Bildirimler
Tümünü temizle

GTA 5 Türkçe Yama

Veteran Soldier
(@administrator)
General Admin

Rockstar Games tarafından yapılan GTA 5 oyununa ait güncel son versiyon Türkçe yama indirme bağlantısını, kurulum bilgilerini ve GTA5 TR yama kurulumu sırasında alınabilecek hata ve çözümlerini aşağıda bulabilirsiniz arkadaşlar. Oyunun çıkmasından kısa bir süre sonra yamasının da çıkması bizi oldukça şaşırttı ve bir o kadar da heyecanlandırdı. Yaklaşık iki yıl önce yapımına başlanan GTA 5 Türkçe yama projesi büyük bir gizlilikle yürütüldü.

Yama yapımcıları ise bu gizliliğe gerekçe olarak; oyuncuların baskısı altında kalmadan ve zaten oldukça zor ve herhangi bir çıkar gözetilmeden yapılan projeyi daha rahat ve daha sağlıklı yürütebilmek olarak gösterdiler. Elbette haklılar da. Yapım aşamasında görüş öneri almak bir yere kadar ama zaten 2 yıl süren bu projeyi aksatma ihtimali de oldukça yüksekti.

Belki aranızda oyuncuların görüşleri alınsaydı daha iyi bir GTA 5 TR yaması olurdu diyenler olabilir, fakat mevcut yamanın sürekli olarak güncellenerek versiyonlar halinde yayınlandığını, çıkan hata ya da eksikliklerin sürekli olarak düzeltildiğini yani yamanın canlı tutulduğunu belirtmek isterim. Ben de şahsen 10. yıl anısına GTATürk tarafından çıkarılan yama projesinde emek sarfaden tüm yapım ekibini tebrik ediyorum.

Yama yapımcısı Gtaturk sitesinin erişime kapalı olması nedeniyle dosyayı indiremeyenler GTA 5 Türkçe yamanın son versiyonunu (v1.6.4) aşağıdaki bağlantıdan indirebilirler.

GTA 5 Türkçe Yama Güncel Versiyon (v1.6.4): DOWNLOAD

GTA 5 Türkçe Yama Tanıtımı: Sadece bilgisayar destekli olan ve GTA 5 singleplayer/hikaye modu için geliştirilen yama ile oyun içerisindeki konuşmalara ait alt yazılar, oyun ve telefon menüleri, kısa mesaj ve e-postalarınız ile GTA5 içinde bulunan diğer yazı metinleri Türkçe'ye çevrilmiştir.

Böylece GTA 5 görevlerini ve bu görevlerin nasıl yapılacağını, GTA5 oyun karakterleri arasında geçen konuşmaları ve oyunun senaryosunu kolayca anlayabileceksiniz. Yama ile oyun içi menülerin de Türkçeleştirildiğini belirtmekte fayda var, böylece menü üzerindeki işlemlerinizi daha kolay ve düzgün bir şekilde anlayarak yapabilirsiniz.

GTA 5 Türkçe Yama Uyarılar: Yamanın kullanılmasındaki tüm sorumluluklar kullanan oyuncuya aittir. Rockstar Games tarafından online oyun oynarken farklı oyun modlarına ya da dil yamalarına izin verilmediği ve BAN sebebi sayıldığından eğer GTA 5 ONLINE olarak oyun oynayacaksanız yamayı kaldırınız. Tek oyunculu mod'a gireceğiniz zaman GTA5 Türkçe yamayı tekrar kolayca kurabilirsiniz.

GTA 5 Türkçe Yama Kurulumu ve Hata Çözümleri: GTA 5 Türkçe Yama dosyasını indirip zip'ten çıkarınız ve setup dosyasını çalıştırarak resimde de görebileceğiniz gibi default konuma ''GTA 5 Türkçe Yama Yükleme Aracı'' nı kurunuz. Daha sonra kurmuş olduğumuz bu yükleme aracını başlatarak bilgisayarınızda GTA 5 oyununun kurulu yüklü olduğu klasörü gösteriniz ve yazılımdaki "Yükle" butonuna basarak GTA5 Türkçe Yama'yı yüklemeye başlayınız.

Kısa bir süre içerisinde yaklaşık 300 Mb. boyutundaki yama dosyaları bilgisayarınıza online olarak kurulacaktır. Yamayı kaldırmak isterseniz ya da GTA Online moduna geçecekseniz "Kaldır" butonuna tıklayıp yamayı kaldırabilirsiniz. Yama kurulum detaylarını görselden inceleyebilirsiniz.

Yamayı sorunsuz kurabilmek için 350.1, 350.2, 350.3 veya 372.2 sürümlerinde bir oyuna sahip olmanız gerekmektedir. Versiyon bilgisini oyununuzu açarken ilk yüklenişi sırasında sağ alt köşede görebilirsiniz. Daha eski bir sürüme sahipseniz güncelleme/update yapınız. Ayrıca GTA 5 Türkçe yama kurulumunda başka bir hata almamak için mod, trainer kurduysanız kaldırınız, herhangi bir hata alırsanız oyunu tekrar yükleyiniz.

Oyununun yapımcısı Rockstar tarafından yeni bir güncelleme yapıldığında TR yama ile değiştirilen dosyalardan bir çoğu tekrar eski haline geleceğinden GTA 5 Türkçe yamanız kurulu görünse de hata verecek ya da görevini yapamayacaktır. Bu durumda GTA 5 Türkçe Yama yükleme aracını çalıştırınız, güncellemeleri otomatik olarak da denetleyen bu yazılım vasıtası ile GTA 5 Türkçe Yamanın yeni versiyon dosyalarını indiriniz.

Hala GTA5 TR yaması hatası alıyorsanız yama yapım ekibinin resmi update sonrası Türkçe yamayı güncelleştirip yayınlamalarını bekleyiniz ve GTA 5 Türkçe Yama yükleme aracı ana menüsünde ''YAMANIN YENİ SÜRÜMÜ YAYINDA HEMEN GÜNCELLEYİN!'' uyarısını gördüğünüzde güncelle butonuna basınız.

GTA 5 Türkçe Yama WebClient hatası alırsanız ya da GTA 5 Türkçe Yama Yükleme Aracı açılmazsa Windows görev yöneticisinden GTA 5 Türkçe Yama Yükleme Aracı'nın çalışmasını durdurunuz ve aşağıdaki dosya yolundaki tüm klasör ve dosyaları siliniz.

C:/Users/UserName/AppData/Local/GTATurk...

GTA 5 Türkçe Yama (v1.6.4): DOWNLOAD

GTA 5 Türkçe yama ile herhangi bir soru ya da sorununuz olursa konu altından yazabilirsiniz. Grand Theft Auto serisi ile ilgili hileler, haber ve incelemelere bağlantıdan ulaşabilirsiniz, iyi oyunlar.

GTA 5 Türkçe Yama Emeği Geçenler:

Proje Liderleri
Bora Çitim
Gökalp Yağmur
Serhat Yılmaz

Teknik Altyapı ve Proğramlama
Anıl Dalgakıran
Emre Özçelik
Eray Orçunus

Çevirmenler
Anıl Dalgakıran
Atakan Arıkan
Emre Özçelik
Eray Orçunus
Fatih Malakçı
Ferhat Ölçer
Gökalp Yağmur
İpek Güler
Serhat Yılmaz
Okan Lynx

Düzenleme
Gökalp Yağmur

Yama Test Ekibi:
Atakan Arıkan
Eray Demirtaş
Fatih Malakçı

Grand Theft Auto 5 (GTA5) Türkçe Yama Kurulum

Grand Theft Auto 5 (GTA5) Türkçe Yama Kurulum

Grand Theft Auto 5 (GTA5) Türkçe Yama İndir

Grand Theft Auto 5 (GTA5) Türkçe Yama Menü

Grand Theft Auto 5 (GTA5) Türkçe Yama Menü

Alıntı
Konu Sahibi Gönderildi : 3 Ekim 2015 00:41
Konu Etiketleri