GTA 5 Türkçe Yama (...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

GTA 5 Türkçe Yama (v1.7) 2023

3 Gönderi
2 Üye
4 Beğeni
5,663 Ziyaret
8a04c3fef6dbbf489696785873e69f25?s=110&d=monsterid&r=g
(@administrator)
Gönderiler: 2930
General Admin
Konu Sahibi
 

Son versiyon GTA 5 Türkçe yama indirme bağlantısını, kurulum bilgilerini ve GTA5 TR yama kurulumu sırasında alınabilecek hata ve çözümlerini aşağıda bulabilirsiniz arkadaşlar.

Rockstar Games tarafından yapılan oyunun çıkmasından kısa bir süre sonra yamasının da çıkması bizi oldukça şaşırtmış ve bir o kadar da heyecanlandırmıştı. Yaklaşık iki yıl önce yapımına başlanan GTA 5 Türkçe yama projesi büyük bir gizlilikle yürütüldü.

Yama yapımcıları ise bu gizliliğe gerekçe olarak; oyuncuların baskısı altında kalmadan ve zaten oldukça zor ve herhangi bir çıkar gözetilmeden yapılan projeyi daha rahat ve daha sağlıklı yürütebilmek olarak gösterdiler.

Elbette haklılar da. Yapım aşamasında görüş öneri almak bir yere kadar ama zaten 2 yıl süren bu projeyi aksatma ihtimali de oldukça yüksekti.

Belki aranızda oyuncuların görüşleri alınsaydı daha iyi bir GTA 5 TR yaması olurdu diyenler olabilir, fakat mevcut yamanın sürekli olarak güncellenerek versiyonlar halinde yayınlandığını, çıkan hata ya da eksikliklerin sürekli olarak düzeltildiğini yani yamanın canlı tutulduğunu belirtmek isterim. Ben de şahsen 10. yıl anısına GTATürk tarafından çıkarılan yama projesinde emek sarfaden tüm yapım ekibini tebrik ediyorum.

GTA 5 Türkçe Yama Tanıtımı:

Sadece bilgisayar destekli olan ve GTA 5 singleplayer/hikaye modu için geliştirilen yama ile oyun içerisindeki konuşmalara ait alt yazılar, oyun ve telefon menüleri, kısa mesaj ve e-postalarınız ile GTA5 içinde bulunan diğer yazı metinleri Türkçe'ye çevrilmiştir.

Böylece GTA 5 görevlerini ve bu görevlerin nasıl yapılacağını, GTA5 oyun karakterleri arasında geçen konuşmaları ve oyunun senaryosunu kolayca anlayabileceksiniz.

Yama ile oyun içi menülerin de Türkçeleştirildiğini belirtmekte fayda var, böylece menü üzerindeki işlemlerinizi daha kolay ve düzgün bir şekilde anlayarak yapabilirsiniz.

GTA 5 Türkçe Yama Uyarılar:

Yamanın kullanılmasındaki tüm sorumluluklar kullanan oyuncuya aittir. Rockstar Games tarafından online oyun oynarken farklı oyun modlarına ya da dil yamalarına izin verilmediği ve BAN sebebi sayıldığından eğer GTA 5 ONLINE olarak oyun oynayacaksanız yamayı kaldırınız. Tek oyunculu mod'a gireceğiniz zaman GTA5 Türkçe yamayı tekrar kolayca kurabilirsiniz.

GÜNCELLEME (02.01.2023): Sayfa içeriğimize, GTA 5 Türkçe yamanın setup'lı kurulumunda yaşanan sorunlar nedeniyle ''GTA 5 Türkçe Yama Manuel Kurulum'' parağrafı eklenmiştir.

Yama yapımcısı GtaTürk sitesinin erişime kapalı olması nedeniyle setup dosyasını indiremeyenler GTA 5 Türkçe yamanın son versiyonunu (v1.6.4) ''GTA 5 Türkçe Yama Setup'lı Kurulum'' parağrafındaki bağlantıdan indirebilirler.

GTA 5 Türkçe Yama Manuel Kurulum:

Aşağıdaki bölümde anlatımı yapılan setup'lı GTA 5 Türkçe Yama kurulumunda hatalar yaşandığından manuel yama kurulumunu yapmanızı tavsiye ediyoruz arkadaşlar.

  • GTAVTurk v.1.7 setup için GTATürk tarafından geliştirilen 944.2 versiyonlu en son GTA V dil dosyası (update.rpf) ile dinput8.dll ve OpenIV.asi dosyalarını bağlantıdan indiriniz ve masaüstündeki bir klasöre zip'ten çıkarınız,
  • GTA 5 oyun dizinindeki update klasörünün içinde bulunan update.rpf dosyasının mutlaka yedeğini (önemli) alınız,
  • update.rpf dosyasının yedeğini aldıktan sonra indirdiğiniz dosyalar arasındaki update.rpf dosyasını, GTA5 oyun yolundaki update klasörünün içerisine, dinput8.dll ve OpenIV.asi dosyalarını ise oyunun ana dizinine kopyalayarak yama kurulumunu tamamlayınız.
  • NOT: GTA 5 oyun ana dizini GTA5.exe'nin olduğu klasördür. Bu yolu bilmiyorsanız oyun kısayoluna sağ tık yaparak özellikleri açınız ve Kısayol > Dosya Konumunu Aç dediğinizde GTA V'in yüklü olduğu kurulum klasörü açılacaktır.

GTA 5 Türkçe Yama Türkçe Yama v.944.2: DOWNLOAD

UNINSTALL: Manuel olarak kurduğunuz GTA 5 Türkçe yamayı kaldırmak istediğinizde yedeğini aldığınız orjinal update.rpf dosyasını yerine koyunuz ve dinput8.dll ve OpenIV.asi dosyalarını oyun dizininden siliniz.

UYARILAR: Yama kuruluyken GTA ONLINE'a girerseniz kesin olmasa da banlanma riski bulunmaktadır. Bu yüzden GTA ONLINE'a girmeden önce yedeklediğiniz update.rpf'yi geri koyup, dinput8.dll ve OpenIV.asi dosyalarını silmelisiniz. Aksi durumlarda oluşabilecek banlanma problemlerinden sitemiz sorumlu değildir.

GTA 5 Türkçe Yama Setup'lı Kurulum:

GTA 5 Türkçe Yama dosyasını indirip zip'ten çıkarınız ve setup dosyasını çalıştırarak resimde de görebileceğiniz gibi default konuma ''GTA 5 Türkçe Yama Yükleme Aracı'' nı kurunuz.

Daha sonra kurmuş olduğumuz bu yükleme aracını başlatarak bilgisayarınızda GTA 5 oyununun kurulu yüklü olduğu klasörü gösteriniz ve yazılımdaki "Yükle" butonuna basarak GTA5 Türkçe Yama'yı yüklemeye başlayınız.

GTA 5 Türkçe Yama (v1.6.4): DOWNLOAD

Kısa bir süre içerisinde yaklaşık 300 Mb. boyutundaki yama dosyaları bilgisayarınıza online olarak kurulacaktır. Yamayı kaldırmak isterseniz ya da GTA Online moduna geçecekseniz "Kaldır" butonuna tıklayıp yamayı kaldırabilirsiniz. Yama kurulum detaylarını görselden inceleyebilirsiniz.

Yamayı sorunsuz kurabilmek için 350.1, 350.2, 350.3 veya 372.2 sürümlerinde bir oyuna sahip olmanız gerekmektedir. Versiyon bilgisini oyununuzu açarken ilk yüklenişi sırasında sağ alt köşede görebilirsiniz. Daha eski bir sürüme sahipseniz güncelleme/update yapınız.

GTA 5 Türkçe Yama Hataları ve Çözümleri:

GTA 5 Türkçe yama kurulumunda hata almamak için mod, trainer kurduysanız kaldırınız, herhangi bir hata alırsanız oyunu tekrar yükleyiniz.

Oyununun yapımcısı Rockstar tarafından yeni bir güncelleme yapıldığında TR yama ile değiştirilen dosyalardan bir çoğu tekrar eski haline geleceğinden GTA 5 Türkçe yamanız kurulu görünse de hata verecek ya da görevini yapamayacaktır.

Bu durumda GTA 5 Türkçe Yama yükleme aracını çalıştırınız, güncellemeleri otomatik olarak da denetleyen bu yazılım vasıtası ile GTA 5 Türkçe Yamanın yeni versiyon dosyalarını indiriniz.

Hala GTA5 TR yaması hatası alıyorsanız yama yapım ekibinin resmi update sonrası Türkçe yamayı güncelleştirip yayınlamalarını bekleyiniz ve GTA 5 Türkçe Yama yükleme aracı ana menüsünde ''YAMANIN YENİ SÜRÜMÜ YAYINDA HEMEN GÜNCELLEYİN!'' uyarısını gördüğünüzde güncelle butonuna basınız.

GTA 5 Türkçe Yama WebClient hatası alırsanız ya da GTA 5 Türkçe Yama Yükleme Aracı açılmazsa Windows görev yöneticisinden GTA 5 Türkçe Yama Yükleme Aracı'nın çalışmasını durdurunuz ve aşağıdaki dosya yolundaki tüm klasör ve dosyaları siliniz.

C:/Users/UserName/AppData/Local/GTATurk...

GTA 5 Türkçe yama ile herhangi bir soru ya da sorununuz olursa konu altından yazabilirsiniz. Grand Theft Auto serisi ile ilgili hileler, haber ve incelemelere bağlantıdan ulaşabilirsiniz, iyi oyunlar.

GTA 5 Türkçe Yama Emeği Geçenler:

Proje Liderleri:

Bora Çitim

Gökalp Yağmur

Serhat Yılmaz

Teknik Altyapı ve Proğramlama:

Anıl Dalgakıran

Emre Özçelik

Eray Orçunus

Çevirmenler:

Anıl Dalgakıran

Atakan Arıkan

Emre Özçelik

Eray Orçunus

Fatih Malakçı

Ferhat Ölçer

Gökalp Yağmur

İpek Güler

Serhat Yılmaz

Okan Lynx

Düzenleme:

Gökalp Yağmur

Yama Test Ekibi:

Atakan Arıkan

Eray Demirtaş

Fatih Malakçı

Grand Theft Auto 5 (GTA5) Türkçe Yama Kurulum

Grand Theft Auto 5 (GTA5) Türkçe Yama Kurulum

Grand Theft Auto 5 (GTA5) Türkçe Yama İndir

Grand Theft Auto 5 (GTA5) Türkçe Yama Menü

Grand Theft Auto 5 (GTA5) Türkçe Yama Menü

 
Gönderildi : 3 Ekim 2015 00:41
CoDMaster ve Veteran Soldier tarafından oylandı
Konu Etiketleri
8a04c3fef6dbbf489696785873e69f25?s=110&d=monsterid&r=g
(@administrator)
Gönderiler: 2930
General Admin
Konu Sahibi
 

Türkçe yamanın setuplı kurulumunda çeşitli hataların alınması nedeniyle ''GTA 5 Türkçe Yama Manuel Kurulum'' parağrafı eklenmiştir.

Herhangi bir sorunuz olursa ya da daha eski versiyonlara ait GTA 5 Türkçe yama dil dosyalarını eklememizi isterseniz lütfen yorum kısmından yazınız, iyi oyunlar.

 
Gönderildi : 2 Ocak 2023 20:57
CoDMaster tarafından oylandı
4d66f801f46d8cc1c0d3e159527b4e65?s=110&d=monsterid&r=g
(@the-vet)
Gönderiler: 96
Astsubay
 

Paylaşım için teşekkürler.

 
Gönderildi : 26 Ocak 2023 19:30
Veteran Soldier tarafından oylandı
Oyun.News
Logo