Bildirimler
Tümünü temizle

League of Legends ve Diğer Oyunlarda d3dx9_xx.dll Hataları Nasıl Çözülür?

1 Yazılar
2 Üyeler
2 Beğeniler
527 Ziyaretler
2
Konu Sahibi

Başta League of Legends olmak üzere çoğu oyunda karşılaşılan tüm d3dx9_xx.dll dosya hatalarının çözümü için gerekli .dll dosyalarını ve sorunu gidermek için yapılması gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Diğer oyunlarda da sıkça karşılaşılabilen d3dx9_xx.dll hatasının çözümü maksadıyla burada anlatılan yöntemi aynen uygulayabilirsiniz. Şimdi çoğu oyuncunun karşılaştığı d3dx9_xx.dll sorununu nasıl çözebileceğinizi anlatmaya başlayalım.

Program, d3dx9_xx.dll dosyası bilgisayarınızda eksik olduğundan başlayamıyor. Bu sorunu çözmek için proğramı yeniden yüklemeyi deneyin.

Günümüzdeki işletim sistemleriyle birlikte gelen DirectX otomatik kurulumları çoğu zaman hatalara neden olabilmektedir. Resmi sitesinden DirectX sürümü indirilip tekrar kurulsa bile sorunlar devam edebilmektedir.

DirectX End-User Runtime Web Installer

Siz oyuncuların bu sorunu aşmaları amacıyla Windows 10 işletim sistemim üzerinde bulunan System32 ve SysWOW64 klasörlerinden aldığım tüm d3dx9_xx.dll dosyalarını aşağıdaki bağlantıdan indiriniz.

d3dx9_xx.dll: DOWNLOAD

İndirdiğiniz dosyaları masaüstüne zip'ten çıkardığınızda System32 ve SysWOW64 klasörleri içerisinde görselde görebileceğiniz gibi çok sayıda ve değişik adlarda d3dx9_xx.dll dosyalarını göreceksiniz. Not: d3dx9_xx.dll dosya adında bulunan xx ibaresi aynı tipte birçok dosyanın bulunduğunu ifade etmektedir.

C:\Windows\System32/

C:\Windows\SysWOW64/

Hata görseli örneğinde de görebileceğiniz gibi sizin oyununuz hangi dosya adıyla hata veriyorsa, örneğin bu hata d3dx9_39.dll olsun, işletim sisteminizin Bit versiyonunu da gözönüne alarak;

  • İndirdiğiniz System32 klasöründeki d3dx9_39.dll dosyasını kopyalayınız ve C:\Windows\System32 yoluna ve varsa mevcut dosyanın üzerine yazacak şekilde atınız,
  • İndirdiğiniz SysWOW64 klasöründeki d3dx9_39.dll dosyasını kopyalayınız ve C:\Windows\SysWOW64 yoluna ve varsa mevcut dosyanın üzerine yazacak şekilde atınız.
  • Dikkat: İndirdiğiniz klasördeki doğru dosyayı doğru konuma kopyaladığınızdan emin olunuz.

Herhangi bir sorunuz olursa lütfen yorum kısmında yazınız ve yazımızı sosyal medyada paylaşınız. Kolay gelsin, herkese iyi oyunlar.

d3dx9_xx.dll Hatası Çözümü d3dx9_xx.dll Hatası Çözümü

Konu Etiketleri
1 Yanıt
0

d3dx9.dll dosyalarını ilgili konumlarına kopyalayınca hata çözüldü, paylaşım için teşekkürler.