Bildirimler
Tümünü temizle

League of Legends Bağlantı ve Failed to Connect Replay Hataları Nasıl Çözülür?

1 Gönderi
2 Üye
2 Beğeni
573 Ziyaret
2
Konu Sahibi

League of Legends oyununda en sık karşılaşılan ve çözüm aranan hatalardan birisi olan bağlantı hatası (connection error), birçok nedene bağlı olmakla beraber; bazıları çözülmüş bazıları ise, henüz ne olduğu bilinmeden çözümler üretilmeye çalışılmıştır.

Temel olarak karşınıza çıkan, en fazla karşılaştığınız ve olası karşılaşabileceğiniz LoL bağlantı hatası çözümü sizinle birlikte, birçok oyuncunun da kurtarıcısı olacaktır. Şimdi karşılaşmadığınız için şanslı olabilirsiniz ancak, bilgisayarınızın eski olmasından tutun; bir dosyayı yanlışlıkla silmenizle bile oluşacak problemler başınızı ağrıtabilir.

League of Legends Bağlantı Hatası:

Oyuna girerken karşınıza çıkabilecek olan “Connection Failure: Unable of connect to the PVP.net server” ibaresini gördüğünüz zaman aklınıza iki seçenek gelmelidir.

Birincisi; sunucular bakımda olabilir ki, bu durumda hiçbir şey yapamazsınız. İkinci kısım ise; bilgisayarınızla ilgili oluşan bir problem kaynaklı olacaktır.

League of Legends bağlantı çözümü için; ilk olarak Başlat’a tıklayın. Karşınıza çıkan arama butonuna, ‘’cmd’’ yazıp, aratın. Daha sonra karşınıza çıkacak ekrana net start w32time ve w32tm/resync komutlarını yazın. Böylece farklılıkları gidermek için server saat senkronizasyonunu yapılandırmış olacaksınız.

cmd >

net start >

w32time >

w32tm/resync

Daha sonra Windows’un güncel olduğundan emin olun. Windows güncelliğini, bilgisayarım bölümünden kontrol edebilirsiniz.

Daha sonra, bilgisayarınızın güvenlik duvarını kapalı konuma getirip, 2099 portu açarak; LolClient.exe dosyasını güvenlik duvarınız için güvenli hale getirmeniz, sorununuzu çözecektir.

League of Legends Failed to Connect Replay Hatası:

Lol bağlantı hataları arasında en popüler olanlardan birisi de Failed to Connect Replay hatasıdır. Bu sorunun çözümü için ise; Windows Güvenlik Duvarını kapatın.

Temp ve Internet Temp Dosyalarını tamamen silin. Herhangi bir antivirüs veya güvenlik programınız var ise; onları da kapalı hale getirmelisiniz.

Ardından Internet Explorer’ı açarak, dosya sekmesine tıkladığınız zaman karşınıza çıkacak ‘’Çevrimdışı Çalış’’ seçeneğini uygulayarak, LoL failed to connect replay hatasını çözebilirsiniz.

League of Legends Bağlantı Hatası, Connection Erro

Konu Etiketleri
1 Yanıt
0

Zaman zaman League of Legends bağlantı hatası alıyordum. Sayenizde çözdüm, teşekkürler.

Oyun.News
Logo