Sistem
Hoşgeldiniz...
Assassin’s Creed: Rogue Sistem Gereksinimleri ve İncelemesi
İnceleme

Assassin’s Creed: Rogue Sistem Gereksinimleri ve İncelemesi

Yazar: 17 Haziran 2019
Künyesi
Yayımcı

Ubisoft

Yapımcı

Ubisoft, Ubisoft Sofia, Ubisoft Ukrayna

Çıkış Tarihi

Konsollar: 11 Kasım 2014

PC için: 10 Mart 2015

Platformlar

PC, PlayStation 4, PlayStation 3, XBox 360, XBox One

Oyun Türü

Aksiyon, Macera, Gizlilik Oyunu

Oyun Motoru

AnvilNext Engine

ESRB Rating

MATURE 17+

Sistem Gereksinimleri

Assassin’s Creed: Rogue Remastered, sadece PlayStation 4 Pro ve Xbox One X platformları için çıktığı için sistem gereksinim bilgilerine yer verilmemiştir.

Zayıf ihtimal de olsa PC için çıkması halinde Assassin’s Creed: Rogue Remastered minimum ve önerilen sistem gereksinimlerine yer verilecektir. Herhangi bir duyum halinde yorum kısmından yazmanızı rica ederiz.

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
Editörün Puanı
Okur Puanları
2 Oy
Oyladınız

Assassin’s Creed: Rogue’un minimum ve önerilen sistem gereksinimleri bilgilerini bulabileceğiniz yazımızda oyuna ait kısa bir incelememizi de bulabilirsiniz. Oyun içinde gerçek para ile çeşitli eşyalara daha hızlı ulaşabileceğimiz Assassin’s Creed: Rogue tam anlamıyla Assassin’s Creed fanatiklerine hitap eden bir oyun olmuş.

Assassin’s Creed: Rogue Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim Sistemi Windows 7 (SP1), Windows 8/8.1, Windows 10 veya üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core2 Quad Q6600 2.40 GHz. ya da AMD Athlon II X4 620 2.6 Ghz. veya üzeri işlemci.
Ram 2 Gb. veya üzeri ram miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon HD 5670 ya da Intel HD 4600 Graphics ya da NVidia GeForce GTS 450 veya üzeri en az 1 Gb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 11.4 Gb. boş alan.
DirectX DX 11
Diğer Assassin’s Creed: Rogue sadece 64-Bit işletim sistemlerinde çalışmaktadır. Xbox 360 controller ve Tobii EyeX uyumludur.
Desteklediği Diğer Ekran Kartları NVIDIA GeForce GTS 450, GeForce 500, 600, 700, 900 serisi,

AMD Radeon HD 5670, Radeon HD 6000, 7000, R7, R9 serisi,

Intel HD4600, HD 5200 Graphics.

Hikayesi:

Assassin’s Creed: Rogue’un hikayesi; Assassin’s Creed III ile Assassin’s Creed IV arasındaki bir zamanda geçiyor ve hikayenin başrolünde ise “Shay” ismindeki eski bir suikastçı bulunuyor. Artık bir Templar olan ve Assassin avlayamaya başlayan Shay, Assassin’s Creed: Rogue oyununda Assassin’s Creed 3 ve Assassin’s Creed 4’ten de tanıdığımız yüzlerle karşı karşıya geliyor.

Oynanış:

Aslını söylemek gerekirse oyunda ve oyunun oynanışında pek fazla büyük bir değişiklik yok. Ancak Assassin’s Creed Rogue tanıtımlarında oyunun karanlık bir yönde ilerlediği üstünde duruldu. Shay aynı bir Assassin gibi hareket edip savaşıyor ve yine Assassin’lerin ünlü “hidden blade”lerine ve diğer ekipmanlarına da sahip.

Bunlardan farklı olarak Rogue ile ilk defa bir Assassin’s Creed oyununda bomba atar silahlar görebileceğiz. Bu silah ile düşmanlarımıza zehirli gazlar içeren bombalar atabileceğimiz gibi şarapnellere ayrılan bombalar da atabileceğiz.

Bir diğer ufak eklenti de Shay’ın Assassin avcısı olması nedeniyle rakip Assassin’lerle karşılaşacak olması. Bu Assassin’ler tıpkı önceki oyunlarda gördüklerimiz gibi davranacak. Saman yığınlarının içine girip saklanabilecek, kalabalıkta izini kaybettirebilecek ve yüksek duvarlar gibi pek çok zorlu engeli aşabilecekler. Bu eklenti özellikle oyunun herhangi bir online oyun modu olmamasından ötürü oyuncular tarafından beğeniyle karşılanacak gibi duruyor.

Assassin’s Creed: Rogue Sistem Gereksinimleri
Önerilen

İşletim Sistemi Windows 7 (SP1), Windows 8/8.1, Windows 10 veya üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core i5-2400S 2.50 GHz. ya da AMD FX-6100 Six-Core 3.3 Ghz. veya üzeri işlemci.
Ram 4 Gb. bellek miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon HD 6870 ya da NVidia GeForce GTX 560Ti veya üzeri en az 1 Gb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 11.4 Gb. boş alan miktarı.
DirectX DX 11

Son Sözler:

Soğuk akarsuların yer aldığı ve bu sulara balıklama atlayarak yüzebileceğimiz bir sistem de geliştiren Ubisoft, uzun süre suda kalındığında enerji kaybetmemiz gibi ince bir detayı da unutmamış. Assassin’s Creed: Rogue için iyi bir yapım olmuş diyebiliriz.

Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
0 0 Oy
Derecelendirmeler
Abonelik
Bildir
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
channibal
channibal

Deluxe sürümünü indirdikten sonra dikkatsizlikten ötürü sadece 64bit desteklediğini farketmemişim. Hayallerim suya düştü…