Oyun İnceleme
Hoşgeldiniz...
The Witcher Adventure Game İncelemesi ve Sistem Gereksinimleri
İnceleme

The Witcher Adventure Game İncelemesi ve Sistem Gereksinimleri

Yazar: 11 Haziran 2018
Künyesi
Yayımcı

CD Projekt

Yapımcı

CD Projekt, Can Explode

Çıkış Tarihi

27 Kasım 2014

Platformlar

PC, Mac O/S, Android, iOS

Oyun Türü

Macera, Strateji, FRP (Fantastik Rol Yapma), Masa Oyunu

ESRB Rating

MATURE 17+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
8.0
8.2
Aldığı Puanlar

The Witcher Adventure Game, masa oyunu sevenler için arşivde bulundurulması gereken bir oyun...

8.0
Editörün Puanı
8.2
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız

Ignacy Trzewiczek tarafından geliştirilen The Witcher Adventure Game oyunu, en az iki ve en fazla 4 oyuncu ile oynanabiliyor. Oyundaki karakterler, The Witcher dünyasından ziyadesiyle aşina olduğumuz Triss Merigold, Yarpen Zigrin ve efsanemiz Geralt of Rivia olarak karşımıza çıkıyor. Şimdi biraz da detaylara göz atalım.

Öncelikle belirtmekte fayda var ileri seviyede İngilizceniz yoksa bu oyunu arşivde dursun diye bile satın almayın! Paranıza yazık olur. İngilizcem çok iyi diyorsanız, o zaman hoş geldiniz. Kutulu oyun mantığı son 10 yılda büyük ölçüde gelişti ve firmalar artık farklı ürünlerle karşımıza çıkabilmek için birbirinden farklı fikirler üretiyor.

O yüzden kutulu oyun denildiği zaman aklınıza sadece monopoly geliyorsa öğrenmeniz gereken çok şey var demektir. Fakat merak etmeyin oyuna girer girmez kısa bir demo ile neler yapmamız gerektiğini zaten açıklanıyor. Daha detaylı bilgiye oyun içi menülerden ulaşabiliyoruz.

The Witcher Adventure Game Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim Sistemi Windows XP, Windows 7, Windows 8, Windows 10 veya üzeri işletim sistemi.
İşlemci Intel Celeron E1500 Dual-Core 2.2 GHz. ya da AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4800+ 2.5 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 2 Gb. veya üzeri ram miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon HD 3600 Serisi ya da NVidia GeForce GT 330 veya üzeri en az 2 Gb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 4 Gb. boş alan.
DirectX DX 9.0c
Notlar The Witcher Adventure Game oyunu Intel HD Graphics 3000, Intel GMA X3100 ve Intel GMA 95 grafik aygıtlarını desteklemez.

The Witcher Adventure Game Minimum Sistem Gereksinimleri

Oynanış:

The Witcher Adventure Game, genel geçer kutulu oyunlarda olduğu gibi büyük bir harita üzerinde oynanıyor. Harita üzerinde oyun dünyasına vakıf olanların yakından tanıyacağını birçok yerleşim mevcut.

Her yerleşim içinde oyunun 3 ana kaynağından birini barındırıyor. Kaynaklar çok önemli zira birçok görevi onların sayesinde yapabiliyoruz. Oyun başında seçtiğimiz görevleri en çabuk yapan ve belirlenen süre sonunda en çok zafer puanına sahip olan oyunu kazanıyor.

Karakterler:

The Witcher Adventure Game’de her karakterin kendine özel bir sınıfı var ve bu ayrım oyuna doğru orantılı şekilde yansıyor. Diplomatik direkt savaş ya da büyük gibi konular hakkında uzmanlaşan karakterlerimiz, oyundaki özellikleri ile zaten konumlarını belli ediyor.

  • Geralt of Rivia,
  • Dandelion,
  • Triss Merigold,
  • Yarpen Zigrin.

The Witcher Adventure Game Karakterler

Görevler:

The Witcher Adventure Game’de bir görevi tamamladıktan sonra yeni görevler geliyor ve bu durum sürekli devam ediyor. Üzerinde bulunduğumuz bölgelerde farklı engeller çıkabiliyor. Bunların birçoğu düşman birimleri. Toplam saldırı ve savunması olan düşmanları karakterimizin sahip olduğu saldırı miktarı kadar zarla defetmeye çalışıyoruz.

Misal 5 saldırı ve 4 savunma güce sahip olan nidhogg isimli yaratık tam bir kâbus. Onu öldürmek için attığımız zarlardan 4 tane saldırı yakalamak gerekiyor. Savunma kısmı ise benzer şekilde çalışıyor.

Nidhogg 5 saldırısından 5 adet savunma zarıyla kurtulabiliyor. Boşta kalan her bir savunma zarı yara anlamına geliyor. Kimi yaralar büyük olabiliyor. Sahip olduğumuz tur boyu 2 hamlede birini feda eder iki ufak ya da bir büyük yarayı silebiliyoruz.

Son Sözler:

The Witcher Adventure Game oyununun kutulu sürümünü deneyim etmeden net bir şey söylemek zor pek tabi ama, güzel bir oyun olduğunu söyleyebilirim. Hele multiplayer seçeneği olması onu harika bir hale getirmiş.

Yazar Hakkında
Avatar Veteran Soldier
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
0 0 Oy
Derecelendirmeler
Abonelik
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments