Oyun İnceleme
Hoşgeldiniz...
Bloodborne: The Old Hunters DLC İncelemesi ve Rehberi
İnceleme

Bloodborne: The Old Hunters DLC İncelemesi ve Rehberi

Yazar: 25 Ocak 2020
Künyesi
Yayımcı

Sony Interactive Entertainment

Yapımcı

FromSoftware

Çıkış Tarihi

24 Kasım 2015

Platformlar

PlayStation 4

Oyun Türü

Aksiyon, RPG (Rol Yapma Oyunu)

ESRB Rating

MATURE 17+

Sistem Gereksinimleri

Bloodborne: The Old Hunters DLC sadece PlayStation 4 için çıktığından PC sistem gereksinimlerine yer verilmemiştir.

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
8.5
9.1
Aldığı Puanlar

Ben Bloodborne: The Old Hunters'ı 39TL'ye indirimden satın aldım ve aldığıma da deydi. Öneririm, Soulslike seviyorsanız kesin almanızı önerdiğim bir oyun...

8.5
Editörün Puanı
9.1
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız

Korkularınızla Yüzleşin. Bloodborne The Old Hunter DLC PS4 oyun incelemesi ve detaylı rehber yazıma hoşgeldiniz. Bu yazımda sizlere Bloodborne: The Old Hunters oyunundaki silah yerleri Boss’lar gibi konuları ele alarak inceleme tadında detaylı bir rehber sunmaya çalışacağım.

Ana oyunu ele aldığım Bloodborne İncelemesi ve Detaylı Rehberi ile ilgili yazımı ise bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

Hikayesi:

Avcının Kabusu isimli başlayan bu diyarda sonsuza kadar dolaşacağımız söylentisi vardır. Çünkü burası lanetli bir bölgedir. Yine aynı Yharnam Şehri ama Astral Saat Kulesine ulaştıktan sonra ben nereye geldim diyeceğiniz bir diyar burası. Daha önce isimlerini duyduğumuz kişiler karşımıza Boss olarak ta çıkacaktır karşınıza. Ludwig ve Kos dediğimiz kişiler misal.

İblislere ve onun çocuklarına lanet olsun… Çocuklarının çocuklarına da ebediyen lanet olsun.

Ayrıca DLC’nin isminin ne olduğunu bile anlamamıza yarayacak detay koymuş From Software. ESKİ AVCILAR dediği aslında oyunda artık Canavarlaşmış Avcılar. Evet çünkü her tarafta bir avcı ve öldüğünde geri geliyor çünkü lanetlendik ve bu lanetin bir parçası haline geldik kurtulmanın tek yolu önümüze geleni kesmemiz gerekiyor gibi bir düşüncemiz var, ama bitmeyecek.

Bosslar ve Mekanlar:

Bloodborne’ün ana oyunundaki Boss’lardan sonra daha tatlı gelen 5 tane Boss var. Birini saymıyorum çünkü aşırı kolay. Boss’a gitmeden önce ilk lambadan mutlaka bildiğimiz Rahip Amelia’nın yani onun olduğu bölgeye Büyük Katedral bölgesine bir uğrayın.

Karşınızda bir yaratık belirecek ama size saldırmayacak, elinde bir item var onu alıp ilk Boss’a gidebilirsiniz. İtem’in ismi: Göz Pandantifi.

Bloodborne: The Old Hunters DLC Boss'lar ve Mekanlar

Ludwig:

Gitmemiz gereken ilk Boss oyun boyunca ismini duyduğumuz hatta silahını bile alıp kullandığımız Ludwig. Evet Ludwig bu lanetlenmiş diyarın içinde ve kendisi de lanete yakalanıp bir canavara dönüşmüş bir şekilde buluyoruz Ludwig’i. Ve artık onun ismi Lanetli Ludwig olarak geçiyor, yozlaşmış bir yaratık.

Lanetli Ludwig’i yendikten lambanızı yakın (Lamba adı Yer Altındaki Mezarlık) sonra merdivenin sol tarafında Ludwig’in kafası beliriyor, onunla konuşup öldürün ve size kutsal ay ışığı kılıcını verecek ve merdivenden yukarı çıkarak ufak zindan gibi görünen kısmında ilerleyip kendinizi yatakhane gibi bir yerde bulacaksınız.

Karşınızda 2 avcı sizi bekliyor olacak ve onları öldürüp önünüzdeki cesedin kafasına, yazının başında bahsettiğim yani göz pandantifi’ni yerleştirerek sizi Araştırma Salonu’na çıkaracaktır.

Unutmayın asansörün bir alt katmanı var o alt katmanda 5. bossu açacak olan ”Laurence’nin Kafatası” isimli ögeyi aldıktan sonra 5. boss’u açabilirsiniz. Ayrıntıları videodan inceleyebilirsiniz.

Yaşayan Başarısızlıklar:

Lambanızı yaktıktan (Lamba ismi Araştırma Salonu), sonra en yukarıya çıkıp orta kısımda bir kol göreceksiniz, onu çevirin ve orta kattaki kapının merdivenini açmış olacaksınız. Aşağıya indiğinizde bir avcı belirecek onu öldürüp büyük kapıyı açın.

Karşınıza DLC’nin en gereksiz bulduğum Boss’u olan ”Yaşayan Başarısızlıklar” ismini almış boss’tur. Yaşayan Başarısızlıklar adlı yaratıkları kesip bozguna uğrattıktan sonra Astral Saat Kulesi Anahtarını almış olacaksınız.

Leydi Maria:

Dibinizdeki Büyük kapının yanındaki lambayı yaktıktan hemen kapıyı açarsanız karşınıza Astral Saat Kulesinde saklanan Leydi Maria isimli benim en sevdiğim Boss’u göreceksiniz. Yanına gidip cesedi incele dediğinizde Maria ile bir yakınlaşıyorsunuz ve anında uyanıp sizi kendine çekiyor.

Ardından size ”Bir ceset ile fazla ilgilenmemelisin” diyerek, Maria ile düellonuz başlıyor. Onu da yendikten sonra yere bir item düşüyor ve gördüğünüz saate doğru gittiğinizde bir işaret çıkacak onu kullanarak saatin ayarlarını değiştirerek bir kapı açılıyor ve saatin içinden geçtiğinizde bambaşka bir diyarda buluyorsunuz kendinizi.

Kos’un Yetimi:

Gittiğiniz yerin adı Balıkçı Köyü isimli Kos’un Yetimi denilen Boss’un bölgesidir. Oyunun en zor Boss’u Kos’un Yetimi’dir. Çok fazla yeteneği var ve 2. faz’a geçtiğinde çıldırıyor, yetenekleri artıyor, uçma kabiliyetini alıyor ve en zor haline dönüşüyor.

Kos’un Yetimi’ni de yendikten sonra büyük yaratığın orada bir ruh belirecek ona bir vuruş yaptığınızda direk yok olacak ve ”Kabus Maktulü” yazısı çıkıp bir ara sahne verecek.

İlk Baş Rahip Laurence:

Lambaya geri dönüp size bahsettiğim Laurence’nin kafatası ile ilk lambaya geri dönüp aşağıdaki videoda bahsettiğim ilk yere yani Rahip Amelia’nın bölgesine gideceksiniz ve Laurence’nin Kafatası sayesinde Baş Rahip Laurence uyanacak ve onu da öldüreceksiniz.

Ve böylece The Old Hunters DLC’sini tamamlamış olacaksınız.

Silahlar:

Bloodborne: The Old Hunters DLC’si ile bir sürü silah getirilmiş oyuna ve baya güzel ve güçlü silahlar var. Mesela döner testere oyunun en güçlü silahlarından birisi.

Bloodborne: The Old Hunters’da Lanetli Ludwig’e Gidene Kadar Tüm Silahlar ve Rozetler:

 • Canavar Kesici,
 • Canavar Avcısı Saifi,
 • Güm Çekici,
 • Ateşlenen Çekiç Rozeti – Delici Tüfek,
 • Mitralyöz,
 • Amydala Kolu,
 • Döner Testere,

Bloodborne: The Old Hunters DLC Silahları

Bloodborne: The Old Hunters Astral Saat Kulesinde’ki Leydi Maria’ya Kadar Tüm Silahlar:

 • Gratia’nın Yumruğu: Lanetli Ludwig’in zindanında kapısı açık olan hücrenin içindeki bir cesetin üstündedir,
 • Gölet Kalkanı: Araştırma Salonunda orta katlarda ölü bir adamın üstünde,
 • Kan Döken: Lanetli Ludwig’in oradaki ufak zindanda merdivenlerde aşağıya indiğinizde kilitli kapının ardında bir adam var. Onunla konuşup öldürün size silahınızı versin,
 • Kilise Kazması: Lanetli Ludwig’in oradaki zindanın kilitlenmiş kapısının arkasındaki avcıyı kesince veriliyor,
 • Kilise Topu: Araştırma Salonu’na çıkan asansörün en alt katmanında bir sandığın içindedir,

Bloodborne: The Old Hunters’da Kos’un Yetimi Dahil Oraya Kadar Tüm Silahlar:

 • Rakuyo: İlk lambadan sonra ilerideki kuyunun içinde iki büyük yaratığı kestiğinizde veriliyor,
 • Kos Asalağı: Kos’un Yetimini kestikten sonra veriliyor,
 • Simon’un Yay Kılıcı: Almak için 4 kere ya da ilk kez Simon ile konuşup Balıkçı Köyü’nde Kos’un Yetimi’nden önceki lambanın orada Simon’dan almanız gerekiyor.

Lanetli Ludwig’e gidene kadar silahların yerlerini yazamadım, çünkü anlatılmaz direk gösterilmesi lazım o yüzden videomuzu izleyebilirsiniz.

Son Sözler:

Normal oyundan sonra böyle bir DLC çok iyi geldi. Ana oyun Bloodborne’deki mekanlarla The Old Hunters DLC’sindekiler birbirlerine benzese de Araştırma Salonu gibi ürkütücü bir mekan oldukça iyi olmuş.

Özellikle delirmiş insanların yaratık olmuş halleriyle kapışmak, Balıkçı Köyü’nün gece saatlerinde geçen bir mekanın olması, zorlu yaratıklar ve Boss’u ile gözlerimizi açmaya yetiyor.

Yazar Hakkında
Avatar Sertan Engin
Sertan Engin

Hayatının büyük bir kısmını oyun oynayarak geçiren, yeni şeyleri denemeyi seven, yazı yazmayı seven ve size oyun ya da herhangi bir şey'de bilgi sahibi olmanız için çabalayan amatör bir yazarım.

Abonelik
Bildir
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Veteran Soldier
Yanıtlandı  MrSertan39

Bloodborne: The Old Hunters DLC İncelemesi ve Rehberi yazınız için çok teşekkürler, emeğinize sağlık.