FIFA 17 Ultimate Te...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

FIFA 17 Ultimate Team Altın Kazanma Rehberi

1 Gönderi
1 Üye
0 Beğeni
102 Ziyaret
8a04c3fef6dbbf489696785873e69f25?s=110&d=monsterid&r=g
(@administrator)
Gönderiler: 2930
General Admin
Konu Sahibi
 

FIFA 17’de Ultimate Team meraklıları için, oyunun para birimi olan FUT altınlarını kazanmak tecrübesiz oyuncular için biraz zorlu bir süreç oluyor. Bu rehberde, kolay yoldan FUT Altını kazanmanıza yardımcı olacak ipuçlarını bir araya getirdik.

FIFA 17 Ultimate Team’de en iyi kadroyu kurmak için bolca altına ihtiyacınız olacak. Bu yüzden FIFA 17'de kolay altın kazanma yollarına göz atmanızda fayda var.

Gerçek para harcayarak rahatlıkla kazanabileceğiniz bu altınları, ticaret yaparak ve bazı yöntemler kullanarak gerçek para harcamadan da kazanabilirsiniz. Tabii ki bunun karşılığında biraz emek ve zaman harcamanız gerekecek.

 • İlk olarak en basit yöntemden başlıyoruz, Ultimate Team’de maç yapmak. Bu yolla hem oyununuzu geliştirecek hem de maç başına yaklaşık 400 altın kazanabilirsiniz. Tabii maçları kazandığınızı varsayarsak böyle bir kazanca sahip olabilirsiniz. Ayrıca bir üst lige çıktığınızda kazanacağınız ödüller de size yardımcı olacaktır.
 • Oyun kataloğundan alabileceğiniz bir eşya ile de maç başına kazandığınız altın miktarını da artırabilirsiniz. Bu bonus yaklaşık 200 altın civarında olacaktır.
 • Haftalık görevleri tamamlamak ve turnuvalara girmek de iyi bir altın geliri sağlayacaktır. Haftalık olarak Ultimate Team menüsündeki turnuvalara göz atmanızı tavsiye ederiz. Standart turnuvaların bile yaklaşık 500 ve üstü miktarlarda altın getirisi olmakta.
 • Sonuncu ve en etkili yöntem olan transfer pazarında ticaret yapmak, size duruma bağlı olarak çok iyi bir getiri sağlayabilir. Ancak bu transfer pazarında ticaret yapmanın da belli başlı ipuçları bulunuyor.

Fifa 17 Ultimate Team Altin Toplama Rehberi

FIFA 17 Ticaret İpuçları:

FIFA 17 ticaret ipuçlarından bahsedecek olursak, bu konuda bolca seçeneğiniz var.

 • FIFA 17'de satacağınız oyuncuları bir saat için satışa koyup, süresi doldukça tekrar bir saatliğine satışa koymak, o oyuncuyu sizin için en iyi fiyattan satmanızı kolaylaştıracaktır. Bildiğiniz gibi transfer sayfasında oyuncular süresi en az kalandan, en çok kalana doğru sıralanıyor. Bu yöntemi kullanarak satacağınız oyuncunun genellikle ilk sayfada çıkma şansını artıracak ve satış işlemini kolaylaştıracaksınız.
 • Futbol dünyasını takip ederek, o hafta iyi performans sergileyen oyuncuları tespit etmek size önemli bir avantaj sağlayacaktır. Çünkü normal seviyede oynayan bir oyuncu, gerçek hayatta o hafta çıktığı maçta iyi bir performans sergilerse, FIFA 17 Ultimate Team’de o oyuncuya olan talep artacaktır. Böyle bir oyuncu keşfederseniz, önceden ucuza veya normal fiyata satışta olan kartlardan alıp, yüksek fiyattan satışa koyabilirsiniz. Bu yöntemden en yüksek kâr sağlayacağınız 1-2 saatlik bir dilim söz konusu. Daha sonrasında o oyuncu kartı için pazardaki fiyat farkı azalacak belki de yok olacaktır.
 • Arama filtrelerini kendi lehinize kullanmayı öğrenin. FIFA 17 Ultimate Team oynayan ve oyuna gerçek para yatırmadan ilerlemeye çalışan bir çok oyuncunun kendi keşfettiği bazı filtre ayarları vardır. Yukarıda da belirttiğim gibi, gerçek para harcamak istemiyorsanız, emek ve zaman harcamanız gerekiyor. Çok zor bir şey değil, girin deneyin. Kârlı fiyatlar keşfetmeye başladığınızda, bunun ne kadar zevkli olduğunu fark edeceksiniz.
 • Oyun çıktıktan sonraki bir iki ay boyunca, herkes İngiliz Premier League oyuncularının bronz kartları peşinde koşacaktır. Bunun sebebi ise herkesin görev yapmak için bu kadroyu toplamak isteyişi. Yapmanız gereken arama ayarları şu şekilde: oyuncu ligi Premier League, en yüksek artırma miktarı 150. Bu arama sonucunda karşınıza çıkan oyuncular arasından, reytingi biraz yüksek olanlarının hepsine, (1 saat sınırını unutmayın) paranızı yatırın ve oyuncuların bir kısmının size kaldığını göreceksiniz. Ardından, bu oyuncuları normal fiyatlarından satarak kâr elde edebilirsiniz.
 • FIFA 17'de çekişmeli açık artırmalarda ise karşınızdaki oyuncuları korkutmayı deneyebilirsiniz. 100 artırmak yerine 1000 belki de 1500 artırabilirsiniz. Ancak fiyatı çok abartmamaya ve karşınızdaki oyuncunun gerçek para harcayan biri olma ihtimaline dikkat edin.
 • Bu maddede FIFA 17 Ultimate Team oyuncuları arasındaki en popüler dört yöntemden bahsedeceğiz.
 1. İlk yöntemi uygulamak için, öncelikle transfer pazarında kolay satabileceğiniz ve kısmen tatmin edici bir fiyata sahip olan bir oyuncu kartı bulmalısınız. Sonrasında bu oyuncu kartının, açık artırmaya konmuş olan kartlarının hepsinin ihalesine giriyorsunuz (1 saatten fazla süreye sahip olanlara pek yaklaşmayın, zira amacımız kısa sürede kâr sağlamak). Burada yapacağınız artırmaların çoğunu kaybedebilirsiniz ama bir tanesini bile kazansanız, önemli miktarda kâr sağlayabilirsiniz.
 2. İkinci bir klasik ise, 59. dakika satın alımlarıdır. Normal olarak, her insan hata yapar ve diğerleri de bu hatalardan faydalanarak, kendilerine çıkar sağlarlar. Diyelim ki normal fiyatı 50.000 altın olan bir oyuncu var ve birisi belki kazara, belki de bilerek oyuncu kartının direk satın alma bedeli olarak 5.000 girdi ve satışa koydu. İşte bu tür hataları veya avantajları yakalamak için 59. dakika satın alımları peşinde koşmak gerekiyor. Bunun için de bir arama yaptıktan sonra, 59 dakika süresi kalan açık artırmaların olduğu sayfaya gidiyoruz ve avımızı aramaya başlıyoruz.
 3. Üçüncü ve son klasik ise, yukarıdaki yöntemle biraz benzerlik gösteriyor. Bu sefer süreden ziyade fiyat odaklı bir araştırma yapıyoruz. Belli bir direk satın alma aralığı giriyor ve arama yapıyoruz ve birini bulana kadar sık sık yaptığımız bu aramalarda fiyat aralığıyla oynuyoruz. Eğer fiyat aralığını değiştirmeden arama yaparsanız, o aralıkta bir oyuncu satışa konmuş olsa bile sistem önceki arama ekranını getireceği için göremeyebilirsiniz, dikkatli olun.
 4. Hafta içi ucuza altın oyuncu kontratı satın alıp, hafta sonu ise bunları yaklaşık 2-3 katına satabilirsiniz. Malum insanlar hafta sonu tatillerinde oyun oynamayı severler ve bol bol kontrat harcarlar. Bu tarz oyuncuların bir çoğu da oyuna gerçek para yatırdığı için bol bol altına sahiptir. Bu mantık FIFA 2020’de bile geçerliliğini koruyacaktır. Bu yöntemde, sermayenize ile kazancınız doğru orantılı olacaktır.

FIFA 17 Sistem Gereksinimleri ve İncelemesi yazımızı bağlantıdan inceleyebilir, FIFA 17 ile ilgili diğer yazılarımıza bağlantıdan erişebilirsiniz.

 
Gönderildi : 6 Eylül 2021 19:56
Konu Etiketleri
Oyun.News
Logo