Sistem
Hoşgeldiniz...
The Settlers 7 Paths To a Kingdom İncelemesi ve Sistem Gereksinimleri
İnceleme

The Settlers 7 Paths To a Kingdom İncelemesi ve Sistem Gereksinimleri

Yazar: 5 Nisan 2016

Hep ilgimi çekmişti bu tür oyunlar. Bu dünyaya ilk adımımı Anno serisiyle attım. Ardından Tropico sonrada Settlers. Ubisoft Settlers’in grafiklerini biraz çizgisel yapmış, yani çizgi film gibi. Ama oyunun rakiplerinden ayıran yegane özellik de bu.

Gelin hep birlikte Settlers dünyasına adım atalım. Settlers 7‘nin en sevdiğim tarafı buğdayı ekeriz, buğdaydan un yaparız, undan ekmek, ekmekten iş gücü gibi bir zincir olmasıydı.

Zincirin bir halkasının zayıf olduğunda oyunun gidişatı bir anda değişebiliyor. Kendimden biliyorum bende zincir bile olamamıştı. Settlers 7’nin beğenmediğim özelliğiyse yol yapımıydı. Yaptığınız binaya her hangi bir şekilde yol ile bağlanamazsanız bina beton yığınından farksız hale geliyordu. ‘’ Ee yolu kurarız ne olacak ‘’ derseniz o başlı başına eziyet zaten. Hele benim gibi hafif derecede simetri hastası olan biri için…

The Settlers 7 Paths To a Kingdom İncelemeBir de tuşlar, kontroller var tabi. Settlers 7’nin oyun içi menüleri ve bir çok özelliğini öğrenmek bir hayli zor. Özellikle daha önceden strateji oyunlarıyla aranız kötüyse yanınızda bilen birisiyle oynayın derim. Yoksa kafayı yiyebilirsiniz. Hangi strateji oyunundan çok yüksek bir grafik bekledik ki?

Hayatımıza Age of Empires’la giren stratejiyi asla bir oyun olarak görmedim. Strateji oyunları kendimizden bir parça gibiydi. Çünkü bir FPS oyununda gidilecek yol ve varılacak sonuç ne olursa olsun aynıdır. Ama strateji oyunlarının kendimize göre oynanış şekilleri ve her oyuncunun kendine göre bir düzen yaratması beni stratejiye bağlayan en önemli özellik.

Öyle ki bir binanın yapımında bile dakikalar öncesinden verdiğiniz emeğin sonuçları sayesinde o binanın özelliklerini kullanabiliyorsunuz. Ee grafikle ne alakası var dediğinizi biliyorum. Ama sizinde strateji oyunlarında grafiğin atmosfere denk olduğunu bilmeniz gerek.

Sonuç Olarak:

Belki de biliyorsunuz, bu da Settlers 7’de fazlasıyla mevcut. Oyunu oynarken kendimi başbakan gibi hissettiğimi de itiraf etmeliyim. Ses nerde derseniz, bahsetmeye gerek bile duymuyorum, iyi oyunlar.

Künyesi
Yayımcı

Ubisoft

Yapımcı

Blue Byte Software

Çıkış Tarihi

23 Mart 2010

Platformlar

PC, Mac OS

Oyun Türü

Gerçek Zamanlı Strateji Oyunu (RTS)

Oyun Motoru

Vision Engine

ESRB Rating

EVERYONE 10+

Sistem Gereksinimleri

The Settlers 7 Paths To a Kingdom Minimum Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows XP, Windows Vista, Windows 7 veya üzeri 32/64-Bit işletim sistemi.

İşlemci: Intel Pentium 4 2 GHz. ya da AMD XP 2600+ veya üzeri işlemci.

RAM: 2 Gb. bellek miktarı.

Ekran Kartı: En az 256 Mb. belleğe sahip DirectX 9.0c uyumlu, Shader 3.0 destekli ekran kartı,

Desteklenen Ekran Kartları: ATI Radeon X1900 / HD 2000 / HD 3000 / HD 4000 / HD 5000 serisi ya da NVidia GeForce 7900 / 8 / 9 / GT / GTS / GTX serisi

Harddisk: 8 Gb. boş alan.

DirectX: DirectX 9.0c

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
7.5
9.2
7.5
Editörün Puanı
9.2
Okur Puanları
2 Oy
Oyladınız
Yazar Hakkında
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...