Bildirimler
Tümünü temizle

[Sabit] Call of Duty 2 Punkbuster Oyun Gösterme Sorunu

28 Yazılar
8 Üyeler
4 Beğeniler
55.3 K Ziyaretler
Avatar Veteran Soldier
(@yakup38)
Gönderiler: 2
Er
Konu Sahibi
 

Başta Call of Duty 2 punkbuster oyun gösterme sorunu olmak üzere diğer tüm punkbuster hataları ile çözüm önerilerini bu başlık altında bulabilirsiniz. Bu konu başlığı Call of Duty 2 PB Init Failure hatası, Call of Duty 2 This PB Server Requires (A1383 C.2208) Error Loading Pbag, Call of Duty 2 Losing Key Packets punkbuster vb. hatalarla ilgi başlıklarla da birleştirildiğinden tüm mesajları okumanızı tavsiye ederiz.

Orjinal Konu: Arkadaşlar Pbsetup indiyordum önceden. Orda call of duty 2 seceneği oluyor güncelliyordum oluyordu, şimdi call of duty 2 seceneği yok ne yapmalıyım?

Cod2 Punkbuster Yukleme Sorunu

 
Gönderildi : 29 Mayıs 2013 14:17
Veteran Soldier tarafından oylandı
Konu Etiketleri
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
 

Call of Duty 2 Punkbuster Add a Game tab'ında oyunların görünmemesi punkbuster kurulum hatasından kaynaklanıyor olabilir, bu yüzden öncelikle punkbusteri tamamıyle kaldırıp tekrar kurmanızda fayda var.

Eğer hala sorun devam ediyorsa oyunu tekrar kurmak sorunu giderebilir. Call of Duty 2 Multiplayer Rehberi ve punkbuster kurulumu ile ilgili detaylı bilgileri linkte bulabilirsiniz. Daha önce bu sorunla karşılaşan arkadaşlar varsa yazarlar umarım.

Punbuster Add A Game Tab

Punkbuster Add A Cod2

 
Gönderildi : 29 Mayıs 2013 15:13
Avatar Veteran Soldier
(@yakup38)
Gönderiler: 2
Er
Konu Sahibi
 

Call of Duty 2 punkbuster add game hatası. Görüldüğü gibi Pbsetupda yok oyunu xfireden oynuyorum ama sol atta warning punkbuster diye kırmızı bir yazı var atabiliyor.

Punkbuster Add A Game Cod2 Yok

 
Gönderildi : 30 Mayıs 2013 16:02
Avatar Veteran Soldier
(@zenderia)
Gönderiler: 37
Çavuş
 

Sağ altta Browse butonu var. Oradan oyunun kurulu olduğu yeri seç sonra işlemlere devam et. Veteran onu anlatmaya çalışmış.

 
Gönderildi : 30 Mayıs 2013 16:54
Veteran Soldier tarafından oylandı
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
 

Evet, o yöntemi de denemesinde fayda var. Sorunla ilgili olarak yukarıda gönderilen ve CoD2 oyununun bulunmadığı setup görselini inceledikten ve güncel punkbuster setup kurulum denemelerinden sonra yaptığım incelemede yeni bir durumu tespit ettim. Punkbuster Call of Duty 2 setup desteğini kaldırmış.

Punkbuster resmi sitesi, Pbbans Forum'unda yazılanlarda da kısmen anlatıldığı üzere setup dosyalarındaki Call of Duty, Call of Duty United Offensive ve Call of Duty 2 oyunlarına verdiği resmi desteğini Mart 2013 ayı içerisinde kesmiş maalesef. Hilelere karşı güncelleme desteğini ise 2009'dan bu yana yapmıyordu zaten.

Çoğu CoD, CoDUO ve Call of Duty 2 oyuncusunun bilgisayarında halihazırda punkbuster kurulu olduğundan setup desteğinin kaldırıldığı henüz farkedilmemiş durumda. Aşağıdaki resimde de görüleceği üzere evenbalance.com ana sayfasındaki destek verilen oyunlar listesinde daha önceleri yer almasına rağmen Call of Duty, Call of Duty United Offensive ve Call of Duty 2 oyunları yer almıyor.

Call of Duty 2 punkbuster sorunu çözümü olarak şunu önerebilirim: PBSVC.exe dosyasını indirin ve kurun, en son CoD2 punkbuster güncellemesine sahip Güncel CoD2 PB Klasörü dosyasını zip'ten çıkararak pb klasörünü oyun yoluna atın, Call of Duty 2 multiplayer seçeneklerden Punkbuster ''ON'' durumuna getirin ve pb aktif bir oyun sunucusunda deneyin. Yani artık resmi destek kesildiği için punbusteri manuel kurmuş olacağız.

Bir diğer çözüm önerim ise punkbuster setup dosyasının eski sürümünü setup güncellemesi yapmadan kurmak olacaktı ama şu an için elimde eski setup dosyası mevcut değil. Fakat ilk önerimi uygularsanız sorununun çözüleceğini düşünüyorum. Bu sorunla karşılaşabilecek oyuncuların da konudan yararlanmaları için sonucunu bildirebilirseniz memnun oluruz. Kolay gelsin.

Konu Güncelleme (13.02.2014) (13.05.2014):

Call of Duty 2 Punkbuster Kurulum Sorunu Çözümü İçin Yeni Yöntem: CoD2 pb sorunu yaşanmakta iken aynı sorunun yaklaşık bir yıl sonra CoD4'te de yaşanmaya başlamasıyla geliştirilen yeni ve daha kolay uygulabilir çözüm işlemi için aşağıdaki CoD2 Punkbuster güncel dosyasını indiriniz ve Call of Duty 4 Punkbuster Oyun Gösterme Add a Game Sorunu konu başlığının Call of Duty 4 Punkbuster Oyun Gösterme Sorunu Çözümü Yöntem-2 parağrafında yazılanları Call of Duty 2 için uygulayınız.

CoD2 Punkbuster Setup (Güncel Son Sürüm): DOWNLOAD

Sağ altta Browse butonu var. Oradan oyunun kurulu olduğu yeri seç sonra işlemlere devam et. Veteran onu anlatmaya çalışmış.

Punkbuster Cod Coduo Cod2 No Support

 
Gönderildi : 30 Mayıs 2013 17:55
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
 

Arkadaşlar Call of Duty 2 punkbuster oyun gösterme sorunu çözümü için yukarıdaki mesajımda bulunan CoD2-PB.rar dosyasını upload ettiğim site hizmeti durdurmuş ve bu yüzden link ölmüş. Dosya elimde yok ve maalesef Call of Duty 2 de bilgisayarımda yüklü değil.

Mümkünse bir arkadaşımız CoD2 dosya yolunda bulunan pb klasörünü zipleyip buradan linkini paylaşırsa memnun olurum 😛

 
Gönderildi : 20 Ağustos 2013 02:45
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
 

Call of Duty 2 Pb Init Failure Error: Bu konu başlığında kısaca Call of Duty 2 pb init failure hatası çözümünün anlatımını yapacağız. Call of Duty 2 punkbuster init failure hatası çözümü ile ilgili anlatımdan punkbuster destekli Call of Duty 4 Modern Warfare, Call of Duty 5 World at War, America's Army, Assassin's Creed III, Battlefield 2, Battlefield 3, Medal of Honor vb. oyunlarda pb init failure hatası alan oyuncular da yararlanabilirler.

Hataya ilişkin ekran görüntüsü ve aşağıda kodları bulunan CoDTurkiye Call of Duty 2 SD Server punkbuster sv_viol.log güncel kayıtlarından da anlaşılacağı üzere mesajda hatanın adı verilmekte ve destek için evenbalance.com support web adresine yönlendirme yapılarak PunkBuster setup uygulaması'nın güncellenmesi istenmektedir.

Dolayısıyla Call of Duty 2 PB Init Failure error/hatasının ana nedeni punkbusterin güncel olmamasıdır. Punkbusteri güncellemek için 2013 yılı başında resmi desteği kesildiğinden Call of Duty 2 Punkbuster Güncelleme özel işlemi yapılmalı ve oyun add a game menüsünden gösterilerek ''Check for Updates'' seçeneği ile punkbuster update/güncellenmelidir.

[08.18.2013 10:49:20] VIOLATION (COMFAIL) #133: ^5CripTex^6. (slot #6) PB INIT FAILURE (If this persists, visit evenbalance.com and click support to manually update PunkBuster) [(VALID) IP:PORT]
[08.18.2013 10:53:10] VIOLATION (COMFAIL) #133: ^5CripTex^6. (slot #6) PB INIT FAILURE (If this persists, visit evenbalance.com and click support to manually update PunkBuster) [(VALID) IP:PORT]
[08.18.2013 18:44:55] VIOLATION (COMFAIL) #133: MERTCAN (slot #4) PB INIT FAILURE (If this persists, visit evenbalance.com and click support to manually update PunkBuster) [(VALID) IP:PORT]
[08.18.2013 20:18:12] VIOLATION (COMFAIL) #133: Unknown Soldier (slot #3) PB INIT FAILURE (If this persists, visit evenbalance.com and click support to manually update PunkBuster) [(VALID) IP:PORT]
[08.18.2013 20:21:56] VIOLATION (COMFAIL) #133: asdfvz (slot #5) PB INIT FAILURE (If this persists, visit evenbalance.com and click support to manually update PunkBuster) [(VALID) IP:PORT]
[08.19.2013 23:48:53] VIOLATION (COMFAIL) #133: ^6Pasakizi (slot #6) PB INIT FAILURE (If this persists, visit evenbalance.com and click support to manually update PunkBuster) [(VALID) IP:PORT]
[08.20.2013 12:45:56] VIOLATION (COMFAIL) #133: SiyanuR! (slot #4) PB INIT FAILURE (If this persists, visit evenbalance.com and click support to manually update PunkBuster) [(VALID) IP:PORT]
[08.20.2013 13:01:08] VIOLATION (COMFAIL) #133: SiyanuR! (slot #8) PB INIT FAILURE (If this persists, visit evenbalance.com and click support to manually update PunkBuster) [(VALID) IP:PORT]
[08.21.2013 03:12:27] VIOLATION (COMFAIL) #133: Ensiferum (slot #4) PB INIT FAILURE (If this persists, visit evenbalance.com and click support to manually update PunkBuster) [(VALID) IP:PORT]
[08.21.2013 13:19:50] VIOLATION (COMFAIL) #133: Domates35 (slot #17) PB INIT FAILURE (If this persists, visit evenbalance.com and click support to manually update PunkBuster) [(VALID) IP:PORT]

Punbuster Add A Game Tab

Punkbuster Add A Game Cod2

PB Init Failure hatasının olası nedenlerinde biri de pb'nin güncel olmasına rağmen punkbuster servislerinin hizmete girmemesi nedeniyle evenbalance.com punkbuster sunucularına bildirimde bulunamamasıdır. Bu sorunu temelli çözmek için işletim sisteminizde bulunan hizmetler uygulamasını açarak PnkBstr.A ve PnkBstr.B servislerinin başlangıçta otomatik olarak çalışmalarını ayarlamanız gerekir.

Windows Punbuster Hizmetler

Eğer bilgisayarınızda punkbuster güncel ancak PnkBstr.A ve PnkBstr.B servisleri kurulu değil ya da bir şekilde sistemden kaldırılmışlarsa ilave olarak pbsvc.ece uygulaması ile PnkBstr.A ve PnkBstr.B servislerini kurmalısınız. Sayfamızdaki bağlantılardan PBSVC download edebileceğiniz ve bir kere kurulum yaptıktan sonra ihtiyaç duyduğunuz diğer zamanlarda C:WINDOWSsystem32 ya da farklı işletim sistemlerinde benzeri dosya yolunda bulabileceğiniz pbsvc uygulaması ile punkbuster servisleri üzerinde Install/Re-install, Un-Install/Remove ya da test işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Pbsvc Punkbuster Service Setup Step1

Pbsvc Punkbuster Service Setup Step2

Punkbuster hizmet sağlayısı evenbalance.com'un Call of Duty, Call of Duty United Offensive ve Call of Duty 2 oyunlarına verdiği setup/add a game desteğini 2013'ün ilk aylarında kesmesi ve punkbuster sorunlarının daha da katmerleşmesi nedeniyle manuel punkbuster kurulumlarının anlatıldığı Call of Duty ve Call of Duty United Offensive Punkbuster Add a Game Sorunu, Call of Duty 2 Punkbuster Oyun Gösterme Sorunu konu başlıklarından yararlanabilirsiniz. Punkbuster ile detaylı bilgilerin de anlatıldığı Call of Duty 2 Multiplayer Rehberi başlıklı konuyu da incelemenizi önemle tavsiye ederiz. İyi oyunlar.

Cod2 Pb Init Failure Hatasi

 
Gönderildi : 22 Ağustos 2013 00:56
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
 

Call of Duty 2 Losing Key Packets PunkBuster Hatası: Uzunca bir zamandır devam eden son zamanlarda artan bir periodla herkezin anlam veremediği ve değişik yorumlara sebebiyet veren Call Of Duty 2 PunkBuster LOSING KEY PACKETS hatası aldı başını gidiyor. Bu durum bizim sunucularımızda oynayan ben de dahil bütün oyuncuların başına da geliyor. Bu hata için muhtelif nedenler söylenmiştir. Tabi ki teorem olarak kalmıştır.

En çok sebep olarak;

-PB ni güncelle,

-Carckli serverlerde Crackli oyun oynayanlarda bu oluyor,

Gösterilmiştir ki orginal oyunu olan tanıdıklarımdanda bu şikayetler gelmektedir. O zaman bu neden çürümüş olmaktadır.

Peki PunkBuster güncellemesi yaptığınızda ne oluyor durum. Oyuna giriyorsunuz oyun atmıyor sizi değil mi? Elbette sorun punkbuster güncellemesinden dolayı değil ki. Eğer olsaydı oyun içerisinde punkbuster size Bir kaç kere ikaz edecektir

"PunkBuster iniz güncel değil yada buna yakın bir mesaj". Bunun nedeni bir şekilde punkbuster sizin bilgisayarınızdaki dosyaları kontrol ettikten sonra gereken değişimleri yapamadığı için ikaz etmektedir (Bunun nedeni sizin makinenizdeki güvenlik duvarı ile ilgili ya da sizin dosyalar üzerinde sadece okunabilir diye bir kısıtlama yapmanızdan kaynaklanıyor).

CoD2 "LOSING KEY PACKETS" hata mesajı ile oyundan atılmak sadece yukarıda bahsettiğimle tam anlamı ile ilgili değildir. Punkbuster'ın sizin bilgisyarınız kontrol ederken bağlantı zayıflığı problemi yüzünden yapamayışından ötürüdür. Dolayısı ile punkbuster bu durumu kabul etmeyip sizi oyundan atmasıdır.

Eğer internet ten Call of Duty "LOSING KEY PACKETS" hatası diye bir araştırma yaparsanız bununla ilgili o kadar çok web sayfasına rastlayacaksınız ki hepsinde de bu konudan ötürü sıkıntı içerisinde olan oyuncularla dolu olduğunu göreceksiniz.

Sadece bizim sunucularda değil, ve sadece COD ve türevlerinde değil tümü için ortak sorun bu. Üstün körü biraz araştırınca şu kanıya vardığımı söyleyebilirim. (kesin olmamakla beraber);

Oyun içerisindeyken (bir anlık yada kabul edilebilir hızın altında olduğunuzda) PunkBuster sizin bilgisayarınızla sebebi ne olursa olsun (PunkBuster kısaslarına göre) sağlıklı bağlantı kuramadığında bu hata mesajını göstererek sizi oyundan atmaktadır.

