FIFA 17 Hücum Rehbe...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

FIFA 17 Hücum Rehberi, Oyuncu Rol ve Takım Talimatları

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeniler
80 Ziyaretler
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2908
General Admin
Konu Sahibi
 

Bu rehberimizde FIFA 17’de daha iyi hücum ve daha iyi atak yapmak için gereken oyuncularınıza rol ve takımlarınıza talimat verme, daha iyi atak yapma ve gol atma vb. ipuçlarını paylaşıyoruz. 

FIFA 17 Oyuncu Rolleri ve Talimatlar:

FIFA 17’nin detay sayılabilecek ayrıntılarından birisi olan talimatları doğru kullanmak büyük önem taşıyor. Ne de olsa şeytan ayrıntıda saklıdır.

FIFA 17'de oyuncularınıza rol verme konusu, diğer taktiksel ayarlara göre daha basit bir mantıkla yürüyor. Kısaca özetlemek gerekirse; faul, penaltı ve köşe vuruşlarını kullanacağınız oyuncuları seçerken, oyuncunun genel reytinginden ziyade seçim yapma ekranında gördüğünüz özelliklere güvenebilirsiniz. Duran top uzmanlarını, köşe vuruşlarında da değerlendirebileceğinizi unutmayın.

İşin talimat kısmına bakacak olursak, biraz daha teknik konular devreye giriyor. Oyunun yapısını dikkate alarak yapmanız gereken bu ayarlar, oyuncuların maç içinde size nasıl destek olacağını belirliyor ve bu konuyla ilgili tavsiyelerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

FIFA 17'de kendinize uygun taktiği ve dizilişi ayarladıktan sonra takım talimatlarını şu şekilde ayarlamanızı öneririz;

FIFA 17'de savunmanın merkezindeki stoperleri kendi haline bırakılıp, beklerin hücum sırasında geride durması savunmada size yardımcı olacaktır. Oyun önceki senelerde hızlı bir yapıya sahip olduğu için, hızlı kanat oyuncularını savunmada karşılamanız işinizi çokça kolaylaştıracaktır.

Orta sahada ise, kanat oyuncularınızın arkaya sarkması ya da normal davranmasını tercih edebilirsiniz. Bir kaç oyun her iki ayarı deneyip size en uygun olanını keşfedebilirsiniz. Ayrıca defansif orta saha oyuncunuz varsa onun da hücum sırasında savunmada kalması talimatını vermeniz yine savunmada size yardımcı olacaktır.

Bunun dışında hücuma yönelik bir orta saha oyuncunuz varsa, onun da serbest dolaşmasına izin vermeniz, onun sahada boş alanlara kaçmasına ve hücum alternatifleri yaratmasına olanak sağlayacaktır.

FIFA 17'de hücum oyuncularınızın ise daima arkaya sarkma girişimleri yapması, rakip savunmayı yıpratacak ve ofsayt taktiği kullanan rakiplerinizin savunmasını bozacaktır.

Fifa 17 Hucum Rehberi Oyuncu Rolleri Talimatlari

FIFA 17 Hücum Rehberi:

Yazımızın bu bölümünde FIFA 17’de daha iyi atak yapma ve gol atma yani daha iyi hücum yapmanın ipuçlarını paylaşıyoruz.

FIFA 17'de rakip hücumunu savuşturdunuz ve artık top sizde. Hücuma kalkacaksınız ama nasıl? İşte bu rehberde hücum yapmanın ve gol atma konusunda önemli bir kaç unsuru sizlere açıklayacağız.

Futbol maçlarında çok sık gol pozisyonuna girilmez. Ara sıra gelen bu fırsatları da boşa harcamak istemezsiniz. Rakibinizi rahat bırakmayıp üstüne giderek onu hataya zorlayabilir ya da biraz daha pasif savunma yaparak karşı tarafın hata yapmasını bekleyebilirsiniz.

FIFA 17'de bulduğunuz pozisyonlarda dikkat etmeniz gereken en önemli konu şut şiddeti diyebiliriz. Şutunuz çok yavaş giderse, kaleci elma toplarmış gibi topu tutabilir ya da şuta aşırı şiddetle vurursanız, seyircilere top hediye etmiş olursunuz. Şutun şiddetini ayarladık, bitti mi? Hayır.

Burada şutun yönü de önemli elbette. Klavye ile oynuyorsanız yön tuşları, oyun koluyla oynuyorsanız sol analog ile şuta yöne verirken, çok abartmamaya dikkat etmelisiniz. Eğer kalenin çok dışına hedef alırsanız, top reklam panolarını boylayacaktır. Bu ayarlara alışmak için en iyi yol, bol bol antrenman yapmaktan geçiyor.

Kaleciyle karşı karşıya kaldığınız pozisyonlarda ise, eğer kaleci üstünüze gelmek için kalesinden çıktıysa topu aşırmayı deneyin. Kaleci, kaleye geri dönecek kadar yakınsa aşırma şutlar pek işe yaramayacaktır. Burada da şutun gücünü ayarlamaya dikkat etmeniz gerektiğini unutmamalısınız. FIFA 17'de Şut çekerken LB/L1/Shift tuşuna basılı tutarsanız, aşırtma şutlar çektiğinizi göreceksiniz.

Kaleci kaleden uzaklaşmamakta ısrarcı ise, RB/R1/Ctrl tuşlarına basılı tutarak şut çekerseniz, falsolu bir şutla kalecinin yanından topu köşeye gönderebilirsiniz. Bu sırada, yön tuşlarıyla kalenin köşesini hedef almayı da unutmayın.

Bu pozisyonlarda kaleciyi atlatmanın bir diğer yöntemi de özel hareketlerdir. Bunu sadece kendinize güveniyorsanız deneyin, aksi halde topu kaptırmanız gayet olası bir durumdur. Bazen, şut çekermiş gibi yapıp topu kenara çekmek gibi basit hareketler bile işe yarayabilir. Ancak zamanlama ve konum burada çok önemli. Eğer başarılı olursanız estetik bir gol atabilirsiniz.

FIFA 17 Sistem Gereksinimleri ve İncelemesi yazımızı bağlantıdan inceleyebilir, FIFA 17 ile ilgili diğer yazılarımıza bağlantıdan erişebilirsiniz.

 
Gönderildi : 6 Eylül 2021 19:15
Konu Etiketleri