Oyun İnceleme
Hoşgeldiniz...
Shadow Warrior 3 İncelemesi ve Sistem Gereksinimleri
0

Shadow Warrior 3 inceleme yazımızın devamında oyuna ait minimum ve önerilen sistem gereksinimleri ile fiyat bilgilerini de bulabilirsiniz.

01 Mart 2022 tarihinde çıkış yapan Shadow Warrior 3’ü normal/orta grafik ayarlarında ve 30 FPS değerlerinde oynayabilmek için; en az i5-3470 seviyelerinde bir işlemci, 8 Gb. ram miktarı,  en az 2 Gb. bellekli GTX 760 teknik özelliklerinde bir ekran kartına sahip olmanız gerekiyor. Shadow Warrior 3’ün kurulumu için gereken boş disk alan miktarı ise 31 Gb. civarında.

Shadow Warrior 3 Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim Sistemi Windows 7, Windows 10 veya üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core i5-3470 3.20 GHz. ya da AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 8 Gb. veya üzeri ram miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon R7 260X ya da NVidia GeForce GTX 760 veya üzeri en az 2 Gb. bellekli ekran kartı.
Kaç Gb. 31 Gb. boş disk alanı.
DirectX DX 11
Ek Açıklamalar Shadow Warrior 3 minimum sistem gereksinimleri; düşük grafik ayarları, 1080p ekran çözünürlüğü ve 30 FPS değerleri için verilmiştir.

Hikayesi:

Shadow Warrior 2’nin devamı niteliğindeki aksiyon ve macera oyunu Shadow Warrior 3’ün hikayesi; şogun Lo Wang ile müttefiki Orochi Zilla’nın antik ejderhayı tekrar ele geçirmeleri için verdikleri amansız mücadeleyi konu ediniyor.

Bazı oyunlar, içerisinde derin hikaye içeriği barındırmayıp sadece saf eğlenceye odaklıdır. Günlük koşuşturmanın ve temponun ardından şöyle bir oturuşta bitirebileceğiniz, günün tüm yorgunluğunu üzerinizden alacak bir oyun arıyorsanız Shadow Warrior 3 bu türün en yeni örneklerinden.

Flying Wild Hog tarafından geliştirilen ve kendi serisinin 3. oyunu olma özelliği taşıyan Shadow Warrior 3’teki maceramız Lo Wang ile kaldığı yerden devam ediyor.

Oynanış:

Shadow Warrior 3, önceki oyunlar gibi hikaye yönünden daha çok mizahi yönü ve oynanış mekanikleri ile öne çıkıyor. Serinin ana karakteri Lo Wang’a bu macerada tanıdık ve yeni dostlar eşlik ediyor.

Yeni Feodal Japonya’ da kurgusal bir evrende geçen oyunda Lo Wang’ ın görevi bir şekilde serbest kalan antik ejderhayı bulup ele geçirmek, Lo Wang’ ın ihtiyacı olanlar elbette başta keskin bir katana ve bolca silah.

Mizahi yanı yine bildiğimiz gibi olan oyun herhangi bir online içerik, açık Dünya tasarımı, yan görevler ve gereksiz loot işleri içermiyor, Shadow Warrior 3’ü oyun tarzınıza göre 6-8 saat arası bir sürede tamamlıyorsunuz.

Bölümler:

Oynanış kısmında ise karşımızda lineer ölçüde ilerleyen bir oyun duruyor. Toplamda 11 bölüm içeren Shadow Warrior 3 oyununda bölüm geçişleri sinematiklerle desteklenerek ilerliyor.

İlk bölümde oyun mekanikleri ve yeni eklenen özellikleri tanıyor ve bir anda kendinizi aksiyonun içinde buluyorsunuz. Her bölümde bir noktadan diğer bir noktaya karşınıza çıkan düşmanları katananızla ya da silahlarınızla kese biçe ilerliyorsunuz.

Lo Wang’ın başta katana ve birkaç silahı olsa da hikayede ilerledikçe yeni silahlar elde ediyor ve oyunun tek patronu siz oluyorsunuz.

Özellikler:

Shadow Warrior 3 oyunu düşmanlarla karşılaştığınız bölgelerde bir Arena Shooter yapısına dönüşüyor. Burada devreye oyuna yeni eklenen air dash, wallrun, grappling hook, finisher gibi mobilitenizi artıran hareket özellikleri giriyor.

Lo Wang geniş bir silah envanterine sahip olsa da oyun alanı sadece silahlarınız değil aynı zamanda hareketli oynamanızı gerektiren bir yapıya sahip, mermi sayınız az ve canınız hızlı tükeniyor. Durum böyle olunca oyun bir şekilde kendi temposuna ayak uydurmayı sağlıyor.

Böylece bir yandan katananızla hızlıca düşmanlarınızı doğrarken diğer yandan hem kancanızla daha hızlı hareket ediyor diğer yandan ise çevresel etkenlerle tuzakları kullanarak dinamik bir oyun alanına sahip oluyorsunuz.

Aynı zamanda belirli bir öldürme sonunda dolan özel bitirme hareketinizle özel düşmanların kendi silahlarını alabilir ve bu Gore silahlarıyla belirli bir süre hasar almayıp düşmanlarınıza ölüm saçabiliyorsunuz. Hızlı ve tempolu oynanışı yanı sıra hareketli yapısı ile özellikle Doom Eternal oynayanlara bu açıdan Shadow Warrior 3 epey tanıdık gelecektir.

Karakter ve Silah Geliştirme:

Shadow Warrior 3 kendi türü için yeterli seviyede bir karakter ve silah geliştirme içeriyor. Oyun alanında görmesi kolay olan Orblar sayesinde katana ve silahlarınızı geliştirebilirsiniz.

Her silah 3 seviye geliştirme içeriyor ve böylece katananıza alev ve elektrik hasarı ekleyebilir yada bu tür oyunların olmazsa olmazı shotgunı tam otomatik hale getirebilirsiniz.

Shadow Warrior 3 karakter gelişimi ise yine Orblarla yapılıyor ve başta sağlık seviyesi hasar direnci olmak üzere Lo Wang’ ı geliştiriyorsunuz. Orblar sadece oyun alanından değil aynı zamanda oyunu oynadıkça tamamlanan çeşitli challenge görevleri ilede elde edilebiliyor.

Shadow Warrior 3 Sistem Gereksinimleri
Önerilen

İşletim Sistemi Windows 10 veya üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core i7-6950X 3.0 GHz. ya da AMD Ryzen 7 2700 3.2 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 8 Gb. bellek miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon RX 5700 ya da NVidia GeForce GTX 1080 veya üzeri en az 8 Gb. bellekli ekran kartı.
Kaç Gb. 31 Gb. boş disk alanı.
DirectX DX 12
Ek Açıklamalar Shadow Warrior 3 önerilen sistem gereksinimleri; yüksek grafik ayarları, 1080p ekran çözünürlüğü ve 60 FPS değerleri için verilmiştir.

Grafik ve Sesler:

Shadow Warrior 3, Unreal Engine 4 grafik motoru ile hazırlanan bir oyun, bu nedenle diğer UE4 kullanan oyunlar gibi görsel kalitesi gayet iyi ve son dönemde çıkan bazı oyunlar gibi herhangi bir optimizasyon sorunu içermiyor.

Ara sahneler CGI kalitesinde, bitirme ve silah animasyonları başarılı, düşmanlar hasar aldıkça etrafa dağılan parçaları ile gore seviyesi epey yüksek. Bölüm tasarımlarında ve düşman modellemelerinde Japonya’ nın kültürüne özgü yapılar ve detaylar yer alıyor.

Aynı zamanda NVidia DLSS ve Reflex teknolojilerinide içeriyor ve böylece oyunun hızına uyacak şekilde yüksek performans ve düşük gecikme değerleri elde ediyorsunuz.

Seslendirme tarafında ise oyun çıkmadan epey tartışma olmuştu çünkü oyunun ana karakterini seslendiren ses sanatçısı bu oyunda değişti. Oyunun mizahi yapısı gereği en çok ana karakteri duysakta seslendirme konusunda gayet iyi iş çıkarılmış.

Shadow Warrior serisi ile ilk tanışanlar için diyaloglar biraz abartı gelebilir fakat Shadow Warrior oyunlarını diğer hızlı oyunlardan ayıran en temel yönüde mizahi yapısı, çatışma anlarındaki tempoya uyan müziklerde gayet iyi olmuş.

Fiyatı:

Shadow Warrior 3 fiyat olarak pahalı durabilir, fakat tüm dünyada en ucuz fiyata satılan yerin de TR olduğunu belirtelim. Shadow Warrior 3’ün Steam üzerindeki fiyatını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

  • Shadow Warrior 3 Standart Edition Fiyatı: 199,00 TL.
  • Shadow Warrior 3 Deluxe Edition Fiyatı: 224,00 TL.

Son Sözler:

Shadow Warrior 3, başarılı çatışma mekanikleri, ayakları yere sağlam basan gunplayi, silah kullanımı ve yeni eklenen mobilite odaklı oynanışı ile gayet beğendiğim bir oyun oldu.

Hikayesi ön planda olmayan ve saf aksiyonu ile öne çıkan oyun özellikle Doom tarzı fast paced FPS oynayanlar için iyi bir seçenek olacaktır.

6-8 saat arası oynanış süresi de tam ideal olmuş çünkü daha fazla sürmesi tekrara düşmesine neden olacaktı. Hızlı ve tempolu oynanışı ile türü sevenlere kesinlikle öneririm.

Künyesi
Yayımcı

Devolver Digital

Yapımcı

Flying Wild Hog

Çıkış Tarihi

01 Mart 2022

Platformlar

PC, PlayStation 4, XBox One

Oyun Türü

Aksiyon, Macera, FPS

Oyun Motoru

Unreal Engine 4

ESRB Rating

MATURE 17+

Türkçe Dil Desteği

Shadow Warrior 3 oyununun resmi olarak Türkçe dil desteği bulunmamaktadır.

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
8.5
8.7
Aldığı Puanlar

Shadow Warrior 3'ü bütçeniz uygunsa şimdi, değilse ileride satın alıp keyfini sürmenizi şiddetle tavsiye ederim.

8.5
Editörün Puanı
8.7
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Avatar Veteran Soldier
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website editörü ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments