Bildirimler
Tümünü temizle

Call of Duty 2 Multiplayer Oynama Baştan Sona Anlatım

3 Gönderi
2 Üye
2 Beğeni
12.6 K Ziyaret
Ff41af374dae2c0e917af94fe63fd65e?s=110&d=monsterid&r=g
(@xxless)
Gönderiler: 8
Onbaşı
Konu Sahibi
 

Merhaba arkadaşlar. Call of Duty 2 multiplayer serverlere girmek için önceki açtığım başlıklarda XFire için alternatif program tavsiyelerinde bulunmuştum. Fakat oyunu yeni oynayacaklar için okuyup anlamanın mümkün olmadığını fark ettim 🙂 En başından sonuna kadar nasıl yapılıyor için uzun bir video hazırladım.

Call of Duty 2 multiplayer oynayabilmek için sadece çalışan ve oyun oynanabilen bir bilgisayar ve hatırı sayılır bir internet bağlantınızın olması gerekiyor. CoD2 oyununun inmesini bekleyemiyeceğimizden dolayı önceden indirdilirmiştir.

Diğer işlemler bir kullanıcı ne gibi sorunlarla karşılabilir düşünülerekten hareket edilmiştir. Bir de sadece Call of Duty 2 Multiplayer Türkçe Dublaj yamamız,isteğe bağlı olduğundan önceden indirilmiştir ve kurulumunun nasıl yapıldığı videoda vardır, isteyen yüklemeyebilir. Ayrıca dublaj seslendirmede emeği geçen herkese burdan sonsuz teşekkürler ederim. Yanlış hatırlamıyorsam klan gruplarından birileri yapmıştı.

GSC Gaming Client ve GameTracker Lite programlarını kullanmak için bir tane üyelik açmak yeterlidir, iki üyeliğe gerek yoktur. O da zaman kaybı olacağından atlanmış bir işlemdir.

Düzgün kurulmuş bir windowsta herhangi bir sorun çıkmaz belki windows 8.1'de ping sorunu olabilir o da günceleştirmelerden sonra çözülüyor. Link eklemeyeceğim fakat şu da "directx_Jun2010_redist" ekran kartı için gerekebilir.

GSC'de oyunun kurulduğu alanı gösterirken steam ve normal exe kurulumu için 2 adet hedef gösterme çıkmaktadır, orada karıştırılabilir dikkat edilmeli. Uyumluluk modunu windows xp service pack 3 'olarak işaretlemezseniz serverlara giriş süreniz uzuyor.

Ben daha önceden bu şekilde ayarladığımdan windows uyumluluk modunu SP3 olarak bırakmıştım. İlk kurulumda uyumluluk modu farklı çıkabilir beklerim derseniz ayar yapmaya gerek yoktur. Anlatım multiplayer girişin 2 programıyla yapıldığından uzun sürdü. Bu programların ikisinide kullanabilirsiniz.

GSC'nin avantajı arama yapabiliyor ve XFire'a benzer süzgeçleme işlemleri mevcut. GameTracker yazılımı da oldukça pratik, sitesinde favorilerinize eklediğiniz siteleri sync eşitleme yaptığınızda sevdiğiniz sunuculara bağlanmak çok kolay, windows başladığında otomatik giriş yapıyor tek tık ile sunuculara giriş yapabiliyorsunuz ve GSC'de galiba sync eşitleme özelliğinde sıkıntı var. Programı sildiğinizde serverlar gidebilir. Eşitlemenin nasıl yapıldığını henüz çözemedim.

Not (30.05.2018): Video Youtube üzerinden kaldırıldığından erişim imkanı kalmamıştır. Bu yüzden kurulum ile ilgili anlatım güncelliğini yitirdiğinden aşağıda bulunan ''Call of Duty 2 Online Multiplayer Yeni Anlatım (2018)'' başlıklı anlatımı incelemenizi rica ederiz.

Call of Duty 2 Multiplayer Oynama Rehberi (ANA KONU)'ne ise bağlantıdan erişebilirsiniz.

Cod2 Mp Oynama Rehberi

 
Gönderildi : 30 Ağustos 2015 17:34
Veteran Soldier tarafından oylandı
Konu Etiketleri
8a04c3fef6dbbf489696785873e69f25?s=110&d=monsterid&r=g
(@administrator)
Gönderiler: 2930
General Admin
 

Gerçekten güzel bir videolu anlatım olmuş, emeğinize sağlık, teşekkürler.

 
Gönderildi : 30 Ağustos 2015 21:56
Ff41af374dae2c0e917af94fe63fd65e?s=110&d=monsterid&r=g
(@xxless)
Gönderiler: 8
Onbaşı
Konu Sahibi
 

Call of Duty 2 Online Multiplayer Yeni Anlatım (2022):

Merhaba, arkadaşlar. İş güç dolayısıyla bir süredir ilgilenemediğim ve yıllardır multiplayer oynadığım oyunun artık multiplayer online şeklinde oynanabilmesi faz faz sona geliyor gibi.

İnanıyorum ki Call of Duty 2 severler bu işe bir çözüm bulunması için bir araya gelicektir. Şu an benim adıma bu konuyla ilgili maddi olarak elimden birşey gelmesi pek mümkün değil.

Velhasıl direk konuya geçiyorum ;

İlk etapta XFire, Gamegsc ve son olarakta Gametracker sunucu hizmetlerini sonlandırmış bulunmakta Gametracker'ın sitesi aktif fakat serverları liste şeklinde yani siteye claim yapan serverları görebiliyoruz ama join game olmadığı için giriş yapılamıyor.

O yüzden alternatif olmaktan çıkmış durumda. Bu tarz sunucu hizmeti veren sitelerin pek bilinmeyeni QTracker şu an için devam etmekte, bildiğim kadarıyla 2010 dan beri var yani yarın öbürsü gün kapattık diyebilirler.

Oyunu yükleme ve oyuna giriş şeklinde yeni bir video hazırlayacağım değerli adminden daha önceki anlatımımı içeren başlığı buraya yönlendirmesini rica edeceğim.

Daha önceki videolu anlatım içeren paylaşımımı kaldırdım, çünkü bu anlatımlar artık hiç bir işe yaramıyacak. Ayrıyetten Call of Duty 4 online için de bu program vasıtasıyla giriş yapılabilmektedir. Benzeri bir kaç oyunu da desteklemektedir.

Daha önce yüklediğim videoda tespitlerime göre bazı arkadaşlar nasıl yapacağını tam anlayamamıştı. İllaki video paylaşılmıştır. Biraz daha basit olan sürümlerle ve Türkçe dublaj eklentisinin nasıl yapılacağını da gösteren bir anlatım yapmaya çalışacağım.

Şu linkten dublaj dosyasını indirebilirsiniz. buradan hazırlayan arkadaşlara saygılarımı tekrar iletiyorum. Bu dublaj isteğe bağlıdır, sadece multiplayer olarak seslendirmesi yapılmıştır.

Dublajı yapanlar çok eski Call of Duty severler olduğundan şüphem yok. Üstadlarla bir Carentan çarpışması yapsak güzel olurdu. Şifre büyük harflerle sadece "DH" dir.

TURKÇE DUBLAJ Linki: DOWNLOAD

QTRACKER İndirme Linki: DOWNLOAD

Diğer gerekli olan sistem gereksinimleri XP kullananlar var ise inanın tamamen unuttum. Windows 7-8-10 işletim sistemlerinin format atılmış ilk yüklenmiş halleriyle yani siz güncellemeleri yüklemeseniz bile sorunsuz oyuna giriş yapılmakta olduğunu söyleyebilirim. Tavsiye olarak tabiki güncel Windows olursa sıkıntı çıkmaz.

Yine de gerekli olabilir diye düşündüğüm genelde oyunlarda eksik dosya sorunu yaşayanlar için DirectX'in şu sürümünüde yüklemenizi tavsiye ederim.

Directx_Jun2010_redist: DOWNLOAD

Belki şu güncelleme gerekebilir tüm oyunlarda gerekli oluyor

Windows6.1-KB2999226:

32-Bit Versiyon: DOWNLOAD

64-Bit Versiyon: DOWNLOAD

Video gelicek son hatırlatmalar; farklı yöntem ve yükledğiniz windows sürümleri sebebiyle durum sizde farklı olabilir. Tertemiz kurulmuş windows gibisi yoktur.

O sürümler içinde burdan site yönlendirmesi yaparsam adminimiz ne der onu bilemediğimden yazmıyorum. Benim bilgisayarımda çok iyi bir bilgisayar olmadığı için oyun oynanış görüntüsü eklemek bilgisayarım için sıkıntılı olacaktır.

Videoyu dosya şeklinde buraya link ekleyeceğim, Youtube tarzı bir yere yüklediğimizde anlaşılmıyor farklı yöne gidiyor.

Görüntüleme ve oyuncuları buraya toplayabilmek adına burdan alıp başka bir yere yüklemeyiniz lütfen. Önceki videom Dailymotion gibi bir sitede görmüştüm zaten geçerliliği de kalmadı.

Video yüklenmiştir: VİDEO

Oyun linkini siteye ekleyemeyiz, o yüzden internetten nosteam versiyonu bulmanız gerekiyor veya pm'den bana ulaşabilirseniz özelden yardımcı olurum. Kurulum videoda görüldüğü üzere kendi içinde update'li geliyor 1.3 versiyonlu olduğundan başka işlerle uğraşmıyoruz.

Dublaj isteğe bağlı olduğunu hatırlatmak isterim. Videoda görsellemeyi atlamışım.

C:/Call of Duty 2/main klasörü içinde

"localized_english_iw05"

isimli klasörü değiştirme yapmak için masaüstüne alıp sağ tık yapıp birlikte aç winrar yapıyoruz.

Sırasıyla sound / Voiceovers / MP klasörü içindeki GE/N/RU/UK/US klasörünü sizin indirdiğiniz dosyalarla kopyala yapıştır yapıyoruz (haricen inen dosyaları üzerine bırakabilirsiniz) işlem tamamdır.

Ayrıca oyun siyah ekran olma sebebi Camtasia ile kayıt yaptığım için oyun moduna geçirmem gerekiyordu. Sadece windows kipinde çalıştığı için bu şekilde oldu.

Qtracker ekleme işlemi çok basit sizin kullanacağınız yer soldaki oyunların eklendiği bölümdür. Sağ ve soldaki fazla kutucuklar ilk kurulum sebebiyle karşınıza çıkabilir ayrı ayrı kapanıyor. Çok basit olduğu için hemen çözülüyor zaten.

Canınız sıkılmasın diye kendi beat demomuzu da ekledik.

Herkese iyi oyunlar.

 
Gönderildi : 29 Mayıs 2018 22:32
Veteran Soldier tarafından oylandı
Oyun.News
Logo