Battlefield 1: Sila...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

Battlefield 1: Silah Açma, Rütbe Yükseltme, Savaş Tahvili Kazanma ve Hızlı Seviye Atlama Rehberi

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeniler
175 Ziyaretler
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
Konu Sahibi
 

Bu rehberimizde; Battlefield 1'de yeni silahları nasıl açacağınızı, sınıf rütbelerini nasıl yükselteceğinizi, nasıl savaş tahvili kazanacağınızı ve BF1'de nasıl hızlı seviye atlayabileceğinizi anlatmaya çalıştık.

Battlefield 1'de nasıl seviye yükselteceğinizi, sınıf rütbelerinin nasıl çalıştığını, savaş tahvillerini nasıl kazanacağınızı ve istediğiniz bir silahı BF1'de nasıl açabileceğinize dair anlatımlarımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Tecrübe puanı, sınıflar, seviyeler ve savaş tahvilleri... Battlefield 1’de şu çok beğendiğiniz büyük silahı nasıl açacaksınız? Sakin olun, yardımcı olmak için buradayız.

Battlefield 1 Silah Acma Savas Tahvili Kazanma Hizli Seviye Atlama Rehberi

Battlefield 1: Silah Açma ve Sınıf Rütbeleri:

Genel olarak baktığımızda Battlefield 1’de yer alan silah açma sistemi biraz karışık görünüyor. Standart “belli bir seviyeye ulaş ve silahı aç” sisteminin biraz daha değiştirilmiş halini kullansak da her sınıfın farklı bir rütbesi olmasından dolayı işler biraz farklı. Ancak BF1 silah açma sistemini bir kez çözdünüz mü, her şey normale dönüyor.

Battlefield 1’de, genel seviyenizden farklı olarak sınıflara özel bir rütbe/seviye sistemi de bulunuyor. Bu sistem, oyunculara belli bir rolü öğrenme ve ustalaşma imkanı verdiği gibi, BF1'deki o rolde hızla seviye atlamayı ve daha iyi donanımlar/silahlar açmayı sağlıyor.

Battlefield 1’de herhangi bir sınıfın özelleştirme ekranına giderseniz, sol üst köşede bulunduğunuz sınıfın rütbesini ve diğer seviye için kalan tecrübe puanını görebilirsiniz.

Battlefield 1 sınıf rütbeleri, maçlarda takımınıza yardımcı olarak arttırabileceğiniz bir özellik. Rakip öldürme, öldürmeye yardım, diriltme, cephane ve sağlık paketi bırakmak gibi şeyler BF1 sınıf rütbelerinin artmasını sağlıyor.

Her sınıf, ilk dakikadan itibaren ufak bir silah paletine sahip oluyor ve sonrasında Battlefield 1'de yeni silahları açmak için belli rütbelere ulaşmanız gerekiyor.

Silahlar için gereken rütbeye ulaştığınızda, silahlara erişebilmek için belirlenen miktarda Savaş Tahvili ödeyerek satın almanız gerekiyor.

Battlefield 1’de oyunundaki silahların büyük kısmı 3. rütbe ve sonrasında aktifleşiyor. Ancak high end olarak adlandırabileceğimiz bazı daha güçlü silahlar 10. rütbede açılıyor.

Battlefield 1’de satın alacağınız silahların bazıları, özellikle ikincil silahlar diğer sınıflarda da kullanılabiliyor olabilir. Buradaki ilginç nokta ise şu; bazı sınıflarda kullanılabilen bu silahlar, diğer sınıflardan birinde açılmak zorunda. Yani Sıhhiyeci sınıfında kullanabileceğiniz bir silahı, önce Taarruz sınıfında açmanız gerekebilir.

Tanklar, uçaklar ve atların bile kendi aralarında rütbeleri olduğuna dikkat edin. Yani bir gözcü olarak tanka bindiğinizde aldığınız skorlar, sizin gözcü sınıfınızın rütbesini etkilemiyor.

Sınıf rütbelerini arttırarak açabileceğiniz tüm silahlar, savaş tahvili kullanılarak açılabiliyor. O zaman biraz da Battlefield 1’deki Savaş Tahvili hakkında konuşalım.

Battlefield 1: Savaş Tahvilleri (War Bonds) Kazanma ve Harcama:

Battlefield 1 ''Savaş Tahvilleri''; silah, donanım, el bombası ve diğer yakın dövüş silahlarını almak için kullanılan ve sınıf özelleştirmesinde oldukça önemli bir yer tutan bir çeşit para birimidir.

Battlefield 1 savaş tahvilleri basit olarak rütbe atlayarak kazanılır. Bu yüzden oyundaki güçlü ve etkileyici silahlara ulaşmak için bunlara bol miktarda ihtiyaç duyacaksınız. Özelleştirme ekranının sağ üst köşesinde ne kadarına sahip olduğunuzu görebilirsiniz.

EA DICE, sizi savaş tahvillerini harcamanız için zorlamakta oldukça kararlı, bu nedenle oyunun başında sık sık zor kararlar vermek zorunda kalacaksınız. Ancak hepsini harcamadan önce iyi düşünmenizi öneririz.

Battlefield 1 savaş tahvillerini harcamak için hangi sınıfı istiyorsanız ona ait özelleştirme ekranına girmeniz gerekiyor. Daha sonra istediğiniz ana silaha, ikincil silaha, bomba, donanım veya yakın dövüş eşyasına tıklayın.

Böylece karşınıza oyunda kullanabileceğiniz bir silah listesi gelecek. Listedeki eşyaların hemen sağında ise silahı açmak için ne kadar Savaş Tahvili gerektiği belirtilmiş olacak. Eğer yeterince varsa tıklayarak satın almanız yeterli.

Battlefield 1'de bulunan Taarruz, Takviye, Sıhhiyeci ve Gözcü sınıflarıyla, araç sınıfları olan Tank Sürücüsü, Pilot ve Süvari’nin Savaş Tahvili ile açılan silahları olduğunu unutmayın.

Battlefield 1: Nasıl Hızlı Seviye Atlanır:

Tavsiyelerimizi kullanarak, Battlefield 1 rütbelerini nasıl hızlı bir şekilde tırmanacağınızı öğrenin.

Battlefield 1’in seviye atlama sistemi biraz garip. Oyundaki her sınıfa özel rütbeleriniz varken, bir de tüm sınıflarla oynadığınızın ortalamasını alan bir seviyeniz mevcut. O nedenle Battlefield 1'de hızlıca seviye atlamak önemli bir yer tutuyor oyunda.

Battlefield 1 oyununda gelen tüm tecrübe puanlarını arttırabileceğiniz basit bir sistem yok. Ancak belli noktalarda, belli şeyleri yaparak hedefinize daha hızlı ulaşabilirsiniz. Zekice davranışlarla topladığınız tecrübe puanlarını arttırmak mümkün. Hazırsanız, başlayalım. 

Unutmayın: Tecrübe puanı sadece rakip öldürmek ile kazanılmaz

 • Battlefield oyunları, iyi dengelenmiş ve birçok sınıfı barındıran takımlardan oluşur. Oyundaki her sınıf öldürmeye odaklı olarak tasarlanmadığından, rakip öldürmeden de seviye atlamanın bir çok yolu var. Bunları aklınızda bulundurun, savaşta ne yaparsanız daha hızlı seviye alırsınız.
 • Maçlar sırasında yapacağınız; iyileştirme veya oyuncuları diriltme, düşmanların yerini belirleme, cephane yardımı, koruma ateşi, öldürme yardımı ve görevleri tamamlamak gibi hareketler oldukça iyi tecrübe puanı vermekteler. İyi bir oyuncu olup, bunlara odaklanırsanız maçlarınızı da muhtemelen kazanırsınız. 

Maçları asla erken terketmeyin

 • Bunu söylemeye bile aslında gerek yok ama, oyunu terkeden oyunculara kimse iyi gözle bakmaz. Bunun en iyi ihtimaliniz olduğunu düşünseniz bile yapmayın.
 • Battlefield 1, oyunlardan çıkmaları engellemek için oyun sonundaki tecrübe puanlarını katlayan bir sistem bile geliştirmiş. Bu katlama oranı en son ekranda belli olduğundan oyunlardan ayrılmamak faydalı.
 • Maçı kazanıyorsanız, durum daha da iyi. Çünkü kazanma şekliniz fazlasıyla iyiyse, kazanacağınız tecrübe puanınız da katlanacaktır.

Manganızdan tecrübe puanı kazanabilmek için, onu iyi bir şekilde kullanın

 • Mangalar, Battlefield 1 oyunundaki en önemli etkenlerden biri. Hatta EA DICE firmasına göre, Battlefield oyunlarını diğer rakiplerinden ayıran büyük Manga yapısıymış. Bir mangaya katılmak için arkadaşlarınızla oynamak zorunda değilsiniz, bir maça bağlandığınızda uygun bir manga seçebilirsiniz.
 • Battlefield 1'deki mangalar, kazandığınız tecrübe puanlarını arttırmak için en önemli şeylerden birisi. Bu nedenle manganız ile birlikte takılmak, seviye atlamak için hayati bir önem arz ediyor.
 • Herşeyden önce manganızı düzgün bir şekilde kullanabilmeniz için, manga mekaniğini öğrenmeniz gerekli. Manga liderleri, haritada belli noktalara saldırmak veya savunmak için görevler verebiliyor. Siz ve manganız bu görevleri gerçekleştirirseniz, güzel bir tecrübe puanı kazanabiliyorsunuz, bu nedenle buna dikkat edin.
 • Tecrübe puanlarının dışında, mangalar harcadığınız zamanı da azaltır. Mangadayken, diğer manga arkadaşlarınızın yanında doğabilirsiniz, böylece savaşlara çok daha hızlı dahil olabilirsiniz. 

Fetih modu başta olmak üzere, bölgeleri ele geçirmek en büyük önceliğiniz olsun

 • Battlefield 1 oyununda mevcut olan en büyük tecrübe kaynaklarından birisi, maç içindeki görevleri gerçekleştirmektir. Art arda düşman öldürerek bir seri yapmak güzel elbette, fakat bir bölgeyi ele geçirmek veya bir görevi yok etmek çok daha faydalıdır.
 • Hafif zırhlı araçları veya tankları, görev noktalarına ilerlemek ve ele geçirmek için kullanın. Hava araçlarını veya tankları bunlar için harcamamaya dikkat edin, onlar sizin düşündüğünüzden çok daha değerliler.
 • Manga lideriniz tarafından verilen görevleri takip edin, hemen yukarıda da bahsettiğimiz üzere güzel tecrübe puanı kazanabilirsiniz.
 • Battlefield 1 Fetih Modu'nda ana göreviniz bölgeleri ele geçirmek olduğundan, bayrakları ele geçirmek veya nötrlemek oldukça önemli. Akın modu her ne kadar öldürme üzerine odaklansa da görevleri unutmamanızda fayda var. 

Battlepack sandıklarını akıllıca kullanın

 • Battlefield 1'de Battlepack sandıklarını açtığınız zaman, bazen tecrübe puanı da kazanabiliyorsunuz. Battlepack sandıkları rastgele dağıtıldığı için, ne zaman bir tanesini kazanacağınız pek belli değil.
 • Battlepack içinden tecrübe puanı çıkarsa, bunu Battlefield 1 çoklu oyuncu modunda, iyi bildiğiniz ve iyi bir performans ortaya koyacağınıza emin olduğunuz bir oyun modunda kullanın. Gidip de rastgele bir maçta bunu kullanmayın. Bizim önerimiz Fetih modudur, bunu da belirtelim.

Yeni Madalya sistemini anlayın ve iyi bir şekilde kullanın

 • Battlefield 1’deki oyun yapısını değiştiren en önemli özelliklerden birisi, hızlı seviye almanızı da sağlayan yeni madalya sistemi.
 • Battlefield 1 madalya sistemi, Battlefield Serisi oyunlarında bir süredir var. Fakat Battlefield 1’de 5 madalya arasından hangisini kazanmak istediğinizi seçmelisiniz. Çünkü bu 5 madalya her hafta değişecek.
 • Burada tecrübe puanı kazanmanız için vereceğimiz tavsiye çok basit, Battlefield 1’i oynama şeklinize en uygun madalyayı seçin ve kazanın. Her madalyada beş seviye var ve her seviyede yapmanız gereken şeyler giderek zorlaşıyor.
 • Bir madalyanın bütün seviyelerini tamamlamak, size bir ekstra tecrübe puanı sağlıyor. Eğer ki madalyayı 100 defa tamamlarsanız, Battlefield 1’de büyük miktarda tecrübe puanı kazanıyorsunuz. 100 defa tamamlamadan madalyalar değişirse, ilerlemenizi kaybediyorsunuz. Bu nedenle haftalık madalyaların hangisini istediğinize iyi karar verin.

Battlefield 1 Oyuncu Sınıfları Rehberi: Taarruz, Takviye, Sıhhiyeci ve Gözcü ve Battlefield 1 Araç Sınıfları ve Elit Sınıflar Rehberi; Pilot, Tank Sürücüsü, Süvari, Tank Avcısı, Nöbetçi ve Alev Makinesi yazılarımız ile Forum'da Battlefield başlığıyla etiketlenmiş konuları bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

Battlefield 1 Sistem Gereksinimleri'ne bağlantılardan ulaşabilirsiniz. Ayrıca site yazarlarımızdan Sertan Engin'in yazmış olduğu Battlefield 1 Rehberi: Singleplayer, Multiplayer, Modlar, Silahlar, Sınıflar ve Savaş Tahvilleri yazısına da bağlantıdan erişebilirsiniz.

 
Gönderildi : 3 Ekim 2021 19:23
Konu Etiketleri