Bildirimler
Tümünü temizle

Metal Gear Solid 5 Hataları ve Çözüm Önerileri

1 Yazılar
2 Üyeler
2 Beğeniler
496 Ziyaretler
2
Konu Sahibi

Başta beyaz ekran sorunu olamak üzere Metal Gear Solid 5 oyununda yaşanan hataları ve bunlara ilişkin çözüm önerilerimizi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Son dönemlerde çıkan oyunların korsan sürümlerinde sürekli hatalarla karşılaşıyoruz. Oyun geliştirici firmaları, oyunların daha zor kırılması için güvenlik önlemlerini arttırdı diyebiliriz.

Metal Gear Solid 5 Hataları:

15 Eylül 2015’de PC için çıkış yapan Metal Gear Solid 5 : The Phantom Pain oyununda çıkan hatalar ile ilgili çözümler için doğru yerdesiniz. Beyaz ekran hatası ve çalışmayı durdurdu hatası bu sorunların başında geliyor.

Metal Gear Solid 5 Beyaz Ekran Hatası:

Metal Gear Solid 5 beyaz ekran sorunun çözümü oldukça basit. Sağ alt köşede bulunan saat göstergesine sağ tıklayın ve “Tarih/Saat ayarla” sekmesini açın. Saat dilimini “(UTC+08:00) Pekin, Çoingcin, Hong Kong, Urumç” olarak ayarlayın ve beyaz ekran sorunundan kurtulun. Bu işlemi her zaman yapmanız gerekiyor. Oyundan çıkış yaptığınız zamanlarda saat dilimini tekrardan eski haline getirebilirsiniz.

Metal Gear Solid 5 Msvcp110.dll Hatası:

Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package eksikliğinden dolayı karşılaştığımız Metal Gear Solid 5 msvcp110.dll hatasının çözümü için iki farklı yol izleyebilirsiniz. Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package paketini kurarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Veya sadece eksik .dll dosyasını indirip oyunun kurulu olduğu dizine atarak Metal Gear Solid 5 Msvcp110.dll hatası çözümünü gerçekleştirebilirsiniz. Msvcp110.dll dosyasını indirin ve Metal Gear Solid 5’in kurulu olduğu dizine atın.

Metal Gear Solid 5 Donma Hatası:

Oyunun kısayol simgesine sağ tıklayın ve özellikler penceresini açın. Uyumluluk sekmesinden uyumluluk modunu Windows 8 veya Windows 7 olarak ayarlayın.

Oyunu yönetici olarak çalıştırmak için “Bu programı yönetici olarak çalıştır” tikini işaretleyin. Tüm bu ayarları yaptığınızda “Metal Gear Solid 5 donma/tepki vermeme” hatasından kurtulacaksınız.

Metal Gear Solid 5 0XC00007b Hatası:

Eksik .dll dosyalarından dolayı karşılaştığımız Metal Gear Solid 5 0XC00007b hatasının çözümü de oldukça basit. Library Files uygulamasını indirerek bu şekilde gelen tüm sorunları tek bir yazılımla çözebilirsiniz.

Metal Gear Solid 5 Save Hatası:

Oyunun gıcık edici sorunlarından biri olan Metal Gear Solid 5 failed to create save data hatası. Failed to create save data hatası çözümü için oyunun kurulu olduğu dizine “(D:Program Files (x86)MGS_TPP)” girin.

Daha sonra “/3DMGame/Remote/” dizininde bulunan tpp_config_data ve tpp_game_data dosyalarını silin. Metal Gear Solid 5 save sorunu yaşayanlar bu şekilde oyunlarını kayıt edebilirler.

MGS_TPP Yapma:

Birçok kişinin yaşadığı soruna çözüm olan dizin adı değiştirmek için oyunun kurulu olduğu dizini açın. Metal Gear Solid 5 olan dosya dizini adını MGS_TPP olarak değiştirin. Yani oyunun kurulu olduğu dizin şu şekilde olmalı;

D:Program Files (x86) MGS_TPP)

Antivirüs Hariç Tutma:

Korsan oyunlarda oyuncuların dikkate almadığı unsurlardan biri olan antivirüsler, kırılmış dosyaları tehdit olarak algılayabiliyor.

Bunun için antivirüsü tamamen kapatmanız ve Metal Gear Solid 5’i kurulu olduğu dizini antivirüs taramasından hariç tutmanız gerekiyor.

Ayrıca antivirüs yazılımın karantina listesini kontrol etmekte fayda var. Eğer oyunla ilgili bir uygulama veya dosya görürseniz karantina listesinden çıkarın ki hatalarla karşılaşmayasınız, iyi oyunlar.

Metal Gear Solid 5 : The Phantom Pain Hataları ve Çözüm Önerileri

1 Yanıt
0

Metal Gear Solid 5 msvcr100.dll hatası alıyordum, bağlantıdaki çözüm önerisini uygulayınca sorunu çözdüm, teşekkürler.