Bildirimler
Tümünü temizle

[Sabit] Call of Duty 2 İyi Oynamanın Sırları, İpuçları, Taktikler ve Püf Noktaları

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Beğeniler
20.4 K Ziyaretler
Avatar Veteran Soldier
(@ysn)
Gönderiler: 147
Teğmen
Konu Sahibi
 

Yeni başlayanlar için Call of Duty 2'yi iyi oynamanın sırlarını, püf noktalarını ve oyun taktiklerini tecrübelerime dayanarak sizler için anlatmaya çalıştım, umarım faydalı olur ve beğenirsiniz.

Call of Duty 2′de İyi Bir Oyuncu Olmanın Sırları:

1. Herşeyden önce oyunu sevmelisiniz. Eğer oyun size sıkıcı geliyorsa şimdiden bırakın.

2. Call of Duty 2′yi iyi oynamak için en önemli şey FPS’dir. Ne kadar iyi bilgisayar o kadar iyi Call of Duty 2. Call of Duty 2 FPS Yükseltme Yöntemleri yazımız işinizi görebilir.

3. Ama herşey FPS değil. Örneğin tüfek ya da SG (Pompalı) gibi bir silah kullanacaksanız FPS çok önemli değil. FPS’nize göre silahınızı belirleyin.

Yukarıda bahsettiğim yazıma gidin ve oradakileri uygulayın. Eğer 125′in altında bir FPS alıyorasanız tüfek ve SG kullanmanızı tavsiye ederim.

Sniper’da kullanabilirsiniz. Ama FPS’niz 100′ün altında ise Sniper’ı da tavsiye etmem. Eğer Fps’niz 250-150 arasındaysa Mp44, M1 Garand gibi çok FPS isteyen silahlar almalısınız.

Şunu da belirtiyim ki Sniper kullanmak sizin adınıza iyi olmaz. Çünkü genelde Sniper ilk tercihtir herkesce. Çok fazla kullanan var. Bunu da göz önünde bulundurun.

4. Mouse’unuzu da ayarlayın. Consol’a “sensivty” yazıp 2.5 - 1 arasında değer verin. Tabi virgüllerle. Ben 1.5 ile oynuyorum. Eğer sensivty’iniz çok yüksek olursa inanın çok iyi oynayamazsınız.

Çünkü çok hassas bir mouse her zaman iyi oynatmaz size. Moraliniz bozuksa, uykunuz varsa oyununuz çok bozulur. Bazen çok iyi bazen çok kötü oynarsınız. Yani istikrarınız kalmaz.

Ayrıca colsolda “r_multiGPU” değerini “0″ yapın. Bu komut çok fazla FPS arttırsa da mouse ayarlarını bozuyor dikkat !.

5. Call of Duty bilek oyunudur. Eğer bileğiniz daha ısınmadan COD2 oynarsanız reflekleriniz zayıflıyacaktır. Vurma oranınız düşecektir. Eliniz üşüyorsa, elinizi çok haraket ettirmediğiniz bir zamanda oynarsanız çok zorlanacaksınız.

6. Call of Duty 2′de inanın iyi oynamaktan çok tecrübe önemlidir. Oyuna yeni başladıysanız 1 hafta DM oynayın. Tecrübenizi arttırmak içinse SD’ye girin. Ayrıca Ses sinlemeyi öğrenin. Bu da bir tecrübedir.

7. Kesinlikle hile kullanmayın. Çünkü kolaya alışmak oyununuzu bozacaktır. Hileyi iyi oynayamayanlar kullanır unutmayın.

8. Bunun iyi oyunla alakası yok ama kendinize Clan bulmanızda yardımcı olacaktır. Kendinize arkadaşlar edinmeye çalışın. Millete laf atmayın. Tecrübe geliştirmenin en ama en iyi yolu Clan Wars’dır. Yani Clan savaşları.

Call of Duty 1 Ve United Offensive oynayanlar için yararlı olacaktır. Aşağıdaki taktikleri CoD2 içinde rahatlıkla kullanabilirsiniz, mutlaka işinize yarayacaktır.

Call of Duty 2 İpuçları ve Taktikler:

* Mümkün olduğunca çömelmiş bir şekilde yürüyün. Özellikle düşman askerlere yakın olduğunuzu bildiğinizde. Bu ses çıkarmamanızı sağlayacak ve lehinize olacaktır.

* Ship, Brecourt, Pavlov, Hurtgen ve Rocket haritaları dışında 'Sniper' kullanmayın. Oyunun tadını kaçırmayın.

* Boş yere havaya ateş açmayın bu yerinizi belli edecek ve kek gibi tüm düşmanları üstünüze çekmenize sebep olacaktır.

* El bombalarınızı bir noktaya hepisini birden arka arkaya atarak harcamayın en fazla iki tane atın. Düşmanın öleceği varsa iki bombada ölür.

* Özellikle yeni başlayanlar, oyunda haritanın dışına çıkmamaya dikkat edin, mayın tabelalarını geçmeyin.

* Mesajlaşmaları yerinde kullanmaya özen gösterin. Sessizce ilerlerken 'Move In!' deyip, millete 'Ben buradayım' mesaj vermeyin.

* Her ne kadar mertliği bozacak olsada, göğüs göğüse çarpışmalarda zıplayın!

* Farenin sağ tuşunu kullanarak, hedefe daha iyi nişan alabilir ve daha çok zarar verebilirsiniz.

* Teammate Kill yapmamaya özen gösterin. Arkadaşlarınızın olduğu bölgeye el bombaları savurmayın. İstemeden Tk yapan arkadaşlarınıza hoşgörü gösterin, elbet sizde yapmışsınızdır. 'Pardon' demeyi ihmal etmeyin. Bilerek Tk yapan arkadaşlarınıza 'kaka' deyin. 😀

* Oyun içinde ekran görüntüsü (SS) almak için F12 tuşuna basın. Ekran görüntülerinize CoD'u kurduğunuz dizinin main > ss klasöründen ulaşabilirsiniz.

* Açık bir araziden geçecekseniz kutu, vagon, tank vs gibi şeyleri kendinize kalkan yaparak gidin.

* Özellikle sniper kullanırken çömelin veyahut yere yatın. Bu nişan almanızı en az seviyede etkileyecek ve daha etkili atışlar yapmanızı sağlayacaktır.

* Bina vs köşelerinden etrafa bakmak ve dikkat çekmemek için 'Q' ve 'E' tuşlarını kullanın.

* Her harita için kendinize bir taktik belirleyin. Haritaları tanımak için kendiniz bir sunucu kurup, etrafı keşfedin.

* Biri(leri)ni vurduktan sonra (mesela kapı arkasında pusmuş bekliyorsunuz ve kapıdan gelen düşmanlarınızı indirdiniz), yerinizi değiştirin. Çünkü öldüğünüz zaman sizi öldüren kişinin yönü ve yeri az da olsa belli olacaktır. Aynısı siz vurulduğunuz zaman da geçerli.

Artık benim bazı özel taktiklerimi de öğrendiniz, sunucuda karşılaşırsak daha rahat öldürebilirsiniz beni (|C-TR|Y@S!N). Şimdi hazırsanız Call of Duty 2 Multiplayer Oynama Rehberi'ni inceleyerek CoD2 multiplayer deneyimine başlayabilirsiniz.

Call Of Duty 2 Iyi Oynamanin Sirri

Call of Duty 2 Oynamanın Püf Noktaları:

1. Call of Duty 2 oyununda mümkün olduğunca eğilerek ilerleyin.

2. Bir yerden bir yere hızlıca gitmek istiyorsanız, ana silahınızı bırakıp elinize tabancanızı alın.

3. Oyunda sürekli aynı yerde kalmayın, devamlı hareket halinde olun.

4. Ekranınızda bomba işareti gördüğünüzde olduğunca hızlı bir şekilde oradan uzaklaşın, aksi taktirde yere yatmak ve zıplamak gibi eylemler işinize hiç yaramayacaktır.

5. Düşmanlarınızı elinizden geldiğince kafalarına ateş ederek elimine etmeye çalışın.

6. Sniper dışında diğer silahların zoom özelliğini gerekmedikçe kullanmayın çünkü Thompson gibi silahlarda mouse’un sağ tuşuna basıp zoom özelliği uyguladığınızda, görüş açınız fazlaca daralacaktır.

7. El bombanızı istediğiniz kadar elinizde tutabilirsiniz, yani elinize aldığınızda patlar vs... diye telaş yapmanıza gerek yok.

8. Oyunda takım arkadaşlarınızla “y” ye basıp konuşun.

9. Etrafınızda bulunan nesneleri siper olarak kullanmaya özen gösterin.

10. Bir yere monte edilmiş halde bulunan makineli tüfeklerin başında uzun süre kalmayın.

11. Sniper’ı kullanırken “Shift” tuşuna basmayı unutmayın.

Çoğunuzun bildiğinden eminim fakat yeni başlayanlar için bir kaç öneri olarak görün. Eminim işinize yarayacak bir yazı olmuştur. Küfürsüz, lagsiz, TK'sız bol 'frag'li oyunlar... Ayrıca aşağıdaki bağlantılarda Call of Duty 2 ile ilgili çok daha ayrıntılı bilgiler bulabilirsiniz.

Call of Duty 2 Multiplayer Oynama Rehberi

Call of Duty 2 Tam Çözüm ve Genel Bilgiler

Call of Duty 2 FPS Yükseltme Yöntemleri

 
Gönderildi : 9 Nisan 2012 07:18
Avatar Veteran Soldier
(@al-capone)
Gönderiler: 6
Onbaşı
 

Merhaba C-TR ailesi.

Forumda aradım ama bulamadım iyi bir performans Call of Duty 2 cfg'ye ihtiyacım var elinizde mevcut ise paylaşırsanız sevinirim ;D

 
Gönderildi : 27 Ekim 2016 16:28
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
 

Elimde Call of Duty 2 .cfg dosyası mevcut değil ama bu konuda uzman bir sitenin CoD2 cfg ile ilgili CoD2CFG kategorisinden bakıp denemek lazım.

Kullanıp/test ettikten sonra preformansını iyi bulduğun cfg olursa yazarsan deneyelim bir ara 😀

Merhaba C-TR ailesi.

Forumda aradım ama bulamadım iyi bir performans Call of Duty 2 cfg'ye ihtiyacım var elinizde mevcut ise paylaşırsanız sevinirim ;D

Cod2 Cfg Dosyasi

 
Gönderildi : 28 Ekim 2016 20:49
Avatar Veteran Soldier
(@al-capone)
Gönderiler: 6
Onbaşı
 

Tamam abi bakıcam teşekkürler 😉

 
Gönderildi : 28 Ekim 2016 22:54
Avatar Veteran Soldier
(@turgay-oz)
Gönderiler: 1
Er
 

Arkadaşlarım s.a cod2 de hızlı koşma yok mu bulamadım bir türlü.

 
Gönderildi : 10 Şubat 2018 20:02
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
 

Baştaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi Call of Duty 2'de default olarak hızlı koşma özelliği ve buna dair bir ayar bulunmuyor maalesef. Fakat çoğu Call of Duty 2 modu ile hızlı koşma özelliği kazandırılabiliyor ve genellikle ''F'' tuşu ile kullanılıyor.

Hazır konu açılmışken Call of Duty United Offensive ve Call of Duty 5 World at War hızlı koşma özelliklerini de inceleyip ekran görüntüsü alayım dedim. Bu oyunlarda hızlı koşma/sprint ayarı default olarak klavyedeki ''Shift'' tuşuna ayarlı olarak geliyor.

Arkadaşlarım s.a cod2 de hızlı koşma yok mu bulamadım bir türlü.

Call Of Duty 2 Hizli Kosma Ayarlari

Call Of Duty 5 Hizli Kosma Ayarlari

Call Of Duty United Offensive Hizli Kosma Ayarlari

 
Gönderildi : 10 Şubat 2018 20:44