Oyun Rehberleri
Hoşgeldiniz...
Battlefield 1 Rehberi: Singleplayer, Multiplayer, Modlar, Silahlar, Sınıflar ve Savaş Tahvilleri
İnceleme

Battlefield 1 Rehberi: Singleplayer, Multiplayer, Modlar, Silahlar, Sınıflar ve Savaş Tahvilleri

Yazar: 29 Mayıs 2018
Künyesi
Yayımcı

Electronic Arts

Yapımcı

EA DICE

Çıkış Tarihi

21 Ekim 2016

Platformlar

PC, XBox One ve PS4 Oyun Platformları

Oyun Türü

Aksiyon, FPS (Birincil Şahıs Nişancı)

Oyun Motoru

Frostbite

ESRB Rating

MATURE 17+

Artı Yönleri

Oyunda Nişancı sınıfındaki silahlar için Bi-Pod özelliği var ve silahı sabit tutmak için çok iyi.

Binaları; tank mermileri, bombalar vb. gibi patlayıcı maddeler ile rahatça havaya uçurabiliyor ve düşmanı görebiliyoruz.

Eksi Yönleri

Yere yattığımızda ilerlerken bazen buga girebiliyor ve bu oyunda görülme gibi vb. olaylar yaşanabiliyor.

Tamir süresi uzun olduğu için tank, uçak vb. gibi araçları kurtaramıyoruz.

Puanlar
Editörün Puanı
Okur Puanları
Siz de Puanlayın
Oynanış
9.0
7.8
Senaryo
8.0
7.9
Grafikler
10
7.8
Ses ve Müzikler
10
7.9
Aldığı Puanlar

Battlefield 1, her oyuncunun arşivinde bulunması gerekli bir oyun bence. Alın, asla pişman olmazsınız.

9.3
Editörün Puanı
7.9
Okur Puanları
6 Oy
Oyladınız

Hem Battlefield 1 oyununu henüz almamış olanlara bir fikir vermesini hem de BF1 oyuncularına rehberlik etmesini umduğum yazıma hoşgeldiniz. Bugün ana başlıklar olarak Battlefield 1’in multiplayer ve singleplayer modlarından bahsedeceğim.

Yazımı; Battlefield 1’in hikaye/singleplayer ve oynanışı, multiplayer ve oynanışı ana başlıkları ile multiplayer modları, sınıflar, savaş tahvilleri ve squad, grafik ve sesler vb. alt başlıkları şeklinde sizlere sunmaya çalışacağım. Yazımı genel olarak rehber niteliğinde yazmaya çalıştım ama biraz da inceleme tadında oldu sanırım. Umarım beğenirsiz ve herkese faydalı bir paylaşım olur.

Singleplayer:

Siz de benimle aynı fikirdesinizdir sanırım, çoğu oyuncu tek oyunculu (singleplayer) hikaye modunu sever. Battlefield 1 bu modu ön plana çıkarmamış olsa da güzel bir hikaye modu mevcut. Spoiler gibi olacak ama senaryoda, 1. Dünya Savaşı’nda yaşamış kahraman vb. gibi karakterleri oynayacaksınız.

Her ülkenin farklı askerlerinin rolünü oynayabilirsiniz bu modda. Örneğin Çanakkale Savaşı’nda Avusturalyalı bir asker rolünde oynayacaksınız ama Türk askeri olamadınız diye üzülmeyin, bölüm finali harika bitiyor diyebilirim.

Battlefield 1 hikayesinde toplam 6 tane bölüm mevcut. Oyuna ilk girdiğinizde başlayacak bölüm olan ”Çelik Fırtına” görev listenin 1. sırasında yer alıyor. Burada bir kaç askerin rolünde oynayacaksınız, isim vermeyelim ki spoiler olmasın.

Ardından ”Çamur ve Kan içinde” adlı görev geliyor. Bir kişinin rolünde oynuyoruz ve görevimiz tank şoförlüğü. Biz ateş ediyoruz, ama aslında içerideki operatörler ateş ediyor.

Ondan sonra gelen görev ise ”Rütbeli Arkadaşlar”. Bir pilotun rolündesiniz ve size bu bölümde uçak kullandırmayı öğretiyor. Geri kalanını oynayarak öğrenebilirsiniz.

Şimdiki bölüm ise ”AVANTİ SAVOİA” isimli görev. Amacımız bir askerin bölüğüne destek vermek için ağır zırh kuşanıp tepelerdeki düşman kuvvetini etkisiz hale getirmek.

Battlefield 1 Singleplayer

Ve en çok sinirlendiğim ve bir o kadar da sevdiğim bölüm ”Haberci” bölümü. Konusu Çanakkale’ye saldıran Avusturalyalı bir asker rolünde oynuyoruz ve Foster adlı bir çocuğu ve bölüğünün kaçmasına yardım etmek için tek başına Türklere karşı taarruza geçişini anlatıyor.

Son olarak ”Hiçbir Sey Yazılı Değil” adlı bölüm. Konusu Arabistanlı Lawrence karakterinin bölüğünde Osmanlıların zırhlı trenini yok etmek.

Hikaye hakkında düşüncelerim. 10 üzerinden 8, çünkü çok eksiği var düzeltilirse tam olur.

Oynanış:

Battlefield 1 singleplayer modu 1. Dünya Savaşı temalı ve o gerçekliği bize sunmakta oldukça başarılı. Özellikle Gelibolu yani Çanakkale Savaşı gerçekçiliğin de ötesinde. Oynarken zorlanacaksınız, evet ölmek kolay diyebiliriz. Bu Call of Duty değil de bambaşka bir oyun yani sürekli siper almak zorundasınız.

Singleplayer modunda ilerlerken etrafı araştırmayı unutmayın önünüze silah patlayıcı vb. silahlar bombalar falan çıkabilir ve kendinizi ölüm makinesine çevirebilirsiniz. Oynamakta güçlük çekebilirsiniz. Aşırı zor ama güzel bir siper bulduktan sonra ve cephaneniz de varsa işiniz kolay.

En güzel mantık siper alarak gitmek ama hikayeyi oynarken bu biraz sizi aşar. Çünkü bir bölümde tank kullanıyorsunuz ve her yerden top mermileri falan geliyor. Ama üzülmeyin tanktan çıkabiliyorsunuz, zaten size orada neler olacağını söyleyecek.

Silahınıza mermi temininde sıkıntı yaşayacaksınız. Özellikle yakınınızda cephanelik yoksa öldürdüğünüz düşmanlarınızın silahlarını ya da mermilerini alarak yola devam edebilirsiniz. Zaten bunu ilk bölümde görecek ve anlayacaksınız. Bu oyun size çok şeyler öğretebilir, bana öğrettiği en önemli şey ise:

Siper Almazsan Ölürsün…

oldu.

Yani oynarken siper almalı ve düşmanların ateşinden korunmalısınız. Siper oynanışıyla ilgili pek söyleyecek bir durum yok ama yine de şunu söyleyebilirim. Yanınızda sadece 2 silah ve bomba taşımıyorsunuz. Dinamit ve tanksavar bazukası da taşıyabilirsiniz. Yani burada söz etmek istediğim 2 silah yerine 4 silah taşıyorsunuz 2’sini silahtan sayıyorum. Çünkü öldürmek veya avlamak için ideal çözüm.

Battlefield 1 Singleplayer ve Multiplayer Rehberi

Multiplayer:

Şimdi biraz da Battlefield 1 multiplayer modundan bahsedelim. BF1 multiplayer’da arkadaşlarınızla oynamak daha eğlenceli. Mesela bir manga kurup arkadaşlarınız ile o mangaya girebilirsiniz ve XP takviyesi açabilirsiniz ve hepiniz bundan faydalanabilirsiniz, yazımda bundan da bahsedeceğim. Ayrıca geçtiğimiz ay çektiğim BF1 multiplayer oynanış videomu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Oyunun başlamasına saniyeler kala ve o saniyeler bittiğinde araya bir müzik girdikten sonra sizi gaza getirebiliyor. Neyse konu dışına çıkmayalım, Fetih ve Operasyonlar modlarını oynamanızı tavsiye ederim. Sonuçta Battlefield 1 demek bu 2 mod demek oluyor silahlar patlama sesleri vb. falan hepsi mükemmel.

Multiplayer sadece 32vs32 değil, moduna göre değişiyor yani. Operasyonlar ya da Fetih modu dışındaki bazı modlarda daha az oyuncu ile oynayabiliyorsunuz. yani oyuncu kalabalığından kurtulabilirsiniz.

Yere yatıp siper alıyoruz ya küçük bir yamaçtan geçerken yerin dibine giriyoruz. Bu durum beni biraz rahatsız ediyor ya da kendi kendine ateş ederken kayıyor. Nişan alırken kendi kendine ileriye gidiyor falan, insanı rahatsız ediyor ama onun dışında mükemmel.

Sonuç olarak multiplayer’a 10 üzerinden 9 puan veriyorum. Çünkü her şeyi güzel bazı yerleri çok kötü mesela.

Battlefield 1 Multiplayer

Oynanış:

Battlefield 1 multiplayer oynarken haritayı ezbere bilmeniz çok önemli. Siper ve düşmanların nereden geleceğini daha rahat kavrayabilir ve düşmanı rahat ve kolay biçimde avlayabilirsiniz. Oyun modu tavsiyem operasyonları oynayın. Hem daha uzun hem de daha rahat oynayabilirsiniz sonuçta ya saldırırsın ya da savunursun hesabı var.

Ben hep Petrol Diyarı adlı operasyonda oynuyorum. Çünkü çoğu düşman açıkta ve deneyim puanı kasmak daha kolay oluyor. Ayrıca operasyonlarda bölge ele geçirmek ya da savunmak size daha fazla Deneyim Puanı sağlar ve kolayca seviye atlayabilirsiniz. Ben de Playstation 4 platformunda oynuyorum 65. seviye hesabım var.

Dediğim gibi oynarken haritayı bilmeniz çok önemli, bildiğiniz takdirde oynayış şekliniz değişicektir ve siz de rahat rahat oynayabilirsiniz. Haritalara dikkat etmek gerek. Sol alt köşedeki küçük harita yakındaki düşmanları bulmanıza ufak da olsa yardımcı olabiliyor ya da nişancı iseniz gözlem fişeği atarak ve haritayı büyüterek düşmanların yerini tespit edip avlayabilirsiniz. İşaret fişeğinden takım arkadaşlarınız da yararlanabilir ve onun üstünden düşman geçerse bir müddet yanar ve hasar alır bu da size puan kazandırır.

Silah seçiminiz hep iyi olsun yani hepsi öldürüyor da hangisinde iyi oynuyorsanız olun. Mesela sıhhiye karakterinde ben sadece: ”Cei-Rigotti Dürbünlü” silahını çok iyi kullanıyorum. 10 mermilik tek ve yarı otomatik sistemi var. Tek kullanmayı tercih ediyorum en fazla 2 yada 3 kurşunda bir düşmanı avlayabiliyor ve rahatça oyuna devam edebiliyorum. Siz de hangi silahla iyi oynuyorsanız ondan vazgeçmeyin.

Multiplayer oynanışı hakkında son söyleyeceklerim şunlar: Haritayı ezberleyin, silahlarınızı seçin ve hangisinde iyiyseniz onu kullanın, tehçizatlarınızı iyi kullanın ve doğru olanı oyuna göre seçin ve daima el bombasını kullanın.

Modlar:

BF1 multiplayer, oynayabileceğiniz farklı oyun modlarına sahip. Battlefield 1 32vs32 oynayabileceğiniz oyun modları sunmakta, bazılarında ise daha az sayıda oyunu ile oynayabiliyorsunuz. Ne kadar çok düşman o kadar çok ölüm değil mi? Bir kaç adam vurduktan sonra eliniz klavye mouse’a ya da DualShock 4’ünüze alışınca ölüm makinesine dönüyorsunuz değil mi? İşte gerçeklik burada başlıyor.

 • Akın,
 • Cephe Hattı,
 • Fetih,
 • Hava Taarruzu,
 • Savaş Güvercinleri,
 • Takım Ölüm Karşılaşması,
 • Üstünlük,
 • İkmal Paketi,
 • Ekstra Olarak Operasyonlar.
Akın Modu:

Tamamıyla operasyonlarda olduğu gibi sadece ufak ufak değişikliğe uğramış versiyonu. Az oyuncu ile ya o Telgraf’ları savunacağız ya da imha edeceğiz. Savunurken ele geçirip havaya uçurabilirler, yerinizi iyi seçin ve savunmaya başlayın.

Cephe Hattı:

Bu modu oynamadığım için kısaca şöyle bahsedeyim. Uğruna savaşılan cephe hattının iki tarafa doğru da hareket edebildiği, kafa kafaya, simetrik bir çatışma. Bayrak hedefini fetheden takım, düşman üssüne bir adım daha yaklaşır.

Üssüne en yakın bayrak hedefini kaybeden takım, kendi üssü içinde bulunan 2 telgraf direğini savunmak zorundadır. Oyun, takımlardan birinin iki düşman telgrafını da yok ettiği ya da süre dolduğu zaman biter.

Fetih:

Bu modun mantığı basit olduğu için bir de şu şekilde özetleyeyim.

Bayrakları ele geçir ve elinde tut. Topyekün savaş. En çok bayrağa sahip olan ve düşman yok eden kazanır.

Şahsen sevdiğim bir moddur kendisi ve XP toplamak için ideal çözümlerden biri. Oyun 5, 6 ya da 7 bayraktan oluşuyor. Bu bayrakları ele geçirip puanınız 1000 ya da 2000 olana kadar savunmak zorundasınız. Aksi takdirde rakip takım bunu yaparsa sizden önce kazanabilirler.

Hava Taaruzu:

Adından da anlaşıldığı gibi aklınıza ilk gelen uçak ya da helikopter. Evet yakınsınız, Birinci Dünya Savaşı’nda yer alan uçaklarla havada süzülüp birbirinizi yok ediyorsunuz sadece bu.

Bulutların Arasında İt Dalaşı…

Savaş Güvercinleri:

Bu moddan anladığım kadarı güvercinleri bulup onları takviye topçu birliğine gönderip düşmanı yok etmesini emretmek, mantığı bu. Güvercin yakala ve uçur. Haberci güvercinleri bul ve düşmanları yok etmesi için takviye topçu birliğine mesaj gönder.

Takım Ölüm Karşılaşması:

En basit oyun modu ve oyuncunun az olduğu mod bunlardan biri, hepimiz CoD ya da Team DeathMatch’ı olan bir oyun oynadık. Mantığı aynı, öldür skor kap, en yüksek skor yap, kazan, bu kadar.

Hayatta kalma mücadelesi. En fazla öldürme puanı alan takım kazanır.

Üstünlük:

Bayrakları ele geçir ve elinde tut. Piyade odaklı aksiyon. En çok bayrağa sahip olan ve düşmanı yok eden kazanır.

İkmal Paketi:

Havadan ikmal edilen malzemeleri topla. Tehlikeli bir kaynak savaşı :Kazanmak için ikmallerini çoğunluğunu ele geçir.

Operasyonlar:

En sevdiğim mod. Burda operasyonlar zamanında ülkelerin birbirine savaş açtığı zamanlarda olan savaşı biz sıradan bir asker rolünde oynuyoruz. Mantığı çok basit:

Ya savun ya da saldır…

Modlar hakkında düşüncem; sadece 2 modu oynadım diğerlerinde gözüm yok. Onları da oynadıktan sonra size inceleme videosu çekeceğim.

Sınıflar:

Birazcıkta Battlefield 1’in sınıflarından bahsedelim. Her Battlefield serisinde olduğu gibi Battlefield 1’de de dört tane oyuncu sınıfı bulunmakta. Bunlar; Taarruz, Sıhhiye, Destek ve Nişancı olmak üzere 4’e ayrılıyor.

Oyuna başlarken sıhhiye oyuncu sınıfı ile başlamanızı öneririm. Çünkü tek atışlı ve yarı otomatik tüfekleri kullanmayı öğrenmenize yardımcı oluyor. Diğer önemli tarafı ise canınız azaldığında sağlık çantası atabilirsiniz ve bir müddet daha hayatta kalabilirsiniz. Sonrasında zaten alışırsınız.

En zorlanacağınız sınıf Nişancı sınıfı olabilir çoğu oyuncunun zorlandığı tek ve son sınıf olabilir. Ama haritayı ezberler ve düşman oyuncuların nereden geleceğini tahmin ederseniz daha iyi oynayabilirsiniz. Ben de bu durumu yaşadım ve hala oynayamıyorum nişancı sınıfını 😀

Battlefield 1 Multiplayer Oyuncu Sınıfları

Taarruz:

Silahları çoğunlukla otomatik silahlardır ama işlevi o değil. Tank, topçu kamyoneti araç vb. araçları yok etmekte çok başarılı. 2 tane patlayıcı taşıyabilir ve rahatlıkla işini bitirebilir. Yanında destek oyuncusu ve ikmal yaptırıyorsa o zaman her yer alev alev.

Sıhhiye:

Adından da anlaşıldığı üzere sağlıkçı diyebiliriz ölen bir takım arkadaşını diriltebilir ya da yaralıyı tedavi edebilir. Silahı tek atımlı tüfek ya da yarı otomatik tüfeklerdir.

Destek:

Takımına ağır makinalı silahı ya da normal silahı ile destek vermektedir. Asıl işlevi uzağa arbalet atıcısı ile bomba atabilir havan topu ile uzun mesafeli atışlar yapabilir ve takım arkadaşlarına mermi ikmali yapabilir. En güzeli de hasar almış aracı dışarıdan tamir edebilir.

Nişancı:

Nişancılar takımını uzaktan korumak için eline uzun mesafeli tüfek alıp takımını uzaktan korumasıdır. Oynaması zordur ama alıştıkça düşmanların vay haline. Bunun yanısıra gözlem fişeği adını verdiğimiz alet ondadır.

Haritanın küçük bir kısmındaki düşmanları gösterir ve üstünden geçilirse geçtiği kişiyi yakar ve hasar verir. Siperi aldı ama hala korunamıyor ise nişancı kalkanı var siper alacağınız yere nişancı kalkanını koyup düşman avlayabilirsiniz.

Savaş Tahvilleri:

Battlefield 1’de silahları oyundaki savaş tahvillerini kazanarak açabilirsiniz. Savaş tahvilleri sadece seviye atlayınca belirli bir miktar vermektedir. Seviyeniz ne kadar yüksek olursa o kadar fazla veriyor.

Misal atıyorum 1. seviyeden 2. seviyeye geçerken 150 savaş tahvili aldınız diyelim, 59. seviyeden 60. seviyeye geçerken 450 savaş tahvili alırsınız. Seviye ilerledikçe elinizde daha çok savaş tahvili olacaktır.

Bazı silahları kendilerine özgü görevleri yaparak açabiliyorsunuz. Örneğin Nişancı sınıfında Mosin Nagant adlı keskin nişancıyı almak için;

50 tane kafadan vuruş…

100 Düşman öldür…

şeklinde görevler veriliyor.

Buradaki tavsiyem nişancı oynayacak iseniz; Russian 1895 keskin nişancı tüfeğini alarak oynayabilirsiniz. Hasarı yüksek ve kullanımı kolay, geliştikçe Gewehr 98 keskin nişancı tüfeğini açıp oynayabilirsiniz. Çok güçlü ve kullanımı daha kolay şahsen ben rahatça kullanabiliyorum ve haritayı ezberlediğim için daha kolay düşman avlayabiliyorum.

Takım arkadaşlarınızla oynamak size avantaj sağlayabilir hem iletişimde olursunuz hemde eğlenceli ve aksiyon dolu olur.

Mağaza ve Battlepack Sistemi :

Mağaza bildiğimiz gibi özel eşya battlepack vb. eşyaları almamız için yapılan mağazadır.

Battlefield 1’de mağaza 6 bölüme ayrılıyor isimleri :

 • KAHRAMANLAR PAKETİ
 • BATTLEPACK’LER
 • KISAYOL KİTLERİ
 • GENİŞLETMELER
 • PREMİUM
 • SUNUCU KİRALAMA

Battlefield 1 Mağaza

Kahraman Paketi:

Henüz bununla ilgili bir şey çıkmadığı için pek bir şey söylemeyeceğim. Ama çıktığında yazımı düzeltirim.

Battlepack’ler:

Çoğu Battlefield oyununda olduğu gibi bu Battlefield 1’de de battlepack sistemi var. Battlepack’leri açmak için daha önce size verdiği battlepacklerden ya da etkinliklerden verdiği hurda adını verdiğimiz birim ile açabilirsiniz. Eğer battlepackten çıkan silah kaplamalarını kullanmak istemiyorsanız o kaplamayı hurdaya çevirebilirsiniz.

En düşüğünden en yükseğe kadar çıkan battlepack sistemi size silah skinleri, silah parçaları (yani blueprint tarzında birleştiriyorsunuz) ve XP takviyesi gibi öğeler bulunmaktadır.

Battlefield 1 Battlepackler

Hazır parça demişken Battlefield 1 silah parçalarından bahsetmek istiyorum.

Silah Parçaları:

İsmi düzgün olsun diye ”Parçaları” yaptım. Olayı ise battlepackler’dan çıkmış olan blueprintler. Mesela bir bıçak örnek veriyim Khukri bıçağı.

Toplam 6 tane parçasını çıkardığında senin oluyor, o tarz işte, basit mantığı bu.

6 Khukri parçası topla…

Gibisi en öğretici mantığı bu.

Kısayol Kitleri :

Battlefield 1 kısayol kitleri ise oynadığınız sınıflar için hazırlanmış ve satışa sunulan eşyalar. Bunların isimleri;

 • Battlefield 1 Taaruz Paketi
 • Battlefield 1 Takviye Paketi
 • Battlefield 1 Sıhhiyeci Paketi
 • Battlefield 1 Gözcü Paketi
 • Battlefield 1 Piyade Paketi
 • Battlefield 1 Vasıta paketi ve ;
 • Battlefield 1 Ultimate Paketi

Bunlar oyununuzda değişik avantajlar sağlıyor. Ben daha önce almadığım için pek bir bilgim yok.

Genişletmeler:

Bunda ise Battlefield 1 oyunu için çıkartılan DLC’leri satın almak için tasarlanmış mağaza bölümü. Buradan DLC ve Premium alabilirsiniz.

Premium:

Bunu da yazmak istedim. Burada size Premium Pass’ın avantajlarını yazı şeklinde anlatmış ve satın almak için bölüm oluşturulmuş bir mağaza bölümü.

Sunucu Kiralama:

Hızlı ve basit sunucu kurma sihirbazını kullanarak doğuş zamanlarından bildirimlere kadar her ayrıntıyı istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Kendi oyun deneyimini yarat ve sunucuna bağlı bir grup oluştur. Bu öğeyi kullanarak yeni bir sunucu aç veya var olan sunucunun süresini uzat.

Bir de bu sunucu kiralamadan aklıma gelen ”Ekip” yani klan tasarımını yazacağım.

Birlik (KLAN):

Herkes biliyor aslında ne olduğu bir klanda olup klan savaşı atabiliyorsunuz. Ama burada farklı, kayıt olduğunuz bir klanda açılmış olan sunucuda oynayabilirsiniz. Çok zevkli olur ve daha fazla oyuncuyla tanışıp oynayabilirsiniz.

Şimdi de mağaza bölümünden çıkıp biraz oyun içine ”Squad” yani ”Manga”ya dönelim.

Squad (MANGA):

Takım arkadaşı demişken Battlefield 1’deki mangalardan bahsetmeyi unutmuşum. Battlefield Hardline, Battlefield 4 oyunlarında olduğu gibi ”Squad” yani Ekip olayı var. Arkadaşlarınızla aynı manga yani ekibe girip mangaya başka oyuncu girmeyecek şekilde kitleyebilirsiniz. Bunun bir diğer avantajı açacağınız battlepackler’den çıkacak XP takviyelerini kullanabilir, takımınızın daha fazla deneyim puanı almasını sağlayabilirsiniz.

Arkadaşının yanında doğan arkadaşına mermi ya da sağlık takviyesi yaptığınızda size verdiği XP’nin 2 katını veriyor ve sizin kolayca XP kazanmanızı sağlıyor. Manganızın yaptığı her şey 2 katı XP olarak sizlere geri dönüyor. Oyun sonunda ise bunlar toparlanıyor. Size ve takımınızın açtığı XP takviyelerin puanları toplanıyor ve size tekrar ”Deneyim Puanı” olarak geri dönüyor.

Grafik ve Sesler:

Hani filmlerde izleriz ya gerçekçi bir savaş ortamı olur, işte Battlefield 1’deki grafikler de sizi kendinizden alacak kadar güzel ve tam gerçekçi. 4K’da nasıldır bilmem ama 1080p de bile çok iyi.

Sesler ve müzikler için söylenebilecek ne var ki. Çoğu oyunda duymayacağımız kadar müzik var ve hepsi ortama göre hazırlanmış. Aksiyonlu bir sahnede başlayan müzikle birlikte o an gaza gelip sanki gerçekliğin içindeymişsiniz hissine kapılıyorsunuz. Şahsen DICE’ın geliştirdiği bu oyun hakikaten güzel.

Birbirinden güzel müzikler, gerçekmiş gibi gösteren grafikler yani her şeyi çok güzel. Sanki seni savaşa çağırıyor gibi bir hissi var o derece. İsterseniz YouTube’dan sound tracklarına bakabilir ve dinleyebilirsiniz.

Grafik ve sesler için düşüncem… 10 üzerinden 10. Çünkü hepsi birbiri ile uyumlu ve oldukça başarılı.

Son Sözler:

Bu paylaşım benim ilk yazım olduğu için hatalarım varsa kusura bakmayın arkadaşlar. Battlefied 1 oynanış rehberini yakında YouTube Kanalım‘da ve sitede yayınlayacağım ve bunlarla beraber oynayışınız daha kolay olacak. Ayrıca Battlefield 1 Sistem Gereksinimleri‘ne bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Görüşmek üzere, iyi oyunlar.

Yazar Hakkında
Avatar Sertan Engin
Sertan Engin

Hayatının büyük bir kısmını oyun oynayarak geçiren, yeni şeyleri denemeyi seven, yazı yazmayı seven ve size oyun ya da herhangi bir şey'de bilgi sahibi olmanız için çabalayan amatör bir yazarım.

Abonelik
Bildir
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Veteran Soldier
Admin

Battlefield 1 rehberi için Sertan Engin arkadaşımızı tebrik ediyorum, oldukça kapsamlı bir çalışma olmuş. Ziyaretçilerimizin de yorumlarını ve paylaşımlarını bekleriz.