Oyun Rehberleri
Hoşgeldiniz...
Pro Evolution Soccer [PES] 2018 Taktikleri

Pro Evolution Soccer [PES] 2018 Taktikleri

Yazar: Veteran Soldier13 Haziran 2019

Bu yazımda Pro Evolution Soccer [PES] 2018 en iyi oynama taktiklerini tüm ipuçlarıyla elimden geldiğince sizlere anlatmaya çalışacağım arkadaşlar. Genellikle bütün vaktimizi konsol ve bilgisayar karşısında geçiriyoruz ve özellikle Pro Evolution Soccer, kısa adıyla PES 2018 oyunu da bunlardan biri.

Futbol aşkıyla yanıp tutuşan her yaşta erkeğin ve nadir de olsa kızların oynadığı PES 2018’de bir çok taktik mevcut. Bazı takım ve kişisel taktikleri sizinle paylaşıyoruz.

PES 2018 Taktikleri:

 • Rakibinizle takım seçim ekranına geldiğinizde eşit takım seçmeye özen gösterin. Her ne kadar siz iyi oyun oynasanız bile rakibinizden daha kötü bir takım alırsanız oyun düzeninizi kuramazsınız.
 • Rakibiniz sizden güçsüz ve İspanya La Liga liginden Barcelona ve Real Madrid alıyorsa siz de İngiltere Premier Liginden Arsenal, Manchester United, Manchester City, Chelsea ve Liverpool gibi takımlar alabilirsiniz.
 • İngiltere ligi dışında Almanya Bundesliga’dan Bayern München ve Borussia Dortmund gibi takımları tercih edebilirsiniz. Rakibiniz sizinle eş değer oyun gücüne sahipse yine aynı takımları tercih edebilirsiniz.
 • Pas trafiği gibi teknik taktiklere geçmeden önce dikkat etmeniz gereken bir nokta daha var. İlk yarı sonrası 1-0 veya 2-0 gibi bir skorla öndeyseniz daha fazla gol atmak yerine savunma yapmanız daha mantıklı olacaktır. Gol atma hırsıyla atak yaparken gol yiyebiliriz.
 • Maçı kazanma mutluluğuyla gülerken bir anda suratınız düşebilir. Skorunuz 2-1 veya 3-2 gibi sıkıntılı ve her an eşitlenebilecek durumdaysanız hem savunma hem de atakları eşit tutmanız gerekiyor.
 • Kontraatak yaparak gol atmayı denemeli fakat yeri geldiğinde savunma yapmasını da bilmelisiniz. Skor 1-1 gibi berabere durumunda ise sürekli atak pozisyonları kurup gol bulmamız gerek. Berabere kaldıktan sonra kaybedecek bir şeyimiz olmuyor.
 • Skor eğer işinize geliyor ve maçın bu şekilde bitmesine razı oluyorsanız defans ve orta sahada hızlı pas trafiği kurarak zamana oynayabilirsiniz. Bu şekilde top kaybetmemeniz için topu kalecinize kadar getirip tekrar orta sahaya yollayabilirsiniz.
 • Teknik taktiklere geldiğimizde ilk taktiğimiz orta kafa ve gol taktiği. Kanatlara hızı yüksek oyuncular koyarsanız atağı hızlandırabilir ve köşelerde daha çabuk yer edinebilirsiniz.
 • Sağ veya sol kanattan yapacağınız ataklarda hareket halinde veya durarak ceza sahasına orta açarak pozisyonu gole çevirebilirsiniz.
 • Rakip defans çok çabuk alan doldurma yeteneğine sahipse orta sahada bulunan oyuncunuza pas atarak ceza sahasına çaprazdan girerek gol bulmayı deneyebilirsiniz.
 • Hızlı pas oyunu kurarak rakibinin oyuncu kontrolünü etkisiz hale getirerek gol bulabilirsiniz. Bunun yanısıra ceza sahasında hızlı ve doğru paslar atarak kaleciyi üzerinize çekip boşta olan oyuncunuza pas atarak fırsatı gole çevirebilirsiniz.
 • Bu atak türünü genellikle oyun kurmasını bilen deneyimli oyuncular yapar, size karşı böyle bir plan yapan arkadaşınız olursa mutlaka kalecinizi yerinden oynatmadan, defansı adam adama savunma yaptırarak topu kapabilirsiniz.

Son Sözler:

Umarım PES 2018 iyi oynama taktikleri ile ilgili yazımızı beğenirsiniz. Elbette daha anlatılabilecek bir çok taktikler de bulunabilir. Ama en önemlisi futbol disiplininden ayrılmamak olacaktır. Sizler de kendinize ait PES 2018 taktiklerini yorum kısmında belirtebilirseniz çok memnun oluruz. Oyun hakkında diğer bilgileri de bulabileceğiniz PES 2018 Sistem Gereksinimleri ile ilgili yazımızı bağlantıda bulabilirsiniz, iyi oyunlar.

Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
0 0 Oy
Derecelendirmeler
Abonelik
Bildir
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments