Oyun Rehberleri
Hoşgeldiniz...
Call of Duty: Mobile Sistem Gereksinimleri ve Emulator ile PC’de Oynama Rehberi
İnceleme

Call of Duty: Mobile Sistem Gereksinimleri ve Emulator ile PC’de Oynama Rehberi

Yazar: 7 Ekim 2019
Künyesi
Yayımcı

Activision

Yapımcı

Tencent Games, Timi Studios

Çıkış Tarihi

01 Ekim 2019

Platformlar

Android, iOS ve Emulator üzerinden PC

Oyun Türü

Aksiyon, FPS

Oyun Motoru

Unity

ESRB Rating

MATURE 17+

Sistem Gereksinimleri

Call of Duty: Mobile sistem gereksinim bilgilerini yukarıda bulabilirsiniz.

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Genel Değerlendirme
9.0
6.5
Aldığı Puanlar

Call of Duty: Mobile, emulatör yardımıyla PC üzerinden oynanıldığında oldukça zevkli. Call of Duty serisinin önceki oyunlarını aratmıyor diyebilirim.

9.0
Editörün Puanı
6.5
Okur Puanları
3 Oy
Oyladınız

Call of Duty: Mobile oyununu emulator yardımıyla bilgisayarınızda ücretsiz olarak oynayabilmek için gerekli her şeyi bulabileceğiniz bir rehber hazırladık ve Call of Duty: Mobile sistem gereksinimlerine yer verdik.

Bu rehberimizde; Call of Duty: Mobile indirme bağlantısı, kurulum ve sistem gereksinimleri ile karşılaşılan hata ve sorunların çözümlerini bulabilirsiniz.

Call of Duty: Mobile Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi Windows 7, Windows 8, Windows 10 veya üzeri 32/64-Bit işletim sistemi.
İşlemci Intel Core i3-550 3.20 GHz. ya da emsali AMD veya üzeri işlemci.
Ram 4 Gb. veya üzeri ram miktarı.
Ekran Kartı Intel HD Graphics 4000 ya da AMD Radeon HD 3850 ya da NVidia GeForce 8800 GTS veya üzeri en az 1 Gb. belleğe sahip ekran kartı.
Harddisk 3 Gb. boş alan.
DirectX DX 9.0c
Notlar Yukarıdaki değerler Call of Duty: Mobile minimum sistem gereksinimleri için verilmiştir.

Call of Duty: Mobile HD 1080p ekran çözünürlüğü için NVidia GeForce GTX 660, Call of Duty: Mobile Ultra HD 2K ekran çözünürlüğü için ise NVidia GeForce GTX 1060 veya üzeri ekran kartı tavsiye edilmektedir.

İndir:

Call of Duty: Mobile oyununu PC’de oynayabilmek için öncelikle aşağıdaki bağlantıdan tarafımızca da test edilen emulatörü indiriniz. Bu emulatör ile Call of Duty: Mobile’ın yanısıra PUBG Mobile, Free Fire, Arena of Valor, Clash of Kings, Clash of Clans ve daha birçok mobil oyunu da oynayabilirsiniz.

Call of Duty: Mobile PC

Kurulum:

Emulatörü indirdikten sonra kurulumunu yapınız. Call of Duty: Mobile oyununu bu emulatör üzerinden login olmadan quest/konuk olarak oynayabileceğiniz gibi Facebook ya da Google hesabınızda login olarak da oynayabilirsiniz. Ancak login olursanız oyunda kullanmak istediğiniz nick, level vb. bilgileri kaybetmemek için oyuna başlamadan önce giriş yapmanızı öneririz.

Emulatör kurulumunu yaptıktan sonra yazılımın Oyun Merkezi sekmesinden Call of Duty: Mobile oyununun kurulumunu yapınız. Aynı anda başlaması muhtemel PUBG mobile oyun indirmesini durdurabilir ya da iptal edebilirsiniz. Yaklaşık 3 Gb.’lık bir indirme sonrası oyun oynanmaya hazır hale gelecektir. Call of Duty: Mobile oyununu kurduktan sonra Türkçe dil seçeneğini aktif etmenizi öneririz.

