Sistem Bilgileri
Hoşgeldiniz...
Ghostwire: Tokyo Sistem Gereksinimleri (Ray Tracing, DLSS, FSR ve Diğer Detaylar)
0

Ghostwire: Tokyo oyununa ait Ray Tracing On/Off minimum, önerilen ve ultra sistem gereksinimleri bilgilerini tüm detaylarıyla aşağıdaki tablolarda bulabilirsiniz.

Her ne kadar Türkçe dil desteği bulunmasa da Ghostwire: Tokyo’nun Japonca seslendirmeleri ve animasyonları için oldukça güzel olmuş diyebiliriz. Ghostwire: Tokyo oyunu için Türkçe Yama ise henüz çıkmış değil maalesef. Ghostwire: Tokyo oyununun grafikleri ise kesinlikle mükemmel.

Peki bu mükemmel grafikleri Ghostwire: Tokyo’da elde etmek için nasıl bir donanıma ve hangi ayarlara ihtiyacınız var?

Ghostwire: Tokyo oyununu orta/normal grafik ayarlarında 720p ekran çözünürlüğünde oynayabilmek için i7-4770K seviyelerinde bir işlemci, 12 Gb. ram ve GTX 1060 teknik özelliklerinde bir ekran kartına sahip olmanız gerekiyor.

Ghostwire: Tokyo’yu ultra/yüksek grafik ayarlarında, 2140p ekran çözünürlüğünde ve NVidia DLSS: Quality, AMD FSR 1.0: Balanced, Ray Tracing ON/Açık olarak oynamak isterseniz; i7-8700 seviyelerinde bir işlemci ve RTX 3080 veya üzeri en az 10-12 Gb. belleğe sahip bir ekran kartına gereksiniminiz bulunuyor. Ghostwire: Tokyo’nun kurulumu için gereken boş disk alanı ise 20 Gb. civarında.

Ghostwire: Tokyo Sistem Gereksinimleri
Minimum

Ray Tracing OFF ON
İşletim Sistemi Windows 10 (Version 1909) veya üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core i7-4770K 3.50 Ghz. ya da AMD Ryzen 5 2600 3.4 Ghz. veya üzeri işlemci. Intel Core i7-8700 3.20 GHz. ya da AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 12 Gb. bellek miktarı. 16 Gb. bellek miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon RX 5500 XT ya da NVidia GeForce GTX 1060 veya üzeri en az 6 Gb. bellekli ekran kartı. AMD Radeon RX 6700 XT ya da NVidia GeForce RTX 2060 veya üzeri en az 6-8 Gb. bellekli ekran kartı.
DirectX DX 12
Kaç Gb. 20 Gb. boş disk alanı. 20 Gb. boş SSD alanı.
Ek Açıklamalar Ghostwire: Tokyo Ray Tracing OFF minimum sistem gereksinimleri; düşük grafik ayarları ve 720p ekran çözünürlüğü için verilmiştir. Ghostwire: Tokyo Ray Tracing ON minimum sistem gereksinimleri; NVidia DLSS: Disabled, AMD FSR 1.0: Disabled, düşük grafik ayarları ve 1080p ekran çözünürlüğü için verilmiştir.

Ghostwire: Tokyo – Prelude:

Ana oyunun öncesinde geçen Ghostwire: Tokyo – Prelude’de deneyimli dedektif KK ve doğaüstü müfettiş dostlarının sıradışı bir kayıp vakasını araştırırken beklediklerinden çok daha büyük bir şeyi keşfetmelerine tanık oluyorsunuz.

KK, Akito’nun Ghostwire: Tokyo’daki yolculuğunda önemli bir rol oynuyor ve ana oyun öncesinde geçen bu maceradaki diğer karakterler de ana oyunda yer alıyor.

Ghostwire: Tokyo hikâyesi boyunca KK’in ekibiyle bağ kuracak ve onların hikâyelerini öğrenecek ve ayrıca KK’in doğaüstü güçlerinin arkasındaki gerçeği ve kayboluşun arkasındaki garip maskeli varlık Hannya ile olan geçmişini keşfediyorsunuz.

Ghostwire: Tokyo’nun görsel roman versiyonu olan Ghostwire: Tokyo – Prelude (Başlangıç) oyununu deneyimlemek isterseniz aşağıdaki Steam bağlantısından ücretsiz indirip oynayabilirsiniz.

İsterseniz Ghostwire: Tokyo – Prelude oyununu Epicgames ya da Playstation 5 ve PlayStation 4 üzerinden de free olarak indirip oynama imkanı mevcut.

Hikayesi:

Ghostwire: Tokyo’nun hikayesi; tehlikeli bir kâhinin ortaya çıkardığı ölümcül doğaüstü güçler tarafından istilaya uğrayan ve nüfusunun %99’u ortadan kaybolan Tokyo şehrinde cereyan ediyor.

Sebebi belli olmayan bu olaydan sonra karanlık, kötücül bir grup şehirde cirit atmaya başladı ve şehrin sessiz sokaklarında niyeti bilinmeyen ruhlar gezinmeye başladı.

Gizemli ama çok kuvvetli doğaüstü güçlerle bu ruhları dünyadan göndermek, kaybolma olayının ardındaki gizemi çözmek ve Tokyo’yu kurtarmak senin ellerinde.

Shinji Mikami ve Tango Gameworks’ü tanıyanlar korku işleriyle dolu geçmişlerini bilirler. Ama Ghostwire: Tokyo bir korku oyunu değil. Bu dünyada ürkütücü unsurlar bulunsa da bu, stüdyonun aksiyon macera türündeki ilk denemesi.

Gerilim dolu bir atmosfer ve unutulmaz canavarlar yaratma becerilerini alıp bunları tamamen yeni ve farklı bir dünyada birleştiriyorlar. Geliştirilebilir, doğaüstü element becerileriyle donanmış şekilde, Tokyo şehrini sokaklarında gezen ruhlardan arındıracak ve şehri eski güzel günlerine geri döndürüyorsunuz.

Unutma: Düşmanını tanımak önemlidir. Karşılaştığın her Ziyaretçi’ye dikkat etmelisin. Her birinin güçlü ve zayıf yanları olduğunu fark edeceksin. Belirli türden saldırılara karşı dirençli veya savunmasız olabilirler.

Eşsiz becerilerine de dikkat etmen gerek, yoksa kendini bir anda çevik Okullular (kafasız kız öğrenciler) tarafından çevrelenmiş veya Shiromuku’ların (geleneksel bir gelin gibi giyinmiş uzun boylu tipler) oluşturduğu barikatların arasında sıkışmış bir halde bulabilirsiniz.

Ghostwire: Tokyo Sistem Gereksinimleri
Önerilen

Ray Tracing OFF ON
İşletim Sistemi Windows 10 (Version 1909) veya üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core i7-6700 3.40 Ghz. ya da AMD Ryzen 5 2600 3.4 Ghz. veya üzeri işlemci. Intel Core i7-8700 3.20 GHz. ya da AMD Ryzen 5 5600X 3.7 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 16 Gb. bellek miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon RX 5600 XT ya da NVidia GeForce GTX 1080 veya üzeri en az 6 Gb. bellekli ekran kartı. AMD Radeon RX 6800 ya da NVidia GeForce RTX 3070 veya üzeri en az 8-12 Gb. bellekli ekran kartı.
DirectX DX 12
Kaç Gb. 20 Gb. boş SSD alanı.
Ek Açıklamalar Ghostwire: Tokyo Ray Tracing OFF önerilen sistem gereksinimleri; yüksek grafik ayarları ve 1080p ekran çözünürlüğü için verilmiştir. Ghostwire: Tokyo Ray Tracing ON önerilen sistem gereksinimleri; NVidia DLSS: Disabled, AMD FSR 1.0: Disabled, yüksek grafik ayarları ve 1440p ekran çözünürlüğü için verilmiştir.

Özellikler:

Tokyo, Tango’nun bulunduğu yer ve çok sevdikleri bu şehri kendi eşsiz bakış açılarıyla yeniden yorumlamak istiyorlar. Oynanış fragmanında gördüğünüz gibi Tokyo, Ghostwire’da tutkuyla yeniden tasarlandı ve oyuncuların halihazırda aşina olduğu bazı yerler yeni ve farklı (biraz da ürkütücü) bir şekilde resmedilmiş.

Ayrıca, PlayStation 5’in sunduğu muhteşem görsel performans, 3D seslendirme ve dokunmatik geribildirim sayesinde Ghostwire’ın dünyasının her bir parçasını sanki gerçekten içinde bulunuyormuş gibi deneyimleyeceksiniz.

Ghostwire: Tokyo Sistem Gereksinimleri
Ultra

Ray Tracing OFF ON
İşletim Sistemi Windows 10 (Version 1909) veya üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core i7-8700 3.20 Ghz. ya da AMD Ryzen 5 5600X 3.7 Ghz. veya üzeri işlemci.
Ram 16 Gb. bellek miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon RX 6800 XT ya da NVidia GeForce RTX 2080S | RTX 3070 veya üzeri en az 6-8 Gb. bellekli ekran kartı. AMD Radeon RX 6900 XT ya da NVidia GeForce RTX 3080 veya üzeri en az 10-12 Gb. bellekli ekran kartı.
DirectX DX 12
Kaç Gb. 20 Gb. boş SSD alanı.
Ek Açıklamalar Ghostwire: Tokyo Ray Tracing OFF ultra sistem gereksinimleri; yüksek grafik ayarları ve 2160p ekran çözünürlüğü için verilmiştir. Ghostwire: Tokyo Ray Tracing ON ultra sistem gereksinimleri; NVidia DLSS: Quality, AMD FSR 1.0: Balanced, yüksek grafik ayarları ve 2140p ekran çözünürlüğü için verilmiştir.

 

Künyesi
Yayımcı

Bethesda Softworks

Yapımcı

Tango Gameworks

Çıkış Tarihi

25 Mart 2022

Platformlar

PC, PlayStation 5, PlayStation 4

Oyun Türü

Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu, RPG (Role Playing Game)

Oyun Motoru

Unreal Engine 4

ESRB Rating

MATURE 17+

Türkçe Dil Desteği

Ghostwire: Tokyo oyununun resmi olarak Türkçe dil desteği bulunmamaktadır.

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
8.0
8.7
Aldığı Puanlar

Animelerden veya Japon filmlerinden hoşlanıyorsanız Ghostwire: Tokyo oyunu tam size göre...

8.0
Editörün Puanı
8.7
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Avatar Veteran Soldier
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website editörü ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments