Bildirimler
Tümünü temizle

[Sabit] Call of Duty 4 Punkbuster Oyun Gösterme Add a Game Sorunu

24 Yazılar
8 Üyeler
2 Beğeniler
66.2 K Ziyaretler
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
Konu Sahibi
 

2013 yılı başında CoD2 pb desteğini kesmesinin ardından Call of Duty 4 punkbuster oyun gösterme add a game sorununa yol açan CoD4 pb desteğini de geçtiğimiz günlerde kaldıran Evenbalance tabiri caizse bir oyunu daha defterinden sildi. Nedeni hakkında herhangi bir açıklamada bulunulmazken Call of Duty ana firması Activision'un EvenBalance firması ile ticari anlaşmazlığa düşmeleri ya da tam aksine eski oyuncuların ve ilk defa CoD'cu olacakların yeni oyunlara yönelmelerini sağlamak amacıyla anlaşmış olabileceklerini tahmin ediyoruz.

2013 yılı sonunda çıkan BF4'ün hile önleme amacıyla Evenbalance ile anlaşarak punkbuster'ı kullanması ve yıllarca önce çıkan Battlefield serisi diğer oyunların aşağıdaki görselde de görebileceğiniz gibi hala pb destek listesinde bulunması bize birinci ihtimalin daha kuvvetli olduğunu gösteriyor, malumunuz yeni nesil CoD serilerinde PunkBuster yerine [VAC] hile önleme sistemi kullanılıyor.

Her ne kadar punkbuster servisinin öncelikli görevi oyun sunucularında hile yapılmasını önlemek olsa da; pb guid ban, pb ip ban, pb global ban, pb screenshot izleme sistemi, admin mod vb. bir çok bağlı hizmeti de destekliyor ve oyun sunucusu yönetiminde güçlü enstrumanlar sağlıyordu.

Diğer ve aslında daha önemli sorun ise oyuncuların punkbusteri kurmak için pbsetup.exe uygulamasını çalıştırdıklarında Call of Duty 4 oyununun ilgili menüden seçilememesi ve buna bağlı olarak oyun dosya yolunun gösterilememesi, sonuç olarak punkbusteri kuramadıklarından pb aktif sunuculara girememeleri.

Call of Duty 4 punkbuster sorunu çözümü için geriye iki seçenek kalıyor: Birincisi punkbuster hizmetini, server yönetimini zorlaştıracak olsa da oyun sunucularından kaldırmak ya da ikinci seçenek olarak serverlerde PunkBuster ON durumunu koruyarak oyuncuların punkbusterı manuel olarak yükleyerek oyuna join olabilmelerini sağlamak.

Bu durumda Call of Duty 4 punkbuster oyun gösterme hatası çözümü için ilk defa veya format nedeniyle yeniden oyunu kuran ya da punkbuster hatası nedeniyle tekrar punkbuster kurmak isteyen oyunculara CoD4 add a game sorunu çözümü için aşağıdaki önerilerimizi uygulamalarını tavsiye ederiz.

Call of Duty 4 Punkbuster Oyun Gösterme Sorunu Çözümü Yöntem-1:

* Öncelikle aşağıda bulabileceğiniz PBSVC.exe dosyasını indirerek kurulumunu yapınız ve PnkBstrA.exe ve PnkBstrB.exe punkbuster servislerinin çalıştığını görev yöneticisinden kontrol ediniz.

PBSVC.exe: DOWNLOAD

* Son punkbuster güncellemeleri yapılmış durumdaki Güncel CoD4 PB klasörünü aşağıdan indiriniz ve zip'ten çıkarınız;

* Oyun kısayoluna sağ klik/özellikler/hedef bul işlemleriyle kolayca bulabileceğiniz oyun dosya yolunda bulunan pb klasörüne atınız,

D:/Activision/Call of Duty 4/PB

C:/Program Files (x86)/Steam/SteamApps/common/Call of Duty 4/pb

Güncel CoD4 PB: DOWNLOAD

* User-AppData-Local-PunkBuster klasörü içeriğini Win7 ve sonrası işletim sistemlerinde değişkenlik gösterebilen aşağıda örnekleri gösterilen klasör içine atınız.

