Sistem Bilgileri
Hoşgeldiniz...
No70: Eye of Basir Sistem Gereksinimleri
5

Bir Türk yapımı olan ve 2017 yılı ortalarında çıkış yapan No70: Eye of Basir oyununa ait minimum sistem gereksinimleri ile oyun hakkındaki kısa bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz. Sanal gerçeklik teknolojisine de sahip olan gerilim ve korku temalı No70: Eye of Basir’in hikayesi babaanneleriyle birlikte yaşadıkları 10 yıl boyunca paranormal olaylara maruz kalan iki kardeşin başından geçenleri konu edinmekte.

Babannelerinin ölümünden sonra evden ayrılan ve farklı hayatlar yaşamaya başlayan kardeşlerden Erhan başarılı bir arkeolog, Aras ise iyi bir kreatif direktör olmuştur. No70: Eye of Basir oyun karakterlerinden Erhan bir sabah uyandığında evinde bir şeylerin değiştiğini fark eder ve neler olduğunu anlamaya çalışır. Fakat aniden ortadan kaybolur ve kendisinden bir daha haber alınamaz. Aras ise kardeşini bulmak için onun izinden gitmeye karar verir, fakat neler yaşayacağı hakkında hiç bir fikri yoktur.

No70: Eye of Basir Minimum Sistem Gereksinimleri

No70: Eye of Basir Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim Sistemi Windows 7, Win 8, Win 10 veya üzeri işletim sistemi.
İşlemci Intel Core i3-4160 3.60 GHz. ya da AMD FX-6300 Six-Core 3.5 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 4 Gb. veya üzeri ram miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon HD 7990 ya da NVidia GeForce GTX 690 veya üzeri ekran kartı.
Harddisk 15 Gb. boş alan.
DirectX DX 11

No70: Eye of Basir’i normal grafik ayarlarında oynayabilmek için minimum sistem gereksinimlerine göre en az i3-4160 teknik özelliklerine sahip bir işlemci, 4 Gb. veya üzeri ram miktarı ve kurulum için gerekli olan 15 Gb. boş alana ihtiyacınız bulunmakta.

Ekran kartı olarak ise 6 Gb. 768-Bit memory bandwidth 576 GB/sec vb. oldukça yüksek teknik özelliklere sahip AMD Radeon HD 7990 ekran kartı önerilmiş. Bir oyun için minimum olarak istenen yüksek teknik özelliklere sahip böyle bir ekran kartı gereksinimi ile bugüne kadar karşılaşmadığımı açıkça söyleyebilirim.

No70: Eye of Basir Karakteri Erhan

No70: Eye of Basir Karakteri İbrahim

Künyesi
Yayımcı

Artcom FZC

Yapımcı

Oldmoustache Gameworks

Çıkış Tarihi

28 Haziran 2017

Platformlar

PC

Oyun Türü

Gerilim, Bulmaca, Korku Oyunu

Oyun Motoru

Unreal Engine 4

ESRB Rating

MATURE 17+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
8.0
4.7
Aldığı Puanlar

Tahmini olarak 3-5 saat arası bir oynanış süresi bulunan No70: Eye of Basir'in ilerleki tarihlerde konsollar için de çıkabileceği yapımcısı tarafından belirtilmiş.

8.0
Editörün Puanı
4.7
Okur Puanları
7 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Avatar Veteran Soldier
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website editörü ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
5 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Berkay Çelebi
Berkay Çelebi

Sorun şu ki OYUN BERBAT!. Şimdi hatalarını söylemeye başlasam bitiremem. Tek iyi yanı hikayesi gerisi iyi değil.

Berkay Çelebi
Berkay Çelebi
Yanıtlandı  Veteran Soldier

Intel Core i5-4590 3.30 GHz
4.00 GB Ram
Amd Radeon R 5 220 1GB

Aldığım performans kötüydü ekran kartı sayesinde. Gene de oynayabildim ve gerçekten oyun kötüydü. Yani Conarium adlı oyun bile daha güzeldi ki duyduğuma göre o da Türk yapımıydı. Hani onu geçtim insan bi ayarlar’ı yapmaya da mı üşenir yahu? Oyundan sıkıldığım için videolarını seyrettim. Dediğim gibi aldığım performans kötüydü ama gene de oynayabiliyordum.