Battlefield 1 Oyunc...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

Battlefield 1 Oyuncu Sınıfları Rehberi: Taarruz, Takviye, Sıhhiyeci ve Gözcü

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeniler
119 Ziyaretler
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
Konu Sahibi
 

Battlefield 1 oyuncu sınıfları rehberi'nde oyunun çoklu oyuncu modunda yer alan dört ana sınıftan yani taarruz, takviye, sıhhiyeci ve gözcü sınıfları ile ilgili bilgiler vereceğiz ve hangi sınıftan ne beklemeniz gerektiğini söyleyeceğiz.

Savaşa hazırlanmanız için gereken her şey burada. Battlefield 1 senaryosunun I. Dünya Savaşı’nda geçmesinden dolayı, Battlefield 1’in çoklu oyuncu modunda gerçekten birçok şeyi değiştirebilme şansına sahip oluyoruz.

Taarruz sınıfı ve gözcü sınıfı her ne kadar beklediğiniz gibi olsa da, Birinci Dünya Savaşı söz konusu olduğunda her bir sınıf oldukça değişebiliyor.

Geliştirici DICE WWI oyun konseptini o kadar güzel kullanmış ki Battlefield 1 diğer nişancı oyunlarına oldukça benzerken bazı yönleriyle onlardan çok güzel ayrılıyor...

Battlefield 1 oyununda taarruz, takviye, sıhhiyeci ve gözcü olmak üzere dört ana sınıf olmasına rağmen, oyundaki araçlarla etkileşimde bulunduğunuzda bu olay biraz değişiyor.

Battlefield 1'e at üzerinde başladığınızda süvari, uçakta başladığınızda pilot veya tank için başladığınızda tankçı sınıflarına bürünmüş oluyorsunuz.

Battlefield 1'deki bu sınıfların hepsi kendine ait silah ve yetenek setlerine sahip, bu nedenle artık sadece tank süren bir taarruz askeri olmak zorunda değilsiniz.

Bu sınıfların ötesinde, çok güçlü olan elit sınıflar var. Savaşın ortasında özel olarak ortaya çıkan bu sınıflar tam bir ölüm makinası ve indirmesi gerçekten çok zor.

  • Battlefield 1 Taarruz Sınıfı: Taarruz sınıfının özellikleri, stratejileri, düşman zırhlarını alt etmenin yolları bu rehberimizde yer alıyor. Oyundaki en yıkıcı güce sahip olan taarruz sınıfını öğrenin.
  • Battlefield 1 Destek (Takviye) Sınıfı: Battlefield 1’in destek (support) sınıfıyla, ön saflarda yoğun ateş gücüyle nasıl savaşılır ve dostların cephanelerini nasıl doldurursunuz, hepsine bu yazımızda değineceğiz.
  • Battlefield 1 Sıhhiyeci (Hekim) Sınıfı: Battlefield 1’in sıhhiyeci (hekim/medic) sınıfı, dostlarımızı ölümden geri döndürebilen, düşmanları ise öldürebilen bir şırınga ile geliyor. Ayrıca dostlarınızı iyileştirmek de en büyük göreviniz, bilmeniz gerekenlerin hepsi bu rehberimizde.
  • Battlefield 1 Gözcü (Sniper): Bir tepenin üstünde oturup, düşmanlarınızın kellelerini almak mı istiyorsunuz? Keskin nişancı olarak da adlandırabileceğimiz gözcü sınıfı hakkındaki tüm bilgiler burada. Ancak aramızda kalsın, oyuncular Gözcü sınıflarını pek sevmez.
Battlefield 1 Siniflar Rehberi

Battlefield 1 Taarruz Sınıfı:

Battlefield 1’de bir şeyleri havaya uçurmak istiyorsanız, taarruz sınıfı tam size göre. Birinci Dünya Savaşı’nda geçmesinden dolayı, Battlefield 1’in çoklu oyuncu modunda gerçekten birçok şeyi değiştirebilme şansına sahip oluyoruz.

Savaş alanına girmeden önce, size rehberlik etmemize izin verin. Çünkü hangi sınıftan, ne beklendiğini bilirseniz oyun çok daha güzel ve eğlenceli bir hal alacak. Hazırsanız, Taarruz yani saldırı sınıfımızla başlayalım. 

Oynanış:

Battlefield 1 taarruz sınıfı, aksiyonu sevenler için biçilmiş kaftan, ancak sakın Call of Duty oyunlarındaki gibi sıka sıka giderek hayatta kalacağınızı düşünmeyin.

Battlefield 1 taarruz oyuncuları, dönemin silahlarını göz önüne aldığımızda, daha dikkatlice düşünmek zorunda kalıyorlar. Çünkü görevleri ön saflarda savaşırken olabildiğince hayatta kalıp, düşman birimlerine olabildiğince zarar vermek.

Silahlar:

Battlefield 1’in taarruz sınıfının ana silahları submachine guns (hafif makinalı tüfekler). Savaşın genelinde yaygın olarak kullanılabilen bir silah türü olmadığından dolayı, taarruz sınıfının en güçlü özelliğini oluşturuyorlar.

Eğer oynama stilinizi özelleştirmek isterseniz, shotgun (pompalı tüfek) ailesinden silahlarda emrinizde. Ancak bu silahların yakın mesafede etkili olduğunu, uzun menzillerde bir işe yaramadığını da unutmayın.

İkincil silah kısmında, diğer sınıfların da erişebildiği pistol (tabanca) ailesine erişebiliyoruz. Bu silahların hemen hepsi, ortalama bir hasar veriyor ve orta menzilde iş yapıyorlar.

Donanımlar:

Battlefield 1’deki sınıflar arasındaki en büyük ayrıştırıcı özelliklerden birisi donanımlar. Gadget adı verilen ben bu donanımlar, taarruz sınıfının yüksek hasar verebilen bir yıkım makinesine dönüşmesine olanak sağlıyor.

Bu donanımlar, tanksavar mayınları ve bombaları, roketatarın ilk üretilen modellerinden biri ve kullanması gerçekten zor olan ama inanılmaz güçlü olan dinamit.

Tanksavar Bombaları (Anti-Tank Grenades): Ortalama bir mesafeden atılabilen, ancak modern el bombaları kadar da uzağa gitmeyen bir silah türü. Bu silahı seçtiyseniz, her yeniden doğuşunuzda 2 adet ekipmanlarınız arasında sizi bekliyor olacak.

Bu bombalar düşman araçlarıyla veya başka herhangi bir şeyle temas ettiği anda patlamaya hazırdır. Bu yüzden çok yakınınıza atmamaya çalışın, çünkü patlamanın çapından dolayı hasar görebilir, hatta ölebilirsiniz.

Bu bombaların düşman araçlarını yok etmek, binalarda delikler açmak, siperlerini ortadan kaldırmak veya can puanı çok yüksek olan elite (seçkin) sınıflara hasar vermek için kullanılabileceğini unutmayın.

Tanksavar Mayınları (Anti-Tank Mines): Bombalarla aynı amaçla kullanılabiliyor, fakat düşmanlara zarar verebilmek için biraz daha taktiksel davranmak gerekiyor. Tanksavar mayınlarını zemine yerleştiriyorsunuz ve herhangi bir araç üstünden geçtiği zaman patlıyor.

Haritalarda, özellikle fazla araç trafiğinin olacağını öngördüğünüz yerlere yerleştirmek gerçekten mantıklı. Ancak onları güzel bir şekilde saklamayı unutmayın, çünkü ortada kabak gibi duran bir tanksavar mayınının iki mermilik canı var.

AT Rocket Gun: Roketatarın ilk atalarından olup, tek atış hakkına sahip olduğumuz bir diğer silahımız. Diğer patlayıcılarla aynı şekilde araçlara karşı kullanılabildiği gibi, binalarda veya siperlerde delik açmak için de oldukça kullanışlı.

Ancak bu silahla ilgili en önemli şey, ateşlenebilmesi için kurulmasının gerekmesi. Yani AT Rocket Gun ateşlenmeden önce bir üç ayak standı üstüne kurulmalı ve öyle ateşlenmeli.

Eğer ki yere yattıysanız, bir pencerenin önündeyseniz veya yeterince alçak bir duvarın arkasındaysanız, standın otomatik olarak kurulduğunu da belirtelim.

Dinamit (Dynamite): Adı farklı birşey çağrıştırsa da, diğer nişancı oyunlarında C4 yapısıyla tamamen aynı, istediğiniz yere atıyor ve daha sonra uzaktan patlatıyorsunuz.

Oldukça güçlü bir patlayıcı olmasına rağmen, bir tanksavar mayını kadar da etkili değil. Ancak haritadaki bazı noktaları veya büyük bir düşman grubunu havaya uçurmak gibi bir durumla karşılaşırsanız, kullanması gerçekten eğlenceli olabiliyor.

Battlefield 1 Destek Sınıfı:

Büyük bir tüfek ve cephane sandıkları taşımak, Battlefield 1 destek/takviye sınıfının en büyük görevidir. Birinci Dünya Savaşı’nda geçmesinden dolayı, Battlefield 1’in çoklu oyuncu modunda gerçekten birçok şeyi değiştirebilme şansına sahip oluyoruz.

Geliştirici DICE bunu o kadar güzel kullanmış ki, Battlefield 1 diğer nişancı oyunlarına oldukça benzerken, bazı yönleriyle onlardan çok güzel ayrılıyor. Savaş alanına girmeden önce, size rehberlik etmemize izin verin.

Çünkü hangi sınıftan, ne beklendiğini bilirseniz oyun çok daha güzel ve eğlenceli bir hal alacak. Hazırsanız, takviye yani destek sınıfımızla başlayalım.

Oynanış:

Battlefiled serilerinde takım çalışması, diğer oyunlardakine göre oldukça önemli bir yer tutar. Battlefield 1 destek (support) sınıfı da çoklu oyuncu modundaki her manga yer alması gereken, gerçekten büyük role sahip bir sınıf.

Battlefield 1 taarruz oyuncuları genelde zor anlarda yardımcı olmaları için bir destek sınıfı ile takım oluştururlar, fakat destek sınıfının kendisi de fazlasıyla can yakar.

Silahlar:

Battlefield 1 destek sınıfı, taarruz sınıflarının kullandığı submachine gun (hafif makinalı tüfek) ailesine ait silahları kullanamasalar da bazı light machine gun ailesine ait silahlara erişebiliyorlar.

Bu tüfeklerin öldürme güçleri yeterince iyi olmadığından dolayı genellikle yüksek şarjör kapasitelerine sahipler. Bu da, takım arkadaşlarına hareket edebilme imkanı veren yoğun bir ateş gücü demek.

Kullandığınız silahların yardımı ile kill assist (öldürmeye yardım) ve suppression (engelleme) puanlarını fazlasıyla kazanacaksınız.

Kullanacağınız bazı silahların, farklı etkiler yapacağını ve performansınızı etkileyeceğini, bu yüzden silah seçiminizi dikkatle yapmanız gerektiğini belirtelim.

Battlefield 1 destek sınıfının ikincil silah kısmında, diğer sınıfların da erişebildiği pistol (tabanca) ailesine erişebiliyoruz. Bu silahların hemen hepsi, ortalama bir hasar veriyor ve orta menzilde iş yapıyorlar. Ancak yalnız kaldığınız bazı durumlarda, öldürme konusunda kullandığınız tüfeğinizden daha iyi iş yapabiliyorlar.

Donanımlar:

Battlefield 1’deki sınıflar arasındaki en büyük ayrıştırıcı özelliklerden birisi donanımlar. Battlefield 1 destek sınıfının diğer sınıflara oranla çok harika donanımları olmasa da, takım oyunlarındaki en önemli olan donanımlara sahipler.

Bu donanımlar, cephane sandıkları, cephane paketleri ve etkileyici bir menzile sahip olan üç ayaklı bomba seti.

Cephane Sandıkları (Ammo Crates): Galibiyet ile yenilginin arasında ince çizgidir. Eğer ki takımınız ölmeden iyi oynuyorsa, cephaneleri hızla tükeniyordur.

Cephane sandıklarından bir tanesini onların yakınlarına bıraktığınızda, takımınız mermilerini ve el bombalarını buradan yenileyebilir.

Ancak cephane sandığını koyduğunuz yerin korunuyor olmasına dikkat edin, takım arkadaşlarınızın cephanelerini yenilerken ölmelerini istemiyorsanız tabii ki.

Cephane Paketleri (Ammo Packs): Cephane sandıkları kadar etkileyici olmasa da, temelde aynı işi görüyorlar. Bu paketler çok fazla dayanmadıkları gibi, takım arkadaşlarınız tarafından görülmeleri de daha zor.

Battlefield 1’de at üstünde yeniden doğmayı seçtiğinizde dönüştüğünüz Cavalry (süvari) sınıfı da bu cephane paketlerine sahiptir.

Havan Topu (Mortar): Belli bir bölgeye yüksek hasar verebilen, patlayıcı kovanlar atan kurulabilir bir silahtır. İki türü vardır. Bunlardan ilki olan High Explosive türü bir bölgeye doğrudan hasar verir, askerleri toza çevirir ve araçlara ciddi hasar verir.

Air adlı diğer tür ise gökyüzünde patlar ve daha büyük bir alana dağılır. Askerlere verdiği hasar çok değişmezken araçlara neredeyse hiç hasar vermez.

Limpet Charge: Battlefield 1 destek sınıfının Limpet Charge adlı ufak bir patlayıcısı da bulunmakta. Manyetik olan bu patlayıcı, araçlara yapışabiliyor. Yapmanız gereken tek şey, Limpet Charge’ı araca yapıştırmak ve patlamasını beklemek.

Tamir Aleti (Repair Tool): Battlefield 1’deki tamir aleti dost olan araçları tamir edebilmeye yarıyor. Eğer bir düşman aracı üzerinde kullanırsanız, aracı sabote ederek zarar verir.

Araçları tamir aleti ile onarmanın aracın içinde oturarak onarmaya çalışmaktan daha verimli olduğunu da aklınızda bulundurun.

Battlefield 1 Sıhhiyeci Sınıfı:

Birinci Dünya Savaşı’nda geçmesinden dolayı, Battlefield 1’in çoklu oyuncu modunda gerçekten birçok şeyi değiştirebilme şansına sahip oluyoruz.

Battlefield 1 oyununda savaş alanına girmeden önce, size rehberlik etmemize izin verin. Çünkü hangi sınıftan, ne beklendiğini bilirseniz oyun çok daha güzel ve eğlenceli bir hal alacak. Hazırsanız, sıhhiyeci diğer adlarıyla hekim/medic sınıfımızla başlayalım.

Oynanış:

Diğer rehberlerimize göz attıysanız, Takviye sınıfının herhangi bir iyileştirme özelliği olmadığını görmüşsünüzdür. Bunun sebebi oyunda bir sıhhiyeci sınıfının yer alması elbette.

Sıhhiyeci sınıfı, sizin düşündüğünüzden çok daha ölümcül.

Battlefield 1'deki sıhhiyeci diğer adıyla hekim sınıfı her ne kadar askerleri hayatta tutan bir rolde olsa da özellikle Taarruz sınıfına sıkıntı çıkartacak fazlasıyla güçlü bazı silahlara erişebiliyor.

Battlefield 1'de iyi bir sıhhiyeci oyuncusu olmanın anahtarı, savaşlardan ve beladan uzak durmak. Silah yapıları yakın mesafelerden yeterince iyi olmasa da uzak mesafelerde gayet etkililer. Ayrıca takım arkadaşlarınızı hayatta tutacak eşyalarınızı kullanmayı da unutmayın.

Silahlar:

Battlefield 1'de sıhhiyeci sınıfı, menzilleri ve öldürme kabiliyetleri gerçekten yüksek olan semi automatic rifle (yarı otomatik tüfek) ailesinden silahlara erişebiliyorlar.

Bu silahların her ne kadar hedef alma geliştirmeleri olsa da birer keskin nişancı tüfeği olmadığını anlamak oldukça önemli. Bu nedenle keskin nişancılarla bire bir savaşlardan mümkün olduğunca kaçınmalısınız.

Yüksek bir yere çıkıp düşmanlarınızı belli bir mesafeden indirmek yapılabilecek en mantıklı şeylerden birisi. Çünkü fark edilseniz bile, taarruz ve takviye oyuncuları silahınızın menzilinden dolayı dezavantajlı durumda olacaklardır.

Battlefield 1'de sıhhiyeci sınıfı ikincil silah kısmında, diğer sınıfların da erişebildiği pistol (tabanca) ailesine erişebiliyoruz. Bu silahların hemen hepsi, ortalama bir hasar veriyor ve orta menzilde iş yapıyorlar. Ancak yakın dövüşlerde, tüfeğinizden daha kullanışlı olduğunu da söylemeliyiz.

Donanımlar:

Battlefield 1’deki sınıflar arasındaki en büyük ayrıştırıcı özelliklerden birisi donanımlar. Gadget adı verilen bu donanımlar oyunda gerçekten önemliler.

Battlefield 1 sıhhiyeci sınıfı her ne kadar güçlü silahlara sahip olsa da asıl önemi takım arkadaşlarına yardım etmesine olanak sağlayan donanımlarında yatıyor.

Bazı donanımları düşman üzerinde de kullanılabiliyor. Bu donanımlar; ilk yardım sandıkları, bandaj paketleri, şırınga ve tüfek bombası.

İlk Yardım Sandıkları (Medical Crates): Battlefield oyuncularının önceki oyunlardan aşina oldukları ilk yardım çantaları ile aynı işlevi görüyorlar. Savaş alanına atılan bir sandıktan, takım oyuncuları can puanlarını doldurabiliyorlar.

Bu sandıkları güzel korunan bir yere koymanızda fayda var, böylece takım arkadaşlarınız can puanlarını doldururken hasar almayacaklardır.

Bandaj Paketleri (Bandage Pouches): İlk yardım sandıkları ile aynı görevi görürler, fakat çok daha küçüklerdir. Bunun hem iyi, hem kötü yanı var.

Bu paketlerden sadece iki tane taşıyabiliyorsunuz ve ancak bunları attığınızda takım arkadaşlarınızın savaşın ortasında bunları ıskalamamasına dikkat edin. Bu paketler belli bir süre boyunca, belli bir miktar can puanının geri kazanılmasını sağlıyor.

Bu nedenle güzel korunan bir yere koymaya özen gösterin. Bandaj paketlerini bir veya iki oyuncuyu iyileştirmek zorunda olduğunuz anlarda kullanın, diğer durumlarda ilk yardım sandığı daha kullanışlı olur.

İlk Yardım Şırıngası (Medical Syringe): Eski oyunlardaki defibrilatör cihazının görevini yerine getiriyor, ölmüş askerleri hayata geri döndürüyor. Gerçekçi görünmediğinin farkındayız ama, gerçekten kullanışlı.

Battlefield 1’de ölen oyuncuların vazgeçme veya yakınlardaki bir Sıhhiyeci oyuncusuna çağrıda bulunma seçenekleri bulunuyor.

Eğer Battlefield 1'de sıhhiyeci (hekim) sınıfını oynarken böyle bir bildirim görürseniz, elinizi çabuk tutun. Çünkü bildirimi gönderen oyuncu her an bu dünyadan göç edebilir.

İlk yardım şırıngası, yaralı düşman askerler üzerinde de kullanılabilir. Eğer bir düşmana fazla yaklaşırsanız, şırıngayı sokarak düşmanın aşırı dozdan ölmesini sağlayabilirsiniz. Aman ne hoş.

Tüfek Bombası (Rifle Grenade): Sıhhiyeci sınıfıyla hiç alakası olmayan bir çeşit silah. Kendisi tüfeğinizin sonuna takılan bir bomba atar olarak görev yapıyor.

Tek atış hakkına sahip olduğunuz tüfek bombasının üç farklı tipi var: Frag, Smoke ve High Explosive. Frag türü askerlere iyi hasar verirken, High Explosive araçlara oldukça iyi hasar veriyor, askerlere de hasarı fena değil. Smoke ise daha çok destek amaçlı kullanılabilecek bir yapıda.

Battlefield 1 Gözcü Sınıfı:

Birinci Dünya Savaşı’nda geçmesinden dolayı, Battlefield 1’in çoklu oyuncu modunda gerçekten birçok şeyi değiştirebilme şansına sahip oluyoruz.

Bir savaşın kaderini belirleyenler, keskin nişancılardır.

Savaş alanına girmeden önce, size rehberlik etmemize izin verin. Çünkü hangi sınıftan, ne beklendiğini bilirseniz oyun çok daha güzel ve eğlenceli bir hal alacak. Hazırsanız, Gözcü yani keskin nişancı sınıfımızla başlayalım.

Oynanış:

Battlefield 1'deki gözcü sınıfını herkesin bildiği adıyla, yani keskin nişancı olarak anmak çok yanlış olmayacaktır. Ana görevi izlendiklerinin farkına bile varmayan askerleri uzaktan avlamak olan Gözcü sınıfı, ön saflardan olabildiğince uzak durmalıdır.

Sakin olmanız ve düşmanlarınızı görmeseniz bile olduğunuz yerde kalmanız yapmanız gereken en mantıklı şeydir. Kısacası eğer ki gözcü oynayacaksanız her şeyden önce sakin olmalı ve kalmalısınız. Bu nedenledir ki gözcü sınıfı Battlefield 1 oyununda oynaması en zor sınıflardandır.

Silahlar:

Gözcü sınıfı, sıhhiyeci sınıfının kullandığı silahlardan farklı olarak tam menzilli keskin nişancı tüfeklerini kullanır. Diğer sınıflardan menzil olarak daha fazlasıyla (ki uzun menzilde neredeyse yenilmezdir) güçlüdür.

Tüfekleri öldürme konusunda çok iyidir, yapmanız gereken tek şey mükemmel atışı gerçekleştirmektir. Silahların kendi aralarında ufak farklılıkları olsa da, temelleri aynıdır: uzun menzil, yavaş yeniden doldurma süresi ve etkili.

Battlefield 1 gözcü sınıfını anlamanın anahtarı, merminin düşme ve gitme süresini hesaplamaktan geçiyor. Eğer düşman sizden çok uzaksa, düşmanın bedeninden biraz daha yukarıya hedef almanız gerekiyor.

Böylece mermi uzun mesafe giderken yer çekiminden dolayı düşüş yaşayacaktır. Bu gerçekten yetenek gerektiren bir hesaplamadır. Ama oldukça işinizi yarar, özellikle de savaşın ortasında kaldığınızda ve tek mermide birini öldürmeniz gerektiğinde hayat kurtarır.

