Bildirimler
Tümünü temizle

Sniper Elite 4 Hataları, FPS ve Performans Sorun Çözümleri

1 Yazılar
2 Üyeler
1 Beğeniler
1,060 Ziyaretler
1
Konu Sahibi

Bu yazımızda Sniper Elite 4'te yaşanan çeşitli hatalar, FPS ve performans sorunlarına ilişkin çözüm önerilemizi bulabilirsiniz arkadaşlar. Sniper Elite 4 oyunu çok iyi geliştirilmiş ve yirmi saatten fazla bir oyun süresine sahip olmasına rağmen, beraberinde bir takım problemler de taşıyor.

Bu problemlerin başında, ekran hızı (FPS) problemleri, oyunu başlatma problemleri, çökmeler ve diğer küçük sorunlar geliyor. Ancak aşağıda Sniper Elite 4'te yaşanan bu problemlerin nasıl giderileceği ve en yüksek performans için Sniper Elite 4 oyununun nasıl optimize edileceği konusunda açıklamalar yer almaktadır.

Sniper Elite 4, oyuncuların kendi yollarını belirlemelerine ve kendi seçimlerini yapmalarına imkan sağlıyor. Oyunun konusu, bir iki saatlik bir oyun ve sekiz büyük kampanya içinde sürüyor. Sniper Elite 4, yaklaşık yirmi saatlik bir oyun ile dışarıdaki herhangi bir nişancıdan daha uzun görevlere sahiptir.

Şimdi kısaca Sniper Elite 4 oyunundaki problemlere ve çözüm önerilerine göz atalım. Ama herşeyden önce bilgisayarınızın, Sniper Elite 4 Sistem Gereksinimleri'ni karşılayıp karşılamadığından emin olmak gerekiyor. Çünkü birçok problem, bu gereksinimlerin karşılanmamasından kaynaklanmaktadır.

Sniper Elite 4 Başlatma Sorunları:

Bazı oyuncular Sniper Elite 4 oyununu daha başlatırken problem yaşıyor. Oynat tuşuna bastıkları zaman Sniper Elite 4 ekranında hiçbir hareket olmuyor. Sniper Elite 4 oyununun ikonu, oyunun çalışıyor olduğunu gösteren yeşil renge dönüyor, ancak oyun ekranda görünmüyor. Task Manager’dan bakıldığı zaman da oyun çalışıyor görünüyor. Bu durumda şunları denemekte yayar var:

 • CTRL+ALT+DEL tuşlarına basın ve Task Manager kullanarak Steam uygulamasını kapatın.
 • Arkasından programı yeniden çalıştırın.
 • Hala oyun açılmıyorsa Library’de Sniper Elite 4 ögesine sağ klik yapın ve Özellikler – Yerel Dosyalar – Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrulama yapın.
 • Eğer antivürus ve başka çalışan üçüncü parti programlar varsa bunları kapatın. Sabit sürücüde yeterli boş alan olduğundan emin olun.
 • Eğer bu önerilerden hiçbiri işe yaramadıysa, o zaman bu problemi gidermek için Sniper Elite 4 için uygun bir patch bulmak ve yüklemek gerekmektedir.

Sniper Elite 4 Takılma Sorunları:

Şimdi de Sniper Elite 4'te yaşanabilecek takılmalar, teklemeler ve hız kayıplarına değinelim. Oyunu bir AMD işlemciye sahip bilgisayarda oynayan oyuncular, ara sıra küçük teklemeler ve hız kayıpları yaşıyor. Bu can sıkıcı performans sorunları genelde Sniper Elite 4 oyunu ile işlemci arasındaki uyumsuzluklardan kaynaklanıyor.

Firma çalışanları, geri bildirimler sayesinde XAudio ses sisteminin AMD işlemcide çalışırken sorun çıkardığını tespit etmişler ve üzerinde çalışıyorlar. Sniper Elite 4'te takılma vb. bir durum ile karşılaşıldığında ayarlardan ses eko kalitesinin kapalı duruma getirilmesini öneriyorlar.

Sniper Elite 4 Çökme Sorunları:

Sniper Elite 4 oyununun çöktüğü birkaç durum var. Bazan Sniper Elite 4 oyunu oynanırken gelişigüzel bir anda çöküyor. Bazen de oyunun başlangıcında oyuncular bir anda ekranda “SniperElite4_DX11.exe çalışmayı durdurdu” hatası gibi bir mesaj alıyorlar.

Sniper Elite 4 DirectX hatası genelde sürücü ile ilgili olmaktadır. Bu tür problemeler yaşandığında, oyunu optimize etmek ve oyun dosyalarının bozuk olmadığından emin olmak gerekir. Bunu yapmak için de genelde uygun bir yazılım (patch) bulmak ve yüklemek gerekiyor.

Bu yazılım gelişigüzel çökmeleri ve DirectX hatalarının neden olduğu çökmeleri gidermeye yardımcı olmaktadır. Yeni nVidia sürücüsü bu duruma neden olduğu için bu hataları önlemenin bir yolu da, sürücüleri geri çekmektir. Bu işlem için Device Manager kullanmalısınız. NVidia ve AMD ekran kartı sürücülerini aşağıdaki bağlantılarda bulabilirsiniz.

NVidia Driver

AMD Driver

Sniper Elite 4 FPS ve Performans Sorunları:

Yazımızın bu bölümünde Sniper Elite 4'te yaşanan FPS ve diğer performans problemlerine değineceğiz. Üstün özelliklere sahip bilgisayarlar kullanan oyuncular performanstan şikayet ediyorlar.

Aslında bu tür kullanıcıların sorunu bilgisayarın oyunu destekleyememesi değil, en iyi performans için bilgisayarın optimize edilmemiş olmasıdır. Bilgisayardan en yüksek performansı elde etmek ve oyunu optimize etmek için şu çözümler denenmelidir;

 • Sniper Elite 4 oyun ayarlarında VSync’yi etkinleştirin.
 • Ekran kartını DX12’den DX11’e indirin, çünkü yeni sürüm ekran hızı ile ilgili sorunlara neden oluyor.
 • SLI’yi devre dışı bırakın (bu iki veya daha fazla ekran kartından tek görüntü çıkışı almaya yarayan bir bağlantı türüdür).
 • nVidia kontrol panelinde Triple Buffering’i ''Açık'' olarak, Maximum Prerendered Frames’i ''1'' olarak ve Threaded Optimization’u ''Açık''olarak ayarlayın.
 • Sniper Elite 4 Anti-Aliasing ve Lower post-processing özelliklerini kapalı duruma getirin.
 • Son olarak Oyuncular İçin FPS Arttırma, Ping Düşürme ve Optimizasyon Rehberi yazımızdaki önerilerimizi inceleyiniz ve uygulayınız.

Herkese iyi oyunlar.

Sniper Elite 4 Hataları, Çözüm Önerileri

1 Yanıt
0

Sniper Elite 4 oynarken kasma sorunu yaşıyordum. Çözüm sağladığınız için teşekkürler.