. Her şeyi denedim olmadı kafayı yiyecem lütfen yardım edin. Steam'den ulaşmak isteyenler >> AlaaddinKeykubad

Call Of Duty Advanced Warfare Service Is Not Available At This Time

 
Gönderildi : 7 Eylül 2015 05:11
Avatar Veteran Soldier
(@kritus45)
Gönderiler: 3
Er
 

herşeyi denedim tek şu port işini halledemedim hiçbirşey anlamadım port la ilgili bi video anlatıcı felan varmı ?

 
Gönderildi : 7 Eylül 2015 16:33
Avatar Veteran Soldier
(@kritus45)
Gönderiler: 3
Er
 

herşey için teşekkürler port ayarlarını çözdüm yaptım talimatlarınızı uyguladım ve oldu herşey için teşekkürler Allah razı olsun 🙂

 
Gönderildi : 7 Eylül 2015 16:53
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2909
General Admin
Konu Sahibi
 

Call of Duty Advanced Warfare service is not available at this time hatası çözümü amacıyla PS3, PS4, XBox One, XBox 360 ve PC portlarınının açılma işlemlerini nasıl yapıldığını bağlantıda bulabilirsiniz. Bağlantıya girdiğinizde kendi modem markanıza ve sonrasında modeline tıkladığınızda CoDAW için port açma işlemlerine dair resimli anlatımını görebilirsiniz.

herşeyi denedim tek şu port işini halledemedim hiçbirşey anlamadım port la ilgili bi video anlatıcı felan var mı?

 
Gönderildi : 7 Eylül 2015 18:57
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2909
General Admin
Konu Sahibi
 

Call of Duty Advanced Warfare service is not available sorununun çözümü için yaptığınız işlemleri diğer forum kullanıcılarının da yararlanması maksadıyla kısaca anlatabilirseniz memnun oluruz, teşekkürler.

Her şey için teşekkürler port ayarlarını çözdüm yaptım talimatlarınızı uyguladım ve oldu herşey için teşekkürler allah razı olsun 🙂

 
Gönderildi : 7 Eylül 2015 18:58