Bildirimler
Tümünü temizle

[Sabit] Xfire'da Neler Oluyor?

3 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeniler
9,443 Ziyaretler
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
Konu Sahibi
 

Xfire kapandı mı kapanacak mı derken geçtiğimiz günlerde Xfire sitesi üzerinden açıklama geldi. Yapılan duyurunun metni ve çevirisi ile sayfaya ait görseli aşağıda bulabilirsiniz.

Ana hatları ile özetleyecek olursak yapılan açıklama ile; önce basit bir sohbet aracı iken ve zaman içerisinde ekran görüntüsü almak, video çekmek ve bunları Xfire hesabına upload ederek paylaşmak, oyunları açmak ve multiplayer sunucuları listeleyip otomatik giriş yapmak vb. özelliklerle Xfire yazılımının geliştirildiği ve Xfire'ın PC oyunlarında sosyalleşmenin standartlarını belirlediği, fakat geride kalan 12 yıl boyunca oyun dünyasında özellikle Mobil ve Free To Play oyunlarda önemli gelişmeler meydana geldiği ve bu nedenle Xfire'ın bundan sonra gelecek vaad eden ve daha fazla büyüme potansiyeline sahip Esports alanında bir Turnuva Platformu olmasına karar verdikleri bildiriliyor ve kurulduğu 2003 yılından bu yana sayısı 24 milyonun üzerine ulaşan kullanıcılara teşekkür ediliyor.

Peki Xfire'ın faaliyet alanını değiştirerek bazı servislerini durdurması/kapatmasından biz oyuncular nasıl etkilendik?

* Xfire web sitesi üzerindeki üyelik bilgilerinde kayıp yok ve web sitesine giriş yapmada sorun görünmüyor ancak daha önceden oluşturulan tüm klan, takım ve grup sayfalarına ulaşılamıyor ve klan faaliyetleri yürütülemiyor.

* Xfire yazılımı çalışmamaya başlayınca Call of Duty Serisi oyunlar da dahil desteklenen diğer oyunlarla da multiplayer sunuculara otomatik olarak bağlanıp giriş yapılamıyor artık.

XFire Sorunları ve Çözüm Önerileri [Ana Konu]

* Xfire yazılımının oyun içi ve oyun dışı arkadaşlarla sohbet/chat özelliğinden yararlanılamıyor.

* Xfire oyun içi ekran görüntüsü ve video alma işlevlerinden yararlanılamıyor.

Bir yandan Xfire'a alternatif yazılım arayışlarımızı sürdürürken diğer yandan Xfire Wiki sayfasını incelediğimizde yakın bir gelecekte biraz farklı özellikleri olsa da Xfire client/yazılımının olacağından da bahsediliyor, bekleyelim görelim bakalım.

Peki bu konuda sizler neler düşünüyorsunuz?

Do I have to have the Xfire client to participate in Xfire?
Not at the moment. We are in development and thus match reporting is done manually for the time being. In the near future we will be supporting automatic game launch straight from Xfire so the client will be required to authenticate users.

Xfire Tournament Platform

[EN] In 2003, Xfire released the Xfire Client, the first product to bring the outside world into your games. Since its humble beginnings as a simple chat client it has steadily grown to enable users to take screenshots, videos, and live broadcasts and share them on the Xfire Social Website. Attracting over 24 million users into a healthy and vibrant community, it set the standard for the socialization of PC Games.

Twelve years bring a lot of change to an industry. This is especially true in the fast paced world of gaming and the dynamics of the industry have changed significantly in this time. Since Xfire was first released, we’ve seen 3 console generations, the advent of mobile gaming, the transition from packaged games to digital distribution, and the rise of Free To Play games.

We’ve also seen esports grow from small LAN Parties into a maturing industry. Esports has the potential to grow as large as its real world counterpart, and at Xfire, we want to be a part of that. For this reason, we have decided to sunset the Xfire Client and the social site so we can focus our efforts on The Xfire Tournament Platform. This hasn’t been an easy decision. We have a lot of loyal users and we know many of you will be disappointed by the loss of the client and community. But we feel that we are well positioned to make a significant impact in bringing the exhilaration of esports from the pros to the masses, and we can’t do that effectively while also maintaining the client and social website.

We’d like to thank our loyal fans and users who have stuck with us over the years and we hope that you’ll join us on the next chapter of Xfire either as a tournament organizer, a team owner, a participant, or a spectator.

Thanks again for using Xfire, and we look forward to see you in a tournament in the near future.

[Translate Google] 2003 yılında, Xfire, Xfire Client'i senin oyun içine dış dünyaya getirmek için ilk ürünü piyasaya sürdü. Basit bir sohbet istemcisi olarak mütevazi başlangıçlar beri sürekli Xfire Sosyal Web onları ekran, videoları ve canlı yayınları almak ve paylaşmak için olanak sağlamak için büyüdü. Sağlıklı ve canlı bir topluluk içine 24 milyonun üzerinde kullanıcıların çeken, PC Oyunları sosyalleşme için standart belirledi.

On iki yıl bir endüstri değişim bir sürü getirmek. Bu oyun hızlı tempolu dünyasında özellikle doğrudur ve sanayi dinamikleri bu süre içinde önemli ölçüde değişmiştir. Xfire ilk yayımlandığında, biz 3 konsolu nesiller, mobil oyun gelişiyle, dijital dağıtım için paketlenmiş oyunlar geçiş ve oyun oynamak için Free yükselişi gördüm.

Biz de esports bir olgunlaşma endüstri haline küçük LAN Taraf büyümeye gördüm. Esports onun gerçek dünya meslektaşı gibi büyük büyüme potansiyeline sahip ve Xfire, biz bunun bir parçası olmak istiyorum. Biz Xfire Turnuvası Platformu'nda bizim çaba böylece bu nedenle, biz günbatımı Xfire istemci ve sosyal siteye karar verdik. Bu kolay bir karar olmamıştır. Biz sadık kullanıcıları bir sürü var ve biz size birçok istemci ve toplumun kaybı hayal kırıklığına uğrayacaktır biliyorum. Ama biz de kitlelere profesyonellerden eSports verdiği sarhoşluğu getiren önemli bir etki yaratmak için konumlandırılmış ve aynı zamanda istemci ve sosyal web sitesi korurken etkili bir bunu yapamam hissediyorum.

Bizim sadık hayranları ve yıllar boyunca bizimle birlikte sıkışmış kullanıcıları teşekkür etmek istiyorum ve biz Xfire bir sonraki bölümde bize katılın umuyoruz ya turnuva organizatörü, bir takım sahibi, bir katılımcının, ya da izleyici olarak .

Tekrar teşekkürler Xfire kullanarak ve biz yakın gelecekte bir turnuvada görmek için sabırsızlanıyoruz.

Xfire Kapandimi

 
Gönderildi : 13 Ağustos 2015 00:15
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
Konu Sahibi
 

Konu başında da belirttiğimiz gibi 2015 ortalarında Turnuva Platformu konseptine geçiş yapan Xfire, kısa bir süre önce aşağıya ana sayfasından alıntıladığımız mesaj ile kepenkleri kapattığını bildirdi arkadaşlar. Sonuç olarak belki tekrar eski sisteme dönerler beklentimiz de hayal oldu.

In 2003, Xfire released the Xfire Client, the first product to bring the outside world into your games. Since its humble beginnings as a simple chat client, Xfire has expanded to enable users to create and play in hundreds of thousands of tournaments across the globe. Attracting over 25 million users into a healthy and vibrant community, Xfire set the standard for the socialization and connection in PC / Console Games.

Thirteen years bring a lot of change to an industry. This is especially true in the fast paced world of gaming and the dynamics of the industry have changed significantly in this time. Since Xfire was first released, we’ve seen 3 console generations, the advent of mobile gaming, the transition from packaged games to digital distribution, and the rise of Free To Play games.

But all good things must come to an end. XFire has had a great run and we can’t thank you enough for supporting us over the last 14 years. Today, with a heavy heart we turn off the lights at XFire and move on to new opportunities. See ya space cowboy...

[Translate Google]
2003 yılında, Xfire Xfire Client, senin oyun içine dış dünyaya getirmek için ilk ürününü piyasaya sürdü. Basit bir sohbet istemcisi olarak mütevazı başlangıcından bu yana, Xfire oluşturmak ve dünya genelinde turnuvalar yüzbinlerce oynamak için olanak sağlamak için genişletti. Sağlıklı ve canlı bir topluluk haline 25 milyon kullanıcı çekme, Xfire sosyalleşme ve PC / Konsol Oyunları bağlantı için standart belirledi.

On üç yıl bir endüstri değişim bir sürü getirmek. Bu oyun hızlı tempolu dünyasında özellikle doğrudur ve sanayi dinamikleri bu süre içinde önemli ölçüde değişti. Xfire ilk yayımlandığında bu yana, biz 3 konsol nesiller, mobil oyun gelişiyle, dijital dağıtım için paketlenmiş oyunlar geçiş ve oyun oynamak için Free yükselişi gördüm.

Ama her güzel şeyin bir sonu gelmelidir. XFire büyük bir çalışma vardı ve biz son 14 yıldır bize destek için ne kadar teşekkür etsem azdır. Bugün, ağır bir kalp ile biz Xfire ışıkları kapatmak ve yeni fırsatlara hareket. ya uzay kovboy bakın...

 
Gönderildi : 11 Mayıs 2016 23:06
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
Konu Sahibi
 

XFire'ın kapanması nedeniyle duyulan üzüntüye ve milyonlarca kullanıcının arkadaşlarını kaybetmesine ithafen bir video eklenmiş ana sayfalarına. Buyrun izleyin derim :'(

Goodbye, Xfire... Thank you for all...

Video kaldırılmış...

 
Gönderildi : 13 Kasım 2016 00:35