Bildirimler
Tümünü temizle

[Sabit] Call of Duty 5 World At War Tam Çözüm

15 Yazılar
5 Üyeler
4 Beğeniler
17 K Ziyaretler
Avatar Veteran Soldier
(@ysn)
Gönderiler: 147
Teğmen
Konu Sahibi
 

Call Of Duty 5 World At War singleplayer oynanışı ile ilgili tam çözümlü anlatımı sayfamızda inceleyebilirsiniz. Bölümlerde ilerlerken güçlüklerle karşılaşırsanız lütfen konu altından yazınız. İlgili bölümü inceleyip yardımcı olmaya çalışalım.

CoD5 singleplayer oynarken öncelikle şunları uygulayın;

1. Sol alt köşedeki haritada gözünüz sürekli yıldızda olsun ki ne yapacağınızı anlayın.

2. Adamlarınızla birlikte hareket edin.

3. Çarpışarak ilerleyin.

Bombaları alıp sığınakları nasıl patlacağız?

1. Semper Fi

Japonlar size ve adamlarınıza konuşmaları için işkence ederler. Arkadaşınızda size; asla konuşma tarzı birşeyler söyler ve Japon subayın yüzüne tükürür. Japon subayda ağzındaki cigaradan bir fıt çekip arkadaşınızın gözüne sokar ve yanındaki ere adamınızın boğazını kesmesini söyler.

Önünüzdeki arkadaşınızın boğazını kestikten sonra sıra size gelir. Tam Kelime-i Şehadet getireceğiniz anda amerikan deniz piyadelerinden (marines) bir manga sizi kurtarır. Kafanıza kaskınızı taktıktan ve elinize silahınızı aldıktan sonra sıra öç almaya gelmiştir.

Önünüzdeki harabelerin bombalanmasını bekleyin. Bombalanma gerçekleştikten sonra çatışarak ilerleyin. Bir tane bile sağ Japon bırakmayın.

Şimdiyse görev 2. manganın çıkarma yapacağı yere gidip onlarla birleşip ilerlemektir. Birazdan ilk pusuya düşeceksiniz. Pusuyu geçtikten sonra 2. manganın çıkarma yapacağı yere varacaksınız. Ordaki tüm Japonları temizleyin ve kulenin bulunduğu yerdeki yoldan ilerleyin. Şimdiyse 2. pusuya düşeceksiniz. (Ambush!!!)

Call Of Duty 5 World At War Jungle

Püf Noktası: Call of Duty 5 World At War oyununu veteran ya da hardened seviyesinde oynuyorsanız hemen soldaki barakaya girin ve ordan savaşın.

Pusuyu atlattıktan sonra çarpışa çarpışa ilerleyin. Önünüze bir kamyon çıkacak, yaklaşın ve “f” tuşuna basın. Havai fişekleri seyrettikten sonra çarpışa çarpışa ilerlemeye devam edin.

Japonlar ‘ın cephaneliğine girin ve yanıp sönen sarı yere “f” tuşuna basılı tutarak bombayı kurun, kurduktan sonra ordan çıkın ve dümdüz ilerleyin. Birden yanınızda bir el bombası patlayacak ve manyak Japonlar ‘dan biri, size Samuray kılıcıyla hafif bir çizecek 😀 Ama arkadaşınız sizi kurtaracak.

2. Little Resistance

Çıkarma günü. Oldum olası sevmişimdir bu çıkarma sahnelerini özellikle COD 2 deki Normandiya çıkarmasını…

Sahildeki ağır makineli ateşini susturmak için “6″ tuşuna basın ve ateşin geldiği yerin üstüne tıklayın. Birazdan koordinatlar doğrulanacak ve bombardıman başlayacak.

Bombardıman biter bitmez, bodoslama bir şekilde sahile çıkın ve bilinçlerini kaybetmiş Japon askerlerini sinek avlar gibi avlayın. Bu arada bombardımanın olduğu yerlerde kan gövdeyi gotürüyor.

Çatışarak ilerleyin ve 2. bir ağır makineli sığınak karşınıza çıkacak bunu ister kendiniz isterseniz de sahildeki işlemi uygulayıp temizleyin. Sonra bu sığınağın içine girin ve yukarıdaki 1-2 Japon ‘u süngüyle etkisiz hale getirin. Makineli tüfeklerden birine geçerek dışarıdaki Japonlar ‘ı temizleyin. 2 tane Japon tankı var bunları da sahildeki gibi etkisiz hale getirin.

Adamlarınızla toplanın tam o sırada yine deli bir Japon, samuray kılıcıyla bir adamınızı doğrayacak. O, bizim adamı doğrayacakta biz de onu kurşun manyağı etmeyecek miyiz?

Call Of Duty 5 World At War Gameplay

3. Hard Landing

Arkadaşlarınızla ilerleyin, ileride bir uçak enkazı göreceksiniz. 3 asker tuzaklanmış uçağın yanına gidecek ve bubi tuzağı patlayacak. Ne olduğunu anlamanıza fırsat kalmadan Japonlar sizi pusuya düşürecek.

Tam pusu bitti derken bir tane daha pusuyla karşılaşacaksınız. Bunu da atlattıktan sonra yolunuzun üzerinde Japon sığınakları var çarpışarak ilerleyin. Hemen ilerde ağır makineli bir sığınak var. 1-2 sis bombası attıktan sonra ilerleyin.

Lav silahını taşıyan adamınız öldükten sonra gidip lav silahını alın ve sığınağın içini yakın. Sığınak patladıktan sonra kapısından girip ilerleyin. Sığınaktan çıkar çıkmaz üzerinizden bir bombardığıman uçağı düşerek geçecek ve gene pusuya düşeceksiniz. Lav silahıyla otları ve Japonlar ‘ı yakıp ilerleyin.

Önünüze bir bina çıkacak hemen karşı taraftaki kamyonete gidin ve yanıp sönen tüfeği alın. “5″ tuşuna basarak tüfeğin ağzına el bombasını takın (o zamanın grenade launcher ‘ı 😀 ) ve ağır makineli tüfeklerin olduğu yerleri, önlerindeki kum torbaları düşene kadar bu yöntemle ateş edin.

Binanın içine girin Japonlar ‘ı temizleyin ve dışarı çıkın. Havaalanına ulaştık bize destek olarak birkaç tane de dandik Sherman tankı eşlik edecek. İlerlemeye devam edin ve Bazooka ‘yı alıp 3 tane düşman tankını yok edin.

İlerlemeye devam edin birazdan Japon siperleriyle karşılaşacaksınız. Hepsini temizleyin ve ilerleyin. Triple 25 ‘leri (anti-uçak) etkisiz hale getirin. Bitti mi? Tabi ki hayır. Daha havaalanını savunacağız.

En köşedeki Triple 25 ‘e geçin ve Japon taaruzlarını engelleyin.

İpucu: Domates gibi kıpkırmızı olduğunuz zaman hemen “f” tuşuna basın ve yere yatın. İyileşir iyileşmez çatışmaya devam edin.

4. Vendetta

Tüm adamlarınız Naziler tarafından öldürülmüştür. Sadece 2-3 yaralı adamınız kalmıştır onlar da Naziler tarafından kurşuna dizilecektir. Siz ise ölü taklidi yaparak paçayı kurtarmışsınızdır. Tam da yavaş yavaş sürünürken birden shhhhh diye bir ses duyarsınız. Evet biri yaşıyor. Sergeant Reznov!

Reznov ‘u sürüne sürüne takip edin. Size; ihtiyacı olduğunu, elinden yaralandığı için uzun mesafelere ateş edemediği vb. şeyler söyleyecek.

Reznov elinize keskin nişancı tüfeğini verdikten sonra düşen bir bombardıman uçağının sesinden faydalanarak önünüzdeki tüm Naziler ‘i öldürün ve barın içine girip Reznov ‘u takip edin.

En çok sorulan sorulardan biri: Nazi Sniper Nerede?

3. kattaki pencerelerde dolaşıyor. (3. kat en sağdaki pencere) Vurmak için Reznov size yardımcı olacak. İlkinde kendini öne atacak. 2. ‘de ordaki cansız mankeni oynatacak 3. ‘deyse, 3. diye birşey yok. Vuramazsanız gerisini size bırakıyor.

Keskin nişancıyı vurduktan sonra Reznov ‘u takip etmeye devam edin. Bu sefer Naziler sizi yakmaya çalışacak hemen yere yatın.

İpucu: Oyunu hardened veya veteran seviyesinde oynuyorsanız önce camlardaki Naziler ‘i vurun.

Yukarı kata çıktıktan sonra kendinizi camdan aşağıya atın. Merdivenden yukarı tırmanın, Reznov ‘u takip edin.

İpucu: Keskin nişancı tüfeğiyle ateş ederken, lav silahı taşıyan Naziler ‘i vurmaya öncelik gösterin ki yanlarındaki askerlerde etkisiz hale gelsin. (1 taşla 2 kuş misali 😀 )

Sokaktaki tüm Naziler ‘i temizledikten sonra bir üst kata çıkın ve hemen masanın üstündeki MP40 alın, Naziler ‘in destek kuvvetlerini tarayın. Keskin nişancılığa devam edin, 2 tane Halftrack gelecek onları da etkisiz hale getirin.

Reznov ile ilerlemeye devam edin. En çok sorulan yerlerden birine daha geldik:

Call Of Duty 5 World At War Ingame

General nerde?

Burdaki amacımız General Amsel ‘i vurmak, diğer askerlere ateş edip yerinizi belli etmeyin. En soldaki Nazi bayraklarının olduğu binadan çıkacak. Önce korumaları çıkıyor. General at gibi koştuğu için tüm dikkatinizi ona verin.

Generali vurduktan sonra Reznov kahkaha atacak 😀 top mermisini yedikten sonra aklı başına gelecek. 😀 Hemen tabanları yağlayıp kaçın. Bulunduğunuz binadan kendinizi nehrin serin sularına bırakın. 😀

5. Their Land, Their Blood

Kendinizi gene ölü taklidi yaparken buluyorsunuz. Tam silahınıza uzanacakken tekmeyi yiyorsunuz ve o anda Reznov Abiniz sizi bir kez daha kurtarıyor.

Molotof kokteyli atarak Naziler ‘i yakın ve adamlarınızı takip edin. Çatışarak ilerlemeye devam edin ileri de MG42 (En sevdiğim silah 😀 ) var onu alın. Şimdiyse gerek molotof gerekse MG42 kullanarak Naziler ‘i geri püskürtmeye çalışın.

Naziler ‘i püskürttükten sonra ilerideki eve doğru ilerleyin ve Panzershreck ‘i alıp 4 tane Panzer Tank ‘ı yok edin. Reznov ve diğer adamlarınızın olduğu yere gidin. Ahırdan 1 tank ve askerler çıkacak. Panzershreck ile tankı yok edip ilerleyin.

Ahırdan çıkınca kendi tanklarınızı göreceksiniz. (T34) Tanka yaklaşıp “f” tuşuna basın. Çatışma bölgesine geldikten sonra tanktan inin ve tüm askerleri, kuleleri yok edin. Son olarakta tüm birliklerinizin toplandığı yere gidip Reznov ‘un konuşmasını dinleyin.

Call Of Duty 5 World At War Single Player

6. ‘Burn ‘em Out’

Bu bölümdeki göreviniz; 3 Japon havan topunu etkisiz hale getirmek. Öncelikle göreve başlar başlamaz hemen sol köşedeki sipere sis bombası atın ki makineli tüfek ateşinden sağ salim kurtulun. Ardından ilk havan topçusunu etkisiz hale getirin.

2. Havan topuna giderken ağaçlardaki düşmanları yakarak ya da ateş ederek aşağı sallandırın. İlerilerde makineli tüfek ateşiyle karşılaşacaksınız. Sis bombasını atın ve Japonlar ‘ın hepsini temizleyin. Bu bölümdeki en kanlı yer burası.

3. Havan topu; işte en zoru bu. (Hardened ‘da oynarken 2-3. oynamada geçebilmiştim. Sonra tekrar 3. havan topunun başından başlamıştım ) El bombalarının hepsini içeriye sallayın, lav silahıyla hepsini yakın.

7. Relentless

Yine pusuya düşeceksiniz. Hemen tanktan inin ve kendinize bir siper bulup savaşın. Çarpışarak ilerleyin ve tanklarınıza ateş edilen yerlerdeki herşeyi yok edin.

Adamlarınızla ilerlemeye devam edin. Bombardıman uçakları önünüzdeki herşeyi bombalayacak. Bir tane lav silahlı Sherman var onu kendinize siper alıp savaşmaya devam edin. Soldaki mağaraya girin ve tüm Japonlar ‘ı öldürün.

Call Of Duty 5 World At War Sniper

8. Blood & Iron

En güzel bölümlerden biri… Öncelikle şunu belirteyim; Panzerschrek ‘e sahip piyade birlikleri, tanklardan daha tehlikeli. Piyadeleri etkisiz hale getirmek için “g” tuşuna basın.

Tankları, kuleleri, anti-tank toplarını imha ederek bu bölümü geçin. Unutmadan radyo kulesi var, onu da yok edin. İsteyenler su kulelerine de ateş edebilir. 😀

9. Ring Of Steel

45.000 Nazi X 2.500.000 Kızıl Ordu (Red Army) 😀

Bina bina, oda oda gezerek Naziler ‘i öldürün.

10. Eviction

Bina bina, oda oda gezerek Naziler ‘i öldürün.

11. Black Cats

En güzel bölümlerden biri daha…

Ben bu bölümde 34 Zeroes, 23 PT Bots vurdum.

12. Blowtorch & Corkscrew

Lav silahıyla otları yakın ve sığınağa doğru gidin. Ağır makineliyle karşılaşınca sis bombasını atıp ilerleyin.  3 tane sığınağı yok ettikten sonra konvoya katılın. Sağdan ilerleyin. Pusuya düşeceksiniz. Sığınağı temizleyin.

13. Breaking Point

Manganızla ilerleyin ve uçaktan atılan cephaneleri toplayın. Dikkat edin pusuya düşeceksiniz. Ağaçta bir tane sniper var ilk onu indirin. Sonraysa; Banzaiiii!!!! diye bağırıp süngü hücümuna kalkan düşmanı halledin. Pusuyu atlatır atlatmaz önünüzdeki sığınağa gidin aksi taktirde havan topu atışlarıyla ölebilirsiniz.

Manga halinde ilerlemeye devam edin. Karşınıza çıkan havan topçu birliklerini ve diğer yaya birliklerini imha edip Shuri Sarayı ‘na ulaşın. 2 binayı bombalattıktan sonra görev bitecek.

Call Of Duty 5 World At War Soldiers

14. Heart Of The Reich

İlk binayı temizledikten sonra adamlarınızı takip edin. Hücum emrini bekleyin, emir geldikten sonra bölgedeki tüm Naziler ‘i ve Flak 88′s yok edin.

Reichstag ‘ın önüne geldiğinizde dikkat edin kolon çökecek. Bayrak taşıyan adamınızdanda uzak durun yoksa sizde yanabilirsiniz.

15. Downfall

Çarpışarak ilerleyin. En alt kata geldiğinizde, Panzerschrek ile altın kaplamalı Nazi Sembolünü yok edin. (Gamalı haç taşıyan kartal)

En üst kat vardığınızda öncelikle MG42 ve Panzerschrek taşıyan askerleri öldürün. Hızlı ve keskin atışlar yapmalısınız. Keskin nişancı tüfeğiniz olursa daha rahat geçersiniz.

Çatı katı ulaştığınızda acele etmeyin bekleyin. Çünkü birazdan çatıyı bombardımana tutacaklar. Adamlarınız ilerlediğinde sizde ilerleyin. Reznov size bayrağı almanızı söylecek geri dönüp bayrağı alın ve Nazi bayrağının yanına dikin. (Reznov sizi vuran Nazi ‘yi doğrayacak)

Call of Duty 5 ile ilgili ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz konu başlıklarını aşağıda bulabilirsiniz.

Call of Duty 5 World at War Multiplayer Oynamak

Call of Duty World at War World At War Botlu Oynamak

Call of Duty 5 World at War Co-op Oynamak

Call of Duty 5 World at War Hamachi Üzerinden Nazi Zombie Oynamak

Call of Duty 5 World at War Punkbuster Yükleme Sorunu Çözümü

Call Of Duty 5 World At War Tam Cozum

 
Gönderildi : 9 Nisan 2012 08:24
Avatar Veteran Soldier
(@lirgradeo)
Gönderiler: 39
Çavuş
 

Bu Konuların Altında Oyunun İndirme Linkleride Bulunsa Daha İyi Olmazmı ?

 
Gönderildi : 21 Mayıs 2012 18:28
Avatar Veteran Soldier
(@ysn)
Gönderiler: 147
Teğmen
Konu Sahibi
 

İllagal paylaşımları yasakladık. Bu sebeple torrent veya link paylaşmıyoruz 😉

 
Gönderildi : 21 Mayıs 2012 23:08
Avatar Veteran Soldier
(@nazif03)
Gönderiler: 21
Çavuş
 

hocam 10 bölüm tahliye bölümü bit turlu bitmiyor 10 dk felan aynı yerde adam ölduruyorum silahlarda mermi kalmiyor ama bölüm bitmiyor nasil gececegim o bölümü bir bilgin varmi acaba

 
Gönderildi : 3 Mayıs 2017 19:29
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
 

Call of Duty 5 World at War singleplayer Eviction (Tahliye) bölümünü oynarken tam olarak neresinde takılıyorsunuz? Biraz önce ilgili bölüme girip biraz zor olsa da tekrar bitirdim. CoD5 Eviction bölümüne başladığınızda görev yolunu takip ederek Alman askerlerini vura vura ilerliyorsunuz.

Bazuka atanları da öldürdükten sonra aynı şekilde devam ediyorsunuz ve Berlin şehir meydanına ulaşıyorsunuz. Sanırım zor olan kısım burası. Kendi kuvvetlerinize ait tanklar mevcut. Öncelikle çevredeki askerleri etkisiz hale getirdikten sonra size yakın tankın arkasına geçip ilerlemeye başlıyorsunuz.

Fakat tank düşman tarafından imha edilince ön taraftaki tankın arkasına geçiyorsunuz ki yukarıdaki makinalı tüfeklerin atışlarından korunabilesiniz. Kısa bir ilerleyişin ardından bir infilak meydana geliyor ve hafif sersemliyorsunuz.

Ardından bölümün metro istasyonu kısmına geçiyorsunuz. Burada da rakipleri tek tek imha edip ilerliyorsunuz ve tünel ağzındakileri de imha ettiğiniz sırada kapalı tünel ağzından tren geliyor ve görev tamamlanıyor.

Eğer sorun yaşamaya devam eder ve bölümü geçemezseniz o kısmı atlayıp diğerine geçmek için bağlantıda bulabileceğiniz Call of Duty 5 Save Game Dosyası'nı yüklemenizi tavsiye edebilirim.

Cod5 Eviction Bolum Gecme Sorunu

 
Gönderildi : 3 Mayıs 2017 22:01
Avatar Veteran Soldier
(@nazif03)
Gönderiler: 21
Çavuş
 

hocam son yer metro istasyonuna girdigimde ordaki adamlari öldürüyorum bir yere toplanin diyor bir yere toplaniyoruz son yer vagonlarin orda tekrar savasmaya başliyorum ama mermi bomba hersey bitiyor ama bölum bir türlu bitmiyor yukarda görev tammamlandi diyor sonra görev güncenlendi diyor

 
Gönderildi : 4 Mayıs 2017 03:43
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
 

Evet, o aşamada sona eriyor görev ve dediğiniz gibi oldukça zor. Call of Duty 5 Eviction (Tahliye) bölümünde metro içinde ilerlerken tabancanın yerine bir tane tek atışlı tüfek alıp öyle tamamlayabildim ben de, yoksa mermi sorunu oluyor.

Tünelin sonuna Alman askerleri tarafından kapatılmış sular içindeki yere geldiğinizde engelin arka tarafındaki askerlere tüfekle karşı koyun ve tek tek öldürmeye devam edin, bir müddet sonra yaklaşan tren sesiyle sanırım tünel ağzı patlatılıp ele geçirmiş oluyoruz ve görev sona eriyor.

 
Gönderildi : 4 Mayıs 2017 04:21
Avatar Veteran Soldier
(@nazif03)
Gönderiler: 21
Çavuş
 

evet zor bir bölüm iki tane saglam silah aldim 10 dk felan savastim ama ne tren geliyor ne baska birsey hersey bitiyor ama gelen birsey yok 🙂 o bölümü tekrar basladıp deneyecegim artık

 
Gönderildi : 5 Mayıs 2017 03:38
Avatar Veteran Soldier
(@vito)
Gönderiler: 470
Yüzbaşı
 

21:06'daki taarruz müziği nedir bilen var mı?

 
Gönderildi : 21 Eylül 2021 15:39
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
 

Bildiğim kadarıyla Call of Duty World at War müzikleri Sean Murray tarafından özel olarak bestelenmişti.

 
Gönderildi : 21 Eylül 2021 15:49
Vito Scaletta tarafından oylandı
Avatar Veteran Soldier
(@vito)
Gönderiler: 470
Yüzbaşı
 

İnstagram keşfetten gördüm şimdi Youtube linke gönderdi. Keşfete düşer düşmez link atarım

Müzik olmamış son müziği

 
Gönderildi : 21 Eylül 2021 17:12
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
 

Değişik bir çalışma olmuş. Ben de pek beğenmedim son bölümünü.

 
Gönderildi : 21 Eylül 2021 18:23
Vito Scaletta tarafından oylandı
Avatar Veteran Soldier
(@vito)
Gönderiler: 470
Yüzbaşı
 

Call of duty 5'te ilginç detay yakaladım. Sgt. Reznov sahnesinde sniper'ı bana verirken tetik çekme parmağı kopmuş Black ops serisinde parmak var. Farkında mısınız ? Parmak eklemişler 😀

 
Gönderildi : 24 Eylül 2021 20:50
Avatar Veteran Soldier
(@administrator)
Gönderiler: 2884
General Admin
 

Sgt. Reznov Call of Duty 5'te parmağını kaybetmişti sanıyorum. Fakat Black Ops'ta olup olmadığına hiç dikkat etmemişim. Bağlantıdaki forumda da görsellerle detaylı anlatımda bulunmuş oyuncular.

 
Gönderildi : 24 Eylül 2021 22:52
Vito Scaletta tarafından oylandı
Avatar Veteran Soldier
(@vito)
Gönderiler: 470
Yüzbaşı
 
Gönderen: @administrator

Sgt. Reznov Call of Duty 5'te parmağını kaybetmişti sanıyorum. Fakat Black Ops'ta olup olmadığına hiç dikkat etmemişim. Bağlantıdaki forumda da görsellerle detaylı anlatımda bulunmuş oyuncular.

heralde oyunda parmak varmış gibi hareket ettiriyor illüzyon gibi blackopsta

 

 
Gönderildi : 25 Eylül 2021 10:11
Veteran Soldier tarafından oylandı