Bildirimler
Tümünü temizle

MSVCR100.dll Bilgisayarınızda Eksik Olduğundan Başlayamıyor Hatası

1 Yazılar
2 Üyeler
1 Beğeniler
430 Ziyaretler
1
Konu Sahibi

Bazı oyunları oynamak istediğimde ''MSVCR100.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan başlayamıyor. Bu sorunu çözmek için proğramı yeniden yüklemeyi deneyin.'' şeklinde bir hata alıyorum.

Görselde de gösterdiğim msvcr100.dll bulunamadı sorununu nasıl çözebilirim, yardımcı olur musunuz arkadaşlar?

MSVCR100.dll Bilgisayarınızda Eksik Olduğundan Başlayamıyor Hatası

1 Yanıt
0

Almış olduğunuz msvcr100.dll bulunamadı hatası; çoğu uygulama ya da oyunun çalışmak için ihtiyaç duyduğu Microsoft Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir Paketleri'nin sisteminizde kurulu olmamasından kaynaklanıyor.

msvcr100.dll bulunamadı hatası çözümü için aşağıdaki bağlantıda yer alan Microsoft Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir Paketleri (Microsoft Visual C++ Redistributable Package)'nden sisteminiz için uygun olanını (tercihan son sürüm yılına ait olanı) kurunuz. Ardından Windows Update'i açarak kurmuş olduğunuz bu paket/paketlere ait güncellemeler varsa onları da uygulayınız.

Microsoft Visual C++

Microsoft Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir Paketleri, Visual C++ yüklü olmayan bir bilgisayarda Visual C++ Kitaplıklarının çalışma zamanı bileşenlerini yükler. Kitaplıklar, karşılık gelen Visual C++ sürümü kullanılarak geliştirilmiş uygulamaları çalıştırmak için gereklidir.