Bildirimler
Tümünü temizle

League of Legends Oturum Açma Hatası Nasıl Çözülür?

  

2
Konu Sahibi

League of Legends, yani LoL oyununda en fazla karşılaşılan hatalardan biri olan LoL oturum açma hatası, birçok oyuncuyu çileden çıkartıyor. Durup dururken, bir anda League of Legends oturum açma hatasıyla karşılaşanların çözmekte zorlandığı bu konuya, hep beraber değineceğiz.

Aslında oldukça basit bir çözümü olan, ancak biraz daha detaya inerek, sorunu tamamen çözmenizde yarar var. Lol oturum açma hatasının ilk olarak sebeplerine bakalım.

Bildiğiniz gibi online oyunların neredeyse tamamı Client üzerinden çalışmaktadır. Lol Client’i ise; Internet Explorer üzerinden çalışmaktadır ve sertifikayı bu şekilde tanımlamaktadır. Ancak insanlar Internet Explorer yerine farklı web tarayıcılar kullanabilmektedirler.

Farklı tarayıcıları varsayılan tarayıcı olan belirlemeniz, bu problemin ana sebebidir. Çözümüne gelecek olursak; ilk olarak Internet Explorer’ı açın. Daha sonra, ayarlar bölümüne veya kısa yolu olan CTRL + X tuşlarına birlikte basın.

Internet seçeneklerine tıklayarak, güvenlik sekmesine basın. Gelişmiş Ayarları Yükle kısmının altında yer alan ‘’Sıfırla’’ bölümüne basarak, Internet Explorer’ın ayarlarını sıfırlayabilirsiniz. Ardından karşınıza çıkacak olan, ‘’Eşleşmeyen Sertifika Adresi İçin Uyarı’’ yazısında yer alan tik işaretini de kaldırdıktan sonra probleminiz çözülecektir.

Unutmadan, varsayılan tarayıcınızı Internet Explorer yapmayı unutmayın. Bu işlem için ise; Internet Explorer’ı açmanız yeterli olacaktır. Uyarı ekranını onayladığınız zaman varsayılan tarayıcı yapmış olursunuz.

Daha basit, ancak kesin olmayan Lol oturum açma hatası çözümü ise; League of Legends Client’ini açtıktan sonra, Internet Explorer’ı da açıp, oyuna girin. Her seferinde aynı işlemi tekrarlarsanız, problem çözülecektir.

League of Legends oyun yolunda bulunan config klasöründeki LeagueClientSettings.yaml dosyasını düzenleme ve Hextech onarım aracı kullanarak oturum açma hatası çözümünü anlatan videoları aşağıdan inceleyebilirsiniz. Hepinize iyi oyunlar dilerim.

C:/Riot Games/League of Legends/Config/

League of Legends Oturum Açma Hatası

Konu Etiketleri
1 Yanıt
1

League of Legends oynamak istediğimde oturum açarken hata alıyordum, sayenizde çözdüm. Teşekkürler.