[C:Users/UserName/AppData/Local/PunkBuster/COD4]

[%USERPROFILE%AppdataLocalPunkBusterCOD4]

[%LOCALAPPDATA%PunkBusterCOD4]

User-AppData-Local-PunkBuster: DOWNLOAD

* Call of Duty 4 Modern Warfare multiplayer seçeneklerinden Punkbuster ''ON'' durumuna alınız. Böylece resmi PB desteği kaldırılan CoD4 punkbusteri manuel olarak kurmuş olduk.

Call of Duty 4 Punkbuster Oyun Gösterme Sorunu Çözümü Yöntem-2:

Bu yöntem birinci yönteme göre biraz daha gelişmiş, elle yaptığımız işlemlerin çoğunu otomatik olarak gerçekleştiriliyor. Aşağıdaki son sürüm ve güncel CoD4 Punkbuster dosyasını zipten çıkarınız ve internetiniz bağlı durumda iken PBSetup+Legacy klasöründe bulunan dosyalar arasındaki pbsetup.exe uygulamasını çalıştırınız, Call of Duty 4'ü seçerek CoD4 oyunu bilgisayarınızda nerede kurulu ise o dosya yolunu gösteriniz (Örneğin: D:Activisioncall of duty 4 veya C:Program FilesSteamsteamappscommoncall of duty 4).

CoD4 Punkbuster Setup (Güncel Son Sürüm): DOWNLOAD

Oyunu gösterdiğinizde güncelleme başlayacaktır, ayrıca menüden update ediniz. Bu işlemler bittikten sonra oyunu göstermeyi sağlayan pbgame.html dosyası güncellenerek CoD4'ü artık göstermeyecek olması nedeniyle PBSetup+Legacy klasörünü imha ediniz, ihtiyaç duyduğunuzda zipten yenisini çıkarınız.

Daha sonra görev yöneticisinden PnkBstrA.exe ve PnkBstrB.exe işlemlerinin çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz, gerekirse PBSVC uygulaması ile test, uninstall/install işlemlerini tekrarlayınız ve bu iki pb hizmetinin başlangıçta çalıştığından emin olunuz.

Sayfa Güncelleme 07.06.2015: 2012 yılı başlarında CoD/CoDUO ve CoD2 oyunlarına, 2004 başlarında ise CoD4 ve CoD5 oyunlarına ait punkbuster setup yazılım desteğini kesen Evenbalance'nin geçtiğimiz günlerde yani Haziran 2015 başlarında da aşağıdaki web adreslerinde bulunan güncelleme dosyalarını kaldırdığını yani sildiğini tespit ettik arkadaşlar.

Bu durum ise, oyunu gösterdikten sonra setup ile (Yöntem-2) güncelleme yapılmak istendiğinde aşağıdaki ERROR: The update attemp failed because the file... ve benzeri hatalara neden olmakta maalesef.

 http://websec.evenbalance.com:6080/downloads/pbsecsv.htm 
http://websec.evenbalance.com:6080/downloads/cod/
http://websec.evenbalance.com:6080/downloads/cod2/
http://websec.evenbalance.com:6080/downloads/cod4/
http://websec.evenbalance.com:6080/downloads/waw/

ERROR: The update attemp failed because the file ''http://websec.evenbalance.com:6080/downloads/pbsecsv.htm'' is missing on the update servers. Please try again later.

Daha önceden kısmen manuel kısmen de otomatik yaptığımız pb güncelleme işlemlerini bu yeni hata nedeniyle punkbuster setup yazılımı aracılığıyla yapamayacağımız için CoD serisindeki tüm pb güncelleme işlemlerini yeni bir çözüm yöntemi çıkıncaya kadar tamamıyle manuel (Yöntem-1) yapmak zorundayız.

ÖZET OLARAK:

Tüm CoD serilerinde yapılacak punkbuster update/güncelleme işlemleri sırasıyla şöyle:

* İhtiyaç duyduğunuz oyun serinin hangi oyunu ise (CoD/CoDUO, CoD2, CoD4, CoD5) Güncel PB klasörünü yukarıda anlatıldığı şekilde oyun yoluna atınız.

* CoD serisine ait tüm oyunlara ait dosyaların tamamını bulabileceğiniz User-AppData-Local-PunkBuster içeriğini yukarıda örneklerini görebileceğiniz ilgili dosya yoluna atınız.

* Ardından pbsvc.exe dosyasını çalıştırarak punkbuster hizmetlerini devreye alınız.

Pb Error The Update Attemp Failed

Konu hakkında görüş ve önerilerinizi, varsa başka çözümlerinizi bildirmenizi rica ederiz, herkese iyi oyunlar.

Call of Duty, Call of Duty UO, Call of Duty 2 ve Call of Duty 5 punkbuster oyun gösterme yani add a game sorunu çözümleri için aşağıdaki bağlantıları ziyaret ediniz. Daha güncel olduğundan bu başlıkta anlatılanları serinin diğer oyunlarında da esas alabilirsiniz.

CoD ve CoDUO Punkbuster Add a Game Sorunu Çözümü

CoD2 Punkbuster Add a Game Sorunu Çözümü

Call of Duty 5 World at War Punkbuster Yükleme Sorunu Çözümü

Pb No Support Cod Series

Call Of Duty 4 Punkbuster Oyun Gosterme Sorunu

How To Manuel Pb Setup Cod4

 
Gönderildi : 9 Ocak 2014 02:16
Konu Etiketleri
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
Konu Sahibi
 

Konu içerisine Call of Duty 4 Punkbuster oyun gösterme, add a game, pb update sorunu çözümlerini anlatan video eklenmiştir, iyi oyunlar.

 
Gönderildi : 23 Şubat 2014 19:31
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
Konu Sahibi
 

Evenbalance tarafından setup güncellemesi yapılması nedeniyle çalışmaz duruma gelen CoD4-PBSetup-Legacy.zip PB Manuel Kurulum uygulaması, en son sürüm pbsetup (v.3.8 ) ile çalışacak hale getirilmiş ve konu içerisine ithal edilerek güncelleme yapılmıştır. Kurulum işlemlerinde herhangi bir değişme olmadığından konu içinde yazılanlardan ve videolu anlatımlardan yararlanarak punkbuster kurulumunu sorunsuzca yapabilirsiniz, kurulum defalarca test edilmiş olup hiç bir sorun bulunmamaktadır.

Güncel PB dosyası içindeki ''Bu dosyada önemli şeyler yazıyor.txt'' dosyasını okuyup içinde yazılanları uygulamanızdan, halihazırda otoriter siteler dahil hiç bir yerde bulunmayan pb sorununun çözümüne ilişkin bu konu bağlantısından tüm Call of Duty oyuncuları ile aynı konudan muzdarip America's Army, Battlefield 1942, Cysis, Cysis Wars, Diablo 3, ET, Frontlines Fuel of War, FC2, Quake 3, Quake 4, Enemy Territory Quake Wars, Medal of Honor Airborne, Need for Speed ProStreet, Prey, Return to Castle Wolfenstein, Rainbow Six, Soldier of Fortune II, Wolf ve Warock online oyuncularının da yararlanmasını sağlamak amacıyla web ve sosyal mecralarınızda paylaşmanızdan memnuniyet duyarız.

ÇOK ÖNEMLİ: Bu pb uygulaması hizmetinize sunulduğu anda çalışır durumdadır. Ancak evenbalance.com'un ileride pbsetup.exe dosyasında yapacağı güncelleme/güncellemelerden sonra çalışmayacaktır. Bu nedenle ileriki ay/yıllarda uygulamanın çalışmadığını tespit ettiğinizde lutfen ilgili konu altından foruma üye olarak ya da foruma üye olmaksızın Disqus yorum sistemi ile durumu bildirdiğiniz takdirde en kısa zamanda yeni sürümde çalışacak hale getirilecek ve ilgili yorum başlığından cevap verilecektir.

CoDTurkiye YouTube video kanalımızda PB manuel kurulumları ile ilgili olarak her ne kadar kurulum farkları olmasa da tüm CoD serisi için ayrı ayrı videolu anlatımlar yapılmıştır. Lütfen YouTube Video Kanalımız'a abone olarak kanal değerimizi yükseltiniz.

Konularımıza yorum/cevap yazmanızdan ve konu linklerimizi yorum katarak sosyal medya platformları ile diğer site ve özellikle OYUN SİTELERİ'nde paylaşmanızdan büyük memnuniyet duyacağımızı belirtmek isteriz, teşekkürler.

DMCA: İş bu konu başlığının tam sayfa linkinin de gösterilmesi şartı ile içerik ve görsellerden kısmen alıntı yapılması serbesttir. Sayfa linki gösterilmeden yapılacak tüm alıntı/çalıntılar arama motorlarına spam report edilecektir.

Pb Setup Sorunu Cozumu V38 May2014

 
Gönderildi : 13 Mayıs 2014 00:59
Avatar Veteran Soldier
(@ottoman)
Gönderiler: 2
Er
 

Veteran Soldier merhaba, call of duty'i çok seviyor ve oynuyordum ben de aynı multiplayer sorunlarıyla karşılaştım, ciddi ciddi soruyorum burada önerdiğiniz çözümler korsan yani gayriresmi çözümler midir? Yoksa resmi çözümler midir?

 
Gönderildi : 11 Ocak 2015 18:10
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
Konu Sahibi
 

Punkbuster resmi sitesi evenbalance.com tarafından tüm CoD serisi ve Call of Duty 4 artık desteklenmiyor maalesef. Bu konu başlığında ise biz oyuncuların geliştirdiği ve resmi olmayan ama illegal de olmayan çözümler yer alıyor.

Veteran Soldier merhaba, call of duty'i çok seviyor ve oynuyordum ben de aynı multiplayer sorunlarıyla karşılaştım, ciddi ciddi soruyorum burada önerdiğiniz çözümler korsan yani gayriresmi çözümler midir? Yoksa resmi çözümler midir?

 
Gönderildi : 11 Ocak 2015 18:20
Avatar Veteran Soldier
(@ottoman)
Gönderiler: 2
Er
 

Peki ben Call of Duty Modern warfare2 alsam direkt kurup multiplayer oynayabilir miyim. Punkbuster bütün Call oflar için desteğini çekmişse hepsi için aynı sorun mu yaşanıyor acaba?

 
Gönderildi : 11 Ocak 2015 18:42
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
Konu Sahibi
 

Punkbuster hile önleme sistemi, Call of Duty Serileri'nden CoD/CoDUO, CoD2, CoD4 ve CoD5'te kullanılıyor. Oyun yapımcıları MW2'den itibaren VAC ve benzeri hile önleme sistemleri kullanmaya başladılar. Bu yüzden MW2 ve sonrası çıkan serilerde sorun yaşamazsınız.

Peki ben Call of Duty Modern warfare2 alsam direkt kurup multiplayer oynayabilir miyim. Punkbuster bütün Call oflar için desteğini çekmişse hepsi için aynı sorun mu yaşanıyor acaba?

 
Gönderildi : 11 Ocak 2015 18:51
Avatar Veteran Soldier
(@uaykut92)
Gönderiler: 4
Er
 

Güncel pb dosyasını indiriorum ama içinde sizin dediğiniz setup dosyası falan yok 1 not defteri 2 tanede normal dosya var. birinde biraz resim diğerinde de bi kaç bişey var o kadar?

 
Gönderildi : 14 Ocak 2015 00:44
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
Konu Sahibi
 

Siz CoD 4 punkbuster dosyalarının kurulu halini indirmişsiniz, bu yüzden içerisinde setup dosyası yok. Pb klasörünü içindeki dosyalarla birlikte oyunun içine atmanız gerekiyor.

güncel pb dosyasını indiriorum ama içinde sizin dediğiniz setup dosyası falan yok 1 not defteri 2 tanede normal dosya var. birinde biraz resim diğerinde de bi kaç bişey var o kadar?

 
Gönderildi : 14 Ocak 2015 00:55
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
Konu Sahibi
 

Gönderdiğiniz görseli incelediğimde son sürüm Punkbuster setup v.3.8'i kullandığınızı görüyorum, acaba setup dosyasına yeni bir güncelleme mi geldi diye biraz önce aynı dosya ile yaptığım kurulum testinde herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

Bu durumda konu başında da anlattığım gibi zipten çıkarıp kullanmış olduğunuz update/setup dosyalarını herhangi bir hata ya da kurulum tekrarlaması amacıyla tekrar tekrar kullanmamanız gerektiğinden onları silip indirdiğiniz PBSetup-Legacy-v38.zip dosyasından her kurulum yenilemesinde yeniden çıkarıp taze dosyalarla yeni kurulum yapmanız gerekmekte.

Bu işlemin nedeni ise almış olduğunuz hatanın engellenmesi, çünkü zipten çıkarılan setup kurulumu sırasında pbgame.html dosyası güncellediğinden ve bu güncelleme sırasında CoD4 resmi sitesince kaldırıldığından aynı dosyaları kullandığınızda  Call of Duty 4'ü göstermeyecektir.

İlaveten sesli olarak kurulumunu anlattığım videolardan da yararlanabilirsiniz.

Cod4 Pb Setup Update Error

Başını çok agrıttım usta ama senden son bi kaç bişey daha isteyeceğim 🙂
ya pbsetup falan oralara kadar geldm xfire falan hepsini hallettim.
açıyorum setubu cod 4 ü seçip add game yapıyorum.

Resimdeki şekilde oluyor tam yükleme yapılıyor update diyeceğim noktaya gelcekken yukleme yapınca kendı kendıne kapanıp tekrar ı disagree ı agree seçeneğnin oldugu ilk sayfaya dönüp bu sefer cod 4 ü görmüyor. napcam ben deli olcam ya

 
Gönderildi : 14 Ocak 2015 20:15
Avatar Veteran Soldier
(@hakan-arkan)
Gönderiler: 5
Onbaşı
 

Siz CoD 4 punkbuster dosyalarının kurulu halini indirmişsiniz, bu yüzden içerisinde setup dosyası yok. Pb klasörünü içindeki dosyalarla birlikte oyunun içine atmanız gerekiyor.

ben bu dediğinizi yaptım ama bundan önce ilk yazdıklarınız birinci adımı da uyguladım fakat liste de hiçbir server veya hata göremiyorum. önce veya sonra atladığım bir adım var teşekkürler...

 
Gönderildi : 24 Ocak 2015 23:34
Avatar Veteran Soldier
(@solotrk)
Gönderiler: 1
Er
 

dediğiniz şekilde yaptım ama bende punkbuster görev yöneticisinde çalışmıyor

 
Gönderildi : 25 Ocak 2015 17:03
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
Konu Sahibi
 

CoD4 manuel kurulum pb dosyalarını oyun yoluna attıktan sonra, pbsv.exe'yi çalıştırarak punkbuster hizmetlerini aktifleştirmiş miydiniz?

dediğiniz şekilde yaptım ama bende punkbuster görev yöneticisinde çalışmıyor

 
Gönderildi : 25 Ocak 2015 17:13
Avatar Veteran Soldier
(@hakan-arkan)
Gönderiler: 5
Onbaşı
 

CoD4 manuel kurulum pb dosyalarını oyun yoluna attıktan sonra, pbsv.exe'yi çalıştırarak punkbuster hizmetlerini aktifleştirmiş miydiniz?

ben aktifleştirdim masaüstündeyken pankbusterA çalışmakta dediğim gibi bir hata almıyorum ve multiplayer internet listem bomboş durmakta

 
Gönderildi : 25 Ocak 2015 17:21
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
Konu Sahibi
 

Call of Duty 4 multiplayer sorunları, CoD4 server list görünmeme vb. sorunlarla ilgili konular bağlantıdaki kategoride mevcut.

Sorunuza uyan konu başlığı altından ya da sorunuzuza uyan konu başlığı yoksa detaylı olarak ve görsel destekli konu açabilirseniz yardımcı olmaya çalışayım.

ben aktifleştirdim masaüstündeyken pankbusterA çalışmakta dediğim gibi bir hata almıyorum ve multiplayer internet listem bomboş durmakta

 
Gönderildi : 25 Ocak 2015 17:26
Sayfa 1 / 2