Sistem
Hoşgeldiniz...
Virtua Tennis 4 Sistem Gereksinimleri ve İncelemesi
İnceleme

Virtua Tennis 4 Sistem Gereksinimleri ve İncelemesi

Yazar: 19 Aralık 2016
Künyesi
Yayımcı

Sega

Yapımcı

Sega

Çıkış Tarihi

29 Nisan 2011

Platformlar

PC, PS3, PS Vita, XBox 360, Wii

Oyun Türü

Spor, Tenis Oyunu

ESRB Rating

EVERYONE

Sistem Gereksinimleri

Virtua Tennis 4 Minimum Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: WinXP (32-Bit) veya üzeri

İşlemci: Intel Core 2 Duo E4400 2.0 GHz. ya da AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4800+ veya üzeri,

RAM: 2 Gb. bellek,

Ekran Kartı: ATI Radeon X1800 256 Mb. serisi ya da NVidia GeForce 7800 GS veya üzeri ekran kartı,

Harddisk: 5 Gb. boş alan,

DirectX: DX9

Virtua Tennis 4 Önerilen Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Win 7 (32-Bit) veya üzeri,

İşlemci: Intel Core 2 Duo E4400 2.0 GHz. ya da AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4800+ veya üzeri,

RAM: 2 Gb. bellek,

Ekran Kartı: ATI Radeon HD 4870 ya da NVidia GeForce GTX 260 veya üzeri ekran kartı,

Harddisk: 5 Gb. boş alan,

DirectX: DX9

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
9.0
9.1
Aldığı Puanlar

Herkesin eğlenebileceği, tenise ilgisi olmayanların bile rahatlıkla oynayıp sevebileceği bir oyun olmuş.

9.0
Editörün Puanı
9.1
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız

Bugünkü incelememiz minimum ve önerilen sistem gereksinimlerine de yer verdiğimiz Virtua Tennis 4 oyunu. Tenis sporu ile ilgilenen veya sürekli takip eden biri iseniz; Virtua Tennis serisini duymuşsunuz demektir. Serinin ilk oyunu 1999 yılında karşımıza çıktı. O günden bugüne dek oyunlar beğenilmiş olsa gerek ki; 4. oyun piyasaya sürülüyor. Hem de farklı konsol deneyimlerini arcade modunda yaşatacak şekilde.

En son oyunu 2 sene önce çıkatan SEGA, bu iki yıllık arada oyun ile ilgili bir çok çalışma yapmış. İncelenen PS3 versiyonunda PS move desteği olup, iyi düzeyde bir tepkimeye sahip. Ayrıca oyunda move ile ilgili herhangi bir ayar yapmanız gerekmiyor. Move’u bağlayıp, Motion Play seçeneğine girip oyunu çalıştırabilirsiniz.

Virtua Tennis 4 Oynanış:

Oyunu oynayanlar bileceklerdir; DualShock 3 kullandıysanız Motion Play’de durumlar farklılaşıyor. Oyunda Move ile FPS birleşiyor ve oyuncu kendi kendine koşuyor. Size kalan sadece toplara vurmak. Böylece tenis oynarken işiniz kolaylaşıyor.

Virtua Tennis 4 Hareket Algılayıcı:

Virtua Tennis 4, oyun piyasasında nadir hareket algılayıcı oyunlarından bir tanesi. Raketi sallarken kendinizi Federer veya Nadal gibi hissedip, oyunun havasına kapılacaksınız. Daha sonra fazla hareketten yorulacaksınız.

Ancak o da ne; kolunuzu az bişey hareket ettirdiğinizde hareket algılayıcısının çalıştığını farkedeceksiniz. Yani onca zaman boşuna yorulmuş olacaksınız. Ama olsun oyunun cilvesi bu.

Virtua Tennis 4 Kariyer Modu:

Virtua Tennis 4 kariyer modu kızma birader misali adım adım ilerliyor. Ama bu sefer zar yerine kaç adım ilerleyeceğimizi gösteren biletler var. Bu biletler sayesinde ilerliyoruz. Her adım bize ne yapacağımızı gösteriyor.

Bazen maç bazen antreman veya küçük kaza gibi seçenekler sunuyor. Eğer elimizde bilet yoksa kazanın olduğu yere gitmek zorunda kalıyoruz. Bu nedenle sakatlanabiliriz. Bu durumda yine bizi iyileştirecek biletler bulmamız gerekiyor.

Virtua Tennis 4 Sistem Gereksinimleri ve İncelemesi

Oyunda uzun süre oynanabilecek tek mod kariyer modu. Onun dışındaki kısımlar kısa sürüyor. Kariyer modunda geri sayan sayaç dolmadan zirvede olmanız gerekiyor. Oyun zirveye çıkınca bitiyor. Zirveye çıkmak çok uzun sürsede, çok zorlayıcı olmuyor. Oyun modlarının en zorunda oynasanız bile, oyuna kolayca alışıp, rakiplerinizi bir bir devireceksiniz.

Ses ve Grafikler:

Oyunların en dikkat çekici özelliği ses ve grafik özellikleridir. Gelelim; Virtua Tennis 4′ün grafik ve ses özelliklerine. Oyun grafikleri için mükemmel diyemiyoruz ne yazık ki!

Grafikleri için kötü diyemeyiz. Ama son zamanlardaki oyunlara uygun değil. Ünlü tenisçileri seçip onlarla oynayamaya başladığınızda onların gerçekten çok farklı olmadıklarını göreceksiniz.

Ancak görsel kısım sadece insanlar kısmında kalıyor. Bunun dışındaki kısımlarda insan üzerindeki grafikleri yakalayamıyorlar. Animasyon kısmı gerçekçilikten uzak. Ama Virtua Tennis 4 arcade modu grafik özellikleriyle ön plana çıkan değil, eğlence yönü ağır basan bir mod.

Ses konusunda ise; klasik tenis efektlerinin yer aldığı bir oyun görüyoruz. Ayrıca oyuncular topa vurdukları sırada çıkardıkları seslerde çok gerçekçi. Kim nasıl ses çıkarıyorsa, birebir aynısı oyuna eklenmiş. Anlaşılan o ki; oyun için bir hayli çalışılmış.

Genel Yorumumuz:

Virtua Tennis 4 oyunu ilk oyundan bugüne çok yol kat etmiş gözüküyor. Oyun arcade oyunu olduğundan, eğlence kısmı ön plana çıkarılmış. Tenis hayranlarının beklentilerini karşılayabileceği ise merak konusu. Ama Playstation Move’u denemek gerekir, diye düşünüyorum. Herkese iyi oyunlar.

Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
0 0 Oy
Derecelendirmeler
Abonelik
Bildir
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments