Oyun Rehberleri
Hoşgeldiniz...
Injustice 2 Karakterler Rehberi [Tüm Detaylarıyla]
0

Injustice 2 oyununda yer alan tüm karakterleri detaylı olarak ele almaya çalıştığımız rehberde umarım aradığınız şeyi bulabilirsiniz. NetherRealm tarafından geliştirilen Injustice: Gods Among Us 3 Nisan 2013 tarihinde bizlerle ilk kez buluşmuştu.

Aynı adlı çizgi romandaki hikayeyi oyuna dönüştüren ve bize sinematik bir hikaye anlatan oyun birçok çevreden olumlu yorum almıştı. Oyunun elbette eksikleri vardı, ancak bunlar göz ardı edilmişti.

Injustice, Superman’in kötü olduğu bir dünyayı konu alıyor. (Çizgi romanı okumayanlar ve oyunu oynamayanlar için spoiler olabilecek bazı şeyler geliyor. Joker tarafından eşi ve çocuğu öldürülen Superman, normalde geçmemesi gereken çizgiyi geçerek Joker’i öldürür.

Öldürmeme konusunda takıntılı olan Batman ile arası açılan Superman, dünyadaki hükümetleri tehdit ederek bir korku Rejim’i kurar. Bu noktada o kadar çok olay gelişir ki, bir noktadan sonra kimin haklı, kimin haksız olduğu karışır. Batman ise bu süreçte büyük kayıplar yaşar, birçok arkadaşı teker teker Rejim’in elinde can verir.

Kahramanlar geri dönüyor!

Injustice: Gods Among Us, orijinal çizgi romana olabildiğince sadık kalarak Superman’in düşüşüne kadar olan kısmı anlatıyordu bizlere. (Özellikle Injustice 4. yıl ve sonrasını anlatıyordu, konunun öncesini pek bilemiyorduk.) Yeni oyun Injustice 2 ise, bize olaylardan belli bir süre sonrasını anlatacak.

Gorilla Grood liderliğindeki bir grup, Superman’in Rejimi’nin yıkılışından sonraki dönemde oluşan boşluğu doldurmak için bir araya gelip The Society adlı kötüler birliğini kuracak. Batman bu dertle uğraşırken, Dünya çok daha büyük bir tehlike tarafından tehdit edilecek.

Brainiac orduları ile dünyaya gelecek ve olaylar karışacak. Açıkçası buradan sonrasını oldukça merak ediyorum, çünkü bu kısım çizgi romandan bağımsız oluşturulan bir hikaye olarak devam edecek. Belki içimdeki Injustice açlığına deva olur, kim bilir?

Injustice 2 Karakterleri:

Injustice 2’nin çıkışı ile birlikte bir kısmını tanıdığınız, bir kısmını ise tanımadığınız birçok yeni karakter eklenecek oyuna. Injustice 2 karakterleri ile ilgili bu yazımızda sizlere hem bildiğiniz, hem de bilmediğiniz karakterlerden, güçlerinden ve eğer varsa Injustice içindeki (çizgi roman veya oyun) rollerinden bahsedeceğiz.

Şimdi Injustice 2’de hangi karakter, kimdir, Injustice dünyasındaki rolü nedir bir bakalım mı? Bildik bir arkadaşımızla başlayalım, işte Batman.

Injustice 2 Batman:

Eğer Batman’i duymadıysanız, gerçekten bir mağarada yaşıyorsunuz. Gene de bu mağaradaki arkadaşlar için kısaca kendisinden bahsedelim. Yavaş yavaş karanlığa çekilen Gotham’a adalet getirmeye çalışan kahramanızın gerçek adı Bruce Wayne.

Küçük yaşta ailesi öldürülen ve bunu biraz takıntı yaparak, kendini geliştiren, bu uğurda Gölgeler Birliği’ne katılarak dövüş tekniklerinde ustalaşan bir karakter kendisi.

Düşmanlarının yüreklerine korku salmak için yarasa sembolünü seçmiş olan Batman’in yetenekleri neredeyse saymakla bitmez. Ama en büyük özelliği herhalde, her zaman her şeye hazırlıklı olmasıdır.

Injustice çizgi romanında, Superman’e karşı durabilen yegane Injustice 2 karakteridir kendisi. Superman’in kahraman sınırlarını aşıp, Joker’i öldürmesi ile başlayan olaylar dizisinde, neredeyse her zaman Superman’in karşısındadır.

İnsanların özgürlüklerini çalarak, onlara güvenli bir dünya verilmesini doğru bulmayan Batman birçok noktada haklıdır, ancak hikaye bazında haksız olduğu noktalar da vardır.

Hatta çizgi romanda bazı noktalarda bizi çıldırtabilecek kararlar bile alır, ancak adamın üzerindeki arkadaşlarını kaybetme yükünü düşününce kendisine biraz hak vermiyor da değilim.

Injustice 2’de kendisini The Society ve Brainiac ile uğraşırken görüyor olacağız. Bakalım Batman, Superman’in düşüşünden sonra, barışı sağlamayı başarabilecek mi? Şimdi Injustice 2’deki diğer karakterimize geçelim.

Injustice 2 Karakteri Batman

Injustice 2 Superman:

Kripton gezegeni yok olmak üzereyken, Dünya’ya gönderilen ve burada güçlenip tanrısal güçlere sahip olan Kal-el, Injustice: Gods Among Us oyununda ve Injustice çizgi romanında ana kötümüz olarak ortaya çıkıyor.

Işık hızında hareket edebilen, gözlerinden lazer ışını çıkartabilen, dondurucu nefese sahip olan ve neredeyse yenilmez olan bu arkadaşımızın tek zayıf yanı Kriptonit denen Kripton gezegeninin parçaları.

Injustice’de eşi Louis Lane ve doğmamış çocuğunun ölümüne sebep olan Joker’i öldüren Superman, daha sonrasında dünya devletlerini tehdit ederek savaşlara son vermiştir. Bu kararları alırken, özellikle Batman ile sürekli karşı karşıya gelir, ama her geçen gün elleri daha çok kana bulanır.

Hatta çizgi romanın sonlarına doğru Gotham’ı ve Metropolis’i yoketmeyi düşünecek kadar ileriye gider. Özellikle çizgi romanda inanılmaz bir karakter gelişimi gördüğümüz Superman, ancak paralel boyuttan gelen başka bir Superman tarafından durdurulmuştur.

Injustice 2’de bir kafes içinde gördüğümüz karakterimiz Superman’in tekrar serbest kalacağını öngörmek çok da yanlış olmaz. Çünkü Dünya Brainiac’ın tehdidi altındayken, tek çare gene kendisi gibi görünüyor. Superman’in oynanış videosu da geldiğine göre, bir sonraki Injustice 2 karakterine geçelim.

Injustice 2 Karakteri Superman

Injustice 2 Supergirl:

Superman’in kuzeni olan Kara Zor-El (veya Supergirl), kuzeniyle benzer özelliklere sahiptir. Gözlerinden ısı dalgası gönderebilir, dondurucu nefese sahiptir ve neredeyse yenilmezdir. Superman gibi, Kara Zor-El de Kriptonit’e karşı zayıftır.

Kara Zor-El babası tarafından kuzeni Kal-El’i korumak için Dünya’ya gönderilmiştir. Gönderildiğinde yaş olarak daha büyüktür, ancak içinde bulunduğu kapsül meteor yağmuruna yakalandığı için, Dünya’ya vardığında Superman çoktan büyümüştür.

Injustice çizgi romanında Supergirl’ü görmüyoruz, aynı şekilde ilk oyunda da kendisini görmedik. Ancak Injustice 2’de Supergirl Dünya’ya yeni ulaşıyor ve koruması gereken kuzenini hapiste buluyor.

Bunun üzerine kuzenini kurtarmaya mı çalışacak, yoksa başka şekilde mi tavır alacak, bunu oynayıp göreceğiz. Injustice 2 karakterlerimizden Supergirl’ün Injustice 2’deki videosu şu şekilde.

Injustice 2 Karakteri Supergirl

Injustice 2 Aquaman:

Aquaman olarak bilinen Injustice 2 karakteri Arthur Curry, deniz şehri Atlantis’in kralıdır. Su altında nefes alma, su basıncına dayanma gibi özelliklerinin yanı sıra süper insan gücüne sahiptir. Ayrıca deniz canlılarıyla telepatik olarak iletişim kurabilir. Gücünün kaynağı sudur, su dışında fazla kalırsa güçsüzleşir.

Injustice: Gods Among Us oyununda, Aquaman’i Atlantis’i Superman’e teslim etmek üzereyken görüyorduk ve paralel boyuttan gelen diğer Aquaman tarafından sağlam bir şekilde dayak yiyordu. Çizgi romanda devir teslim olayı olmamakla beraber, Aquaman halkı için Superman’in yanında yer alıyordu.

Superman’in düşüşünden sonra Atlantis’e çekilip kara ile bağlantısını kesen Aquaman, halkını ve tüm dünyayı tehdit eden bir düşman karşısında onurunu hiçe sayacak mı? Injustice 2 bize bunun cevabını verecek.

Injustice 2 Karakteri Aquaman

Injustice 2 Wonder Woman:

Themyscira’nın savaşçı prensesi Wonder Woman, süper insan gücünden, süper hıza hatta uçmaya varan yeteneklere sahip olan bir Injustice 2 karakteri.

Zeus’un sahip olduğu Aegis Kalkanı’nın parçalarından dövülen bileklikleri, yokedilemez kalkanı, doğruyu söylemeye zorlayan Doğruluk Kementi (Lasso of Truth) ve kılıcı ile Wonder Woman gerçek bir savaşçıdır.

Injustice çizgi romanında Wonder Woman büyük rol oynar. Superman’in bu kadar kontrolden çıkmasının başrolünde kendisi vardır. Açıkçası çizgi romanda en nefret ettiğim karakterlerden birisi olmuştu kendisi.

Injustice: Gods Among Us oyununda da rolü zaten aynıydı. Normalde asla yapmayacağı şeyleri yapar ve Amazon ordularını dünyaya salar. Paralel boyuttan gelen Wonder Woman kendisini pataklayana kadar da akıllanmaz.

Injustice 2’de Wonder Woman’ı Superman’in düşüşünden sonra saklanır halde buluyoruz. Kendisi Batman’e saldırmak için uygun zamanı kollayıp, Superman’in esaretine son verme niyetinde. Acaba bunu yapabilecek mi? Hep beraber göreceğiz.

Injustice 2 Karakteri Wonder Woman

Injustice 2 Blue Beetle:

Jaime Reyes’ın hayatı Scarab adındaki uzaylı teknolojisine sahip zırhı bulduğu andan itibaren değişir ve Blue Beetle olarak suçla savaşmaya başlar.

Scarab’ın sahip olduğu yetenekler arasında uçma, süper insan kuvveti, enerji patlaması, frekans manipülasyonu ve iyileştirme gibi şeyler bulunuyor. Scarab veya genel olarak Blue Beetle gezegenin kendisi için bile büyük bir tehlike olarak görülmektedir, o kadar güçlüdür.

Blue Beetle, Injustice: Gods Among Us oyununda veya Injustice çizgi romanında karşımıza çıkmayan bir karakter. Injustice 2’de ise kendisini Rejim’in yıkılışından sonra ortaya çıkan tehlikeleri önlerken göreceğiz. Tabii ki Scarab’ı kullanmasında yardımcı olan Batman’in yanında.

Injustice 2 Karakteri Blue Beetle

Injustice 2 Atrocitus:

Atrocitus, gezegeninin yokolmasına sebep olan Sinestro Corps ile olan savaştan sonra Kırmızı Güç Yüzüğü’nü takarak ilk Red Lantern olmuştur. Gücü öfkeden gelir, binlerce yıl esaret altında kaldığından ölçülemez bir öfkeye sahiptir. Büyü kullanabilir, geleceği görebilir. Uzaylı ırkına mensup olduğundan pençeleri vardır.

Atrocitus; ne çizgi romanda, ne de Injustice: Gods Among Us oyununda yer alan bir karakter. Injustice 2’de kendisini öfkesiyle intikam arayan bir karakter olarak göreceğiz. Ki Rejim’in etkisinden yeni çıkmış bir gezegenin bunun için oldukça uygun bir ortama sahip olduğunu düşünüyor. Yani Dünya’nın.

Injustice 2 Karakteri Atrocitus

Injustice 2 Gorilla Grodd:

Gorilla Grodd, telepatik güçlere sahip bir kötü Injustice 2 karakteri. Başkalarını zihniyle kontrol etmekten, zihin transferine kadar bir çok yeteneği var. Ayrıca oldukça da zeki. Kendisi The Flash’ın en büyük düşmanlarından birisi olarak DC evreninde önemli bir yer tutar.

Injustice: Gods Among Us oyununda Gorilla Grodd yoktu, sadece bir dövüş alanının arkasında kendisini görüyorduk. Çizgi romanda ise, ilk olarak Mirror Master’ı arayan Rejim taraftarları tarafından dövülürken görmüştük kendisini.

Injustice 2’de biraz daha ön plana çıkan Gorilla Grodd, Rejim’in düşüşünden sonra kötüleri toplayıp The Society adında bir örgüt kuruyor. The Society ile Rejim’in ardından oluşan boşluğu doldurmak isteyen Gorilla Grodd bakalım nelerle karşılaşacak?

Injustice 2 Karakteri Gorilla Grodd

Injustice 2 Harley Quinn:

Joker’le yaşadığı uzun terapiler sonucunda yavaş yavaş deliren ve Joker’e aşık olan Harley Quinn, gücünü delilikten alan bir Injustice 2 karakteridir. İnanılmaz derecede Joker’e takıntılı olan Harley Quinn, en az Joker kadar tehlikelidir.

Harley Quinn, Injustice: Gods Among Us oyununda, Superman’in eşinin ve çocuğunun ölmesinde ana rol oynayan karakterlerden birisi aslında. Joker öldürüldükten sonra, Batman ve arkadaşları kendisini saklıyor.

Bunun sonucunda da Harley Quinn yavaş yavaş iyi bir karaktere dönüşüyor. Hatta ilk oyunda bir noktada, paralel evrenden gelen Joker’e bile karşı koyarak, onun kötü biri olduğunu haykırıyor. Çizgi roman serisinde, kişisel gelişimini çok daha iyi bir şekilde gördüğümüz Harley Quinn’in, Injustice 2’deki rolü ne olacak?

Injustice 2 Karakteri Harley Quinn

Injustice 2 Deadshot:

Floyd Lawton veya çizgi romanlarda bilinen adıyla Deadshot, mükemmel bir suikastçi. Herhangi bir uzaklıktan hedefi vurması ve ıskalamaması ile ünlü bu karakter, Injustice 2 ile hayatımıza girecek.

Deadshot’ı ilk oyunda görmemiştik ancak, kendisi Rejim tarafından hapsedilmiş ve bu oyunda da kaçma fırsatı elde ediyor. Kendisi bildiğiniz üzere bir Suicide Squad üyesi.

Bu ekibin üyeleri kafalarına yerleştirilmiş ve en ufak harekette kendilerini öldürecek olan bir bomba ile kontrol ediliyor. Injustice 2’de Gorilla Grood, Deadshot’ın kafasına yerleştirilen bombanın kontrolünü ele geçiriyor ve Deadshot onunla beraber olmak zorunda kalıyor.

Injustice 2 karakteri Deadshot’ın oyuna katılma sebebinin biraz Suicide Squad filmi olduğunu düşünüyorum. Will Smith tarafından bence harika bir şekilde canlandırılan karakteri, biraz daha popülerleştirmek istemiş olabilirler. Bakalım bu konuda ne kadar başarılı olacaklar?

Injustice 2 Karakteri Deatshot

Injustice 2 Bane:

Batman’in en büyük düşmanlarından biri olan Bane, süper insan kuvveti ve üstün zekasıyla öne çıkan bir Injustice 2 karakteri. Yetenekleriyle Batman’i bile birkaç kez alt etmeyi başaran Bane, DC tarihindeki en büyük kötü karakterlerden birisi.

İlk oyunda Bane’i Superman’in yanında görme fırsatı elde etmiştik. Çizgi romanda da durum aynıydı, Superman için çalışıyor, Superman’in yapmaktan korktuğu kirli işleri hallediyordu (işkence, cinayet vs.). Rejim’in düşüşünden sonra Bane; Batman tarafından hapse tıkılmış ve orada uzun bir süre geçirmiş.

Şimdi hem Rejim’de kendini terkeden kişilerden intikam almak, hem de Gotham Şehri’ni ele geçirmek için daha büyük bir nefretle geri dönmüş durumda.

Injustice 2 Karakteri Bane

Injustice 2 Robin:

Bruce Wayne’in oğlu olan Damian Wayne, Robin’ler arasındaki en yetenekli olandır, muhteşem bir yardımcıdır. Olaylara bakış açısı, dövüş stili Batman ile yarışabilecek seviyededir. Doğumundan itibaren Gölgeler Birliği tarafından yetiştirilen Damian Wayne, her zaman babasının öldürmeme kuralı ile sıkıntı yaşamıştır.

Ancak Superman’in yaptığı şeyi daha doğru bulması ve Superman’in manipülesi ile Injustice: Gods Among Us oyununda ve çizgi romanda Batman’e karşı durmuştur. İstemeden Dick Grayson’ı öldürmesi ile birlikte geri dönülmez bir yola giren Damian Wayne, bakalım Injustice 2’de neler yapacak?

Injustice 2 Karakteri Robin

Injustice 2 Black Canary:

Black Canary veya gerçek adıyla Dinah Lance, yüksek desibellerde ses dalgaları üretmesini sağlayan metagene sahip bir süper kahraman. Canary Cry adı verilen bu yetenek sayesinde Black Canary, her türlü sesi taklit edebilir, insanları sadece çığlığıyla bile öldürebilir. Kendisi DC evrenindeki en iyi dövüşçülerden biridir. Aikido’dan Boks’a, Muay Thai’den Tae Kwon Do’ya kadar ondan fazla dövüş stilini öğrenmiştir.

Black Canary, Injustice: Gods Among Us oyununda yer almamıştı. Oysa kendisi çizgi romanda oldukça önemli bir rol oynamıştır. (BÜYÜK SPOILER) Black Canary, Green Arrow’un Superman’in ellerinde can vermesinden sonra, Batman’in planı doğrultusunda Superman’i Kriptonit’ten yapılma bir kurşunla vurur.

Ancak Superman, Sinestro tarafından verilen Sarı Güç Yüzüğü’nü kullanarak hayatta kalır ve Black Canary’yi gözlerinden çıkarttığı ışınla ölümüne yaralar. Ölmesinden saniyeler önce Dr. Fate tarafından paralel bir boyuta götürülen Black Canary, orada Green Arrow ile yaşar. (BÜYÜK SPOILER SONU)

Injustice 2’de ise Black Canary’yi Batman’in çağırmasıyla geri dönen bir karakter olarak görüyoruz. Yani hikaye işleyişi çizgi romandan biraz farklı. Bakalım Injustice 2 karakterimiz Black Canary yeni oyunda neler yapacak?

Injustice 2 Karakteri Black Canary

Swamp Thing:

Alec Holland, laboratuarında tüm dünyadaki açlığa çare olacak bir formül geliştirir. Ancak laboratuarının sabote edilmesiyle bu formül ile birleşen Alec Holland, Swamp Thing adlı karaktere dönüşür. Bitkisel bir vücuda sahip olan Swamp Thing, bütün bitki yaşamı üstünde kontrol sahibidir.

Rejenerasyon, kendinin kopyalarını üretebilme gibi yetenekleri vardır. Swamp Thing’in beyni bitkilerin doğasında bulunur, bu nedenle tüm vücudu yokedilse bile başka bir yerden tekrar doğabilir, kısaca ölümsüzdür.

Swamp Thing’i Injustice: Gods Among Us oyununda görmemiştik. Ancak karakter çizgi romanda oldukça büyük bir öneme sahip. Injustice çizgi romanının üçüncü yılında ortaya çıkan Swamp Thing, yeşilin tehdit edilmesi ile birlikte savaşa dahil oluyordu. Injustice 2’de de yeşili korumak adına bataklığından çıkacak olan Swamp Thing karakterimiz, bakalım hikayede ne kadar önemli bir yer tutacak?

Injustice 2 Karakteri Swamp Thing

Dr. Fate:

Güçlü büyücü Kent Nelson, Kader Miğferi’ni (Helm of Fate) takarak Dr. Fate adındaki karaktere bürünür. Dr. Fate’in güçleri arasında büyü kullanımı, astral yolculuk, zaman yolculuğu, telekinesi, iyileşme, manyetizma, illüzyon gibi birbirinden farklı özellikler bulunur.

Dr. Fate ölümsüzdür ve Tower of Fate adındaki boyutlar arasındaki bir kulede yaşar. Dr. Fate, Injustice: Gods Among Us oyununda yer almayan (Sadece Zatanna ile oyunu bitirdiğimizde Tower of Fate’i görüyorduk) ancak çizgi romanda oldukça önemli yer tutan bir karakter.

Batman, Superman tarafından beli kırılınca, iyileşene kadar Tower of Fate’de Dr. Fate’in himayesinde kalır. Ayrıca Injustice 3.Yıl boyunca olan olayların başından sonuna kadar olan kısımda büyük rol almıştır. Injustice 2’de ise Dr. Fate’i arkadaşlarını korumak isteyen bir karakter olarak görüyoruz.

Injustice 2 Karakteri Dr. Fate

Green Lantern:

Hal Jordan, iradeyi kullanan Yeşil Güç Yüzüğü tarafından seçilerek Green Lantern olmuştur. Green Lantern olarak güçlerinin arasında uçmak, iradesine bağlı olarak istediği herhangi bir cismi oluşturmak gibi özellikler bulunmaktadır. Güç yüzüğü sayesinde süper insan kuvveti de kazanan Hal Jordan, Green Lantern Corps içindeki en yetenekli Green Lantern’dir.

Green Lantern, Injustice: Gods Among Us oyununda yer alan karakterlerden birisiydi. Hikayede Hal Jordan’ı hem Green Lantern, hem de korkudan beslenen Sarı Güç Yüzüğü’nü takmış olan Yellow Lantern olarak görmüştük. Buradan çizgi romandaki arka plan hikayesine sadık kalındığını söylemek çok yanlış olmaz.

Çizgi romanda Hal Jordan ,Carol Ferris’i kurtarmak için Sinestro’nun verdiği Sarı Güç Yüzüğü’nü kabul ediyor ve hikayesine Yellow Lantern olarak devam ediyordu.

Injustice 2’de ise, kendisini Rejim’in düşüşünden sonra yeniden Green Lantern olarak göreceğiz. Bu sefer Brainiac’ın istilasını durdurmak için Dünya’ya dönecek olan Hal Jordan, kendini affettirebilecek mi?

Injustice 2 Karakteri Green Lantern

Firestorm:

Injustice 2 karakteri Firestorm, aynı ortak zihni kullanan Jason Rusch ve Martin Stein tarafından kontrol edilen bir karakter. Firestorm, kendine bağlı olan elementlerin molekülleri üzerinde mutlak bir kontrole sahiptir.

Firestorm, Injustice: Gods Among Us oyununda veya çizgi romanında karşılaşmadığımız bir karakter. Açıkçası benim de çok iyi bilmediğim bu karakteri, Injustice 2’de Batman’in yanında göreceğiz.

Injustice 2 Karakteri Firestorm

Green Arrow:

Green Arrow veya gerçekte kullandığı isimle Oliver Queen, DC’nin en önemli Injustice 2 karakterlerinden birisidir. Bilinen en iyi okçudur. Akrobasi ve bazı dövüş sanatlarında ustadır. Patlayıcı, sersemletici gibi farklı çeşitlerde okları mevcuttur ve bunlarla savaşır.

Green Arrow, Injustice: Gods Among Us oyununda yer alan bir karakterdi. Ancak oyunda oynadığımız Green Arrow paralel evrenden gelen başka bir Green Arrow’du. Çünkü Superman’in hüküm sürdüğü evrendeki Green Arrow çok ölmüştü (Aslında öldürülmüştü).

Çizgi romana sadık kalınan bu noktanın ötesinde, Injustice 2’de paralel evrenden gelen Green Arrow olarak devam edeceğiz. İşte karşınızda Green Arrow’un videosu aşağıda, oynanış şekli ilk oyundan biraz daha farklı olacak gibi.

Injustice 2 Karakteri Green Arrow

Cheetah:

Arkeolog Barbara Ann Minerva, bir ritüel sonucunda Cheetah adlı tanrının güçlerine kavuşur. Cheetah formundayken, hızlı, güçlü ve kana susamış olan Minerva, Wonder Woman’ın en büyük düşmanlarından birisidir. Dişleri ve pençeleriyle neredeyse var olan her şeyi kesebilir.

Injustice: Gods Among Us oyununda veya çizgi romanında Cheetah karakterini görmüyoruz. Injustice 2 oyununda ise kendisi, Wonder Woman’dan intikamını almak için tekrar dönüyor. Bakalım Cheetah, aradığı intikamı bulabilecek mi?

Injustice 2 Karakteri Cheetah

Cyborg:

S.T.A.R.S laboratuarında geçirdiği bir kaza sonucunda vücudunun büyük bir kısmı hasar alan ve babası tarafından androidleştirilen Victor Stone, Cyborg adını almıştır. Sahip olduğu siber parçaların etkisiyle dayanıklılık ve güç kazanmıştır.

Bir gözü kızıl ötesi görebilir, dünya üzerindeki diğer ağlara bağlanabilir, vücudunun şeklini herhangi bir elementin şekline sokabilir. Vücuduna entegre edilmiş halatlar, ses dalgası üreticileri, lazer silahları ile yürüyen bir tank gibidir.

Injustice: GodsAmong Us oyununda Cyborg’u, Superman’in yanında yer alıp, onun tüm teknolojik işlerini halleden biri olarak görüyorduk. Superman’in suçlarının büyük bir kısmını örtbas etmekle görevliydi.

Çizgi romanda da hikaye buna benzer şekilde gidiyordu. Ancak Injustice 2’de Brainiac’ın saldırısına karşı savaşabilecek olan tek kişi Cyborg karakteri olabilir. Bakalım Cyborg’u hikayede nasıl bir noktada göreceğiz?

Injustice 2 Karakteri Cyborg

Catwoman:

Catwoman olarak bilinen Selina Kyle aslında ünlü bir hırsız. İyi ile kötü arasında sık sık gidip gelen Catwoman, silahsız dövüş sanatlarında uzmandır. Kırbacı, çelik pençeleri ve çevikliği ile dövüşür. Injustice: Gods Among Us oyununda Catwoman’ı Batman’in yanında görmüştük.

Ancak bir noktadan sonra Batman’i korumanın en iyi yolunun Superman’in yanında olmak olduğuna karar vermişti. Tabii ki bu onun için pek iyi sonuçlanmamıştı. Çizgi romanda da buna benzer bir hikaye yapısı vardı.

Injustice 2’de ise Catwoman’ı The Society ile ilişkiler içinde bulunurken göreceğiz. Batman bir kez daha Catwoman’ın sadakatinin kime ait olduğunu test etmek zorunda kalacak.

Injustice 2 Karakteri Catwoman

Captain Cold:

İkonik buz silahı ile suç hayatına başlayan Leonard Snart nam-ı diğer Captain Cold, The Flash’ın en önemli düşmanlarından birisidir. Taktiksel zekası ve buz silahı ile Rogues adındaki kötülerden oluşan ekibe liderlik etmiştir. Captain Cold çizgi romanda yer alan bir karakterdi. Batman’in Rogues ekibinden yardım istemesi ile Rejim’e karşı olan savaşa dahil oluyordu.

Injustice 2’de ise olay biraz daha karışık olacak. Dünya üzerindeki tüm suça son vermeye yeminli Rejim tarafından Rogues grubunun tüm üyeleri yakalanır ve katledilir. Aralarında Captain Cold’un kız kardeşi de bulunmaktadır. Buz silahı ile birlikte The Society’nin yanında yer alan Injustice 2 karakteri Captain Cold, acaba aradığı intikamı bulabilecek mi?

Injustice 2 Karakteri Captain Cold

The Flash:

Barry Allen nam-ı diğer The Flash karakterimiz yaşayan en hızlı adam olarak biliniyor. Işık hızına yakın bir hıza ulaşabilen The Flash, zamanda sıçrama bile yapabiliyor. The Flash, ilk oyunun büyük bir kısmında Rejim’in tarafındaydı. Bir noktadan sonra Rejim’in hatasını görmüş ve bize yardımcı olmuştu.

Çizgi roman kısmında da konu hemen hemen benzer şekilde ilerliyor. Injustice 2’de ise yeni bir düşmanın ortaya çıkışıyla, tekrardan görev başına dönecek olan The Flash, bakalım Rejim dönemindeki hatalarını telafi edebilecek mi?

Injustice 2 Karakteri The Flash

Black Adam:

Mısır Kralı II. Ramses’in oğlu olan Teth-Adam, güçlü büyücü Shazam’in yeteneklerini alabilmek için onunla bir anlaşma yapar. Ancak Blaze’in Tanrı Set ile yaptığı anlaşmanın sonucunda, Black Adam SHAZAM sözünü söylediğinde büyücüden güç çekmek yerine 6 farklı Tanrı’nın gücüne (Shu’nun dayanıklılığına, Heru’nun hızına, Amon’un kuvvetine, Zehuti’nin bilgeliğine, Aton’un büyüsel gücüne ve Mehen’in cesaretine) sahip olur.

Uzun yıllar Mısır’a bir kahraman olarak hizmet eden Black Adam bir süre sonra kontrolden çıkıp bir diktatöre dönüşür. Kendi ülkesi Kahndaq’ta yaşamaktadır.

Black Adam, Injustice: Gods Among Us oyununda Superman’in yanında yer alan karakterlerden birisiydi. Çizgi romanda ise olay bundan biraz daha farklıydı.

Black Adam, önce Superman tarafından neredeyse öldürülüyordu, daha sonra Shazam’in devreye girmesi ile birlikte Kahndaq’a sürülmüştü. Injustice 2’de Kahndaq, Rejim’i destekleyenlerin sığınabileceği güvenli bir yer olmuş durumda. Injustice 2 karakterimiz Black Adam ve yandaşları, Rejim’i tekrar yükseltecekleri günün gelmesini bekliyorlar.

Injustice 2 Karakteri Black Adam

Scarecrow:

Scarecrow, insanların üzerinde kimyasalları kullanıp, onlara korkularını yaşatmayı kendine takıntı etmiş bir Injustice 2 karakteri. Kullandığı kimyasallar ve kung fuya benzeyen dövüş tekniği ile DC dünyasında kendine yer bulmuştur.

Scarecrow çizgi romanda veya Injustice: Gods Among Us oyununda kendine yer bulamamış karakterlerden birisidir. Ancak kendisinin geliştirdiği korku gazı, Superman’in LoisLane ve kendi çocuğunu öldürmesine sebep olmuştur. Scarecrow bu gazı doğrudan kullanmamış olup, Joker’e vermiştir ve Injustice evreninin bir nevi pimini çekmiştir.

Injustice 2 Karakteri Scarecrow

Poison Ivy:

Eskiden bir botanik biokimyageri olan Poison Ivy veya gerçek adıyla Dr. Pamela Isley bitkiler üzerinde hakimiyet sahibidir. Bütün toksinlere, bakterilere ve virüslere karşı direnci bulunmaktadır. Ayrıca Swamp Thing ile aynı şekilde Yeşil’le mistik bir bağlantısı bulunmaktadır.

Poison Ivy, ilk oyunda görmediğimiz karakterlerden birisi. Injustice çizgi romanında ise, Swamp Thing ortaya çıktıktan sonra Harley Quinn tarafından yardımcı olması için getiriliyordu. Yeşili korumak adına bir nevi güç birliği yapan Poison Ivy ve Swamp Thing, çizgi romanın üçüncü yılında önemli bir yer tutuyordu.

Injustice 2’de ise, yeşili korumak ve bunu bir adım öteye götürmek isteyen Poison Ivy, Gorilla Grodd’un kurduğu The Society oluşumuna katılır. Bakalım amaçları doğrultusunda hareket eden Poison Ivy hikayede nasıl rol oynayacak?

Injustice 2 Karakteri Poison Ivy

Brainiac:

Injustice 2 karakterimiz Brainiac, Coluan ırkına mensup büyük bir bilim adamı. Evrendeki gezegenleri fethederek, bilgilerini sömüren, böylece kendi zekasını arttıran bu karakterin en büyük özelliği (zekasından sonra tabii ki) uzay ve zamanı bükebilmek. Bunun dışında süper insan gücüne, telepatik yeteneklere ve telekinesiye sahiptir.

Brainiac kendini geliştirmek üzerine takıntılı bir karakter. Bu nedenle Krpyton’un şehirlerini yok ederek, bilgisine katmıştır. Ancak Krypton’dan hayatta kalan birinin söylentileri kulağına kadar geldiği için, hem Superman’i öldürmek, hem de Dünya’yı ele geçirmek için Injustice 2’de ortaya çıkar. Kendisi çizgi romanda ve ilk oyunda yer almamaktadır.

Injustice 2 Karakteri Brainiac

Darkseid:

Injustice 2 karakterlerimizden Darkseid, Apokolips gezegeninin hükmedeni ve tüm evren boyunca gezegenleri istila eden bir Yeni Tanrı’dır. Sahip olduğu Yeni Tanrı fizyolojisinden dolayı ölümsüzdür. Bir gezegenin yokoluşundan bile kurtulabilmiştir.

İnanılmaz bir dayanıklılığa sahiptir, bunun dışında Omega Etkisi denen bir kozmik enerjiyi kullanır. Omega Etkisi, Darkseid’a uzay ve zaman içinde yolculuk etme imkanı sağlar. Ayrıca güçten düştüğünde Darkseid, kendini Apokolips’in kalbine kapatarak, gezegenin enerjisinden beslenebilir.

Injustice: Gods Among Us oyununda Darkseid’ı görmemiştik. Çizgi romanda ise bir iki noktada karşımıza çıkmıştı. İlk olarak Darkseid, ordularını Dünya’ya göndermiş ve orduları Superman tarafından katledilmişti.

Bir noktada Superman ile Darkseid’ın savaşını görüyorduk, ki bu savaş Apokolips’in neredeyse yokolmasına sebep olmuştu. Son olarak ise Hawkman, Darkseid’ın elindeki Krypton’u alabilmek için kendisi ile savaşmıştı. Injustice 2’de, Darkseid tüm nefretiyle birlikte Dünya’ya gelecek ve ortalık karışacak.

Injustice 2 Karakteri Darkseid

Joker:

Injustice 2 karakterlerinden Joker, gerçek adı bilinmeyen, delilikten ve kaostan keyif alan, Batman’in en büyük düşmanıdır. DC’nin yarattığı en ikonik kötü karakterlerden birisi olan Joker, gerçek bir dâhi ve taktik uzmanıdır. Joker’in bedeninde Dionesium adı verilen bir madde vardır ve bundan dolayı normalden çok daha hızlı iyileşebilir.

Injustice: Gods Among Us oyunu ve çizgi romanı Joker nedeniyle başlar. Batman ile oynamaktan sıkılan Joker, kendine rakip olarak Superman’i seçer.

Scarecrow’un korku gazı ile Superman’in LoisLane’i ve kendi çocuğunu öldürmesine sebep olur. Bunun yanında tüm Metropolis’i nükleer bir bomba ile havaya uçurarak, milyonlarca insanı öldürür.

Bunun sonucunda da Superman, biraz da Wonder Woman yüzünden Joker’i öldürür. Bundan sonra Superman durdurulamaz bir hal alacaktır. Injustice 2’de Joker’i hikayesel olarak görüp görmeyeceğimizden çok emin değilim. Ancak muhtemelen onun dokunduğu hayatları görme fırsatına erişeceğiz.

Injustice 2 Karakteri Joker

Injustice 2 savaş alanına ek paket ile katılan karakterler ise şöyle;

Red Hood:

Injustice 2 karakteri Jason Todd; Dick Grayson Nightwing olma kararı aldığında Batman’in yeni yardımcısı olur. Robin olarak yaşamına devam ettiği sırada Joker tarafından vahşice katledilen Jason Todd, yıllar sonra Lazarus Pit’in mistik sularında tekrar dirilir.

Batman’in öldürmeye karşı olan inancının tersine, adaletin öldürmeden sağlanamayacağını düşünen Jason Todd, Red Hood adını alır. Yetenekleri arasında ateşli silahlar, kılıç uzmanlığı, iz sürme gibi şeyler bulunmaktadır.

Red Hood, oyuna DLC ile eklenecek olan karakterlerden. Kendisini Injustice: Gods Among Us oyununda veya çizgi romanda görmemiştik. Hikayede herhangi bir rolünün olup olmayacağını bilmiyoruz.

Injustice 2 Karakteri Red Hood

Starfire:

Injustice 2 karakterlerimizden Starfire, Tamaran adlı uzaylı ırkına mensup gerçek adı Koriand’r olan bir karakter. Hafızasını kaybedip, kendi gezegeni yokolduktan sonra Dünya’da kalmaya karar veren Starfire, Starbolt adı verilen bir yetenek kullanır.

Starbolt denen ışık kümeleri oldukça güçlüdür, bir çok metali veya yüzeyi saniyeler içinde eritebilir. Starfire da ilk oyunda veya çizgi romanda yer almayan karakterlerden. Bakalım hikayede bir rolü olacak mı?

Injustice 2 Karakteri Starfire

Sub-Zero:

Sub-Zero gerçekten tanımlarken zorlandığımız bir Injustice 2 karakteri. Lin Kuei klanının en güçlü savaşçısına verilen bir ünvandır Sub-Zero. Buz oluşturabilmenin dışında, ninjalık yetenekleri bulunan ve hatta ışınlanabilen Sub-Zero, bir kişinin kafasını omurgasıyla birlikte çıplak elle sökebilir.

Sub-Zero’nun Injustice 2’de ortaya çıkma sebebi Brainiac. Brainiac’ın istilasının tüm paralel evrenleri tehdit edeceğine olan inancından dolayı, bu boyuta geliyor. Hikayesel olarak bir katkısı olmayacağı belli, ancak oynamaktan keyif alacağımız kesin.

Injustice 2 Karakteri Sub-Zero

Künyesi
Yayımcı

Warner Bros Games

Yapımcı

NetherRealm Studios

Çıkış Tarihi

11 Mayıs 2017

Platformlar

PC, PlayStation 4‎, XBox One, Android, iOS‎

Oyun Türü

Aksiyon, Dövüş Oyunu

Oyun Motoru

Unreal Engine 3

Unreal Engine 4 (Mobil için)

ESRB Rating

TEEN 13+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
8.5
8.9
Aldığı Puanlar

Kahramanlar geri dönüyor!

8.5
Editörün Puanı
8.9
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Avatar Veteran Soldier
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website editörü ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments