Yılın Oyunu
9.4

Bloodborne İnceleme ve Detaylı Rehberi

Beğen+1

Bloodborne inceleme (PlayStation 4) yazıma hoşgeldiniz arkadaşlar. Bu yazıda biraz fazlaca detaylara girdiğim için sizlere Bloodborne oyununda rehberlik yapacağını da düşünüyorum, umarım beğenirsiniz.

Bloodborne: The Old Hunters DLC İnceleme ve Rehberi yazımı bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

9.3
Bloodborne: The Old Hunters İnceleme ve DLC Rehberi

Bloodborne: The Old Hunters İnceleme ve DLC Rehberi Yılın Oyunu

PS4 üzerinde hazırladığım Bloodborne: The Old Hunters inceleme ve detaylı rehber yazıma hoşgeldiniz. Bu yazımda sizlere ...

”Gözlerimi açtığımda bir ameliyat masasının üstünde buldum kendimi hareket edemiyor ve sadece etrafa bakıyordum. Ve birden karşımda ak saçlı sakallı yaşlı bir adam belirdi. Kendi kendine söylenmeye başladı ve soluk kan dedi bir anlığına sonrasında doğru yere geldiğimi söyleyip bana Yharnam Kan aşılamasının vatanıdır dedi.

Ve ardından senin gibi bir yabancı nereden başlayabilir diye devam etti ve bir sözleşmeye ihtiyacın var dedikten sonra her şey tamamlanınca bana bir kan naklinin gerçekleşeceğini söyledi.

Onun sıradan bir kan olmadığını biliyordum. Son cümlesi de: Sakın endişelenme… Göreceğin, yaşayacağın her şeyi kötü bir rüya olarak düşün diyerek cümlesini tamamladı ve gözlerimi kapatmak zorunda kaldım.

Tekrar gözlerimi açtım ve yan tarafımda zeminin büyük bir kısmının kana bulanmış olduğunu ve içinden büyük bir canavar çıktığını gördüm. Devasa pençelerini gösterdikten ve bana dokunduğu anda alevler içinde kalan canavar bir anlığına yanarak yok oldu.

Hemen sonrasında üstüme iskelet şeklinde küçük küçük yaratıklar çıkmaya başladı ve bir kaç tanesi yüzümde belirdi bana baktılar ve tekrar gözlerimi kapadım. Ve yine gözlerimi açtım ve bu sefer kendimdeydim, kalkmam gerekiyordu kalktım ve dışarıya çıkmak için kapıyı açtım…”

Bloodborne Hikayesi:

Bloodborne inceleme yazımıza oyunun hikayesi ile başlıyoruz. Yharnam şehrinin üstünde bir lanet var ve bu lanet şehirdeki çoğu insanın canavarlaşması ve şehrin etrafında sisli sokakların ardında gezen canavarlardan ibaret bir şehirde olduğumuzu öğrenelim. Bu lanet asla bitmeyecek bir geceden ibaret, tabii birileri bu laneti durdurana kadar.

Amacımız bu geceyi yani ismiyle Av Gecesini, korkunç canavarları geçerek şehri temizleyerek bitirmektir. Eğer gece durdurulmazsa sonsuza kadar bu korkunç lanetin bitmeyecek gecesi yaşayanlar için tehdit olacaktır ve onlarda yavaş yavaş canavara dönüşerek ya da son nefeslerini vererek ölecekler.

Kapıyı açtığımızda önümüzde aşağıya doğru inen bir merdiven olacak oradan indiğimizde ise karşımızda bir yaratık belirecek, orada bir insanı öldürmüş iştahını kapatıyor olacaktır.

Burada tavsiyem gidip o canavara bilerek ölün, öldüğünüzde Avcının Rüyası adlı bir yere gideceksiniz. Orada uyandıktan sonra karşıda bir merdiven olacak ve yerlerde küçük iskelet haliyle garip sesler çıkaran ulakları göreceksiniz.

Orada size silahlar veriliyor yani üç silah gösteriyor bir tanesini alabilirsin diyor. Her şeyi aldıktan sonra merdivenin yanındaki mezar taşlarına doğru gideceksiniz. En baştakine gidip oradan tekrar oyuna başladığınız kliniğe dönüp avlanmaya başlayacaksınız.

Bloodborne Oynanış:

Bloodborne inceleme yazımıza oynanış ile devam edelim. Bloodborne, Souls oyunlar serisinde olan bir oyundur. Bu da dikkatli oynamamız gerektiğini anlatan bir işarettir. Souls oyunlarının kendine has bir zorluğu vardır, oyunda zorluk seviyesini ayarlama seçeneğimiz yoktur.

O yüzden oynarken dikkatli oynamamız gerek. Çünkü öldüğünde nereden başladıysan oradan tekrar başlarsın ve öldürdüğün yaratıklar tekrar canlanmış olur.

Eğer ilk defa bir Souls oyunu oynuyor iseniz doğru oyundan başlamış olursunuz.

Bloodborne’un oynanışı ortalama seviye bir zorluğa sahip ama alışınca oynaması daha kolay diye düşünüyorum. Mesela Parry/Ölümcül Darbe gibi şeyleri yaparken çektiğimiz az buçuk zorluklar var. Bir de bu oyunda silahların bize hitap ettiğini söyleyebilirim.

Bloodborne’da çeşit çeşit silahlar var ve hangisini daha iyi kullanırsanız ona bağlanırsınız ve bir diğer güzelliği ise silahı +10 şeklinde yükselttiğimizde ve kan taşı güçlendirmesi eklediğimizde (birazdan anlatacağım) silahımızı NG10 yapsak bile gene aynı işlevi görür. Tabii işlev görmesini istiyorsanız kullandığınız silahın özelliğine göre karakterinizi güçlendireceksiniz.

Gelin biraz bunlardan bahsedelim ama önce Avcının Rüyası sonra Parry’den başlamak istiyorum.

Bloodborne Atölye

Avcının Rüyası:

Avcının Rüyası Avcıların evidir. Burada Biz, Taş bebek ve İlk Avcı Gehrman adlı biri yaşar. Bu rüyada Kendimizi güçlendirebilir, kullandığımız silahları onarabilir, Bulduğumuz Rünleri takabilir, Marketten eşya satın alabileceğimiz bir yerdir. Kısacası orası bizim evimizdir diye özetleyebiliriz.

Bloodborne Avcının Rüyası

Parry: Ölümcül Darbe

Bloodborne’da Parry yapmak karşımızdaki yaratığın neredeyse canını sıfırlamak gibi bir şey. Tabii bazı canavarlar var onlara yaptığımızda tam ölmese de bayağı canını alıyoruz. Bu Parry’i çoğu boss’a karşı da yapabiliyoruz onu da eklemek isterim. Parry yapmanın iki yöntemi var.

İlki rakibinize arkası dönükken sessizce yaklaşıp arkasından R2 ile ağır darbe yaparak yere düşürürseniz hemen R1 tuşuna basıp Ölümcül Darbeyi indirebilirsiniz. Diğeri ise rakibiniz size tam vuracak iken tabancanız ile ona ateş edip yere düşürebilirsiniz ve sadece tam vuracağı zaman parry atabilirsiniz.

Bloodborne’daki Parry özelliğini özetlersem şöyle özetlerim. Rakibimizi çabucak indirmek istiyorsak sürekli vurmak yerine tam onun vuracağı zaman ateş edip Parry atıp işini çok çabuk bitirebiliriz ve yola devam edebiliriz.

Bloodborne Parry Yapmak

Bloodborne Karakter Güçlendirme:

Bloodborne’da karakteri güçlendirmek nasıl oluyor ondan da biraz bahsedelim. Karakteri güçlendirmek için öncelikle Avcının Rüyasında taş bebek dediğimiz kızı uyandırmak. Bu kız bizim her öldürdüğümüz canavardan aldığımız kan yankısı ile bizim skill/yeteneklerimizi güçlendiriyor.

Bloodborne Taş Bebek

Kendimizi güçlendirmek için sadece Canavar öldürüp istediği miktarda kan yankısı biriktirip taş bebeğe dönüp skillerimizi geliştirmek.

Bloodborne Karakter Geliştirme

Kan Yankıları:

Bloodborne’da kan yankıları canavar öldürdükçe gelir, aldığımız kan yankısı canavardan canavara değişir. Mesela bir köpek öldürürüz 500 yankı verir, canavar ya da başka bir şey öldürürüz 1000 kan yankısı verir gibi.

Canavardan canavara değişen bir özelliktir ve ne kadar NG+ yaparsanız öldürdüğünüz canavardan daha fazla kan yankısı düşecektir. Kan yankısı daha fazla düşürmek isteyenler için Kan yankısı için rünler var bu rünün ismi ”Ay” Rünüdür.

Ay rünü kestiğimiz canavardan veya boss’tan daha fazla kan yankısı düşmesini sağlar. 3 tane vardır ve sonuncusu daha fazla vermesini sağlar. Ayrıca eğer daha fazla düşmesini isterseniz 3 slotunuza da tüm Ay Rünlerini takın ve yankı toplamaya başlayın.

Çiy dediğimiz bir eşya ile kan yankısı alabiliriz. Bunların seviyeleri vardır ve 12’ye kadar çıkar, zaten 12. si en çok yankı veren Çiydir. Bunları bulmak için gezdiğiniz her yeri iyice bir gezin, gördüğünüz çiyleri toplayın ve onları parçalayın.

New Game+ (NG+):

New Game+ kısaltmasıyla NG+, Bloodborne oyununu bitirdikten sonra aynı Kayıt ile tekrar başlarsak oyun NG+ olur yani NG1 olur. Aynı slottan ne kadar oyunu bitirirseniz NG o kadar yükselir. Aynı slottan NG+ yaptıkça canavarlar daha zorlaşır ve daha fazla kan yankısı düşer.

Kan Cevheri Güçlendirmesi:

Bloodborne’da kan cevheri güçlendirmesi silah ve tabancaya özeldir. Bunlarda da seviyeleri vardır ama rakam vermez isimleriyle anlaşılır. Bir Silahı +10 yapmak isterseniz kan kayası bulmanız gerekir. Oyun içinde gezerken bulabileceksiniz ayrıca bulduktan sonra ise oyunun sonlarına doğru Ulaktan/Market’ten satın alabileceksiniz.

Ulaklar:

Bloodborne’daki Ulaklara market diyebiliriz ama oyundan market yerine Ulak diye konulmuştur ismi. İki çeşit ulak vardır. 1.si Kan Yankıları ile satın alabildiğimiz ulak marketidir. Diğeri ise Sezgi puanları ile alışveriş yapabildiğimiz Ulaktır.

Bloodborne Market

Bloodborne Sezgi Puanları:

Bloodborne Sezgi Puanları kestiğiniz Boss’lar ve Delinin Bilgisi adlı eşyadan alınabilir. Bir de eğer Yozlaşma adlı Rünü bulursanız ve o Rünü takıp oyunda Avcı öldürürseniz size Kan Tohumu verir.

Bu kan tohumunu kullanıp sezgi puanı kazanabilirsiniz. Delinin bilgisi ise Loot yaparken bulabilirsiniz. Ayrıca Sezgi Puanları ile zorlandığınız bir boss’ta yardım gerekirse arkadaş çağırabilirsiniz.

Bloodborne Sezgi ile Satın Alma Marketi

Arkadaş Çağırmak:

Bloodborne oyununda arkadaş çağırmak/yardıma gitmek gene sezgi puanı ister. Çağırmak için Çağrı Çanı adlı eşyayı edinmeniz gerekir. Nasıl Kullanılır? Öncelikle Options/Ayarlar Tuşuna basıp AĞ adlı bölüme girin, sonra oradan eşleştirmeyi Yerel seçeneğine getirin ve şifreyi istediğiniz bir şey yapın ama arkadaşınızın da aynılarını yapması gerekir.

Yaptıktan sonra hangi Boss’ta iseniz doğduğunuz lambanın orada Çağrı çanı eşyasını kullanın (1 tane sezgi puanı kullanır). Sonra arkadaşınız sizin çan çaldığınız yerde Küçük Çınlayan Çan adlı eşyayı kullanması gerekir.

Bir kaç dakika sonra arkadaşınızın dünyasına sizi alır. Eğer siz bir başkasının dünyasına gitmeniz gerekirse arkadaşınız şifre belirleyip Çağrı Çanı kullanmalıdır ve sizde Şifre neyse AĞ ayarlarına onu girip nerede çan çaldıysa orada Küçük Çınlayan Çan çalacaksınız ve bir kaç dakika içinde Dünyasında olacaksınız.

Ayrıca Boss’u kestikten sonra kestiğiniz yerde bir daha avcı çağırmazsınız bir diğer boss’a giden lambayı yaktıktan sonra yeni boss için arkadaşınızı çağırabilir ya da siz yardıma gidebilirsiniz.

Başkasının Dünyasına Düşman Olarak gitmek:

Bir arkadaşınızın veya oynayan herhangi birinin dünyasına düşman olarak gitmek isterseniz şunları yapmalısınız: Arkadaşınızın dünyasına Düşman olarak gitmek için öncelikle Rün kısmına Yozlaşma ya da Işıldama rünü takmalısınız.

Mesela siz Yozlaşma rünü taktınız arkadaşınız Işıldama rünü takmak zorunda, tam tersi de olabilir. Sonra ise yine Çağrı çanı çalacaksınız o da Küçük Çınlayan Çan çalacak ve arkadaşınızın Dünyasına düşman olarak gidebilirsiniz (Şifre koymayı unutmayın).

Bloodborne oynayan birinin dünyasına düşman olarak gitmek isterseniz Sezgi puanı ile alışveriş yapabildiğimiz ulağa gidip oradan Uğursuz Çınlayan Çan eşyasını alıyoruz. Sonra Yozlaşma veya Işıldama rünü takıp Herhangi istediğiniz bir bölgeye gidip orada çan çalabilirsiniz. Ve bulursa sizi o kişinin dünyasına atacaktır.

Yozlaşma ve Işıldama Rünleri:

Bu parağrafta Bloodborne’da yozlaşma ve ışıldama rünlerinin nerede olduğuna ve nasıl elde edilebileceğine değineceğiz. Bloodborne Yozlaşma rünü CainHurst adlı bir kaledeki Cainhurst Kraliçesi’nde. Işıldama rünü ise Alfred adında bir Avcının elindedir. Şimdi ise nasıl alacağımızı anlatalım.

Nasıl Elde Edilebilir?

Öncelikle Oedon Şapeline geldiğimizde öncelikle Boss’u öldürmemiz gerekir sonra ise Yasak Orman adlı bölgeye giderken karşımıza bir avcı çıkar onunla konuşun ve işbirliği yapın. Sonra Yasak Ormandaki Boss’u kesip Rüyaya geri dönelim.

Büyük Katedrale geri dönün dışarıya çıkarken sağa doğru gidip Hemwick Kabristan Yolunu bulmanız gerekir. Oradaki Lambayı yakalım, sonra Avcının Rüyasına dönüp Yasak Orman lambasına tekrar dönün.

CainHurst’a nasıl gidileceğini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Losefkanın Kliniğine gittiğinizde ise hani oyunun başında uyandığımız yerde CainHurst Davetiyesi adlı bir mektup bulacağız.

Sonra rüyaya tekrar dönüp Hemwick kabristan yoluna dönüp Boss’u kesmeye gideceğiz. Boss’u kestikten sonra dışarıya çıkıp aşağı doğru inerken solda bir mezar taşı gibi bir kaya göreceğiz ona doğru gittikten sonra Ara sahne verip bir at arabası gelecektir ve ona bindiğinizde sizi Terk Edilmiş CainHurst Kalesi’ne götürür.

Cainhurst kalesindeki boss’u öldürün ve ardından geldiğiniz kapının o taraflarında bir item belirecek. Kral tacıdır ismi o değil ama bir taçtır. Onu kafanıza takıp Boss’un oturduğu yere doğru gidin ve ardından bir ara sahne ile görünmez bir bina görünecek. Yukarıya çıkın ve karşınızda Cainhurst Kraliçesi belirecek önünde diz çöküp ona yemin edeceksiniz ve size Yozlaşma rününü verecek.

Ardından konuşmayı bitirip arkanıza dönüp sol tarafa doğru gidin orada bir item olacaktır onu alıp Rüyaya dönün ve Alfred’i gördüğünüz yere gidin. Sonrasında Rüyaya dönüp Cainhurst’ta ki bossu öldürdüğünüz lambaya geri dönüp Kraliçenin yanına gidin ve orada Alfred’i Kraliçe’yi öldürmüş olarak bulacaksınız.

Sonra isterseniz Alfred’i orada öldürebilir ya da onunla konuşup rüyaya dönün ve Oedon Şapeline gidin oradan Eski Yharnam bölgesine giden yolda bir kilise vardır. O kiliseye girmeden en soldan merdivenlerden yukarı çıkıp sağa dönüp önünüzdeki kapıyı açıp ilerideki açık kapıdan ilerleyin.

Bloodborne Rün Takma Yeri Anı Sunağı

Tekrar sağa döndüğünüzde merdivenlerden aşağı indiğinizde Alfred’in bir sunağın önünde ölmüş şekilde bulacaksınız ve üstünden Işıldama rününü alacaksınız ve yola devam edeceksiniz. Bence Alfred kraliçeyi öldürdükten sonra sizde onu oracıkta öldürün, ben öldürmüştüm ama çetin bir savaştı.

Bir de kraliçeyi tekrar canlandırabilirsiniz onu da söyleyeyim. Oda Kraliçenin cesedinin yanına gidip Kraliçenin et parçasını alıp Yukarı Katedraldeki Ebrietas Kozmosun Kızı adlı bossu öldürüp onun uyuduğu yerdeki sunağa yerleştirirseniz Kraliçe tekrar canlanır.

Avcı ve Safsızlık Rünleri Nasıl Elde Edilir?

Bloodborne oyununda Avcı Rünü’nü elde edebilmek için öncelikle oyunun en başında Ruhban Canavarı’nı keserek ya da kesmeyerek Karga Kadın’la konuşmanız gerekir. Konuştuğunuzda size Ateş Kağıdı ve Hareket Emojisi veriyor olması lazım.

Onları verdikten sonra onun yanından ayrılıp Ruhban Canavarı, Peder Gascoine ve Rahip Amelia’yı öldürmeniz gerekiyor. Ameliayı öldürdükten sonra Katedral Semtine geri döndüğünüzde lambanın oradan düz dışarı çıktığınızda solda manzarayı seyrederken göreceksiniz Karga Kadını.

Size Oedon Mezarlığı’nda Henryk diye bir avcı olduğunu ve size gelmememizi söyleyecek ama biz dinlemeden Oedon Mezarlığına gideceğiz. Oedon Mezarlığı bu arada Gascoine ile kapıştığımız yerdir. Oraya gittiğimizde Henryk önce bize saldıracak, ardından Karga Kadın belirecektir.

Ona yardım ederek Karga Kadınla beraber Henryk’i öldüreceğiz. Öldürdükten sonra tekrar konuşup yolumuza devam edeceğiz. Boss’larda ilerlerken Örümcek Rom’u öldürüp Yharnama ışınlandığınız zaman arkanızı dönüp direk yukarı doğru çıkın ya da Yahar Gül lambasını yakın ama yakmadan evvel bence önce Karga Kadının yanına gidin.

Dediğim gibi Yharnam Şehri’ne ışınlandığınız zaman yolu kaybetmeden yukarıya doğru çıkın ve Rahip Amelia’yı kestiğimiz Büyük Katedral’e doğru gidin. Giderken kapıdan içeri girmeden önce sağ tarafta yaralanmış Karga Kadın’ı Göreceksiniz. Onunla konuşmadan Büyük Katedral’e girmeyin.

Size içerideki avcı benim sen yoluna devam et diyecek ama yine dinlemeyerek içeri girip avcıyı öldüreceksiniz ve geri dönüp Karga Kadın’la konuşup size yaptıklarınız için Avcı Rünü ve bir Hareket Emojisi verecektir. Böylece Avcı Rününü almış olacaksınız.

Karga Kadın:

Bloodborne oyunundaki Karga Kadın bir Avcı Avcısı’dır. Yani artık yoldan çıkmış avcıları avlayarak görevini tamamlar. Bizim amacımız canavarları avlamaktır ama gerektiğinde avcıyı da avlarız. Safsızlık Rününü ise Yasak Orman Bölgesi’nden alacaksınız. Yasak Orman’ın ilk lambasında sağ tarafta bir kapı var.

Orayı açabilmek için baya ilerledikten sonra bir topçuya denk geleceksiniz. Onu geçtiğinizde binanın içine girin aşağı inin, sağ taraftan yola devam ederken bir köprü göreceksiniz. Onun üstünden geçin ve sağ tarafta yukarı doğru çıkan bir yamaç göreceksiniz.

Oradan yukarı çıktığınızda sol tarafta bir asansör belirecek ve asansörle yukarı çıktığınızda sol tarafta Walter yani bize Safsızlık Rünü’nü verecek ve bir diğer yanda size bahsettiğim kapıyı göreceksiniz, onu açtığınızda kendinize bir kısa yol açmış olacaksınız.

Walter ile konuşup Birlik adını verdiği birliğe katılın ve size Safsızlık Rünü’nü versin. Walter ise Birlik denilen birliğin başkanıdır. Amacı yeryüzündeki tüm haşereleri ezmektir. Sizde bulduğunuz her haşereyi ezip öldürürseniz Walter’in görevini yapmış olursunuz.

Eğer Rünü alıp ona saldırdığınızda ve Walter’i yendiğinizde Yasak Orman lambasının oraya Walter’in kardeşi sizi öldürmeye gelecektir. Onu da yendiğinizde size Madaras’ın Düdüğü adlı bir eşya verecektir.

Bunun özelliği olduğunuz yerde düdüğü çalarak altınızdan dev bir yılan çağırırsınız. Eğer düdüğü çaldığınız gibi kaçmazsanız size de hasar verir bu yılan.

Platin Kupası:

Bloodborne Platin kupasını almakta kolay; eğer Platinleyecekseniz tavsiyem, ilk başladığınızda oyuniçi tüm Boss’ları öldürün ve onların kupalarını alın sonra oyunun sonları için NG+ yapabilirsiniz.

Bloodborne Platin Kupa

Pthumeru Kraliçesi Yharnam Kupası:

Bloodborne’deki en uğraştırıcı kupa Pthumeru Kraliçesi Yharnam kupası olabilir. Eski labirent zindanların son katmanında duran Kraliçe’yi kestiğinizde bu kupayı alırsınız. Pekii nasıl mı gideceksiniz? Öncelikle Eski Yharnam’a gidip Kana Aç Canavar adını almış olan Boss’u kesiyorsunuz ve size Pthumeru Kadehi adlı bir item veriyor.

Ardından rüyaya dönüp uyandığınız yerin sol tarafında mezar taşları var. İlk mezar taşına gidip Pthumeru Kadehi’ni yerleştiriyorsunuz tabii sizden bunu kurabilmek için Ayin Malzemesi isteyecek. Başlangıç için Ayin Kanı (1) isteyecektir ve sizde varsa Kadehi kurup ilk katmandan başlayabilirsiniz.

Pthumeru’ya ait 5 tane kadeh var. İlk kadehten başlayarak tüm bossları kestiğinizde size başka kadeh verir. 4. Kadeh, (Lanet ile Kirletilmiş Pthumeru Kadehi) isimli Zindan, en zor Pthumeru Zindanıdır.

Çünkü canınız neredeyse hiç yok gibi tek vuruşta ölüyorsunuz, adı üstünde adı Lanet ile Kirletilmiş. 5. Kadehi de aldığınızda son katmanda sizi Kan Kraliçesi bekliyor olacak. Bu kraliçeyi daha önce gördüm ama nerde gördüğümü hatırlayamadım diyorsanız hatırlatma yapalım.

Mensis Kabusu Ara Kat’a geldiğinizde Mergo’nun Süt Annesi isimli Boss’a giderken bineceğiniz asansörün karşısında görüyorsunuz Kan Kraliçesi’ni. Vurursanız kaybolur ama vurmayıp Mergo’nun Süt Annesini keserseniz ve geri döndüğünüzde teşekkür eder gibi önünüzde eğilir ve kaybolur. Tekrar göreceğiniz yer ise Pthumeru’nun son kadehi oluyor. Kraliçeyi de yendiğinizde başlıkta yazılı kupayı alırsınız.

Göbek Bağları:

Oyunun bir tane sonu tavsiyemdir üç tane göbek bağı adlı eşya olacaktır. Bloodborne’daki göbek bağını bulunduğu yerler ise; Avcının Rüyasının Kaynağı, Losefkanın Kliniği ve Mergonun Süt annesi. Bloodborne’da üç tane göbek bağı olunca Avcının Rüyası’na dönün, onları kullanın, sonrası ise spoiler olduğu için seçenekler size kaldı.

Grafik ve Sesler:

Bloodborne oyununun grafikleri 2015 yapımına göre bayağı iyi diyebilirim. Mekan tasarımları renkler vb. her şeyi güzel tasarlanan bir oyundur. Sesler için bir şey dememe gerek var mı? bilmiyorum.

Gerek Boss müzikleri olsun, ana menü müziği olsun, vuruş sesleri, canavar sesleri, Pary attığımızda çıkan ses kadar güzeller. Grafik ve seslere benim puanım toplam 10/9. 1 puan kırma sebebim hikayeyi anlatmaması ve karakterimizin hiç konuşkan olmaması ama Souls tarzı oyunlar genellikle böyle oluyor.

Son Sözler:

Eğer PS4’ünüz varsa Bloodborne kesinlikle almanız gereken bir oyun. PS4’ün en iyi Exclusive oyunlarından biridir. Ayrıca oyun 2015 Game of The Year/Yılın oyunu ödülünü de almıştır. Fırsatınız varsa Bloodborne oyununa şans vermenizi öneririm gerçekten harika bir oyundur.

Oyun hakkında daha fazla bilgi almak isteyen oyuncu arkadaşlar yorumlardan bize ulaşabilirsiniz. Bloodborne inceleme yazımıza kendi değerlendirmelerinizi de yazmanızı rica ederiz, iyi oyunlar.

9.4 Toplam Puan
Bloodborne İnceleme

Bloodborne kesinlikle oynamanız gereken bir oyun...

Hikaye
8.5
Oynanış
9.5
Grafikler
9.5
Ses ve Müzikler
10
İnceleme Yap  |  İnceleme ve Yorumlar
Sertan Engin
Sertan Engin

Hayatının büyük bir kısmını oyun oynayarak geçiren, yeni şeyleri denemeyi seven, yazı yazmayı seven ve size oyun ya da herhangi bir şey'de bilgi sahibi olmanız için çabalayan amatör bir yazarım.

3 Yorum
Tümü Faydalı Bulunanlar Yüksek Puanlılar Düşük Puanlılar İnceleme Yap
  1. Bloodborne oyunu hakkında sormak istediklerinizi buradan sorabilirsiniz.

Yorum Yap, İnceleme Yaz

Oyun.News
Logo