Call of Duty: Mobile oyununu açtığınızda klasik CoD oyunlarında olduğu gibi başlangıçta yer alan eğitim/training bölümünde; tuşların kullanılması, hedeflerin vurulması gibi kısa bir eğitimden sonra oynamaya başlayabilirsiniz. Call of Duty Serileri ile ilgili bilgileri bağlantıdan inceleyebilirsiniz, ayrıca Forum‘a da bekleriz. İyi oyunlar.

Call of Duty Mobile Emulator PC Ekran Görüntüsü

Hatalar:

Call of Duty: Mobile oyununa başlamadan önce bilinen bazı hata ve sorunlarla karşılaşmamak için emulatörü yönetici olarak çalışacak şekilde ayarlamayı unutmayınız. Bu işlemi yapmakta zorlanırsanız sitemizin birçok başlığında bahsettiğimiz yönetici olarak çalıştırma anlatımlarına arama yaparak ulaşabilirsiniz.

Call of Duty: Mobile oyununu başlattığınızda açılmama sorunu ya da siyah ekran hatası alırsanız önce oyunu, o da çözüm sağlamazsa emülatörü de kaldırarak kurulumları yeniden yapınız. Daha detaylı çözüm önerileri için Call of Duty Mobile Açılmama ve Siyah Ekran Hatası başlığını inceleyiniz.

Call of Duty: Mobile kurulumunda ya da oyun sırasında herhangi bir sorunla karşılaşırsanız lütfen Oyun Hataları kategorisinden ya da yorum kısmından yazınız, en kısa zamanda yanıtlamaya çalışacağız.

Call of Duty Mobile Emulator PC Oyuniçi Görüntüleri

Modlar:

Call of Duty Mobile oyununda oynayabileceğiniz modlar şöyle;

 • Battle Royale: Call of Duty Mobile Battle Royale modunda şimdilik sadece bir harita mevcut. Bu harita giriş yaptığınızda silah, mühimmat ve teçhizatınızı topladıktan sonra en fazla 100 kişi ile (şimdilik sadece botlara karşı) bir hayatta kalma mücadelesine giriyor ve en son hayatta kalan olmaya çalışıyorsunuz.
 • Multiplayer Modu: Call of Duty Mobile çok oyunculu modunda gerçek oyuncularla 5 vs 5 takım maçları yapıyorsunuz. Multiplayer modunda oynayabileceğiniz oyun tipleri ise; Cephe Hattı, Takım Ölüm Maçı (TDM), Hakimiyet (Domination), Ara ve Yoket, Pratik Yap.
 • Zombi Modu: Call of Duty Mobile Zombi modunda zombilere karşı mücadele veriyorsunuz ama henüz bu mod oyuna eklenmiş değil.

Haritalar:

Call of Duty Mobile oyununda halihazırda bulunan haritalar ise şöyle;

 • Crash,
 • Kilhouse,
 • Crosfire,
 • Nuketown,
 • Hijacked,
 • Firing Range,
 • Standoff.

Karakterler:

Call of Duty Mobile oyunundaki karakterler şunlar;

 • Alex Mason: Call of Duty: Black Ops oyun karakteri,
 • David “Section” Mason: Call of Duty: Black Ops 2 oyun karakteri,
 • Thomas A. Merrick: Call of Duty: Ghosts oyun karakteri,
 • John “Soap” MacTavish: Call of Duty 4: Modern Warfare oyun karakteri,
 • John Price: Call of Duty 4: Modern Warfare oyun karakteri,
 • Simon “Ghost” Riley: Call of Duty: Modern Warfare 2 oyun karakteri,
Yazar Hakkında
Avatar Veteran Soldier
Veteran Soldier
Yazılarını sosyal medya platformlarınızda paylaşmanızdan, sitede sörf yapmanızdan ve yorum yazmanızdan memnuniyet duyan bir website çalışanı ve amatör Call of Duty oyuncusu...
0 0 Oy
Derecelendirmeler
Abonelik
Bildir
3 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Nedim Aşıcı
Nedim Aşıcı

Mobil için evet güzel bir oyun ama PC’den oynayanlar için (ben de dahil) pek doyurucu bir oyun değil açıkçası. PUBG gibi lite sürüm tarzı birşey çıkartırlarsa PC için o zaman daha iyi olabilir bence.