Sistem
Hoşgeldiniz...
Depth Oyun İncelemesi ve Sistem Gereksinimleri
0
İnceleme

Depth Oyun İncelemesi ve Sistem Gereksinimleri

Yazar: 18 Aralık 2019
Künyesi
Yayımcı

Digital Confectioners

Yapımcı

Digital Confectioners

Çıkış Tarihi

03 Kasım 2014

Platformlar

PC

Oyun Türü

Aksiyon, Korku, FPS (Birinci Şahıs Nişancı), Bağımsız Yapımcı (Indie)

Oyun Motoru

Unreal Engine

ESRB Rating

MATURE 17+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
7.5
8.1
Aldığı Puanlar

Köpek balığı yerine geçebiliyor olmamız Depth oyununa ayrı bir güzellik katmış...

7.5
Editörün Puanı
8.1
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız

Aynı ismi taşıyan geliştirici takım tarafından hazırlanan bağımsız oyun Depth inceleme yazımızın devamında oyuna ait sistem gereksinimlerini de bulabilirsiniz. Jaws izleyenler bilir, film gösterime girdiği zamanlar izleyen herkes üzerinde etki bırakan korkutucu ve etkileyici bir filmdi. Koskocaman köpek balığının karşısında filmde ki karakterler bir sürü taktik denemişlerdi.

İlk filminde böyle başarı elde eden yapım tabi ki de seriyi devam ettirdi ama bizlerce ilk film en güzeliydi. Jaws filminden size bahsetmemizin sebebi ise köpek balıklarının yerine geçebilecek olmamız. Depth oyunu bizlere bu şansı verecek ve bizde bu oyunu sizler için inceleyeceğiz.

Depth Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim Sistemi Windows 7, Windows 8, Windows 10 veya üzeri 32/64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core2 Duo E6600 2.40 GHz. ya da AMD Athlon X3 440 3.0 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 3 Gb. veya üzeri ram miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon 4870/5770/6770 ya da NVidia GeForce GTX 260/460/550 Ti veya üzeri en az 2 Gb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 10 Gb. boş alan.
DirectX DX 9.0c

Oynanış:

Hazine arayan avcıların köpek balıkları ile aralarında gerçekleşen mücadelelere şahit olacağız hatta içinde olacağız. Çok oyunculu olan oyunun senaryo modu olduğunu pek söyleyemeyiz ama bizlere su altında ilginç deneyimlere sahip olmamızı sağlayacak.

Denizin Derinliklerinde Hazine Avı…

Oyunda seçme şansınız olan 3 sınıftan oluşmuş 2 takım olacak; bunlar köpek balıkları ve hırsız dalgıçlar. Oyunumuzun ana teması ise dalgıçlar köpek balıklarına yakalanmadan buldukları hazineleri merkezlerine götürmeye çalışacaklar.

Merkez dediğimize bakmayın aslında merkezler su altında bulunan güvenli dalgıç kafesleri. Köpek balıklarının ise tek bir hedefi bulunuyor; dalgıçlar hazineleri götürmeden onları mideye indirmek…

Sınıflar:

Sınıflardan kısaca bahsedecek olursak; köpek balıklarında; Mako-hızlı balık, Great White ise en güçlü, büyük ve beyaz olan köpek balığımız. Fakat manevra yaparken geniş bir dönüşe sahip. Tiger ise dengeli olup ayrı zamanda ses dalga algılaması da çok gelişmiş durumda.

Dalgıçlarda ise; Seeker, Watcher ve Hunter. Dalgıçlardan Seeker-hızlı yüzen, dayanıklılığı az fakat yanında ses dalga verisi bulunan, Watcher-dengeli sınıf ve Hunter ise en yavaş yüzen sınıf olarak ayrılmış.

Depth’te köpek balıklarının görüşleri tabi ki de bizler gibi olmayacak. Sudaki titreşimler sayesinde dalgıçları yani rakiplerini kolayca hissedebilirler. Zaten gerçek yaşamda da köpek balıkları denizin altında her türlü hareketi çok uzaktan hissetme güçlerine sahipler.

Bir örnek verecek olursak su altında kayaya sıkışmış bir dalgıç düşünelim, bu dalgıç kıpırdamadan öylece durup hareket etmez, ses çıkarmaz ve titreşim yaymazlar ise köpek balıkları onu görmeden yanından geçecektir.

Tabi bu özelliğe kan kokusu alma hislerini de eklemek lazım. Eğer bir dalgıç yaralanmış ve kan kokusu yayıyorsa o dalgıç köpek balıklarının açık hedefi olmaya mahkum. Oynanışta taktik, takım oyunu ve gizlilik ön planda. Zaten bir takımda takım oyunu olmazsa o takım yenilmeye mecburdur. O yüzden böyle durumlarda takımca hareket etmek en iyisi olacak.

Depth Sistem Gereksinimleri
Önerilen

İşletim Sistemi Windows 7, Windows 8, Windows 10 veya üzeri 32/64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core i5-2300 2.80 GHz. ya da AMD Phenom II X4 940 3.0 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 4 Gb. bellek miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon 7870/R9 270 ya da NVidia GeForce GTX 660 Ti/760 veya üzeri veya üzeri en az 2 Gb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 10 Gb. boş alan miktarı.
DirectX DX 11

Grafikler:

Yapım Epic’in daha önce yayınlamış olduğu UDK seti ile hazırlandı. Tüm bölümlerin su altında geçtiğini ve oyunun bağımsız yapımcı olduğunu düşünürsek grafikler hiçte fena durmuyor. Oyunda köpek balıkları dalgıçların uzuvlarını koparabilecek böylece karakterlerin vücutları hasar almış olacak.

Yapımcı ekipte ek olarak daha öncelerde orjinal Killing Floor Mod takımda çalışmış olan bazı kişiler var. Karakterlerin vücutları hasar alacak. Köpek balıkları, dalgıçların uzuvlarını koparabilecek. Killing Floor’u hatırlayacak olursanız Unreal Tournament 2004’ün modu olarak hazırlanmış, fakat sonrasında yalnızlığına mahkum olarak tek başına satışa çıkmıştı. Oyunun ise Left 4 Dead tarzı oynanışı vardı.

Son Sözler:

PC platformuna çıkış yapan Depth oyunu bizlere değişik deneyimler kazandırabilir. Özellikle bizlere köpekbalığı olma fikir oldukça değişik ve heyecan dolu gelmişti. Almak isterseniz ama fiyatı yüksek diyorsanız indirimleri bekleyip almanızı tavsiye ederiz, iyi oyunlar.

Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
0 0 Oy
Derecelendirmeler
Abonelik
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments