Oyun İnceleme
Hoşgeldiniz...
Dungeon Defenders 2 Sistem Gereksinimleri ve İncelemesi
İnceleme

Dungeon Defenders 2 Sistem Gereksinimleri ve İncelemesi

Yazar: 9 Nisan 2016
Künyesi
Yayımcı

Trendy Entertainment

Yapımcı

Trendy Entertainment

Çıkış Tarihi

20 Haziran 2017

Platformlar

PC, PlayStation 4, XBox One

Oyun Türü

Aksiyon, RPG (RYO: Rol Yapma Oyunu), Strateji

Oyun Motoru

Unreal Engine 3

ESRB Rating

EVERYONE 10+

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
8.0
8.9
Aldığı Puanlar

Dungeon Defenders 2 mükemmel bir oyun, üstelik oynaması ücretsiz.

8.0
Editörün Puanı
8.9
Okur Puanları
1 Oy
Oyladınız

Sistem gereksinimlerini ve incelemesini ele aldığımız Dungeon Defenders II, Trendy Entertainment tarafından yapılan Tower Defence yani kule savunmasına dayalı multiplayer odaklı bir oyun. İlk oyunun oldukça beğenilmesinin ardından yapımcı ve yayıncı ekip de 2. oyunu oyunseverlerin beğenisine sundu. Dungeon Defenders 2 ilk etapta 250 bin’lik satış rakamına ulaştı. Bunun ardından oyun Steam platformu üzerinden de yayınlandı ve toplamda 600 bin rakamına ulaştı. Ve bağlantıdan erişebileceğiniz Dungeon Defenders 2 artık oynaması ücretsiz bir oyun, sadece DLC’leri ücretli bir durumda.

Özellikle arkadaşlarınızla birlikte yapacağınız co-op maçlarıyla birlikte oyunun eğlence düzeyi gerçekten inanılmaz bir seviyeye ulaşıyor. Arkadaşınız yoksa bu açığı online sistem üzerinden yabancılarla oynayarak da kapatabiliyorsunuz. Dediğim gibi oyun daha çok eğlenmeye ve arkadaşlarınızla vakit geçirmeye dayalı bir oyun, bu yüzden de grafiksel tarzı da buna uygun olarak hazırlanmış.

Dungeon Defenders 2 Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim Sistemi Win XP, Windows Vista, Windows 7 (SP1), Windows 8, Windows 10 veya üzeri işletim sistemi.
İşlemci Intel Pentium D 840 3.2 GHz. ya da AMD Sempron 140 2.7 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 3 Gb. veya üzeri ram miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon HD 2600 ya da NVidia GeForce 8600 veya üzeri en az 512 Mb. belleğe sahip Shader Model 3 destekli ekran kartı.
Harddisk 20 Gb. boş alan.
DirectX DX 9.0c

Sınıflar:

Dungeon Defenders 2 artık klasikleşmiş 4 tane sınıf içeriyor. Bunlar Apprentice (Büyücü), Squire (Savaşçı), Huntress (Elf kolcusu) ve Monk (keşiş). Her sınıfın kendine has yetenekleri mevcut ve bu yetenekleri oyundaki kulelerle kombine etme imkanına sahip.

Örneğin Monk sınıfı çeşitli aura’lar sayesinde takım arkadaşlarına destek olabilirken Squire sağlam bir savunma yeteneğine sahip. Tabiki akın akın gelen düşmanlara karşı tek başımıza değiliz, sürekli olarak kulelerin yardımını alıyoruz. Akıllıca kullanılan savunma önlemleri ve kuleler mutlak bir başarı getiriyor.

Dungeon Defenders 2 Sistem Gereksinimleri ve İncelemesi

Dungeon Defenders 2 Sistem Gereksinimleri
Önerilen

İşletim Sistemi Win XP, Windows Vista, Windows 7 (SP1), Windows 8, Windows 10 veya üzeri işletim sistemi.
İşlemci Intel Core 2 Duo E6550 2.33 GHz. ya da AMD Athlon 7550 Dual-Core 2.5 GHz. veya üzeri işlemci.
Ram 4 Gb. bellek miktarı.
Ekran Kartı AMD Radeon HD 4770 ya da NVidia GeForce GTX 260 veya üzeri en az 1 Gb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 20 Gb. boş alan miktarı.
DirectX DX 9.0c

Oynanış:

Dungeon Defenders 2’deki yegane amacımız tabiki bahsettiğim akın akın gelen düşman sürülerine karşı hayatta kalabilmek. Düşmanlar dalga dalga üzerimize geliyor ve sona doğru yaklaştıkça güçleri ve sayıları da inanılmaz ölçüde artıyor. Ancak her düşman saldırısı arasında savunmalarınızı tamir edecek ve güçlendirecek kadar bir vakte de sahipsiniz. Savunma yaptığımız asıl nokta ise Eternia Cyrstal isimli nesne.

Eğer düşmanlar bu nesneyi elegeçirirse oyunu kaybediyorsunuz. Oyunda ilerledikçe korumanız gereken kristal sayısı ve düşmanların çıktıkları noktalar da artıyor. Düşman sayısının inanılmaz derecede arttığı son anlarda ise kalabalığı iyi idare etmek ve takım arkadaşlarınızla kordinasyon halinde kalmak çok daha önemli hale geliyor.

Yukarıda Dungeon Defenders 2’nin sınıflarından ve hepsinin farklı özelliklere sahip olmasından bahsetmiştim. Bu sınıfların tabiki herbirinin farklı farklı rolleri var. Squire defansif bir yapıya sahipken Apprentice daha ofansif, monk ise destek sağlayan niteliklere sahip. Ama asıl önemli olan takım arkadaşlarının herbirinin farklı farklı sınıfları dengeli kullanması. Tek bir alana yüklenmek bir noktadan sonra çözüm olmuyor.

Yabancılarla oynasanız bile gerek kahramanınızın seviyesini yükseltmek ve gerekse zor anlarda ne yapacağınızı bilmeden oradan oraya koşuşturmak bile Dungeon Defenders 2’yi oldukça zevkli hale getiriyor. Tabi tüm bunları yaparken bir yandan da yaratıkları öldürüp mana kazanmanız ve bunlarla yeni kuleler ya da geliştirmeler yapmanız gerekiyor. Oyunun sahip olduğu bu sistem sizi yaratık öldürdükçe çok daha güçlü hale getiriyor ve akıcı bir oynanış sağlıyor.

Grafikler:

Cartoon’umsu bir tarza sahip olan grafikler, böyle olduğuna bakmayın oldukça kaliteli ve güzel görünüyor. Tabi bunlara şirin mi şirin yaratık ve karakter tasarımlarını ve abartılı yetenek efektlerini de ekleyince oyun tadından yenmiyor.

Son Sözler:

Eğer arkadaşlarınızla ya da sadece başka insanlarla bile vakit geçirmek istiyorsanız Dungeon Defenders 2 mükemmel bir seçim olacak. İlk oyunun üzerine koyduğu içerik ve sınırsız eğlencesiyle kesinlikle sizi pişman etmeyecek bir oyun duruyor karşınızda, özellikle de Warcraft 3’ün tower defence modlarını seviyorsanız!

Yazar Hakkında
Avatar Veteran Soldier
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
0 0 Oy
Derecelendirmeler
Abonelik
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments