Bildirimler
Tümünü temizle

[Sabit] Call of Duty 2 Multiplayer Oynama Rehberi

104 Gönderi
25 Üye
9 Beğeni
139.4 K Ziyaret
0acb786a09d2631ef5b50f5ddf7e18fe?s=110&d=monsterid&r=g
(@ysn)
Gönderiler: 147
Teğmen
Konu Sahibi
 

Call of Duty 2 Multiplayer Oynama Rehberi, Call of Duty 2 Kurulumu ve Resmi Yamaların Yapılması: Sisteminizdeki yüklü oyununuzun yamalı mı veya yamasız mı olduğundan şüpheliyseniz, Program Ekle kaldır'dan tüm oyunu kaldırıp tekrar yeniden yükleyiniz ve anlattıklarımızı uygulayınız. Aksi takdirde yaptığınız kurulumlarda, ekleyeceğiniz yamalarda sizden kaynaklanacak sorunlar baş gösterebilir.

Call of Duty 2 Kurulumu: Öncelikle Call of Duty 2'yi bilgisayarımıza kuruyoruz. Eğer oyununuz yoksa bağlantıdan onu da indirebilirsiniz. Call of Duty 2 oyununun kurulumunu yaptıktan sonra aşağıdaki bağlantılardan resmi yamaları indirip kuruyoruz.

CD/DVD takmadan CoD2 singleplayer oynayabilmek için gerekli dosyayı da bağlantıdan indirebilirsiniz. Singleplayeri Türkçe oynamak istiyorsanız CoD 2 TR yamayı da kurabilirsiniz.

Call Of Duty 2 Online Oynamak

Önemli Not: Format öncesinde yedeklenmiş ama format nedeniyle kayıt defteri bilgileri silinmiş veya arkadaşınızdan direk oyunun kurulmuş halini alıp kullanıyorsanız bu yamalama işlemi düzgün olarak gerçekleştirilmeyecektir. Oyunun yeni baştan ISO kalıbı ya da DVD/CD'leri ile setup'lı olarak doğru kurulması gerekmektedir.

Yani copy/paste kurulan CoD2 oyunu resmi patch'ler, Türkçe yama, punkbuster ve xfire gibi kurulumları sırasında regedit kaydı sorgulayan diğer uygulamalarda sorun çıkaracak ve fazladan işlemler yapmanıza sebep olacaktır. Ayrıca Call of Duty 2 Multiplayer Oynama Baştan Sona Anlatım konu başlığını da incelemenizi tavsiye ederiz.

Call of Duty 2 Oyunun Kendisi

Call of Duty 2 SP No-CD/DVD v.1.3 Cra*k (Singleplayer oynamak için)

Call of Duty 2 v1.01 Patch

Call of Duty 2 v1.2 Patch

Call of Duty 2 v1.3 Patch

Call of Duty 2 Türkçe Yama (isteğe bağlı)

Call of Duty 2 singleplayer bölümlerini geçmekte zorlanırsanız Call of Duty 2 Save Game Dosyası'nı indirebilir, Call of Duty serisi diğer oyunlara ait resmi patch'ler ile Türkçe yamaları CoDPatch kategorisinde bulabilirsiniz.

Call of Duty 2 Sunucularına Bağlanma: Call of Duty 2 multiplayer oynamak için oyun sunucularına Xfire kullanarak giriyorduk, fakat Xfire'ın server görüntüleme desteğini kesmesi nedeniyle aşağıdaki alıntıda da detaylarını bulabileceğiniz Call of Duty 4 Multiplayer Oynamak konu başlığında da bahsettiğimiz çözüm yöntemlerini kullanınız.

2015 yılı ortalarında XFire'ın mevcut konseptini terkedip sadece Turnuva Platformu'na yönelmesi nedeniyle multiplayer oyun sunucularına bağlanmada yaşanan sorunlar ve çözümleri için aşağıdaki bağlantıları ziyaret ediniz. Kendinize uygun bulduğunuz server listeleme yazılımını kurarak CoD4 multiplayer sunuculara otomatik olarak bağlanıp kolayca giriniz.

XFire'da Neler Oluyor?

XFire Sorunları

XFire'a Alternatif Yazılım GSC Gaming Client

XFire'a Alternatif Yazılım QTracker

Call of Duty 2 Punkbuster Yükleme ve Sorunları Giderme: Bu hile yakalama düzeneğinin sorunlarını gidermek için ilk önce Call of Duty 2'mizin PunkBuster'ını güncelleyeceğiz. Daha sonra PunkBusterA.exe hatasını gideren PB'yi aktifleştiren programı kuracağız.

Güncelleme: 2013 yılı başında Punkbuster sitesi Evenbalance'nin Call of Duty 2 punkbuster desteğini kesmesi nedeniyle PB ON durumundaki multiplayer oyun sunucularına sorunsuz giriş yapabilmeniz ve CoD2'ye punkbuster yükleyebilmeniz için Call of Duty 2 Punkbuster Oyun Gösterme Sorunu Çözümü konusunda anlatılanları uygulamanız gerekmektedir. CoD2 punkbuster yükleme işleminin detaylı anlatımını videomuzda da görebilirsiniz, ayrıca YouTube kanalımıza abone olmanızı rica ederiz, teşekkürler.

İlk olarak Call of Duty 2 Punkbuster Oyun Gösterme Sorunu Çözümü bağlantısında anlatıldığı gibi PBSetup.exe'yi indirip çalıştrınca karşımıza ''Punkbuster End User License Agreement'' başlıklı bir pencere gelecek.

Bu pencerede ''I Agree'' tuşuna tıklıyoruz.

Karşımıza pbsetup programı açılacak.

Call Of Duty 2 Multiplayer Rehberi 1

Burada ''Add a Game'' tuşuna basıyoruz. Çıkacak olan küçük pencerede ''Game'' yazısı yanındaki açılır listeden Call of Duty 2 oyununu seçip ''Add Game'' tuşuna tıklıyoruz.

Call Of Duty 2 Multiplayer Rehberi 2

PBSetup programı ana penceresinde Call of Duty 2 görünecek. Burada oyunu tek tıklama ile seçiyoruz. Ve üstte ''Check for Uptades'' tuşuna tıklıyoruz.

Call Of Duty 2 Multiplayer Rehberi 3

Güncelleme yapan ''Uptade in Progress'' başlıklı bir pencere çıkacak. Bu pencerede güncelleme işlemi bitinceye dek bekleyin. Bittiğinde küçük bir uyarı penceresi gelecek ''Finish veya OK'' tuşuna basıp güncellemeden çıkın.

Call Of Duty 2 Multiplayer Rehberi 4

PBSetup'u da kapatın. PBSetup ile işimiz sona erdi. Şimdi PunkBusterA.exe hatasını gideren program ile PB'yi çalıştıracağız. Bağlantıdan PBSVC programını indirin. PBSVC.exe'yi çalıştırın. Karşınıza ''PunkBuster Service Setup - Step 1 of 3'' başlıklı gelen pencerede ''Install/Re-Install PunkBuster Service'' yazılı yerin seçili olduğuna emin olun ve ''Next'' e basın.

Call Of Duty 2 Multiplayer Rehberi 5

Karşınıza gelen Lisans Sözleşmesi penceresinde ''I Agree'' tuşuna basın. PBSVC ekranında yazılar belirdikten sonra aşağıdaki ''Next'' tuşu aktif hale gelince tıklayın. Yine yazılar aşağı doğru akmaya başlayacak. Bu işlem bittiğinde ''Message'' başlıklı küçük bir pencere gelecek içinde ''Tests completed succesfully without error'' yazacak ''Tamam'' tuşuna basın.

PBSVC programında ''Finish'' tuşu aktif olacak tıklayın ve programdan çıkın. Şimdi PunkBuster ile karşımıza çıkacak tüm sorunları hallettik. Tek bir adım kaldı. ''Call of Duty 2 Multiplayer'' kısayolunu kullanarak oyunu açın. Sağ taraftan ''Multiplayer Options''a tıklayın. Açılan yerde ''Enter Key Code''un üstünde ''PunkBuster'' seçeneğinin karşısında ''No'' yazıyorsa tıklayın onu ''Yes'' yapın.

Call Of Duty 2 Multiplayer Rehberi 6

Artık sunucumuza sorunsuzca bağlanabilirsiniz. İyi Oyunlar Dileriz.

Call of Duty 2 Multiplayer Oyun Mod’ları: Call of Duty 2’de 5 tane Multiplayer mod’u bulunuyor; Search and Destroy, Deathmatch, Team Deathmatch, Capture the Flag, Headquarters. Şimdi bunları sırayla açıklayalım.

Search and Destroy: Bul ve yok et mantığına dayanan bu mod iki takım halinde oynanır. Takımlardan biri sol alttaki pusulada görünen A ve B noktalarına bomba yerleştirirken, diğer takım ise bu bombaları imha etmek ile görevlidir. Raund’u kazanmanın diğer bir yolu ise karşı takımın tüm askerlerini öldürmektir.

Deathmatch: Adında anlaşıldığı üzere önümüze geleni öldürdüğümüz mod’dur. Her ne kadar CoD 2’ye uymasa da oynayanı da boldur.

Team Deathmatch: Karşılıklı 2 takım halinde oynayan bu mod’da amacımız karşı takımdaki tüm askerleri elimine etmektir. Deathmatch’ın aksine sıkı bir takım çalışması gerektirir.

Headquarters: Yapı itibarı ile Search and Destroy’a benzeyen bu mod’da amaç haritaya rasgele olarak koyulan radyoyu bulup onu ele geçirmektir. Herhangi bir taraf radyo’yu ele geçirdiğinde pusulada o takımın bayrağı gözükür ve karşı tarafta buna göre harekete geçer.

Capture the Flag: İlk olarak Quake 1 için yazılan bu mod’da karşılıklı 2 takım bir birlerinin bayraklarını alıp, kendi base’lerine getirmeye çalışır.

Call of Duty 2 Silahları: Biraz'da oyunun Call of Duty 2 Multiplayer bölümünde kullanacağımız silahlardan bahsedelim.

Grease Gun, MP40, Sten, PPS42: Yakın çarpışmalarda etkili silahlardır, uzak mesafede ise tek atışlarla etkili olunmaya çalışılabilir.

M1A1 Carbine, Kar98k, Gewehr 43,M1 Grand,Lee-Enfield,Mosin-Nagant: Bu silahlar orta seviyede ki zoom özelliği sayesinde uzak mesafelerde seri atışlarla etkili olabilir.

Springfield, Scoped kar98,Scoped Lee Enfield, Scope Mosing Nahant: Bildiğiniz Sniper’dır bunlar. Shift tuşuna basarak nefes tutulur ve gayet ekili atışlar yapılabilir.

Thompson, MP44, PPSh: Yakın çarpışmalarda oldukça etkilidirler, uzak mesafelerde ise tek ve seri atışlar ile düşmanı elimine edebilirsiniz.

BAR, M1897 Trench Gun: Yakın mesafelerde oldukça etkili olan BAR ile baskı ateşi açıp düşmanı püskürtmekte mümkündür. M1897 Trench Gun ise yakından isabetli bir atışla ölümcül olabilir.

Call of Duty 2 Konsol Komutları: Konsolu aktif hale getirmek için 'é' tuşuna basmak yeterli. Parantezler, komutlar konsola girilirken kullanılmayacaktır! Tüm komutların başında ' ' kullanılmalıdır. Yoksa 'chat' mesajı göndermiş olursunuz.

Bir kısmını aşağıda bulabileceğiniz Call of Duty 2 Console Komutları ile daha fazla bilgiyi bağlantıda bulabilirsiniz.

Komut: r_overBrightBits "0/1" - Grafiklerin parlaklığını ayarlarsınız.

Komut: r_gamma "0/1/2/3" - Görüntü parlaklığını ayarlamak için kullanılır.

Komut: cg_hudDamageIconHeight "0-512" - Yara aldığınız zaman çıkan kırmızılığı ayarlarsınız.

Komut: cg_hudAlpha "0-1" - Sağlığınız, mermi sayınız gibi göstergelerinizin ne kadar saydam olacağını ayarlarsınız.

Komut: cg_hudCompassSize "0-4" - Radarın büyüklüğünü ayarlarsınız.

Komut: cg_drawNotifyText "0/1" - Uyarı mesajlarını açar kapar. (Örn: You Killed Your Teammate vox_stellarum)

Komut: cg_drawCrosshairNames "0/1" - Sıfır olark atarsanız nişangahı üstüne tuttuğunuz oyuncunun rumuzu gözükmez.

Komut:  cg_hintFadeTime "milisaniye" - Oyun ekranında gördüğümüz ipucu mesajlarının kaç saniye kalacağını ayarlarsınız. 1000 milisaniye = 1 saniye.

Komut: cl_noprint "0/1" - Sıfır yaparsanız oyun ekranında yazılan yazılar ekranınızda gözükmez.

Komut: cg_chatTime "milisaniye" - Oyun içinde mesajlaşmaların kaç saniye kalacağını belirler. 1000 milisaniye 1 saniyeye eşittir.

Komut: cg_drawFPS "0/1/2" - Ekranda FPS ile ilgili bilgi verir.

Komut: com_hunkmegs "128-128+" - Oyunun belleğe alma işlemi için kaç mb ayıracağını belirlersiniz.Ne kadar yüksek tutarsanız, oynadığınız haritalar bir dahakine daha hızlı yüklenir.

Komut: com_maxfps "sayı" - Oyunu renderleme işlemini ayarlarsınız. Default 85'tir.

Komut: r_picmip "0/1/2/3/4" - Değeri arttırdığınız sürece grafikleri kötü gösterir ancak performansınız artar. Düşük sistemler için önerilir.

Komut: r_lodbias "0/1/2/3/4" - Modeller, binalar vs üzerindeki detayları arttırıp, azaltır.

Komut: cg_brass "0/1" - Sıfır olarak girdiğinizde silahınızda çıkan kovanların yerde birikmemesini sağlar.

Komut: cg_marks "0/1" - Sıfır olarak girildiğinde kurşun, bomba izlerinin gözükmemesini sağlar.

Komut: cg_blood "0/1" - Kan efektini kapar, açar.

Komut: r_displayRefresh "0/60+" - Monitor tazeleme hızını belirler.

Komut: r_colorbits "16/32" - Renk kalitesinin kaç bit olacağını ayarlar. Düşük sistemlerde 16 önerilir.

Komut: r_dlightQuality "0/1" - Ateş ettiğinizde silahın yaptığı parlaklığı ayarlar.

Komut: r_drawSun "0/1" - Güneşe baktığınızda parlaklığı engeller.

Komut: r_dynamicLight "0/1" - Dinamik aydınlatmanın (ateş ederken oluşan parlamanın duvarı aydınlatması gibi) gözüküp gözükmeyeceğini (renderlenip / renderlenmeyeceğini) belirler. Eski sistemlerde uygulanması tavsiye edilir.

Komut: name "isim" - Rumuzunuzu değiştirmek için kullanılır.

Komut: sensivity "sayı" - Farenin duyarlılığıyla oynamanıza imkan tanır. Yükselttikçe farenin duyarlılığı artar.

Komut: quit - Oyundan çıkarsınız.

Komut: showip - Ip numaranızı gösterir.

Call of Duty 2 Renkli ve Hareketli Nick Yapmak: Renkli nick yazmak için önce Shift + 3 tuşlarına basın 2 tane (^^)sekil çıkıcak onu teke düsürün (^). Daha sonra İstediğiniz rengin kodunu girin (rakamı yazın Örnek olarak (^1) gibi bu islemler parantezsiz olucak tabiki).

Call of Duty 2 Hareketli Nick Yapmak ve

Call of Duty 2 Renkli Nick Yapmak

konu başlıklarında daha detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

^0 siyah

^1 kırmızı

^2 yeşil

^3 sarı

^4 mavi

^5 gökyüzü rengi

^6 magenta

^7 koyu pembe

 
Gönderildi : 9 Nisan 2012 07:22
Konu Etiketleri
0acb786a09d2631ef5b50f5ddf7e18fe?s=110&d=monsterid&r=g
(@ysn)
Gönderiler: 147
Teğmen
Konu Sahibi
 

Call of Duty 2 Multiplayer Online Cvar Rate = 5000 Hatası Çözümü:

Call Of Duty 2 Multiplayer oynarken sunucuya girip oyunu oynamaya başladıktan 1-2 dakika sonra " Call Of Duty 2 Cvar rate = 5000 " hatası ile oyundan atılıyorsanız yapmanız gereken şey console'u açıp rate 25000 yazmaktır. Bunun nedeni ise rate 25000 komutu pinginizi düşürmektedir ve oyundaki lag olayını da biraz azaltır. Kotalı internet kullananların kotasından fazla kullanmaz. Bir çok cod2 sunucusu bunu 25000 olarak kullanmaktadır. Oyunun orjinali 5000'e ayarlıdır.

Cod2 Mp Cvar Rate 5000 Hatasi

 
Gönderildi : 9 Nisan 2012 07:27
B3d69d9197ff48d10373f8a485b59e10?s=110&d=monsterid&r=g
(@spartacus)
Gönderiler: 3
Er
 

Call of Duty 2 Multiplayer Chat/Sohbet Sorunu: Mrblr dostlar. CoD2 multiplayer da sohbet görünmüyor yani diğer kullanıcıların yazdıkları görünmüyor. Oyunu sildim tekrar yükledim düzeldi ama 1-2 gün sonra yine aynı şey oldu. Bana yardımci olursanız cok sevinirim. Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.

 
Gönderildi : 28 Haziran 2013 22:38
94a01c74ae9cb12b6fd996e4b0fda776?s=110&d=monsterid&r=g
(@johnny)
Gönderiler: 41
Çavuş
 

Call of Duty 2 oyuna girdiginde Consolu aç ve cg_chatheight 8 yaz enter yap 🙂 chati kapatmıs olabilirsin bi bak bakalım eğer öyleyse şuan cg_chatheight 0 yazar zaten senin orda.

 
Gönderildi : 1 Temmuz 2013 00:48
B3d69d9197ff48d10373f8a485b59e10?s=110&d=monsterid&r=g
(@spartacus)
Gönderiler: 3
Er
 

Malesef olmadı, oyunu 3-4 kere silip tekrar yükledim yine olmadı.

Call of Duty 2 oyuna girdiginde Consolu aç ve cg_chatheight 8 yaz enter yap 🙂 chati kapatmıs olabilirsin bi bak bakalım eğer öyleyse şuan cg_chatheight 0 yazar zaten senin orda.

 
Gönderildi : 1 Temmuz 2013 01:35
8a04c3fef6dbbf489696785873e69f25?s=110&d=monsterid&r=g
(@administrator)
Gönderiler: 2930
General Admin
 

Call of Duty 2 multiplayer serverlerde set g_spectate_allow_full_chat "0", set cg_teamChatsOnly "1" vb. komutlarla oyuncuların chat/konuşmaları engellenebiliyor. Girdiğiniz CoD2 oyun sunucusunda chat ayarının kapatılmış olmadığından eminsiniz değil mi?

 
Gönderildi : 5 Temmuz 2013 05:04
B3d69d9197ff48d10373f8a485b59e10?s=110&d=monsterid&r=g
(@spartacus)
Gönderiler: 3
Er
 

kardes sorunu duzelttim ilgilendiginiz icin tesekkurler

 
Gönderildi : 6 Temmuz 2013 22:21
8a04c3fef6dbbf489696785873e69f25?s=110&d=monsterid&r=g
(@administrator)
Gönderiler: 2930
General Admin
 

Önemli değil, elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalıştık 🙂 Aynı sorunla karşılaşabilecek oyunculara yardımcı olması amacıyla mümkünse Call of Duty 2 multiplayer chat sorunu çözümünü nasıl sağladığınızı bildirebilir misiniz? Teşekkürler.

 
Gönderildi : 6 Temmuz 2013 23:01
Ecc77de37a77ec62e6de8ebd944393c9?s=110&d=monsterid&r=g
(@alp_1147)
Gönderiler: 10
Onbaşı
 

Merhaba önceden internet cafede call of duty 2 online oynayanları seyrederdim çok hoşuma giderdi, şimdi evde bende oynamak istiyorum.

Şu an Call of Duty 2'yi indiriyorum 15 dk.sı falan kaldı online diğer oyuncularla oynamak için. Ne indirmem lazım? Nasıl bir ayarlama yapmam, lazım  detaylıca anlatır mısınız?

 
Gönderildi : 20 Nisan 2014 21:24
8a04c3fef6dbbf489696785873e69f25?s=110&d=monsterid&r=g
(@administrator)
Gönderiler: 2930
General Admin
 

Call of Duty 2 multiplayer oynayabilmek için öncelikle bağlantıdaki Call of Duty 2 kategorisinde bulunan konuları inceleyin. Call of Duty 2 multiplayer rehberinde yazılan patch işlemlerini uygulayın.

Punkbuster aktif sunuculara girmek istiyorsanız Call of Duty 2 Punkbuster Oyun Gösterme Sorunu başlıklı konuda yazılanları aşağıdaki videodan da yararlanarak yapınız. CoDTurkiye Oyun Sunucuları ve Server Kuralları kategorisini inceleyin. Ayrıca CoD2 multiplayer ile bir sorunla karşılaşırsanız buradan bildirdiğinizde yardımcı olmaya çalışalım.

CoDTurkiye Call of Duty 2 ve Call of Duty 4 oyun sunucuları listesini aşağıdaki bağlantılarda bulabilirsiniz. Özellikle dün açılan CoD2 eXreme Mod servere bekleriz 🙂

Call of Duty 2 Kategorisi

Call of Duty 2 Save Game Dosyası

Call of Duty 2 Punkbuster Oyun Gösterme Sorunu

CoDTurkiye Call of Duty 2 ve Call of Duty 4 Oyun Sunucuları Listesi

CoDTurkiye Call of Duty 2 ve Call of Duty 4 Oyun Sunucuları Online Durumu

 
Gönderildi : 20 Nisan 2014 23:34
6cef5e5fe7a77f7ad5cb61c89e495cc6?s=110&d=monsterid&r=g
(@mabbestas)
Gönderiler: 1
Er
 

Merhaba 🙂 Call of Duty 2 oyununun single versiyonunda en yüksek çözünürlükte oynuyorum, fakat multiplayer versiyonunda en düşük çözünürlükte açıyor. Değiştirmek istediğimde ise oyundan atıyor.

Yardım edenlere şimdiden teşekkür ederim.

 
Gönderildi : 24 Aralık 2014 01:33
8a04c3fef6dbbf489696785873e69f25?s=110&d=monsterid&r=g
(@administrator)
Gönderiler: 2930
General Admin
 

Call of Duty 2 multiplayer ekran çözünürlüğü ayarlarının tutması yani yaptığınız değişiklerin config_mp.cfg dosyasına yazılabilmesi için için Win 7 ve üzeri işletim sistemlerinde oyunu yönetici olarak çalışacak şekilde ayarlamanız gerekiyor.

Sorun devam ederse aşağıdaki örnek dosya yolundaki profilinizde bulunan config_mp.cfg dosyasının mevcut olduğundan ve bu dosya için tüm kullanıcı yetkilerinin verilmiş olduğundan emin olunuz, verilmemişse tüm kullanıcılar için tüm yetkileri veriniz.

../Call of Duty 2/main/players/profilname/config_mp.cfg

Bu çözüm önerileri de Call of Duty 2 multiplayer ekran çözünürlüğü sorununu gidermezse profilinizdeki config_mp.cfg dosyasını başka bir konuma yedekledikten sonra aşağıdaki komut satırını config_mp.cfg dosyası içerisinde bulunuz ve CoD2'nin desteklediği ekran çözünürlüğünü örnekte olduğu gibi manuel olarak yazıp kaydediniz ve oyunu açtığınızda çıkan soruları hayır şeklinde geçerek oyunu başlatınız, kolay gelsin.

seta r_mode "1920x1080"

// Call of Duty 2 config_mp.cfg by Veteran Soldier
// generated by Call of Duty, do not modify
unbindall
unbindall
bind TAB "+scores"
bind ESCAPE "togglemenu"
bind SPACE "+gostand"
bind 1 "weapnext"
bind 2 "weapnext"
bind 4 "+smoke"
bind ` "toggleconsole"
bind A "+moveleft"
bind B "+binoculars"
bind C "gocrouch"
bind D "+moveright"
bind E "+leanright"
bind F "+activate"
bind G "+frag"
bind Q "+leanleft"
bind R "+reload"
bind S "+back"
bind T "chatmodepublic"
bind V "mp_QuickMessage"
bind W "+forward"
bind X "openScriptMenu ingame changeweapon"
bind Y "chatmodeteam"
bind Z "+talk"
bind ~ "toggleconsole"
bind PAUSE "toggle cl_paused"
bind ALT "+melee_breath"
bind CTRL "goprone"
bind SHIFT "+melee_breath"
bind F1 "vote yes"
bind F2 "vote no"
bind F4 "+scores"
bind F12 "screenshotJPEG"
bind MOUSE1 "+attack"
bind MOUSE2 "toggleads"
bind MOUSE3 "+frag"
seta ai_corpseCount "10"
seta cg_blood "1"
seta cg_brass "1"
seta cg_centerPrintY "-60"
seta cg_chatHeight "8"
seta cg_chatTime "12000"
seta cg_connectionIconSize "0"
seta cg_crosshairAlpha "1"
seta cg_crosshairAlphaMin "0"
seta cg_crosshairDynamic "0"
seta cg_crosshairEnemyColor "1"
seta cg_cursorHints "4"
seta cg_descriptiveText "1"
seta cg_drawBreathHint "1"
seta cg_drawCrosshair "1"
seta cg_drawCrosshairNames "1"
seta cg_drawFPS "Off"
seta cg_drawLagometer "0"
seta cg_drawMantleHint "1"
seta cg_drawSnapshot "0"
seta cg_drawTurretCrosshair "1"
seta cg_gameBoldMessageWidth "60"
seta cg_gameMessageWidth "70"
seta cg_headiconminscreenradius "0.015"
seta cg_hintFadeTime "100"
seta cg_hudChatPosition "5 150"
seta cg_hudCompassMaxRange "1500"
seta cg_hudCompassMinRadius "0"
seta cg_hudCompassMinRange "0"
seta cg_hudCompassSize "1"
seta cg_hudCompassSoundPingFadeTime "2"
seta cg_hudCompassSpringyPointers "0"
seta cg_hudDamageIconHeight "64"
seta cg_hudDamageIconOffset "128"
seta cg_hudDamageIconTime "2000"
seta cg_hudDamageIconWidth "128"
seta cg_hudGrenadeIconHeight "25"
seta cg_hudGrenadeIconOffset "50"
seta cg_hudGrenadeIconWidth "25"
seta cg_hudGrenadePointerHeight "12"
seta cg_hudGrenadePointerPivot "12 27"
seta cg_hudGrenadePointerWidth "25"
seta cg_hudObjectiveMaxRange "2048"
seta cg_hudObjectiveMinAlpha "1"
seta cg_hudObjectiveMinHeight "-70"
seta cg_hudProneY "-160"
seta cg_hudSayPosition "5 126"
seta cg_hudStanceHintPrints "0"
seta cg_marks "1"
seta cg_marksLimit "1024"
seta cg_noTaunt "0"
seta cg_predictItems "1"
seta cg_scoreboardBannerHeight "24"
seta cg_scoreboardItemHeight "18"
seta cg_scoreboardScrollStep "3"
seta cg_scriptIconSize "0"
seta cg_subtitleCharHeight "12"
seta cg_subtitleMinTime "3"
seta cg_subtitlePosX "120"
seta cg_subtitlePosY "400"
seta cg_subtitles "1"
seta cg_subtitleWidthStandard "80"
seta cg_subtitleWidthWidescreen "80"
seta cg_teamChatsOnly "0"
seta cg_viewsize "100"
seta cg_voiceIconSize "0"
seta cg_voiceSpriteTime "6000"
seta cg_weaponCycleDelay "0"
seta cg_youInKillCamSize "6"
seta cl_allowDownload "1"
seta cl_anonymous "0"
seta cl_freelook "1"
seta cl_maxpackets "30"
seta cl_maxPing "800"
seta cl_mouseAccel "0"
seta cl_packetdup "1"
seta cl_pitchspeed "140"
seta cl_punkbuster "1"
seta cl_voice "1"
seta cl_wwwDownload "1"
seta cl_yawspeed "140"
seta com_hunkMegs "512"
seta com_introPlayed "1"
seta com_maxfps "85"
seta com_recommendedSet "1"
seta con_inputBoxColor "0.25 0.25 0.2 1"
seta con_inputHintBoxColor "0.4 0.4 0.35 1"
seta con_minicon "0"
seta con_miniconlines "5"
seta con_minicontime "4"
seta con_outputBarColor "1 1 0.95 0.6"
seta con_outputSliderColor "0.15 0.15 0.1 0.6"
seta con_outputWindowColor "0.35 0.35 0.3 0.75"
seta con_restricted "0"
seta fx_sort "1"
seta g_allowvote "0"
seta g_antilag "1"
seta g_banIPs ""
seta g_clonePlayerMaxVelocity "80"
seta g_deadChat "1"
seta g_dropForwardSpeed "10"
seta g_dropUpSpeedBase "10"
seta g_dropUpSpeedRand "5"
seta g_log "poligon.log"
seta g_logSync "1"
seta g_oldVoting "0"
seta g_playerCollisionEjectSpeed "25"
seta g_useGear "1"
seta g_useholdspawndelay "1"
seta g_voiceChatTalkingDuration "500"
seta g_voteAbstainWeight "0.5"
seta hud_deathQuoteFadeTime "1000"
seta hud_enable "1"
seta hud_fade_ammodisplay "0"
seta hud_fade_compass "0"
seta hud_fade_healthbar "2"
seta hud_fade_offhand "0"
seta hud_fade_stance "1.7"
seta hud_fadeout_speed "0.1"
seta hud_flash_period_offhand "0.5"
seta hud_flash_time_offhand "2"
seta hud_health_pulserate_critical "0.5"
seta hud_health_pulserate_injured "1"
seta hud_health_startpulse_critical "0.33"
seta hud_health_startpulse_injured "1"
seta in_mouse "1"
seta input_viewSensitivity "1"
seta loc_forceEnglish "0"
seta loc_language "0"
seta m_filter "0"
seta m_forward "0.25"
seta m_pitch "0.022"
seta m_side "0.25"
seta m_yaw "0.022"
seta mss_3d_provider "Miles Fast 2D Positional Audio"
seta mss_khz "44"
seta name "Tester"
seta net_noipx "1"
seta net_noudp "0"
seta net_socksEnabled "0"
seta net_socksPassword ""
seta net_socksPort "1080"
seta net_socksServer ""
seta net_socksUsername ""
seta r_aaAlpha "dither (fast)"
seta r_aaSamples "4"
seta r_anisotropy "8"
seta r_aspectRatio "auto"
seta r_autopriority "0"
seta r_depthPrepassModels "0"
seta r_displayRefresh "60 Hz"
seta r_distortion "1"
seta r_dlightLimit "4"
seta r_drawSun "1"
seta r_fullscreen "1"
seta r_gamma "1.27381"
seta r_glow "1"
seta r_ignorehwgamma "0"
seta r_inGameVideo "1"
seta r_lodScale "1"
seta r_mode "1920x1080"
seta r_monitor "0"
seta r_overbrightBits "1"
seta r_picmip "0"
seta r_picmip_bump "0"
seta r_picmip_manual "0"
seta r_picmip_spec "0"
seta r_polygonOffsetBias "-1"
seta r_polygonOffsetScale "-1"
seta r_portalBevels "0.7"
seta r_railCoreWidth "1"
seta r_rendererPreference "none"
seta r_swapInterval "1"
seta r_textureMode "trilinear"
seta r_zFeather "1"
seta rate "25000"
seta sc_enable "1"
seta sensitivity "12.5079"
seta server1 ""
seta server10 ""
seta server11 ""
seta server12 ""
seta server13 ""
seta server14 ""
seta server15 ""
seta server16 ""
seta server2 ""
seta server3 ""
seta server4 ""
seta server5 ""
seta server6 ""
seta server7 ""
seta server8 ""
seta server9 ""
seta snaps "20"
seta snd_bits "16"
seta snd_errorOnMissing "0"
seta snd_khz "44"
seta snd_slaveFadeTime "500"
seta snd_stereo "1"
seta snd_touchStreamFilesOnLoad "0"
seta snd_volume "1"
seta sv_allowAnonymous "0"
seta sv_allowDownload "1"
seta sv_dl_maxRate "150000"
seta sv_floodProtect "1"
seta sv_hostname ""
seta sv_maxclients "4"
seta sv_maxPing "300"
seta sv_maxRate "25000"
seta sv_minPing "0"
seta sv_punkbuster "1"
seta sv_reconnectlimit "0"
seta sv_timeout "350"
seta sv_voice "0"
seta sv_wwwBaseURL ""
seta sv_wwwDlDisconnected "0"
seta sv_wwwDownload "1"
seta sys_configSum "128026549"
seta sys_cpuGHz "4.01344"
seta sys_gpu "AMD Radeon R9 200 Series"
seta sys_sysMB "1024"
seta ui_bigFont "0.4"
seta ui_browserFriendlyfire "-1"
seta ui_browserKillcam "-1"
seta ui_browserMod "-1"
seta ui_browserShowDedicated "0"
seta ui_browserShowEmpty "1"
seta ui_browserShowFull "1"
seta ui_browserShowNoPassword "1"
seta ui_browserShowPassword "0"
seta ui_browserShowPunkBuster "-1"
seta ui_browserShowPure "0"
seta ui_currentMap "15"
seta ui_currentNetMap "15"
seta ui_dedicated "2"
seta ui_extraBigFont "0.55"
seta ui_gametype "3"
seta ui_joinGametype "0"
seta ui_netGametype "3"
seta ui_netGametypeName "ctf"
seta ui_netSource "1"
seta ui_serverStatusTimeOut "7000"
seta ui_smallFont "0.25"
seta vid_xpos "3"
seta vid_ypos "22"
seta voice_deadChat "0"
seta voice_global "0"
seta voice_localEcho "0"
seta winvoice_mic_mute "0"
seta winvoice_mic_reclevel "65535"
seta winvoice_mic_scaler "1"
seta winvoice_save_voice "0"

 
Gönderildi : 24 Aralık 2014 02:06
8be6c37a10556c7735785d90479ba584?s=110&d=monsterid&r=g
(@ahmetsd3)
Gönderiler: 8
Onbaşı
 

Call of Duty 2'nin orjinal cd sini alıcam ama multiplayırı kapanmış diyolar doğru mu? Bide bi sorum daha olcuk orjinal cd ile xfire oynayabilir miyim Call of duty 2

 
Gönderildi : 12 Şubat 2015 15:19
8a04c3fef6dbbf489696785873e69f25?s=110&d=monsterid&r=g
(@administrator)
Gönderiler: 2930
General Admin
 

Call of Duty 2 master sunucular zaman zaman offline durumda olsa da çoğunlukla çalışıyor ve oyunun join menüsünden CoD2 multiplayer sunuculara erişilebiliyor. Biraz önce aldığım ekran görüntüsüne göre halihazırda 740 adet Call of Duty 2 sunucusu aktif ve bu sunucularda yaklaşık 500 civarında oyuncu mevcut.

Craklı serverleri de katarsak 1.000'in üzerinde oyuncunun anlık oyun oynadığını tahmin ediyorum ki bu rakam yeni çıkan CoD serisi oyunlarla karşılaştırılacak olursa gayet iyi, CoDAW bile anlık 3.000-4.000 oyuncu sayısına düşüyor son zamanlarda. Orjinal olarak alacağınız Call of Duty 2 ile Xfire yazılımı üzerinden de sunuculara bağlanarak oynayabilirsiniz, xfire üzerinden daha fazla CoD2 sunucusunu listeleme imkanı mevcut.

Call Of Duty 2 Multiplayer Sunucular

 
Gönderildi : 12 Şubat 2015 21:01
8be6c37a10556c7735785d90479ba584?s=110&d=monsterid&r=g
(@ahmetsd3)
Gönderiler: 8
Onbaşı
 

xfire den oynamak daha mantıklı o zaman.Bu oyunu indirebilceğim bi link atamısın *******.com dan indiriyorum oyun winrarın içinde kurulu çıkıyor ve bilgisayarıma kuramıyorum. Dışarda cod2 alabileceğim yer bulamadım ne orjinali ne korsanı

 
Gönderildi : 13 Şubat 2015 04:37
Sayfa 1 / 7
Oyun.News
Logo