İnternet Servis Sağlayıcılar ya da alt yapısından kaynaklanan bu sıkıntıya bizim yapacak hiç bir şeyimiz yok.

Cod2 Losing Key Packets

 
Gönderildi : 26 Ağustos 2013 23:47
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
 

Punkbuster setup kurulumunda oyunların gösterilmemesi sorununu Call of Duty'de de yaşayanlar aşağıdaki bağlantıdan istifade edebilirler. Call of Duty ve Call of Duty United Offensive aynı pb klasörünü paylaştıkları için Call of Duty United Offensive punkbuster sorunu çözümü için de yararlanılabilir.

https://www.oyun.news/forum/call-of-duty/call-of-duty-ve-call-of-duty-united-offensive-punkbuster-add-a-game-sorunu/

2013 yılı sonunda punkbuster desteği kesilmesinden dolayı başgösteren Call of Duty 4 ve Call of Duty 5 punkbuster oyun gösterme sorunlarının çözümü için de aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

https://www.oyun.news/forum/modern-warfare/call-of-duty-4-punkbuster-oyun-gosterme-add-a-game-sorunu/

https://www.oyun.news/forum/world-at-war/call-of-duty-5-world-at-war-punkbuster-yukleme-sorunu-cozumu/

 
Gönderildi : 17 Kasım 2013 22:06
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
 

Call of Duty 2 PunkBuster Client Hatası Losing Key Packets Error: Ben bu hatayı üç ana nedene bağlıyorum. Bahse konu nedenleri aynı tarihlerde ortadan kaldırınca yani 10 MBps internet bağlantı erişimi ve lisanslı key kullanmaya başladıktan sonra son üç yıldan bu yana bu hatayı hiç almadım.

1. İnternet bağlantı sorunları ;

* Oyuncuların düşük bantlı internet erişimine sahip olmaları,

* Oyuncuların internet bağlantılarını optimize etmemeleri,

* Oyuncuların internet bağlantılarını paylaşmaları,

* Oyuncuların paylaşımlı internet bağlantılarını kullanmaları,

2. Oyuncuların legal key kullanmamaları,

3. Server makinasının düşük bant genişliğine sahip olması, tavsiye edilen 1 GBps 🙂

Merhaba arkadaşlar yine ben ve yine yeni bir hata sw giren kisiler bu Call of Duty 2 punkBuster client kick hatası alıyor nedense oyuna giriyor 2 dakika sonra bu hata yüzünden atiliyorlar hatanin sebebi ve çözümünü nasıl yapabillirim

PunkBuster client kick hatası ile bende karsılaşıyorum ama önemli olan ben değil benim servera giren kisiler sw bugün 15 kişi girdi 15 ide PunkBuster kick hatası yüzünde atıldı.

Cod2 Punkbuster Kicked Player

 
Gönderildi : 13 Şubat 2014 22:31
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
 

CoD2 PB sorunu çözümü için geliştirilen yeni yöntem konu içeriğine eklenmiştir.

Konu Güncelleme (13.02.2014) :

Call of Duty 2 Punkbuster Kurulum Sorunu Çözümü İçin Yeni Yöntem: CoD2 pb sorunu yaşanmakta iken aynı sorunun yaklaşık bir yıl sonra CoD4'te de yaşanmaya başlamasıyla geliştirilen yeni ve daha kolay uygulabilir çözüm işlemi için CoD2 Punkbuster dosyasını indiriniz ve Call of Duty 4 Punkbuster Oyun Gösterme Add a Game Sorunu konu başlığının Call of Duty 4 Punkbuster Oyun Gösterme Sorunu Çözümü Yöntem-2 parağrafında yazılanları Call of Duty 2 için uygulayınız.

Konu başına Call of Duty 2 punkbuster oyun gösterme sorunu çözümünün anlatıldığı video eklenmiştir. Tüm ziyaretçilerimizi kanalımıza bekler, abone olmaya davet ederiz. Teşekkürler.

