Oyun Haberleri
Hoşgeldiniz...
Dying Light 2 Stay Human Sistem Gereksinimleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu
0

Dying Light 2 Stay Human sistem gereksinimleri bilgilerini, minimum ve önerilen Ray Tracing ON/OFF grafik ayarlarına göre detaylandırılmış olarak yazımızın devamında bulabilirsiniz. 4 Şubat 2022’de çıkış yapacak zombi oyunu Dying Light 2 standart sürümün fiyatı ise 349,00 TL. civarında olacak.

Ray Tracing ON durumunda iken Dying Light 2 Stay Human oyununu normal/orta grafik ayarlarında ve 30 FPS değerlerinde oynayabilmek için; en az i5-8600K seviyelerinde bir işlemci, 16 Gb. ram miktarı ve NVidia GeForce RTX 2070 veya üzeri en az 8 Gb. belleğe sahip bir ekran kartına sahip olmanız gerekiyor.

Oyunun kurulumu için gereken 60 Gb. boş SSD alanı da diğer minimum sistem gereksinimleri arasında.

Dying Light 2 Sistem Gereksinimleri
Minimum

Ray Tracing OFF ON
İşletim Sistemi Windows 7 veya üzeri 64-Bit işletim sistemi. Windows 10 veya üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core i3-9100 3.60 GHz. ya da AMD Ryzen 3 2300X 3.5 Ghz. veya üzeri işlemci. Intel Core i5-8600K 3.60 GHz. ya da AMD Ryzen 5 3600X 3.8 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 8 Gb. bellek miktarı. 16 Gb. bellek miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon RX 560 ya da NVidia GeForce GTX 1050 Ti veya üzeri en az 4 Gb. belleğe sahip ekran kartı. NVidia GeForce RTX 2070 veya üzeri en az 8 Gb. belleğe sahip ekran kartı.
DirectX DX 11 DX 12
Kaç Gb. 60 Gb. boş harddisk alanı. 60 Gb. boş SSD alanı.
Ek Açıklamalar Dying Light 2 Ray Tracing OFF minimum sistem gereksinimleri; düşük grafik ayarları, Full-HD ekran çözünürlüğü ve 30 FPS değerleri için verilmiştir. Dying Light 2 Ray Tracing ON minimum sistem gereksinimleri; düşük grafik ayarları (LOW RT), Full-HD ekran çözünürlüğü ve 30 FPS değerleri için verilmiştir.

Özellikler:

  • Virüs kazandı ve medeniyet Karanlık Çağ’a geri döndü. Son insan yerleşkesi olan Şehir, insanlığın rutin yaşamını yeniden inşa etmeye çalışıyor.
  • Sen, anlamını çözemediğin anıların musallat olduğu ve bunlar hakkındaki gerçekleri öğrenmek için yola çıkmış, büyük güç ve yeteneklere sahip bir gezginsin. Şehir halkı üzerinde nasıl bir etkin olacak? Tarafını seç ve kaderini belirle. Ama eylemlerin seni nereye götürürse götürsün, asla unutmaman gereken tek bir şey var: insan kal.
  • Eylemlerinle Şehir’in kaderini şekillendir ve değişimini gözlemle. Büyüyen bir kargaşa içinde seçim yaparak güç dengelerini belirle ve kendi deneyimini oluştur.
  • Karanlık yeni bir çağın içinde kaybolan bir şehrin akışına katıl. Çeşitli seviyeleri ve mekânları keşfederken farklı yolları ve gizli geçitleri açığa çıkar.
  • Marazlıların saklandığı karanlık yerlere girmek için geceyi bekle. Güneş ışığı onları uzak tutuyor ancak güneş batar batmaz yaratıklar ava çıkıp inlerini keşfetmeye açık bırakıyor.
  • En vahşi karşılaşmalarda bile ağır basmak için parkur becerilerinden faydalan. Pratik zekân, tuzaklar ve yaratıcı silahlar en yakın arkadaşların olacak.
  • En fazla dört kişiyle işbirliğine/co-op dayalı şekilde oyna. Kendi oyununu kur veya diğer oyunculara katıl ve verdikleri kararlarla nasıl farklı sonuçlar aldıklarına bak.

Dying Light 2 Stay Human Minimum, Önerilen, Ray Tracing ON/OFF Sistem Gereksinimleri

Dying Light 2 Sistem Gereksinimleri
Önerilen

Ray Tracing OFF ON
İşletim Sistemi Windows 10 veya üzeri 64-Bit işletim sistemi. Windows 10 veya üzeri 64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core i5-8600K 3.60 GHz. ya da AMD Ryzen 5 3600X 3.8 GHz. veya üzeri işlemci. Intel Core i5-8600K 3.60 GHz. ya da AMD Ryzen 5 3700X 3.6 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 16 Gb. bellek miktarı.
Ekran Kartı AMD RX Vega 56 ya da NVidia GeForce RTX 2060 veya üzeri en az 6-8 Gb. belleğe sahip ekran kartı. NVidia GeForce RTX 3080 veya üzeri en az 10 Gb. belleğe sahip ekran kartı.
DirectX DX 12
Kaç Gb. 60 Gb. boş SSD alanı.
Ek Açıklamalar Dying Light 2 Ray Tracing OFF önerilen sistem gereksinimleri; yüksek grafik ayarları, Full-HD ekran çözünürlüğü ve 60 FPS değerleri için verilmiştir. Dying Light 2 Ray Tracing ON önerilen sistem gereksinimleri; yüksek grafik ayarları (HIGH RT), Full-HD ekran çözünürlüğü ve 60 FPS değerleri için verilmiştir.
Künyesi
Yayımcı

Techland

Yapımcı

Techland

Çıkış Tarihi

04 Şubat 2022

Platformlar

PC, PlayStation 5, PlayStation 4, XBox X ve S Serisi, XBox One, Nintendo Switch

Oyun Türü

Aksiyon, Hayatta Kalma, Zombi, Korku Oyunu

Oyun Motoru

C-Engine

ESRB Rating

MATURE 17+

Türkçe Dil Desteği

Dying Light 2 oyununun resmi olarak arayüz ve altyazılarda Türkçe dil desteği mevcut olup Türkçe seslendirme desteği bulunmamaktadır.

Yazar Hakkında
Avatar Veteran Soldier
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website editörü ve amatör Call of Duty oyuncusu...
Abonelik
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments