Bildirimler
Tümünü temizle

[Sabit] Call of Duty 5 World At War Siyah Ekran Hatası

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeniler
6,609 Ziyaretler
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
Konu Sahibi
 

Call of Duty 5 World At War siyah ekran hatası çözümünü bağlantıdaki CoD5 hataları, sorun ve çözümleri ile ilgili genel konu başlığında kısa bir şekilde ele almıştık, fakat gelen sorular üzerine siyah ekran sorununu biraz daha detaylı ele almanın faydalı olacağı düşüncesiyle bu konuyu açtım arkadaşlar.

Call of Duty 5 World At War Black Screen Error

* Öncelikle oyun platformunuzun Call of Duty 5 World At War Sistem Gereksinimleri'ni karşıladığından emin olunuz. Günümüz şartlarında çoğu bilgisayar resmi olarak açıklanan minimum sistem gereksinimlerinin çok üzerinde olsa bile CoD5 biraz kasan oyundur, bu yüzden sisteminizde aşırı kaynak tüketimine neden olabilecek uygulama ve hizmetleri kapatınız. Bu maddede verdiğim bağlantıdan sistem değerlendirmelerimi de inceleyebilirsiniz.

* Aşağıdaki bağlantılardan yararlanarak ekran kartı sürücülerinizi kontrol ederek güncelleyiniz.

AMD Ekran Kartı Driver

NVidia Ekran Kartı Driver

* Bağlantıdan DirectX'i güncelleyiniz.

* Tüm oyunlarda yapmanız gerektiği gibi Call of Duty 5 kısa yoluna sağ tıklayarak yönetici olarak çalışacak şekilde ayarlayınız.

* Ardından aşağıdaki örnek dosya yollarında bulabileceğiniz Treyarch.bik dosyasını ..Call of Duty World at Warmainvideo konumundan kaldırmak için kesip masaüstüne yapıştırınız. Gerekçesi ise oyunun açılışı sırasında oynatılan videonun aşırı kaynak tüketerek siyah ekran/oyunun kitlenmesi vb. hatalara yol açması.

Fakat bu yöntem çoğu kişide işe yarasa da silinen/kaldırılan Treyarch videosunun yerine Activision yazan başka bir giriş videosunu (intro) oynattığından yine de sorunlara neden olmaktadır.

Bu yüzden hala hata almaya devam ediyorsanız bir sonraki çözüm önerisine geçiniz. Geçmeden önce Treyarch.bik dosyasını tekrar eski konumuna koyabilirsiniz.

C:/Program Files (x86)/Steam/SteamApps/common/Call of Duty World at War/main/video/Treyarch.bik

D:/Activision/Call of Duty World at War/main/video/Treyarch.bik

* Treyarch.bik dosyasını silmek yerine; aşağıdaki dosya yolunda halihazırda kullanmakta/oynamakta olduğunuz!!! profilinize ait klasörde bulunan config.cfg dosyasını tercihan Notepad++ ile açarak 161. satırdaki seta com_introPlayed ayarının "1" olduğunu görünüz, "0" olarak yazılı ise "1" şeklinde değiştiriniz.

Bu ayar Call of Duty 5 singleplayer'i açtığınızda otomatik başlayan intro videosunun gösterilmemesini sağlayacak ve Call of Duty 5 siyah ekran hatası bundan kaynaklanıyorsa çözecektir.

seta com_introPlayed "0" > seta com_introPlayed "1"

C:/Users/YourProfile/AppData/Local/Activision/CoDWaW/players/profiles/ProfileName/config.cfg

* Hala çözüme kavuşmadıysanız Call of Duty 5 Save Game Dosyası'nı bağlantıda anlatıldığı şekilde uygulayarak deneyiniz. Call of Duty 5 World at War ile ilgili bilgiler ve çeşitli hataların çözümlerini Call of Duty 5: World at War bağlantısında bulabilirsiniz.

Cod5 Black Screen Error

 
Gönderildi : 17 Şubat 2016 21:43
Konu Etiketleri