 
Gönderildi : 23 Şubat 2014 05:39
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
 

CoD2 Punkbuster setup v.3.8 güncel versiyonu konu içerisine eklendi.

PB Manuel Güncelleme Çalışmıyorsa Ne Yapmalısınız? bağlantısında da anlatıldığı gibi bildirimde bulunmanızı rica ederiz.

 
Gönderildi : 13 Mayıs 2014 04:08
Avatar Veteran Soldier
(@thefox)
Gönderiler: 1
Er
 

Ya admin bişey diyeceğim ben şimdi bu bu oyunu kurdum 1.01 1.2 ve 1.3 patchlerini yaptım sonra dediğin gibi pb yi hallettim ama xfiredan server a girmeye çalılşınca bana arada bad key hatası veriyo oda muhtemelen oyun orjinal olmadığından bir ikinciside servera yine girmeye çalıştığımda versyon uyuşmuyor 1.0 diyor bana bi yardım edin vala kaç saattir uğraşıyorum.

 
Gönderildi : 14 Haziran 2014 23:35
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
 

Sorununuzun çözümü için Call of Duty 2 Bad Key Code Hatası başlığından yararlanabilirsiniz. İlave olarak, CoD2 lisans anahtarınız orjinal değil ise orjinal Call of Duty 2 oyun sunucularına girmeniz mümkün değil.

Call of Duty 2 patch versiyon uyuşmazlığı sorununuzun ise kurulum hatasından kaynaklandığını düşünüyorum. Oyun regedit kayıtlarıyla birlikte düzgün kurulmamışsa ya da patch kurulumlarını Win7 ve üzeri için yönetici olarak çalıştırmadıysanız oyun yolunda bulunan versiyon.txt (kur bilgileri) dosyası doğru yazılmamış olabilir. İlgili dosyanın yedeğini alarak aşağıda verdiğim kodları versiyon dosyasındakilerle değiştirip bir deneyiniz. Sorun devam ederse regedit kayıtlarını Call of Duty 2 şeklinde arama yaparak inceleyiniz, çözülmez ise oyun kurulumunu tekrarlayınız.

Sorunlarınız devam etmesi halinde aşağıdaki ilgili konu başlıklarından devam ediniz.

Call of Duty 2 Bad Key Code Hatası

Call of Duty 2 Patch v.1.3

[Version Info]
ExtVersion=1.3
IntVersion=2.3
Language=255
Branch=0.0
QA=4216

[Product Info]
Platform=PC
Product=Call of Duty(R) 2

Ya admin bişey diyeceğim ben şimdi bu bu oyunu kurdum 1.01 1.2 ve 1.3 patchlerini yaptım sonra dediğin gibi pb yi hallettim ama xfiredan server a girmeye çalılşınca bana arada bad key hatası veriyo oda muhtemelen oyun orjinal olmadığından bir ikinciside servera yine girmeye çalıştığımda versyon uyuşmuyor 1.0 diyor bana bi yardım edin vala kaç saattir uğraşıyorum.

 
Gönderildi : 15 Haziran 2014 03:59
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
 

Call of Duty 2 Punkbuster kicked player. This PB Server Requires (A1383 C.2208)-Error loading pbag Error: CoD2 punkbuster kicked player. This PB Server Requires (A1383 C.2208)-Error loading pbag hatası çözümü için Facebook Grup Sayfamız'dan gelen yardım isteği üzerine bu başlığı açtım arkadaşlar.

Call of Duty 2 kategorisinde bulabileceğiniz diğer CoD2 hatalarının çözümünde de olduğu gibi oyununuza punkbuster'ı kurmanız ya da kurulu ise güncellemeniz gerekiyor. Call of Duty 2 Punkbuster kurulumunu ve kurulumda alınabilecek hataların çözümlerini konu başında ve devam eden mesajlarda bulabilirsiniz, iyi oyunlar.

Cod2 This Pb Server Requires A1383 C.2208

 
Gönderildi : 26 Mayıs 2015 18:42
Sayfa 1 / 2