Battlefield 1 Gözcü sınıfı uzun menzilli tüfeklerinin yanı sıra kısa ve orta menzile sahip tabancalar da kullanabilir. Bu silahların hepsi ortalama bir hasar verirler ve yakın menzildeki çatışmalarda hayatınızı kurtarırlar.

Donanımlar:

Battlefield 1’deki sınıflar arasındaki en büyük ayrıştırıcı özelliklerden birisi donanımlar. Gadget adı verilen ben bu donanımlar Gözcü sınıfı için de oldukça önemli.

Bu donanımlar; birkaç çeşit işaret fişeği tabancası, üç ayaklı bomba ve keskin nişancı tüfekleri için özel bir zırh delici cephane.

İşaret Fişeği Tabancası (Flare Gun): Tam olarak düşündüğünüz şey. Battlefield 1’de yer alan işaret fişeği tabancalarının iki çeşidi var; Spot ve Flash.

Spot türündeki işaret fişekleri düşmanların yerini radarda gösterirken, Flash türündeki işaret fişekleri sersemletici etkiye sahipler.

İşaret fişekleri yakınlarındaki kişilere de hasar verebiliyor, bu nedenle fazladan hasara ihtiyacınız olduğunda kullanabilirsiniz.

K Mermileri (K Bullets): K mermileri Battlefield 1 gözcü sınıfına özel bir çeşit zırh delici mermi türü. Bunları keskin nişancı tüfeğine istediğiniz zaman doldurabiliyorsunuz, ancak her yaşamda sadece beş taneye sahipsiniz.

Normal askerlere karşı etkili olmasının dışında, yüksek zırha sahip Elite (seçkin) sınıflara karşı da oldukça etkililer. Hatta zor anlarınızda araçları saf dışı bırakmak için de kullanabilirsiniz. Motorlarını hedef alın yeterli.

Keskin Nişancı Yemi (Sniper Decoy): Gözcü sınıfının oyunda kullanabileceği en işe yarar donanımlardan birisi. İstediğiniz yere yerleştirebildiğiniz sahte bir kukla olan bu donanım, kendisine ateş eden düşmanların yerlerini size belli ediyor.

Keskin Nişancı Kalkanı (Sniper Shield): İçinden atış yapabileceğiniz bir delik bulunduran bir koruyucu siper. Ancak sadece yere yattığınız zaman işe yarıyor, unutmamak gerek.

Siper Periskobu (Trench Periscope): Birçok haritada işe yaramayan bir donanım. Siperlerin üstünden çıkartıp, düşmanların yerini belirlemek için kullanılıyor.

Üç Ayaklı Bomba (Tripwire Bomb): Gözcü sınıfının sahip olduğu saldırı donanımlarının sonuncusu. Taarruz sınıfındaki tanksavar mayınlarının ufak haline benzeyen bu donanım, zırhlı araçlara karşı işe yaramasa da, özellikle askerlere karşı oldukça etkili.

Battlefield 1’deki üç ayaklı bombalar (Tripwire Bomb); Gas, High Explosive ve Incendiary olmak üzere üç farklı tipi var. Tiplerin adlarından da belli olmak üzere; gaz salmak, patlamak veya yangın çıkarmak amacıyla kullanılabilirler. Her yaşamda sadece iki tanesine sahip olabilirsiniz.

Battlefield 1 Araç Sınıfları ve Elit Sınıflar Rehberi; Pilot, Tank Sürücüsü, Süvari, Tank Avcısı, Nöbetçi ve Alev Makinesi yazılamız ile Battlefield 1 Sistem Gereksinimleri'ne bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Forum'da Battlefield başlığıyla etiketlenmiş konuları bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

Ayrıca site yazarlarımızdan Sertan Engin'in yazmış olduğu Battlefield 1 Rehberi: Singleplayer, Multiplayer, Modlar, Silahlar, Sınıflar ve Savaş Tahvilleri yazısına da bağlantıdan erişebilirsiniz.

 
Gönderildi : 2 Ekim 2021 19:18
Konu Etiketleri